Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

skoro celu Zapadnu Evropu, posebno Bavarske dvorce i Shvajcarsku. Takodje bih volela da posetim i Meksiko i Kejp taun. Usput, koje mesto na svetu je najudaljenije od Srbije? E, to bih volela da posetim :haha::P

Edited by angels deserve to die

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usput, na temu Hrvatske, opet prodjoh i opet ne tražiše pare na grani, nešto bila neka priča pre par strana.

 

Usput usput, na temu Hrvatske, hostel Mali Mrak je genijalan, malo dalje od centra ali na okretnici tramvaja.

 

Actually imaju u gomili natpisa i "fallout fans are especially wellcome" :haha:

&probudi me tool jedno jutro.

 

Mislim, i mimo toga je super hostel, ima dvokrevetne sobe, kuhinjicu, super atmosfera (i ostatak paketa, dnevni boravak, net bla bla)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nista zaboravila, vrlo ocigledno sam navodila mesta u kojima sam licno bila, da ne bude 'rekla-kazala'.

Za restorane ne moze bas da se kaze da su 'kao u Beogradu' jer u Beogradu imas i jeftine i skupe i one izmedju a tamo samo skupe (a da valjaju). Da ne zalazimo u to da mozda postoji neka skrivena kamiondzijska jeftina rupa s dobrom klopom, takve lokacije eventualno mestani mogu da poznaju, zato sam i pitala 'zaboga gde se snabdevaju mestani' jer deluje bolesno skupo za zivot.

Svaki dan 30ak evra u samoposluzi za troje ljudi koji kupuju uglavnom vodu, slatkise i poneku sniclu je way way off za zimsku sezonu.

Ne znam zasto moras da se pravis da govoris klingonski pa ne kapiras nista.

Anyway, ja sam vas sveznalice pametnice pitala DA LI JE to zaista tako i da li postoje jeftinije radnje/restorani, nisam tvrdila da ih nema. I za sad ne vidim nikakav odgovor.

 

Nemam se vremena prepirati :pivopije:

Idi tamo, gde ti odgovara.

Pozdrav

Edited by Thunder11
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Колико би ме у најјефтинијој варијанти коштао пут до Фиренце или Пизе (од Београда)? На страници Железница Србије видех да је карта до Венеције 69 евра, али се не каже је ли повратна или не. Колико би ме после тог воза коштао пут од Венеције до Фиренце?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Колико би ме у најјефтинијој варијанти коштао пут до Фиренце или Пизе (од Београда)? На страници Железница Србије видех да је карта до Венеције 69 евра, али се не каже је ли повратна или не. Колико би ме после тог воза коштао пут од Венеције до Фиренце?

 

Najjeftinija varijanta za koju znam (Venecija - Firenca) je 22 i po jevreja u jednom pravcu (vozom, oko 3 sata).

Pogledaj na www.trenitalia.com .

Edited by Diaboli Juna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usput, na temu Hrvatske, opet prodjoh i opet ne tražiše pare na grani, nešto bila neka priča pre par strana.

 

Usput usput, na temu Hrvatske, hostel Mali Mrak je genijalan, malo dalje od centra ali na okretnici tramvaja.

 

Actually imaju u gomili natpisa i "fallout fans are especially wellcome" :haha:

&probudi me tool jedno jutro.

 

Mislim, i mimo toga je super hostel, ima dvokrevetne sobe, kuhinjicu, super atmosfera (i ostatak paketa, dnevni boravak, net bla bla)

 

nemoj da zezas, nisam video taj natpis a bas smo tu bili pre mes dana cekajuci Depeche, Fallout je kvlt jbte XD

 

inace, Ljubljana je zakon grad, a spremicu izvestaje iz Ciriha, Lozane, Zeneve, Pariza, Praga, Venecije i Milana

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ako se neko od vas zatekne u Barsi neka nikako ne propusti odlazak na pijacu. :D

Predivna je, mogu se naci sve vrste voca, zacina..... Za evro mozete da pijete cist vocni sok, ja sam probala mango, papaja i jagoda, menta i ananas, marakuja, svi su predivni. :da:

 

http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/shopping/barcelona-market.html

 

http://sobreespana.com/wp-content/uploads/2009/07/mercat_de_la_boqueria.jpg

http://www.europe-autos.com/wp-content/uploads/2010/03/la-boqueria.jpg

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Bio sam u Egiptu ove godine i moram reci da se nisam proveo najbolje.  :haha:

 

 

 

Prvog dana po dolasku u Kairo zadesile su nas poplave po gradu i trebalo nam je nekoliko sati da stignemo do hotela. Vodic nam je rekao da su takvi pljuskovi izuzetno retki u Egiptu ali eto, bas nas je uhvatilo. Plus, grad od 24 miliona stanovnika (Beograd je selo u poredjenju sa Kairom) ima mozda 10 semafora od kojih 5 radi, sta reci osim- ludnica. Nisam mogao da verujem.  :haha:

 

 

 

Sledeceg jutra, nakon par sati koliko nam je ostalo da prespavamo, posetili smo piramide (btw po dolasku u hotel narucio sam veceru i pronasao crva unutra). Ponovo razocarenje. Piramide su zaista nesto sto treba videti u zivotu, cudo jedno, ali toliko je turista, policije i beduina da nisam uspeo da odvojim jedan minut da na miru razgledam podrucje. Ogromna guzva. Muzej u Kairu je takodje impresivan, ali prepun turista iz celog sveta. Krstarenje Nilom je mozda najbolji dogadjaj koji sam imao u Kairu, pored posete KFC-u (Kentucky Fried Chicken). Sjajna vecera, trbusni ples i Tanoura na brodu gde sam imao prilike da sedim sa ljudima iz Indije, Japana, Afrike.. super iskustvo.

 

Potom sam proveo dobrih 9 dana u Sharm el-Sheikh-u u hotelu koji je na samoj obali Crvenog mora. Od mog apartmana do mora mozda 100 metara.  :haha: Hotel je bio pun rusa, egipcani ih ne vole preterano jer su zahtevni snobovi pa sam uvek dobijao specijalan tretman kada bih im rekao da sam iz Srbije, a ne iz Rusije.  :haha: Egipatska posluga je stvarno na nivou. Cuvajte se onih koji traze vas pasos iz bilo kog razloga i nemojte vaditi iz mora bilo kakvu skoljku ili kamen, meni je receno da je zabranjeno.

 

Na kraju, jedva sam cekao da se domognem rodne Evrope, zelenila i drveca.  :haha: Preseo mi i pesak i pevanje iz okolnih Dzamija 10 puta na dan, cenkanja za bilo sta sto zelim da kupim i besnih pogleda trgovaca iz starog marketa koji su mi merkali zenu na svakom koraku i nudili kamile za nju. Idite samo do modernijih marketa, tamo su ljudi super kul i dobijao sam besplatan poklon u skoro svakoj prodavnici.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...