Jump to content

Burek


Lex Luthor

Српски бренд  

210 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pa procitaj i nastavak teksta sa vikipedije jebo ga bog....

 

Jebo ga bog sta me boli kurac za Bosnu????? J to nisam ni sporio. Ja kazem da je kod nas burek i jedno i drugo, a da sirnica ne postoji. ja sam Srbin, a ne Bosanac i bole me kurac za sirnice i slicno. To ovde ne postoji!!!!!!!!!!!!!!!!!! Idite u Bosnu pa tamo pametujte.

  • Upvote 3
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mi u Srbiji jedemo govna i pametujemo,kao i obicno.Oduvek je burek bio vrsta pite s mesom.To sto smo debilan narod pa se pokondirili kao i ustase sad sto imaju tendenciju da burek bude jelo sa sirom,kako bi se "razikovali",to je nas problem.Nekome se pre dvajes' godina digo kurac da forsira to kako je burek sa sirom po difoltu kao autenticno srpsko jelo i glup narod se primio i zato je to tako sada.

Edited by sale 83 Larry Flynt
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je kao da sad uzmeš lazanju i kreneš da je praviš sa listovima slanine umesto testa i kažeš "ma ko jebe Italijane i kako je oni prave, ovo je prava lazanja". pravi ti to, care, kako hoćeš, ali nemoj ubeđivati one koji su smislili to jelo da nisu u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Борек (Турска)

 

У Турској su böreği ("водени бурек") је више тестастог типа, обично са фета сиром. Kürt böreği ("курдски бурек") је бурек без пуњења, а често се једе са посутим шећером у праху на врху.

 

Da zakljucimo vi niste normalni. Ispade da su Bosanci izmislili Burek. :mhihi:e', ', Arial, Verdana, sans-serif} ']

 

http://uktv.co.uk/fo...cipe/aid/653059

 

http://www.turkeysfo...rek-recipe.html

 

http://www.turkishfoodandrecipes.com/2008/12/turkish-borek.html

 

Da i recite ovima da oni nisu izmislili Burek i da ne znaju sta prave. Priznajte jednom da ste ispali smesni.

Edited by HEFEST
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za vasu stranu Drine nikada nisam sporio. Vi najbolje znate. Nervira me sto su neki pobrkali loncice ovde. Ispade da su i Turci, Izraelci, Bugari, Iracani, Srbi, Hrvati i Slovenci ludi, a da samo Bosanci znaju sta je burek. I jos ispade da Smo mi Srbi izmislili stavljanje drugih nadeva u burek sto je opet smejurija. Ovo mi lici na Imaginosove politicke price.

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga boli sta neki tamo Turci , Bosanci i Hrvati smatraju burekom .

Zar je tesko dodati dve reci : sa sirom , sa mesom , sa kulenom , sa krompirom ... ?

Licno burek je za mene sa sirom , 80% ljudi kad kupuje burek uzima onaj sa sirom , pekari se moze desiti da nema burek sa mesom , ali sa sirom tesko .

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

BUREK + NADEV !

 

Pusite ga, a posebno Lemi.

 

80% ljudi kad kupuje burek uzima onaj sa sirom

 

Zbog toga sam rekao da je ovde default sa sirom, a ne zbog mog ukusa, sto sam i objasnio u svom postu.

 

Preko Drine za razne stvari mogu da se dobiju batine, oni su tamo jos manje pod libelu nego ova bagra ovde, i specijalno me boli kurac kakav burek jedu.

 

Igrom slucaja sam pre neko vece sam pricao sa covekom iz Izraela, i tamo postoji burek, dosao tamo sa Balkana, i tamo ga jedu i sa sirom, mesom, pecurkama, izmedju ostalog i sa krompirom, cak i sa jebenim plavim patildzanima (ne zajebavam se).

 

I kompletnom moronu moze da bude jasno da su se na razlicitim mestima odomacile razlicite varijante, i da je manje-vise svako razvio svoju verziju.

 

Vidite da postoji i sladak burek, a raspravljate se oko sira i mesa, tupadzije.

 

A za sirnicu sam sad prvi put cuo :haha:

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Demon Seed

Saglasan sam .

 

meni je prosto nadrealno da neko nije čuo za sirnicu, ne znam

Ja sam čuo , ali to je izraz odredjenog podneblja , pola moje rodbine je sa Cera , tamo se kaže gibanica ili burek sa sirom , nisam primetio da neko kaže sirnica . Isto važi i za Suboticu , a sad kako kažu Turci i Šiptari me ne zanima .

Burek je kao palačinka , može biti sa čime god hoćeš .A raspravljati se šta je original je isto kao voditi raspravu šta je starije kokoška ili jaje . Ko drukčije kaže kleveće i laže .

Edited by Hail Metal
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa jebenim plavim patildzanima (ne zajebavam se).

