Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

Čisto sumnjam da je kod Wizz Air-a uključen prevoz od/do aerodroma. Bar meni nije bio. U tome je i fora kod low cost kompanija - uvek lete u neke zabiti, pa ti je jeftinija avionska karta, nego voz/bus do civilizacije (hint: Memingen) :haha: Dobra stvar kod Wizz air-a je što je u cenu uključen prtljag do 30kg. Low cost može nekad da izađe dosta skuplje nego što izgleda na prvi pogled, ali takođe, ako se dobro organizuješ, možeš da napraviš sjajne ture. Drug je uspeo da organizuje put Memingen-Barselona-Pariz-Madrid-London-Minhen za 250e. A što se tiče hrane, komfora i sl. svi letovi su kratki tako da to ne bi trebalo da bude problem. Duže traje prelazak preko gazele u špicu nego let do Dortmunda :D Voz rules, ali je često najskuplji vid prevoza, a uglavnom nije i najbrži. Ali ako imaš dobro društvo i slobodno vreme, za destinacije do 500-600km je uvek odličan izbor

 

@NecuDisplejNejm

Šta god da vidiš biće sjajno. U većini muzeja bi trebalo da dobiješ studentski popust koji je često i više od 50%. A za provod, pošto reče da ti je ostalo obezbeđeno, moraćeš da izdvojiš malo više nego u Beogradu. Za prevoz po Zapadnoj Evropi baci pogled na mitfahrgelegenheit.de

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pitam da li je uključeno u cijenu karte, već sam vidjela da ima neke besplatne izlete, kao i besplatan smještaj i hranu, pa pitam da li joj je i prevoz uračunat u tu "kombinaciju", šta li.

 

NDN - Pa ništa, kad razmisliš i isplaniraš, preračunaj koliko ti novca treba za sve to (uključujući provod, hranu i piće pored onog što ti je obezbijeđeno), poneseš još najmanje stotinak evra za svaki slučaj i etogaaaaC. x) Ne mo'š da pogriješiš.

(Sad sam otkrila toplu vodu.)

Edited by Ni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja putujem već par godina low costovima i stvarno nikada nisam imao problema.

Težina prtljaga mi nikada ne prelazi dozvoljenu granicu i to ne zato što tako štelujem zbog njih,već što realno nemam potrebe za više.

Mislim da nikada nisam platio kompletne troškove više od 60-70e za bilo koju destinaciju...

Što se tiče Holandije,trebalo bi maja da idem u Limburg,ali kapiram da ću ići preko Brisela jer mi je to jeftinija varijanta nego direktno za Einhoven ili Mastrict.Doduše vidim da skoro kreću neki letovi i iz Bg-a novi za tamo ne znam kakva je cena.

Prošle godine dolazili ortaci nekim low costovima ovde iz Holandije,pa mogu da se raspitam baš čime su išli i koliko para sve to ukupno,mada opet kažem,ne više od 70ak evra.

Inače je l ima možda ko predstavu kako najjeftinije stići do Bejruta?

Low costovi naravno ne postoje,jebeno je što je karta preko gomile prevoznika 600e pa naviše a to mi je malko mnogo.Ne znam da li postoji varijanta morskog prevoza sa Kipra ili eventualno nešto jeftinije iz Italije ili Grčke,pa ako bilo ko ima bilo kakve informacije pls neka podeli ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ni! Ne moras da izdrzavas bez hrane posto je dozvoljeno uneti bukvalno sve (sto nije tecno) sve dok ga se resis pre carine posle sletanja (posto ne smes da unosis klopu bez deklaracije u zemlju).

 

 

I ovo samo ako buljiš uplašeno u carinika na 'zelenom' prelazu ili carinici u noge ako si muško (kao jedan moj pametni kolega :haha: mrcvarili ga sat vremena), pa te 'odvoje' da ti pogledaju šta imaš u koferima, inače bez problema se unosi i hrana.

