Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

Grand Canyon, San Francisco, LA, neki shumovit nacionalni park i eventualno New York = moja potencijalna poseta. Al kapiram da je sranje kombinovati dve obale mada nemam predstavu o ceni avio karata tamo. Ako dobijem na Loto-u mozda i Aljaska - tura koja putuje po najboljim mestima za posmatranje aurore borealis :wub: Realno u USA mi se najvise svidja priroda i par razularenih gradova u Californiji :da:

 

Bila 10 dana kod brace Crnogoraca za docek, al su skupi... voce i povrce 250din/kg, pastete preko 100, onaj domaci default kornfleks je 300din (ne zezam :haha: ), kilo ribe I klase u random restoranu 45eur... Posle je kao cudno sto nosis prsutu i konzerve tune u koferu :haha: Al makar je i najbolji smestaj jeftin jer nije sezona.

Na leto nadam se opet do StPeterburga i vec brinem oko smestaja... ili je perverzno skup i los (+ 20ak eur za dorucak, sto je smesno pored pekare 5m dalje pa ga niko ne uzima) ili je 10km od centra, los i malo jeftiniji. Nabolje je uzeti neki stan al nemam pojma kako to tamo ide + ne isplati se na 2 osobe (obicno su za 4-6). Kazu da ima striptiz klub na svakom cosku, to mi je totalno promaklo prosli put :ph34r:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako kupis kartu na vrijeme (znaci ne dva dana pred polazak nego bar mjesec) Njujork - San Francisco moze da te iskosta oko 300-350 dolara.. obicno preko Expedia.com je najjeftinije, ali cesto i direktno preko Southwesta. ima ovdje sta da se vidi.. samo dok prodjes od Lake Tahoe do San Francisca, naci ces 300 cudesa koje vrijedi vidjeti.. samo skontas Nappa Valley i to je dovoljno.

Grand Canyon je do jaja, van pameti koje je to cudo. mozes da ides helicopterom iz Las Vegasa, nije preskupo tako ali opet, autom nije strasno. stigne se za 4 sata, prolazis neke indijanske rezervate itd.. simpaticna pustara.. 25 dolara je ulaz u Canyon po vozilu, nebitno broj putnika. i pametno je ponijeti hranu, nije nesto skupa ni tamo, ali kvalitet nije neki stvarno..

btw, kad prica o tim cijenama.. ja to ne kontam, ko odredjuje tako nenormalne cijene?? i ko zaradjuje tako dobro?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam trenutno u CG i ne znam gdje je DF kupovala tu hranu, ali u Baru je dosta jeftinije od toga. U stvari, skapirala sam da je hrana skuplja u BG-u nego u Baru :haha: Znatno jeftinija je plazma i neke druge grickalice, isto porijeklom iz Srbije, sezonsko voće (logično) je jeftinije nego gore, za paštete stvarno ne znam - not my cup of tea, domaći kornfleks da biraš za 1.5e - 2e. Moguće da je nabasala na neki skupi market... Cijene može jedino da napumpa vlasnik marketa, ali u Baru cijenu drže 4 supermarketa i 2 hipermarketa, dok manje piljare, prodavnice teško uspjevaju pored navedenih (zato ih Bar i nema puno)... Za ribu već ne znam, provjeriću danas, mada je mi ne kupujemo, tatin prijatelj nam uvijek donosi svježu, tek ulovljenu, ali na 2 min mi je zelena pijaca sa ribarnicama, tako da ću baciti pogled...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontam da se vecina turista krece ono po herceg novom, kotoru i budvi. zato tamo i dizu cijene jer im se moze. ja doduse ne znam ali sestra mi pricala da je otisla na more 10 dana i nikad vise... potrosila je nesto super mnogo love na hranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontam da se vecina turista krece ono po herceg novom, kotoru i budvi. zato tamo i dizu cijene jer im se moze. 

 

Upravo. Ne znam za cijene namirnica,ali "ontrade" mjesta (kafici,diskoteke,restorani itd) sa onim sto oni nude su znatno skuplji u tim gradovima koje si navela.

Sto se ostatka Cg tice (racunajuci i Podgoricu),cijene su 90% nize ili iste kao u Bg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo su više čini mi se jer vas zahebava zaokruživanje. Ako je u BG kafa prevedeno u EUR 0,92 -- u CG je sigurno 1.

Roundup.

 

Čari vezivanja za Bundesbanku :rolleyes:

 

Kafa je u CG jeftinija nego u Beogradu. U bilo kom kafiću u centru grada (Kotora, Podgorice, HN-a, Bara...) ne prelazi 1e-1.20e, iliti 100-120 din. U Beogradu je u najvećim rupama kafa 120 din, nisam je nigdje pila jeftiniju... A osjećaj rupe nije subjektivan :haha: Što se tiče koktela i sl. tu stojimo isto, mada zavisi i od lokacije i koktel bara, paba, kluba, ali taj faktor je sveprisutan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo su više čini mi se jer vas zahebava zaokruživanje. Ako je u BG kafa prevedeno u EUR 0,92 -- u CG je sigurno 1.

Roundup.

