Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

Ja nesto i nisam imala puno prilike da putujem u inostranstvo , ali sam prosle godine isla u Pariz. Na moju veliku nesrecu, za put smo saznali bukvalno nedelju dana pred polazak tako da smo isle lastinim autobusom sto je bio jedan svojevrsni dozivljaj. Prvo je autobus kasnio sat vremena pred polazak, i u putu se jos 2-3 puta puta pokvario i tu smo izgubili jos par sati. Iza nas je sedela neke gastarbajterka koja je ponela pecenu jagnjetinu da jede, i pocela na sav glas da se zali kako mi Srbi radije jedemo mesne preradjevine od dobrog mesa. Na kraju smo umesto za predvidjenih 23 sata, u Pariz stigli za 30. Jednom i nikad vise. Zao mi je sto nismo isle vozom, ali nas je tad smaralo da se zezamo sa presedanjem i sl.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Sličnu priču imam kad sam se zajebao i krenuo Lastom za Lion, da bih tamo presedao na TGV do Monpeljea. Umesto da putujem 24h, putovao sam 28h, i jedva stigao na voz. Kad smo krenuli, pokvarila se automatika na klimi, i sistem je počeo da greje umesto da hladi, zagrejavši unutrašnjost na preko 50 stepeni. Bila je bukvalno sauna na spratu. Kad je šofer konačno zaključio da treba da se zaustavi (posle petnaestak minuta), mi smo već svi bili gola voda. Zaključili su da ne mogu sami da poprave ništa, te da moramo do servisa. Okrenuli smo se i krenuli nazad ka Lastinoj stanici na autoputu ka Nišu, koja je, dakle, u suprotnom smeru, sa sve pokvarenom klimom koja nas je opet preznojila do gole vode. Kad smo tamo stigli, rekli su nam da sačekamo da zamene autobus. Sat vremena čekanja na suncu kasnije, vraća se isti autobus, a šoferi nam kažu da su našli kvar, zamenili žice i da je sve u redu. Nije prošlo sat vremena, eto nas negde kod Sremske Mitrovice, kad odjednom nešto pukne i ceo bas se zamagli tako da se prst pred okom ne vidi. Ispostavi se da je pukla cev sa freonom i da se sav freon izlio u kabinu. Još sat vremena čekanja na SRED autoputa u tri popodne pod punim suncem na 34 stepena, dok dođe novi autobus. Stiže ti novi autobus, kad tamo - umesto 76 mesta koliko je imao naš, ovaj ima samo 62. Putnika je bilo 61, tako da je bilo dosta tiskanja. Da ne pominjem da autobus celu noć staje u svakom jebenom selu u Italiji koje se nalazi na autoputu za Milano. Užas potpuni.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to ok al Memigen je selendra, to je jedino za presedanje neko.Bolje je recimo do Diseldorfa, ima se sta i videti.

 

Meni koji novembra planiram u Minhen, a oko nove u Garmis, perfektno odgovara.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autobusi su zajebana stvar, još kad (ko ja) ne možeš baš da spavaš u busu... uf..

 

Na tu temu, da li neko ima info, hoće li biti let za Split u avgustu???

 

Imaš voz BG-Split: http://www.zeleznice...s_id/29389.html

 

 

edit: Ups, nisam vidjela prethodni post. U svakom slučaju, dala sam malo više informacija ;)

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm hvala na ideji za voz... jel išao neko, koliko se putuje? Meni je do Grčke voz bio horror film... :confused:

Ipak radije bih vozom ako se putuje isto kao basom...

 

OK, precrtaj to, prvo treba da pročitam link pa onda da odgovorim na njega, polasci jednom nedeljno - ne vredi :(

 

ALi puno hvala na informacijama :da:

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je Beč uradio sa Dunavom...?

 

napravio je kanal veoma dobrog kapaciteta u koji odlazi sva "nepotrebna" voda. do tada su imali uzasan problem sa izlivanjem reke, a sada imaju celu novu mikroklimu i rekreativni prostor oko stajaceg dunava.

