Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

@Kokopelli i Dead Man: da to kakvo je leto znam i ja ono nocu je bilo bas previse hladno a danju oko 30. Al ne znam za pocetak septembra... ne postoji toliko dugorocna prognoza za Zlatibor. A i da postoji nema sanse da joj se veruje. U zadnje vreme grese i za sutradan :no:

Me no like this :no::)http://www.hidmet.sr.gov.yu/ciril/prognoza/zlatibor.php

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio:

 

Rusija

Svedska

Japan

Juzna Koreja

Kina

Bjelorusija

Uzbekistan

Australija

Madjarska

Njemacka

Turska

Grcka

Belgija

Egipat

Sve zemlje ex-yu

 

Zelim u:

 

Norvesku

Island

Finsku

Novi Zeland

Madagaskar

Neki tropski raj, neka ostrva, nijedna konkretno

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis, ovaj gresis slino, sine :) Osim ako je i pikado sport?

 

Salim se, nisam sportista, recimo da je nekih 60 posto od ovih putovanja bilo zbog posla, a 40 posto turizam...

 

Ostala mi je ta skandinavija poprilicno nepokrivena (bio sam samo u Svedskoj) i to namjeravam u najskorije vrijeme da ispravim....

 

I iz nekog razloga, al stvarno nemam pojma kog, BAS bih volio da odem na Madagaskar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadar, Bashko Polje.. samo ove godine.. i to isho sa klubom... pa druzenje... ma ljepota

A jos isao prosle godine u Italiju takodje sa klubom kosarkaskim na 14 dana.. bio kod porodice jedne, i danas dan smo u kontaktu....

A volio bih otici u Makedoniju... Francusku nekada... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Verovatno sam vec spominjao..ovde planiram da idem jednog dana:

 

 

 

l_31cd702d7556eb73f582c50b38fac78f.jpg

l_c35e5dabe461dc70f2639b855ec197ce.jpg

l_eeae15c285b4dd91d1cfef2be7d0a6ea.jpg

l_8e0d84eaacdff06730a3ddc17581fe00.jpg

l_8b85ff4d375fa1bab9609e301cf064a0.jpg

l_6f7f4585b387ef416b35aac95a7f0a01.jpg

l_06c5a829b9dbcc91afdb0d9585ae8340.jpg

gudvangenvikki4.jpg

 

A ovako treba da izlgeda kada se zavrsi izgradnja:

test03_gudvangen-1.jpg

 

 

INFO:

 

Gudvangen Viking Town or Gudvangen Kaupang (Old Norse: Merchant place) is an attempt to build a merchant city like it might have been in approx 900 ad. We will start as soon as money is ok. We are talking lots of money!

 

Historians are quite agreed that Gudvangen or Gudvangr - which could mean "The field of the gods by the fjord (water)" - has been a merchant place since iron age. It probably seiced to be so in 1349 when no-one survived the Black death. For nearly 300 years the area was without people.

 

In 1995 I came here and presented an idea to the owner of the local hotel. "Why not build a Viking longhouse on the beach?" Later the idea grew to become a Viking village. As one archaelogist put it; "If there was that many people here in Viking age, there would certaily have been a merchant city here as well!" The name of the fjord and valley: Naeroy meaning given by or given to, Njord, god of merchants. It indicates that this could be pointing to a merchant place. It is easily accessable from any direction by horse and also it is quite central, situated between Sogn and Hardanger.

 

Until the Gudvanga tunnel opened in 1991 the area had no passing road, and relied on the ferry. With this tunnel and the Laerdal tunnel opened Nov. 2000(the worlds longest tunnel - 24,5 km), the road E16 now goes between the two major cities of Norway; Oslo and Bergen. Gudvangen has been a major tourist resort for 200 years.

 

Tunnel stones resulted in a big beautiful field at the end of the Naeroy fjord.

 

 

If you are tempted to help us realize our dream, there are different ways to accomplish that. You can come and give us a hand. BUT TELL US FIRST! You can come and trade or live as a Viking among us (for a week or two months - you decide how long), or you can spread the news and make your friends and allies support us.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih volela da posetim "par zemalja" (pa sad spisak :) ):

1. Holandija :wub::wub::wub:

2. Skandinavija :wub::wub:

E dalje nije bitno kojim redom ide: Irska :wub: , Austrija, Belgija, Luksemburg, Francuska, Rusija, Australija, mozda jednog dana i Amerika, Kanada, Spanija, ostale zemlje Evrope....