 

Čari vezivanja za Bundesbanku :rolleyes:

 

 

bolje ići u liban, tamo sve zaokružuju u USD. 1 pivo = 1 USD. raj na zemlji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kokopelli: pominjala sam vec da se radi o HNu i ne, ne radi se o JEDNOJ prodavnici, za 10 dana je cak i nemoguce svratiti samo na jedno mesto :haha: Svuda su takve cene i nisam rekla da je to cudno, kapiram da je turisticko mesto vec da je fakat da je katastrofa i da ne znam gde se to lokalci snabdevaju. Cujem npr od keve da je Delta City u Podgorici jeftiniji od Beogradskog. U Baru takodje ne sumnjam da je jeftino al s druge strane povuci paralelu izmedju posecenosti HNa i Bara :haha: Otprilike samo u HN i Kotor vredi ici.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mi zaokruzujemo cijene? A i da je tako,kafa u Bg je 100 dinara,prevedeno u eure to je 1,05. Zaokruziti na 1 i dje je jeftinije? :P

 

 

 

Bukvalisto :haha:

 

 

Kafa je u CG jeftinija nego u Beogradu. U bilo kom kafiću u centru grada (Kotora, Podgorice, HN-a, Bara...) ne prelazi 1e-1.20e, iliti 100-120 din. U Beogradu je u najvećim rupama kafa 120 din, nisam je nigdje pila jeftiniju... A osjećaj rupe nije subjektivan :haha: Što se tiče koktela i sl. tu stojimo isto, mada zavisi i od lokacije i koktel bara, paba, kluba, ali taj faktor je sveprisutan.

 

Ti si neka fina devojčica. Po kafanama di ja pijem kafa stoji 80 dindži. Sa ratlukom :P

 

 

bolje ići u liban, tamo sve zaokružuju u USD. 1 pivo = 1 USD. raj na zemlji.

 

To mi reci. Ukrajina Mongolija Azerbejdžan :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kokopelli: pominjala sam vec da se radi o HNu i ne, ne radi se o JEDNOJ prodavnici, za 10 dana je cak i nemoguce svratiti samo na jedno mesto :haha: Svuda su takve cene i nisam rekla da je to cudno, kapiram da je turisticko mesto vec da je fakat da je katastrofa i da ne znam gde se to lokalci snabdevaju. Cujem npr od keve da je Delta City u Podgorici jeftiniji od Beogradskog. U Baru takodje ne sumnjam da je jeftino al s druge strane povuci paralelu izmedju posecenosti HNa i Bara :haha: Otprilike samo u HN i Kotor vredi ici.

 

Pa za 10 dana u HN je jedino moguće svraćati u jedna te ista mjesta, s obzirom da pričamo o malom gradu. U KO vrijedi posjetiti samo stari grad i nešto malo okoline, a u Baru očigledno nisi bila dugi niz godina, jer je posjećenost ljeti mnogo veća nego u HN, ako ne, onda samo zbog plaža. U Bar se računa čitava opština - od Virpazara do Sutomora, zaključno s njim. Zimi moguće da je HN posjećeniji, ne znam... Ne kažem da HN nije lijep, to je moja omiljena CG lokacija posle područja oko rijeke Crnojevića, ali jedino mi je logično da su digli cijene zbog posjećenosti, jer ljeti je to opšte poznati faktor (nažalost) za čitavo primorje.

 

 

Ti si neka fina devojčica. Po kafanama di ja pijem kafa stoji 80 dindži. Sa ratlukom :P

 

 

Pa dobro, ti znaš da ne pijem kafe po kafanama :razz:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Čak ni one tetka-dese, jednom sam je pitala gde ću ja izaći na aerodrom i koliko sam daleko do sledećeg leta tj da lis am na istom terminalu ona meni "da, da, naaaaaaaravno" da bih ja onda trčala preko celog Frankfurtskog aerodroma i kroz skyliner (voz) do terminala koji mi je trebao.

 

Mator post, al' 'ajde...

Imala sam i ja slično iskustvo na frankfurtskom aerodromu kad sam putovala u SAD - "tetka-dese" ( :haha: ) su me pošteno "prošetale" po aerodromu, sva sreća da sam imala 3 sata pauze. 'Ajd' i to što nisu znale da me upute, al' što su neke od njih jedva govorile engleski...

U povratku sam opet presijedala u Frankfurtu, pratila isključivo smjernice na monitorima i nije bilo nikakvih problema (što reče Mačka, samo ih treba redovno provjeravati).

 

 

Inače, bila sam u Italiji (tu trenutno i živim) + Vatikan + San Marino, Švedskoj, Francuskoj, Monaku, Grčkoj, Španiji, ex-Yu državama (sem Slovenije), Egiptu, SAD (skoro cijela država Vašington, Ajdaho, Havaji, Kalifornija, Vegas, Njujork) i Kanadi.

 

Želim da odem... Pa, prvo bih da obiđem ostale nordijske države i Rusiju, a onda Kinu i Indiju, ako mi SEKA dozvoli. :haha: "Tropski rajevi" me i ne privlače pretjerano.

 

 

Ubjedljivo najljepša destinacija do sada mi je bila Švedska - u martu idem ponovo i ne mogu da dočekam. A, čim skupim novac, idem u Norvešku sa ljepšom polovinom. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Diaboli Juna- obavezno kupite hranu u Švedskoj i ponesite je sa sobom, nemojte NIKAD ići taksijem (aeorodrom se nalazi na 80km od Osla i postoje posebni busevi koji voze do centra, a taksi od aerodroma do Osla košta isto koliko i avionska karta od Beograda do Osla, tj. 500 kruna :haha:)

Uostalom, svi gradovi u Norveškoj su mali, možeš i da pešačiš. :haha: Tamo treba što manje para trošiti na takve stvari.

 

Dobro, čućemo se pre polaska da ti dam gomilu upustva, kao i spisak mesta koja moraš obići. x]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...