Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

E pa, vratih se iz Holandije. Mnogo lepa zemlja, cak su im i krave lepe.

odlican opis :haha:

 

 

Uz malo sreće, eto mene u januaru tri nedelje na Novom Zelandu... Sve se plašim da ne ureknem, ali šanse su 90%.

 

koliko je uopste povratna do tamo?

Buraz i ja smo hteli da odemo do ujaka u Bocvanu, ali je povratna karta po osobi okvirno 1000 evra, pa ce to malo da saceka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg. ne znam sta da kazem, i dalje sam u soku sto sam ovde, a ne tamo :D

prvo, sve dolazi na vreme, vozovi, tramvaji, busevi... nema nervoze. Na svakoj stanici pored broja linije pise koje su sledece stanice, nema sanse da se izgubis i promasis nesto.

drugo, stvarno je lepo. Bila sam u Roterdamu, Amsterdamu, Hagu i Utrehtu. Kad bih morala da biram, bio bi to Utreht, bas je fin i nekako me podseca na Skadarliju, ima neki smek :D Amsterdam je naravno prelep ali je guzva ogromna i ima previse turista za moj ukus.

Trece, ljudi su bas visoki i plavi.

Jedino sto mogu da zamerim jeste hrana (previse zacina) i radno vreme prodavnica - rade masovno do 18h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko je uopste povratna do tamo?

Buraz i ja smo hteli da odemo do ujaka u Bocvanu, ali je povratna karta po osobi okvirno 1000 evra, pa ce to malo da saceka...

 

900€ je A380 od Frankfurta do Singapura, a još 800€ 777-300ER od Singapura do Oklanda (obe povratno). Postoje i jeftinije varijante, ali je onda dodatna jebačina i trošak sa vizama, jer ti za Singapur ne treba tranzitna sa srpskim pasošem, a za Bangkok, Hong Kong, San Francisko, London, Los Angeles svuda treba.

 

1000€ povratno za Bocvanu je OK cena, do tamo je dosta zajebano doći.

 

Ono što mi je apsolutni hit jeste da A380 od Frankfurta do Pekinga može da se bukira već od 500€, totalni hit cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam se vratio iz Petrovca, tamo je 10-15 eura ležaj, kupatilo najčešće dele 2-3 sobe, ređe je zasebno, a apartmani su od 30-60 jura, uglavnom po 3-4 kreveta, 1 ili 2 sobe. Vrhunac je neki poluhotel, ništa posebno ekskluzivno, sa smeštajem i doručkom po ceni od 117 jure stublića?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...