Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

Sta reci sem...klasika.

 

Pa opijumski ratovi su meni prequel za prvi i drugi svetski. Zajedno sa Rusko-Japanskim.

Zbog tog istog opijumskog rata koji je opustošio ovu lepu baštu evropa je dobila kineske carske pse, pekinezere. ^_^

 

 

 

Da li je jos neko provalio da su ovi sa dalekog istoka najgrdji vozaci. Ono, lethal.

 

Pa što se mene tiče kinezi su još i pristojni. Jeste džungla ali ima smisla, smešne scene su sudari biciklista...uglavnom žena, brukaju nam pol.

Takođe u saobraćaju kao i u svemu u Kini pravila su onakva kako ih ti protumačiš. Sem politike i papirologije tu su dosadni ko češe sa svojom rigidnošću

To kad dođeš u Indiju vidiš šta je LETHAL vožnja, em je meni trebalo dva tri dana da se naviknem na činjenicu da kim je smer isti kao u Engleskoj e, pa sam se neko vreme zamajaval sa smerom tokom prelaženja ulica, em semafori kao da ne postoje. Takođe su u stanju od 2 trake da naprave 5. U osnovi, voze kao tigrovi, pljuju, trube i pa u Indiji "čuvaj glavu" kad je u blizini automobil.

 

 

 

 

 

Nego privuci stolicu, da sednemo da popricamo.....oko tog...opijuma.

Aw tu ćeš morati nekog drugog naći, ja sam blaženi krembil kad su droge u pitanju, jedva sam naučila šta je to smrad vutre kad neko pripali u mojoj blizini.

Mada ovi Ameri sa kojima visimo okitiše USA ko blaženu zemlju pečurki.

Edited by Azizam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo, faca sam :) Baka mi je ceski drzavljanin, trazila sam vizu da bih je posecivala. Ipak sam ocekivala da ce mi dati na godinu dana (tako mi i osiguranje traje, hej!) kad ono- dve godine. 90 dana, multi, znaci kratak boravak, i sad da je lepo potrosim ;) Za dve godine trazim na pet, ako mi baka bude ziva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo, faca sam :) Baka mi je ceski drzavljanin...

OK,cim sam do ovog procitao bilo mi je jasno...

A ja se ponad'o da ima i jos neki drugi legalan nacin :D

 

E da,jel' mozes da pitas tvoju baku da me usvoji? :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK,cim sam do ovog procitao bilo mi je jasno...

A ja se ponad'o da ima i jos neki drugi legalan nacin :D

 

E da,jel' mozes da pitas tvoju baku da me usvoji? :bigblue:

 

Ima, ako si student i imas potrvdu neke strane institucije da moras da putujes cesto. Ili ako si zaposlen i isto isto isto. Ili ako putujes zarad lecenje i ne znam sta jos. Pokupila sam neku brosuru u ambasadi vezanu za vizne olaksice (i nisu nesto olaksali) mada i tamo kaze da su to okvirni slucajevi da je svaki slucaj individualan i trt mrt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaju prethodne vize, i gledaju duzinu osiguranja, ali mislim da je ovo prvo kod tebe presudno. Sto vise putujes lakse dobijas vize.

 

Meni su npri pre cesi davali vizu na duze kad trazim mesec dobijem dva npr, a spanci su mi dali vizu krace nego drugarici koja je isto podnela ali sam ja cesce dolazila u ambasadu tj mene je vise vracala ona salterusa (a ja imam vise viza u pasosu). Tako da mozda i to ima neke veze, mada sam ubedjena da salteruse nemaju veze sa konzulima. Mozda stave u posebnu fioku papire...? :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da ne zhelim. Gde god da otputujem ostanem da zhivim par godina.... :icon_ne:

 

@DF - London je manje vishe kul uvek, ako znash prave ljude. Ruku na srce, vreme jeste najgotivnije u tom periodu (mada i tu ako ti se zacepi 2 nedelje sunca je premija).

@Rusofili

Zhena mi zhivela u Moskvi jednu kuku. Sve najlepshe o njoj i S. Petersburgu. ostalo k'o i drugde u bivshem SSSRu - pretezhno raspad s tu i tamo po kojim izuzetkom.

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obozhavam da putujem. Nazhalost, nisam mnogo toga obishla, no, mlada sam.

 

Ex-Yu drzhave da ne rachunam... Egipat, Bugarska, Italija + Vatikan i San Marino, Grchka, Francuska, USA (Havaji, Njujork, WA, Ajdaho, Nevada).

U aprilu idem u Kaliforniju, u maju u Kanadu, na ljeto u Shpaniju. A iskreno se nadam da cje me primiti na koledzh koji zhelim i da cju se preseliti u Italiju.

 

Voljela bih da obidjem chitavu Skandinaviju, Rusiju, Austriju, Indiju, Kinu, Njemachku... Zapravo, shta ne bih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karibi su naravno ono pravo. E sad, cucati u jednom mestu na Karibima je ravno shizofreniji, zato su ljudi izmislili nesto sto se zove 'island hopping'. Svi u camac bre.

 

 

 

to sam i ja cula od ovih svojih musterija.. a da, bas ova jedna navalila ljetos u fazonu - ide na Karibe, tralala, bice mjesec dana, jao Karibi prelijepi.. kad se vratila, kaze - bila u Kostarici.. ja rek`o - zar nisi rekla KARIBI..

tek ce ona meni - zar to nije isto? :)

 

 

 

 

blondie dobija zelenu kartu kroz mjesec dva i definitvno pali malo na Havaje. ne zato sto su toliko popularni/prelijepi, nego zato sto je to jedina drzava usa, u kojoj nemam familije :)

 

 

a da, idem u San Jose sljedece nedjelje, tamo nisam jos bila.. spremam se na Bon Jovija. bukvalno :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bila sam u svim ex-yu, madjarska, ceska, slovacka, austrija, italija, nemacka.

 

zelim u grcku, indiju, rusiju, kinu, bocvanu, etiopiju, argentinu, brazil, francusku, spaniju.. ima li ovde neki bogati sponzor koji bi da to izfinansira? xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...