Pita - izvin'te, burek - sa plavim paradajzom je sjajna stvar, može i da se pomeša malo sa prazilukom. Milina kada zagrizeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mi u Srbiji jedemo govna i pametujemo,kao i obicno.Oduvek je burek bio vrsta pite s mesom.To sto smo debilan narod pa se pokondirili kao i ustase sad sto imaju tendenciju da burek bude jelo sa sirom,kako bi se "razikovali",to je nas problem.Nekome se pre dvajes' godina digo kurac da forsira to kako je burek sa sirom po difoltu kao autenticno srpsko jelo i glup narod se primio i zato je to tako sada.

 

nije tacno bre, nije burek "oduvek vrsta pite s mesom" nego je vrsta pite s nauljenim korama, a moze da se puni cim god oces. odakle ti ta informacija da se burek originalno pravio sa mesom a onda smo mi kao uveli ostale varijante? to je cisto jedenje govana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj Mustafa,Muharem,kako li,u Nis je don'o burek s mesom.i to govedjim mesom.I da si burek pre 40-50 godina po Srbiji trazio dobio bi ga sa mesom,a za burek sa sirom napomenes da 'oces sa sirom.Nismo mi nikakve varijante uveli izmislili,samo prihvatili i malo preuredili

 

 

Turkish Borek (Crispy Meat Rolls)

I package of defrosted phyllo dough

1 1/2 lbs. ground beef (I use ground chuck for best flavor)

1 medium onion finely chopped

2-3 garlic cloves finely chopped

2 teaspoons chives finely chopped

2 tablespoons fresh parsley finely chopped

salt, pepper, onion powder, garlic powder, dried oregano, crushed red pepper to taste

1/2 up to a full teaspoon ground cinnamon

3 ounces of crumbled feta cheese

2 stick of butter melted and cooled

 

 

http://www.foodnetwork.com/recipes/scott-conant/turkish-borek-recipe/index.html

 

takodje pominje beef...dakle,naravno da ima varijacija sa svacim,ali na ovim prostorima glavno kao sastojak je meso,pa onda ostalo.

 

Uz najvazniju stvar vezanu za burek(koja je na svim linkovima,pa i ovim gore pogresna),a to su kore.Kore se moraju praviti i biti sveze,nikad burek nije burek sa gotovim korama.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Претпостављам да се у различитим крајевима земље другачије зове. Овде код мене оно што зовемо гибаница са сиром моја тетка из НС-а зове пита са сиром.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj Mustafa,Muharem,kako li,u Nis je don'o burek s mesom.i to govedjim mesom.I da si burek pre 40-50 godina po Srbiji trazio dobio bi ga sa mesom,a za burek sa sirom napomenes da 'oces sa sirom.Nismo mi nikakve varijante uveli izmislili,samo prihvatili i malo preuredili.

 

 

 

 

 

 

 

http://www.foodnetwo...cipe/index.html

 

takodje pominje beef...dakle,naravno da ima varijacija sa svacim,ali na ovim prostorima glavno kao sastojak je meso,pa onda ostalo.

 

Uz najvazniju stvar vezanu za burek(koja je na svim linkovima,pa i ovim gore pogresna),a to su kore.Kore se moraju praviti i biti sveze,nikad burek nije burek sa gotovim korama.

 

Ti si stvarno neverovatno tvrdoglav. U Turskoj koja je postojbina bureka glavni sastojak nije meso pa ti vidi. Ni ovde nije meso nego ti kenjas. I ti kao znas koji je sastojak bio glavni pre 50 godina. Nemas ni pola toliko. Ako mislis da burek sa sirom nije postojao nigde pre vise od 50 godina onda stvarno ne znam sta bih ti rekao.

 

Gibanica je uvek sa sirom. Verovatno je i rec gibanica nastala iz ne znam kog jezika u kojem je rec giba=sir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da znam,a kao sto vidis,nisam jedini...,pedest godina nije 500 godina pa da se niko nicega ne seca,vecina matoraca pamte vremena i pre 1990.,a pamte i stare pekare.I niko ovde nije rekao da nije postojao(jer burek se ovde jede vec 600 godina),samo se prica sta je sta.Burek danas moze da se puni cime god hoces.

Za burek sa sirom napominjao si da hoces sa sirom,a za burek si dobijao burek s mesom po difoltu,jer je na ovim prostorima(ne Turska,ne Grcke,Bugarske picke materine,,,) odvajkada burek sinonim za burek sa mesom.tacka.Ko hoce da zna neka zna,ko misli drugacije nek misli i dalje i kraj rasprave.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

burek u srbiji je DANAS uglavnom sa sirom...

u bosni je isključivo sa mesom...

ni jedni ni drugi nisu izmislili burek da bi njihov bio originalan, pravi...

pun kurac zemalja ima svoje varijante bureka i svi su u pravu

jer u turskoj, odakle burek vodi poreklo, burek se odnosi na sve pite...

ne znam oko čega se više raspravljate...

Edited by johnnyzzz
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...