Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

Da, nadam se. :haha:

 

Vjerenik mi je Šveđanin.

 

Ne polaže mi se razlika ispita (pošto, naravno, nastavljam i školovanje), ali vrijedi.

Inače, bila sam tri puta do sada, dva puta u Stokholmu i jednom u Jevleu, zemlja je stvarno odmor za dušu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna kako trenutno stoji situacija sa vizama sa bratskom nam drzavom Hrvatskom ukoliko posedujemo stari pasos?

 

Sa crvenim znam da nema problema, ali me zanima da li moze i sa plavim da se udje bez vize na konto onih nekih silnih sporazuma sto svake druge godine potpisujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna kako trenutno stoji situacija sa vizama sa bratskom nam drzavom Hrvatskom ukoliko posedujemo stari pasos?

 

Sa crvenim znam da nema problema, ali me zanima da li moze i sa plavim da se udje bez vize na konto onih nekih silnih sporazuma sto svake druge godine potpisujemo.

 

ne treba ti viza sa plavim pasošem. bejah ja pre par meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е имам гадан проблем. У петак сам се вратио из Прага, и у четвртак увече сам починио једно срамно дело... Наиме, био сам (први пут у животу) у дискотеци и (очигледно) издао метал. Срамота ме да кажем, али сам и играо са једном девојком и бојим се да не постанем хипик у дугиним бојама и да сам издао хладноћу и црнило. Предложите казну за искупљење мојих грехова, спреман сам да је с радошћу прихватим. Хвала унапред.

Edited by пита са сиром

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

http://www.jumbo-travel.rs/

 

Idi na ovaj link ukucaj sa leve strane sta ti traze i vidi koje komapnije ti daje da su opticaju. Ako uhvatis povoljno varijantu rezervisi sto pre, jer cene kako se datum problizava samo rastu. Ako ne nosis puno stvari tipa samo rucni onda mozes i low-cost kompanijom kao sto je fly nikki i tome sl.

Licno nemam velikog iskustva sa avio kompanijama ali mi je do sada Lufthansa dobro radila posao ;)

Ako budes imao neki problem slobodno pitaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

od 16000 pa navise...

 

ok, puno hvala. imam jos 2, 3 meseca, skockacu nesto do tada

 

 

 

Prijatelju mislim da ti lako mogu razjasniti dilemu.

Idi na WIZZAIR i nacices ubedljivo najpovolnjije karte za Bg-London(slece se na Hitrou naravno).

 

Ako nije tajna sta je razlog puta?

 

Ja cu u Britaniju na postdiplomske pa zato pitam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze li neko da mi preporuci avio kompaniju sa normalnim cenama (citaj najjeftinijim) koja ima redovne letove na relaciji london- beograd? ako neko zna orijentacionu cenu karte, jos bolje

 

Wizzair leti za London od aprila, ako se ne varam, vidi na sajtu. Za prtljag koji ide dole u avion može da se doplati 15 evra. Jefitnije od Wizz-a koliko znam iz Bg nema. Proveri i Temišvar, odande je Wizz jako jeftin isto, a nije previše daleko - ako ne planiraš vikend u Londonu...

 

Letela sam sa njima za Rim, i jedine razlike u odnosu na obične avio kompanije su sledeće: doplaćuje se za prtljag koji nije ručni, doplaćuje se za airport check-in (web check in je besplatan, samo ti treba neko da ti odštampa potvrdu i najkasnije 3 sata pre leta moraš da se čekiraš), mesta nisu numerisana, sokići nisu besplatni.

 

Sve funkcioniše sjajno.

 

 

Inače, opšte obaveštenje, Germanwings leti za Rejkjavik - znaaačiiii... auf, još da mi je para...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki let tj destinacija+datum je situacija za sebe. Recimo pogledam (povratni) Wizzair Beograd-London 1.-7. mart. Kao prvo nema letova tih datuma. Kao drugo najjeftinija kombinacija ispadne 100eur bez booking fee-a (5eur), prtljaga (15eur), uz retardirano vreme polaska (6pm, znaci propada ti prvi dan) itd itd. Dok recimo za isti datum imas Jat direktno, u 10:25 sto je korektno, za 150eur. Usteda 30eur pa kome se isplati...