 

schwaene-bei-der-donauinsel.jpg

image_Teaser.jpg

 

evo i jedan dokumentarac o gradovima na dunavu, verujem da ce te zanimati. inace, nas cenjeni Princ tame se pojavljuje negde pri kraju na nekoliko sekundi kad se prica o bg_u. :mhihi::mhihi:

 

http://www.youtube.com/watch?v=kmr8G5LUsb0&feature=channel_video_title

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, precrtaj to, prvo treba da pročitam link pa onda da odgovorim na njega, polasci jednom nedeljno - ne vredi :(

 

ALi puno hvala na informacijama :da:

 

U najgorem slučaju, ako ti je vreme od presudnog značaja, autobus od Dubrovnika (aerodroma) do Splita imaš svakih sat vremena, putuje se nešto preko 4h i karta košta desetak evra...

 

Takođe nije suluda ni varijanta voz do Zagreba, pa avion do Splita...

 

Takođe mogu da ti dam kontakt čoveka koji taksira od Beograda do Splita privatnim autom, mislim da je cena bila 60€ po smeru za odraslu osobu... Išao sam sa njim masu puta, proveren lik 100%.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

idem u lefkadu kolima ovog leta, aj neko ko je bio neka kaze sta interesantno mogu obici kad vec nisam limitiran prevozom u krugu od nekih, recimo, 200km posto nam nije jedini prioritet pecenje na plazi

Edited by marcoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

idem u lefkadu kolima ovog leta, aj neko ko je bio neka kaze sta interesantno mogu obici kad vec nisam limitiran prevozom u krugu od nekih, recimo, 200km posto nam nije jedini prioritet pecenje na plazi

 

 

Prava atrakcija Lefkade su neverovatne plaze i more, ako ides kolima, mozes obici celo ostrvo i izabrati ono sto ti se najvise svidja. Ako nisi ogranicen na ponudu smestaja neke turisticke agencije, moj savet ti je da budes u mestu Vasiliki koje je na jugu ostrva i koje je prepuno uskih ulica, malih ribljih restorana i poslasticarnica, a iz kojeg trajektom mozes otici do Kefalonije ili cak do malih ostrva Paxos i Antipaxos, ako se ne varam. Celog dana brodic vozi na jedu plazu na koju se moze doci samo s mora.

Drugo fantasticno mesto je Agios Nikitas, na zapadnom delu ostrva, gde plaze gledaju na otvoreno more. Takodje je prelepo. Kroz jednu sumu stizes mozda do najlepse plaze ostrva, Milos, gde su talasi cesto veliki i neverovatan je osecaj kupati se u vodi koja je jako duboka vec desetak metara od obale.

Mesto Nidri gde uglavnom domace agencije nude smestaj nije posebno interesantno. Nije lose ici iz Nidrija na krstarenja koja se svakodnevno organizuju do Kefalonije i Itake, turistickim brodovima gde vam vodic sve lepo prica i gde takodje mozete videti zivopisni juzni deo Lefkade.

Glavni grad Lefkas je simparican, ali u periodu sieste nista ne radi. Uvece je lepo sedeti u glavnoj ulici ili na nekom od brodica-barova.

Mozes obici i neke lokalitete na kopnu u nepsorednoj blizini, jer je za razliku od drugih ostrva Lefkada povezana mostom s kopnenim delom.

 

Ali upozoravam, ako zelis nocni provod, lude zurke i izlaske, onda Lefkada nije mesto za tebe, jer ces na njoj sve dobiti osim toga. Bila sam tamo 2 puta i sigurno bih isla ponovo, jer je priroda prelepa, turisti su kulturni i nemas utisak da si na crnogorskom primorju kao u mestima Olimpijske regije gde je, kako sam videla, more totalno bezveze.

