Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

Ima, ako si student i imas potrvdu neke strane institucije da moras da putujes cesto. Ili ako si zaposlen i isto isto isto. Ili ako putujes zarad lecenje i ne znam sta jos.

Ma znam sve to,samo sto me nista od toga ne 'kaci' :uhoh::rolleyes::(

 

 

"Huge quake 'certain' to hit LA by 2038"

Hahahaha :)

Da,mogo'o bih da pozurim :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni, inache, LA nije nishta narochito... Bila sam pochetkom mjeseca.

Pa pricaj kako je tamo :bigblue:

 

 

Prvog putujem u unutrašnju Mongoliju. Promenila sam planove, muka mi je od grada i gužve i svega.

Idem u divljinu, stepu i pustinju i spavam u mongolskom jurtu. :meshuggah:

Si naucila da jases konje? :):bigblue:

(slike ti ne sljakaju inace;bar nece meni da prikaze :ph34r: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami ako rade meni a ja sam u zemlji gde google search bude banovan svako toliko....trebalo bi i tebi da rade. :D

 

A za konje ćemo lako, prvo da ja savladam mongolsku jagnjetinu i noći u jurtu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami ako rade meni a ja sam u zemlji gde google search bude banovan svako toliko....trebalo bi i tebi da rade. :D

Jebem mu kevu,i dalje mi ne prikazuje :ph34r:

 

 

A za konje ćemo lako, prvo da ja savladam mongolsku jagnjetinu i noći u jurtu.

U kompletu sa nomadskim nacinom zivota :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem mu kevu,i dalje mi ne prikazuje :ph34r:

 

e ybg...nisi ništa propustio...samo ukucaj u guglet "inner mongolia" i nagledaćeš se lepote

 

 

 

U kompletu sa nomadskim nacinom zivota :bigblue:

 

Hm, samo da me ne otmu i počnu prikazivati u obližnjem vašaru. I ovako se osećam kao pokretna zabava za milione očiju. Ybt kad vade fotoaparate/kamere čim te primete znaš koliko je sati (drage komšije video sam bele đavole pre neki dan), stalno imam trip da sam se umazala nečim pa da zato bulje. :confused: A ako je takva situacija u "civilizaciji", kako li je u "divljini". (mada moram da priznam da su svi vrlo pristojni, uslužni i kompletno konfuzni)

A stvarno totalno idem tamo da spavam u jurtu mongolskom (šatoru) i da jašem konje i kamile, i vazduh bez smoga, vazduh bez smoogaaaa i neprekidna ravnica bez automobila i tihe noći bez šuma gradskog. uh

 

 

 

Nego, ja juče bila u Zabranjenom gradu i lunjala malo Tjenanmenom ponovo. IMPRESIVNO

Doduše više me se dojmio Beihai park sa belom pagodom (samo zato što je bilo mnogo manje ljudi) (tu se sreli Kublaj Kan i Marko Polo)

Zoo vrt im je ipresivan.

Stara letnja palata, majku mu kakvo chill out mesto, svako toliko se tamo vraćam pošto mi je 10 minuta bajsom do toga. awwwww

E u Pekingu ima šta da se "gleda" danima i danima...

 

I Dazhongsi tj. Hram Zvona....interesantno

22042008460.jpg

 

22042008443.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo mene opet...bila sam u Unutrašnjoj Mongoliji....jahala konja kroz stepu...ja sam i više no zadovoljna.

 

 

U nedelju idem u Xian i Pingyao...prvi ima armiju od terakote i uopšteno je jedna od starih prestonica Kine....drugi je dragulj od grada koji je uspešno sačuvao svoje stare gradske zidine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćin Ši Huang Di, zvanično prvi kineski car....ujedinio Kinu...mada ujedinjenje Kine ne podrazumeva celu teritoriju ona danas obuhvata...čovek koji je spojio i izgradio delove ZIDA...interesantan čika, forsirao konfučijanizam, toliko da su se u jednom periodu njegove vladavine sve druge knjige spaljivale.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majku vam buzrzujsku,o'kle vam pare? :lol:

Meni je prva zelja Istanbul,pa onda bez nekog reda Moskva,Meksiko,Kuba,Peru,Argentina(River Plata-Boka Juniors ili neka utakmica argentinske reprezentacije),pa onda jedno proputovanje po Bliskom Istoku,kineski zid,piramide...

Edited by El Karnisero

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa, ja bih volela da idem u Japan, zato sto obozavam tu zemlju i kulturu i sve i cak i IQ-go volim iako slabo igram, ali popravicu se.

onda Holandija, isto, mnogo strava zemlja(ima maka i jos po necega :meshuggah: )

Neka severna zemlja tipa Norveshka, Finska ili tako neshto gde mogu da vidim SEVERNU SVETLOST

Rusija

i onda sve ostalo

a da, Venecija(jelte Italija)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...