Gledajte ebookers.com za regularne avio kompanije, tamo nalazim najbolje cene.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

@schneider- povratak kuci sa sljake, nema bas veze sa postdiplomskim studijamaicon_mrgreen.gif .

hvala svima na savetima, od juce mi se mota po glavi i samoubilacka varijanta putovanja vozom, koliko da malo parim oci po evropi...150 evra mi se uklapa u budzet, a vremena ima

 

http://www.youtube.com/watch?v=3tbjXxIP4D0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wizzair leti za London od aprila, ako se ne varam, vidi na sajtu. Za prtljag koji ide dole u avion može da se doplati 15 evra. Jefitnije od Wizz-a koliko znam iz Bg nema. Proveri i Temišvar, odande je Wizz jako jeftin isto, a nije previše daleko - ako ne planiraš vikend u Londonu...

 

Letela sam sa njima za Rim, i jedine razlike u odnosu na obične avio kompanije su sledeće: doplaćuje se za prtljag koji nije ručni, doplaćuje se za airport check-in (web check in je besplatan, samo ti treba neko da ti odštampa potvrdu i najkasnije 3 sata pre leta moraš da se čekiraš), mesta nisu numerisana, sokići nisu besplatni.

 

Sve funkcioniše sjajno.

 

 

Inače, opšte obaveštenje, Germanwings leti za Rejkjavik - znaaačiiii... auf, još da mi je para...

 

 

Za vikend putovanje čovek komotno može da se spakuje u mali kofer cabin size+ranac, i još da mu ostane mesta da se potrpaju stvari iz šopinga. Pogotovo muško, koje ne nosi sa sobom drangulije :D ti lowcost letovi su majka!

 

Nego... kakav je vizni režim za Island za srpske državljane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol, Ajlin, ja ladno nisam ni pogledala, navikla sam se da nam ne trebaju vize jako brzo :)

evo sad gledam, Brunhilda je u pravu, Island je shengen...

 

Pazi, skupe su karte i preko germanwings (kad sam gledala oko 250 bi izašla povratna) a bez dve nedelje ne vredi ići. Puno novca all in all, ne znam. :( al tamo moram pre nego što bude neka beebaa. Obaveze su obaveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala obema na odgovorima! Skupe su karte majku im. Valjda zato što je sve ostalo jevtino :mhihi:

Nego, kad je tamo najbolje ići? Interesuje me ono malo van sezone (ako sezona uopšte postoji), neka priča tipa septembar na moru. Ne volEm gužvu nikako.

 

 

 

IStraživala sam malo i transsibirsku turu, to bih volela nekad da uradim :da: Išao neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene ta tura jako zanima, posebno imajuci u vidu da mi je Rusija jedna od omiljenih zemalja.

Bio sam tri puta do sada, a isao bih jos 333! Kad se samo sjetim da sam prije nego sto sam prvi put otisao tamo imao neki vise - manje ravnodusan odnos prema Rusiji na sta je moram priznati uticala i moja alergija na nase srbende-rusofile :)

Medjutim, tek kada sam proveo tamo neko vrijeme shvatio sam koliko oni zaista nemaju pojma o Rusiji. A koliko jos manje pojma imaju oni koji unaprijed pljuju sve ono sto dolazi odatle.

 

Imao sam priliku da se 13 sati vozim "ekonomskom" linijom i "ekonomskom" klasom na relaciji Sankt Peterburg - Moskva i ko je to prezivio - tome ni pakao nece tesko pasti! Dakle, mislim da to dugo transsibirsko putovanje dolazi u obzir iskljucivo u najluksuznijoj varijanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Bio sam u Cirihu u Junu prosle godine i to je bio prvi put da sam zakoracio na "zapad".

 

Neverovatno prelepa zemlja , neverovatno preleg grad.

 

Grad od 350 000 stanovnika skoro pa povrsine Beograda.