 

 

 

Za Holandiju, tri nedelje ostanak stan i hrana pokriveni, ja bih ponela još minimum 120-200 evra, zavisi koliko možeš da poneseš, u što sitnijim apoenima - većinu štekaš na sigurnom i po mogućstvu ne nosiš sa sobom, a uz sebe 20e+ i to je to. Ne zaboravi da napraviš kopiju pasoša pre nego što kreneš na put, i ostaviš je takođe u štek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne toliko kraći koliko jeftiniji :)

Tnx za link anyway!

 

Pa iz Antakije možeš direktno do Bejruta. Kapiram da te ne bi koštalo više od 20e (busom). Možda i manje. Kad smo mi planirali put, to je bilo prvo iz Alepa (Sirija), a onda iz Amana (Jordan). U oba slučaja nije nas koštalo više od 20e povratna sa nekim dogovorenim izletom. Govorim o drumskom saobraćaju, AC busevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ni! Ne moras da izdrzavas bez hrane posto je dozvoljeno uneti bukvalno sve (sto nije tecno) sve dok ga se resis pre carine posle sletanja (posto ne smes da unosis klopu bez deklaracije u zemlju).

 

Jeste - eto, još bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja sam u Portu... lep je gradić, mada sam ga videla samo uveče i po kiši, ipak obećava...

Ima lepih vina, puno vinskih podruma, dobra klopa morska, galebovi, 15 stepeni...

Fiiino možda više kažem kad prodje vikend, za sad sam u hotelu soba-predavanja, a izašla sam samo sinoć na tu paket aranžman večeru.

Probala neko vino staro valjda 20 godina, odvratno, ko liker :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varže ako ideš sa ženom svideće ti se u Portugalu i ne opiri se :haha:

 

 

Relativno je jevtino u odnosu na ostali deo Evrope... Lisabon je dozlaboga štrokav, a i grad je jbg tako da to meni i nije bilo odmor tih par dana tamo. Ima da se vidi naravno svašta i da se jedu jevtino školjke na kilo :D Ovaj južni deo, Algarve, i veći gradovi južno od Lisabona su predivni, stvarno imaju puno kulturno istorijske ostavštine, nas dve smo išle u čini mi se oktobru i kupale se. Južnu obalu+Porto možeš da obiđeš za 2-3 popodneva, i ako možete idite na 10 dana jer nema šanse celu zemlju da vidiš za nedelju. Mi smo iznajmile auto pa se švrćkale tako nam bilo najjevtinije, htedosmo i do Španije pošto nijedna nije bila, ali nije se imalo vremena.

 

Zbog tvoje netrpeljivosti prema gužvama, topla preporuka je da idete van sezone. Ja ne bih izdržala da je u sezoni bilo, jer dole ume da bude baš velika gužva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram sta cu. :haha: Mada imam drugaricu tamo, ona je iz nekog manjeg mesta, ima da se pije i kampuje, ljubitelj je vina i prirode, kao mi. :rockdevil:

A guzvu ne podnosim, tako da definitivno ne idemo u toku sezone.

 

A moracemo i u Lisabon jbg, iako ja ne volim da posecujem vece gradove..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svojevremeno u Zitistu izvadio pasos bez problema, jedino bilo malo problema na kraju kada je krava koja je radila pobrkala mene sa bratom, pa je ispalo da su mi otisci prstiju drugaciji. I tako ona nekih pola sata pokusavala da razresi misteriju, zvala nadlezne, ja se oznoja, dok nije skontala u cemu je problem.

 

Sve cige oko mene (cekajuci pasose za Svabiju) pocese da se smeju, i ja im se na kraju pridruzih, sav srecan sa pasosom u ruci.. slika mi je odlicno ispala.

 

Inace, tu sam video najvecu zenu ikada. Prava amazonka, ja sam oko 194, ona je bila sigurno visa od mene, jako krupna zena, ali ne debela. kod nje u kancelariji sam dao otisak ranije.

I tako, lepo je u Zitistu. Nema guzvi toliko, osim roma sto non stop pale napolje i grade vile po Srpskom Itebeju nekoliko godina kasnije.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ја ћу да вам завршим позивно писмо за моју викендицу у Раљи...

воде нема а комшије смрде па ти је то практично ко да си у Ирану.

 

само боље, јер има троцифрени превоз који вози до Бањице.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...