 

Bila sam u Madjarskoj, Engleskoj (London) :wub::wub: , Nemackoj (i ne moram vise nikad ni otici, osim par puta na Wacken :rockdevil: ), svim okolnim zemljama.

 

Planira se Holandija sledeceg leta :bigblue: (misija u kojoj me niko ne sme/ne moze spreciti da odem :) ), Austrija, Slovenija, Italija (sledece jeseni - exkurzija) i Svedska.

U svim tim drzavama imam nekoga kod koga mogu ostati kol'ko god odlucim, tako da.... ima vremena. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se da znas sta valja u zivotu. :pivopije:

 

Menovar rulZ!

 

Kad vidim onako planine, kako da mi se ne svidi (iako nEsam Vajking).... Ono se mora videti, ne znam kako nikad nije palo na pamet da guglujem o tim stvarima.... Brdzanin-Sloven se prerusava i obilazi Vajking selo! Jedna od stvari koja ce se znatno razlikovato od orizdinala je higijena i cistota... ;)

 

 

...donekle!

Edited by Ivan_Creed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Izgleda da idem u St. Petersburg, znam sta sve inace ima da se vidi pa pitam za neki savet povodom dobre klope, da ne isprobavam restorane (obavezno da se jede kashikom :D verujem da takvih tamo ima puno) i da li ima nesto generalno o gradu sto treba da znam? :D Tipa gde menjati pare, gde ima jeftinijih supermarketa i sl (ako tamo uopste ima tih fora da je u centru sve skuplje, kao na zapadu), ima li neka lokalna klopa koju treba probati (kao sto su u Ceskoj oblatne) do kad rade prodavnice i sl.

Edited by Double Fire
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Ima li ko ovde iskustva sa presedanjem u drugi avion tokom leta i tako to ?

Verovatno bih marta/aprila u Innsbruck na zimovanje,postoji veza iz Bg-a preko Becha,ali nigde ne mogu da saznam shta i kako...

Pa me zanima koliko otprilike ta chekanja na drugi let traju,da li postoje neke smernice ili kao som treba da lutam aerodromom i trazhim shta i kako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko ovde iskustva sa presedanjem u drugi avion tokom leta i tako to ?

Verovatno bih marta/aprila u Innsbruck na zimovanje,postoji veza iz Bg-a preko Becha,ali nigde ne mogu da saznam shta i kako...

Pa me zanima koliko otprilike ta chekanja na drugi let traju,da li postoje neke smernice ili kao som treba da lutam aerodromom i trazhim shta i kako...

 

Moj ti je savet da ostaviš dva sata izmedju letova.

U principu može da se stigne i za mnogo manje, ali imala sam neprijatna iskustva kada su letovi kasnili...

 

A za dalje, možda neko zna kakav je aerodrom u Beču, ja ne znam. neki su aerodromi jednsotavni za snalaženje, neki grozni (Frankfurt... ).

Već kada rezervišeš let ti piše koliki je razmak izmedju letova. Prtljak ne uzimaš, već ti je čekiran do krajnje destinacije.

Za smernice ti je najbolje da u avionu pitaš tetka-desu za naredni let: na kom je gate-u, da li je po planu, a nije zgoreg proveriti ponovo na monitoru kada izadješ iz aviona jer mi se desilo i da se promeni gate u roku od tih 10-tak minuta.

 

Onda samo pratiš smernice na aerodromu za kuda treba da ideš :haha:

 

Nije komplikovano, samo daj sebi dovoljno vremena... i kratki letovi umeju da kasne po pola sata, da se ne nadješ u nebranom grožđu.

 

Prtljag uzimaš kad stigneš kud si namerio.

 

Pogledaj i na www.serbiatravellers.org da li imaju neke savete po pitanju aerodroma u Beču.

 

Ovo da pitaš agenciju, ne znam koliko će uroditi plodom, avio kompaniju takodje, moja su iskustva da su oni k'o patuljci- pojma nemaju.

 

Čak ni one tetka-dese, jednom sam je pitala gde ću ja izaći na aerodrom i koliko sam daleko do sledećeg leta tj da lis am na istom terminalu ona meni "da, da, naaaaaaaravno" da bih ja onda trčala preko celog Frankfurtskog aerodroma i kroz skyliner (voz) do terminala koji mi je trebao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...