 

Evo ti nekoliko ilustracija:

 

http://imageseu.homeaway.com/vd2/files/HR/400x300/ae/1122675/802831_1305828706749.jpg

Milos plaza, da bi dosao do nje moras se malo pomuciti, najpre uzbrdo kroz sumu a posle nizbrdo strmim kruznim stepenicama, ali kad se spustis shvatis da vredi svakog truda.

 

http://www.gtp.gr/showphoto.asp?FN=MGfiles\location\image13999[1385].jpg&Q=100&MW=520

Agios Nikitas sa plazicom, pre ulaska u mesto nalaze se jako duge i lepe plaze takodje. Na tom delu ostrva moguce je kupiti domaci med i domace maslinovo ulje, prodaju ga pored magistrale.

 

http://www.lefkas.net/images/vassiliki/vassiliki%20harbour.jpg

Vasiliki luka, pored su taverne, restorani, poslasticarnice a nesto dalje u susednom selu koje je prakticno spojeno s Vassilikijem je raj za windsurf i tokom leta postoje kursevi windsurfa.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow, hvala ti puno na ovakkvom izvestaju :pivopije:

 

 

Ali upozoravam, ako zelis nocni provod, lude zurke i izlaske, onda Lefkada nije mesto za tebe, jer ces na njoj sve dobiti osim toga. Bila sam tamo 2 puta i sigurno bih isla ponovo, jer je priroda prelepa, turisti su kulturni i nemas utisak da si na crnogorskom primorju kao u mestima Olimpijske regije gde je, kako sam videla, more totalno bezveze.

 

upravo ocekujem opisano u drugoj recenici, nikako u prvoj :) tako da izgleda da je izbor dobar

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow, hvala ti puno na ovakkvom izvestaju :pivopije:

 

 

 

upravo ocekujem opisano u drugoj recenici, nikako u prvoj :) tako da izgleda da je izbor dobar

 

 

Sta god te jos zanima, pitaj slobodno, kazem, nadam se da cu ici u buducnosti i treci put tamo. Ako ne patis od fenseraja, moj savet ti je da probas hranu u malim seoskim porodicnim restoranima, da se kupas po gotovo pustim skrivenim plazama, a ako zelis da se izolujes od svega, idi jedan dan na Desimi Bay, gde je i kamp naselje Santa Maura i gde je more neobicno mirno a pogled iz tog zaliva seze ka pecinama duz strme obale. I da, ako zelis da probas riblje specijalitete, poseti mesto Sivota, tu je niz ribljih restorana gde sluze tek upecanu ribu iz tog dela mediterana.

Turisti su uglavnom Britanci, Svedjani, Norvezani, Grci i mnogo manje Srbi, Poljaci, Madjari, Cesi. kazu da je u avgustu dosta Italijana, mada sam ja oba puta bila u septembru, kada sam mogla potpuno da uzivam u relaksirajucem odmoru i bez guzvi na plazama, restoranima, ulicama.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

U najgorem slučaju, ako ti je vreme od presudnog značaja, autobus od Dubrovnika (aerodroma) do Splita imaš svakih sat vremena, putuje se nešto preko 4h i karta košta desetak evra...

 

Takođe nije suluda ni varijanta voz do Zagreba, pa avion do Splita...

 

Takođe mogu da ti dam kontakt čoveka koji taksira od Beograda do Splita privatnim autom, mislim da je cena bila 60€ po smeru za odraslu osobu... Išao sam sa njim masu puta, proveren lik 100%.

 

Daaaj, to mi treba... ma nije vreme toliko presudno nego idem na tri dana pa hoću da smanjim sebi drndanje što više mogu... a imam i jednu mazu koja bi išla ali nikako autobusom ;) a kolima da idemo - nisam mirna ako nemam garažu (jebi ga možda bez razloga ali malo sam paranoja oko toga...)... hajde baci PP za tog lika, to je dobro rešenje :da::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...