 

Sad kad se samo setim , place mi se :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, Cirih je stvarno fenomenalan! I arhitektura, i kultura zivljenja, i sam zivotni prostor... Steta je sto mladi ljudi odavde rijetko mogu da se upoznaju sa takvim nacinom zivota i uporede ga sa ovim ovdje, to bi im znacajno izmjenilo perspektivu.

Inace, od zapadnih zemalja u kojima sam bio, najljepsa mi je Svedska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, i Subotica je površinski veoma velik grad. Zapravo svi gradovi u Vojvodini su dosta veliki što se površine tiče. Ima mesta pa se ne moramo gurati. Samo se eto Novi Sad širi kao nenormalan i tu se gradi u visinu, uz kršenje svih mogućih propisa naravno icon_biggrin.gif

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene ta tura jako zanima, posebno imajuci u vidu da mi je Rusija jedna od omiljenih zemalja.

Bio sam tri puta do sada, a isao bih jos 333! Kad se samo sjetim da sam prije nego sto sam prvi put otisao tamo imao neki vise - manje ravnodusan odnos prema Rusiji na sta je moram priznati uticala i moja alergija na nase srbende-rusofile :)

Medjutim, tek kada sam proveo tamo neko vrijeme shvatio sam koliko oni zaista nemaju pojma o Rusiji. A koliko jos manje pojma imaju oni koji unaprijed pljuju sve ono sto dolazi odatle.

 

Imao sam priliku da se 13 sati vozim "ekonomskom" linijom i "ekonomskom" klasom na relaciji Sankt Peterburg - Moskva i ko je to prezivio - tome ni pakao nece tesko pasti! Dakle, mislim da to dugo transsibirsko putovanje dolazi u obzir iskljucivo u najluksuznijoj varijanti.

 

 

E vidiš ja nikad nisam bila, a strašno želim da odem. I imam osećaj da ću ove ili max sledeće godine da budem na nekom poslu tamo! :da: Tako i "filtriram" zemlje koje me interesuju, obično odem prvo poslom, napravim listu svega vrednog za videti i kasnije idem na odmor.

 

U pravu si za transsibirsku, nije to za gadljive. Razlika između npr 1. i 2. klase je bukvalno samo u broju dostupnih toaleta, koliko sam ja mogla da pročitam i shvatim. Ovaj link je od tipa koji je putovao 4 puta i imaš razne varijante tu, npr:

 

Day 1 Heathrow (1100) to Moscow (1740) on flight SU246. Stay in Rossiya Hotel, 6 Varvarka Street. Day 2 Visit Moscow Day 3 Visit Moscow. Depart on Train 10 at 2330. Day 4 on train Day 5 on train Day 6 on train Day 7 Arrive Irkutsk 0906. Transfer to Listvyanka for homestay with a local family. Visit Listvyanka. Day 8 Transfer by local agent to Irkutsk. Visit Irkutsk. Stay at Angara Hotel, 7 Sukhe Bator Street. Day 9 Visit Irkutsk. Train 364 at 2010 from Irkutsk to Ulan Ude. Day 10 Arive Ulan Ude at 0625. Visit Ulan Ude. Stay in Hotel Geser, 11 Ranzhurova Street. Day 11 Visit Ulan Ude. Day 12 Visit Ulan Ude. Depart 1524 on Train 8 from Ulan Ude to Vladivostok Day 13 On train. Day 14 On train. Day 15 Arrive Vladivostok at 0907. Visit Vladivostock. Stay in Vladivostok Hotel, 10 Naberezhnaya Street. Day 16 Flight SU726 Vladivostok Knevichi [VVO] (1330) to Moscow (1540)

Flight SU247 Moscow Sheremetyevo [sVO] (2045) to London [LHR T2] (2145)

 

 

Mada se meni više sviđa varijanta ka Ulan Batoru, pa iz Pekinga kući, al to je skuplje jer onda ti treba jednosmerna karta do Moskve i jednosmerna karta iz Pekinga. Nisam još bila hrabra za kalkulaciju.

 

Edit; rasturila se tabela :angry:

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...