Jump to content

Bioshock


Sinstrel

Recommended Posts

When BioShock was released, the client only allowed for two installations and required an Internet connection in order to activate the product. Due to criticism, this limit has been increased to five activations. After the five activation limit is reached, the user must manually activate the product again via telephone support due to a new version of the content protection system known as SecuROM.

 

2K Games has responded to the criticism by stating that a special-purpose pre-uninstallation utility that will refund activation slots to a user will be developed and made available in the future. If the yet-to-be-released application is not used before uninstalling the game, SecuROM considers the player to still be using the game, and the activation is unrecoverable without contacting SecuROM and sending them a picture of the DVD and the booklet with the CD key in order to get a new key or deactivate old installations.

 

The SecuROM system has also caused reported problems with running system utilities such as Microsoft Process Explorer and other games that use similar protection systems. Microsoft's RootkitRevealer software tool also identifies SecuROM as a rootkit due to the insertion of null keys into the registry that cannot be removed via normal means such as the Registry Editor.These keys remain on the system even after BioShock and SecuROM are uninstalled, with SecuROM currently providing no means to completely uninstall the application.

 

SecuROM has also been reported to be responsible for a cancellation of a midnight release in Australia due to downtime of the 2K Games servers on 23 August 2007, as the game would be unplayable until they were back up.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo znaci toliki sam user da je crack izashao bukvalno 10 min nakon ovog mog posta iznad...

 

3 dana igranja...ludnica...ne secam se kada sam poslednji put ovako bio zadovoljan sa nekom igrom...atmosfera,pricha,istrazivanje,borba,rpg elementi...sve je uradjeno vrhunski..duzina igre je odlicna takodje kao i neverovatna grafika i zvuk...samo nije za 99...bugovi su prisutni...ne bash u toj meri da se ne igra..ali ima iritirajucih stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače igra je dobila 99 u Svetu kompjutera.

Da jbt, ne sećam se da je ikada iti jedna igra dobila 99. Sećam se da je Quake, ili Unreal, ili tako neka igra dobila 98, ali ovo je najviše do sada. Ne volim FPS, ali ovo mora da je neka kompletna ludnica, makar po opisu i oceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio je i Halflife 99.

Kuzmanovic je idiot, igra je odlicna, ali je ocena prevelika.

Kuzmanović je apsolutna legenda. Dobro, možda se malo previše naprimao na ovu igru, ali ako je dao ocenu 99, onda postoji razlog za to. Čini mi se da je Half-Life dobio 98, ali stvarno nisam siguran.

 

EDIT: Pogledah taj broj SK, u pravu si 99, s tim što je tada recenziju radio Macedonić.

Edited by Thule

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel neko igrao Bioshock sa ovim novim nVidia drajverima, specijalno otpimizovanim za njega? posto meni tako strasno zabada sa njima... sad cu da probam da vratim stare...

 

edit: vratio i kurac... otera me u plavi ekran posle 20 sekundi i beggignig memory dump... :no:

Edited by Middling Manatee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini LOLCATS, ona radi bez problema.

 

http://thepiratebay.org/tor/3791286/BioShock_PROPER-LOLCATS

 

Vodi računa da pre instalacije staviš julski DirectX i najnoviji Visual C++ Runtime apdejt sa diska. Jer ako ne staviš to, možeš imati problema tako što igra neće da se startuje (to je ono što se žale u komentarima torenta).

Edited by voodoo84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci kakav je ovaj Kuzma kralj od coveka, to je nevidjeno. Jel cuo on za nesto sto se zove 'objective review' kojim slucajem? Kapiram da je igra stvarno vrh vrhova, ali covek ga pretera zaista. Jebiga, mogao bih sad da skinem ali mislim da cu ipak pokusati da se strpim jos koji mesec dok ne nabavim novu konfiguraciju.. nema smisla ovakvu igru gurati na masini koja ce jedva da je pokrene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Znaci kakav je ovaj Kuzma kralj od coveka, to je nevidjeno. Jel cuo on za nesto sto se zove 'objective review' kojim slucajem? Kapiram da je igra stvarno vrh vrhova, ali covek ga pretera zaista. Jebiga, mogao bih sad da skinem ali mislim da cu ipak pokusati da se strpim jos koji mesec dok ne nabavim novu konfiguraciju.. nema smisla ovakvu igru gurati na masini koja ce jedva da je pokrene.

 

Gori opis igre nisam video u skorije vreme. Ja bi mu zabranio da piše. Stvarno.

Edited by Suri

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Skini LOLCATS, ona radi bez problema.

 

http://thepiratebay.org/tor/3791286/BioShock_PROPER-LOLCATS

 

Vodi računa da pre instalacije staviš julski DirectX i najnoviji Visual C++ Runtime apdejt sa diska. Jer ako ne staviš to, možeš imati problema tako što igra neće da se startuje (to je ono što se žale u komentarima torenta).

 

Reci ti meni... kako ja bre da pokrenem ovo! :) Napokon nabudzih kompjuter i skinu igruh i sad nista... instaliram i pre nego sto sam instalirao Visual koji se dobiju uz image i directx (avgust) prijavljivao mi je jednu poruku. Zaboravih sta je bilo u pitanju jer sada kada sam instalirao ova dva pojavljuje mi se mali Bioshock splashscreen i pukne sa standardnom Vista porukom kada program pukne.

Wtf? Neki crack ili mi treba neki noviji Visual. Gde da ga nadjem?

Grrr... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...