Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Poseta Fort Wortu, Teksas. Iako je bio 20. januar, bilo je 27 stepeni, a osećaj kao da je preko 30.

 

 

Ovde sam se slučajno pomerio u trenutku slikanja. Ceo ovaj deo izgleda kao gradić iz westerna. Prava južnjačka atmosfera.

134xnz.jpg

17111.jpg

 

 

Texas longhorn

200wm.jpg

 

144qf.jpg

164ld.jpg

 

Posetio sam i zoološki vrt u Fort Wortu, jedan je od 5 najboljih u celoj Americi, odlično je urađen. Evo par slika odatle

018sxa.jpg

 

Beli bengalski tigar, nešto najlepše u celom parku

069pv.jpg

  • Upvote 8
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

puerto quetzal, gvatemala

 

dsc2289.jpg

 

jako zivopisno mesto, ne preporucujem nikome setnju sa torbom/ rancem ili necim slicnim sto moze ukazivati na to da posedujete imovinu vredniju od 10 $. vojske naoruzane do zuba ima koliko hocete, ali i iskusnih dzeparosa koji uvek krstare u parovima. turisticki deo je bezbedan, ali ako se malo udaljite od njega mozete svasta ocekivati.

 

ovo je antigua, gradic koji je u proslosti x puta bio unisten obliznjim vulkanom. iz nekog razloga stanovnici se nikad nisu udaljili dovoljno daleko, nego posle svake erupcije prebroje zrtve, sahrane ih i presele gradic par kilometara dalje. posle nekoliko godina vulkan proradi, pa sve jovo nanovo.

 

dsc2316.jpg

 

uz malo truda naci cete u ovom svinjcu dovoljno mesta za peskir. ajkule su cesta pojava a bezbedna zona nije obelezena (ako uopste postoji). spasilaca ima, no meni je izgledalo da non stop spavaju.

 

sam0141-640x480.jpg

 

morate znati spanski, engleski ne znaci nista. to ce narocito biti korisno ako vas (zvanicni) taksista izje.e pa se ne pojavi na dogovorenom mestu.

 

lokalni taksiji su u stvari kamioncici u kojima na zadnjem sedistu ordinira kur...ok, hostesa, preko koje mozete kupiti sve- od gudre do oruzja po popularnim cenama.

 

dakle- napolje izlazite u izdrapanom sorcu, izbledeloj majici, papucama, na ruci se sme nositi sat (difitronac, najjeftiniji koji mozete naci), a u dzepu ako i imate malo vise novca preporucujem apoene od jednog dolara posto vecina stvari kosta maksimum 5$. ako imate krupnije novcanice, jako tesko cete dobiti kusur. pivo je 2 $, hrana oko 3...zavisi koliko vas odvale.

 

najtoplije preporucujem.

:wink:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš biti pomalo lud da bi putovao u te zemlje, poput Gvatemale.

Generalno ne bih savetovao ljudima da putuju tamo, osim u par proverenih zemalja južne i centralne Amerike. Moj ortak je kolumbijac, njegova familija živi tamo i pričao mi je kako je. Otprilike, na ulici bolje da ne izustiš reč engleskog, kamoli da nosiš nešto vredno, jer je veliki rizik da te kidnapuju, posebno ako si zapadnjak. Njegova familija je u mafiji, to je neka javna tajna ovde, pa bi mi navodno bili zaštićeni ali jebeš ti to. Kolumbija je verovatno najgore mesto, pored Somalije i nekih drugih živih paklova na Zemlji. Ima takođe familiju u Argentini i tu je već sasvim druga priča, pričao mi je kako je tamo, pa možda odemo tamo jednog dana. Jako su gostoljubivi prema strancima i ima dosta toga da se vidi. Venecuela je još jedna od destinacija gde bih išao, jer znam devojku odatle već više godina i stvarno ima prelepih lokacija.

U Portoriko ću ići sigurno jer žena ima familiju tamo i čim budemo imali više vremena planiramo putovanje. Nisam neki ljubitelj tih lokacija ali ako već mogu da idem, što da ne. Jedan drugi ortak sa Trinidada i Tobaga me zove da odemo tamo, kaže da su tamo najluđi provodi i festivali, on svake godine ide u posetu familiji i provede se ekstra. Izgleda da ću morati da organizujem turu po karibima i Južnoj Americi sledeće godine. :haha: Ali izbegavam opasne zemlje za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda to važi samo za amerikance onda. :haha: Ja samo prenosim kako sam čuo od ljudi koji su takođe putovali tamo, ili žive tamo. U svakom slučaju, pre bih išao u neke druge zemlje tog regiona. Brazil, Argentina, Venecuela, Karipska ostrva itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@macka- tamo sam bio nekoliko puta po recimo 7- 8 sati u toku dana, tako da mi smestaj nije trebao. sve je jeftinije u odnosu na evropske cene, racunam da se to odnosi i na hotele. najveci izdatak je svakako prevoz.

 

tamo, na zalost, nisam mogao da odem do unutrasnjeg dela gde su ostaci majanskih gradova. bice valjda nekad prilike.

 

@novalis- karibi su odlicna ideja, plaze su prelepe, ako planiras odmor neces pogresiti sigurno.

 

i, kao sto je DMD napisao- ako se pametno ponasas odlicno ces se provesti bilo gde. prikupis dovoljno informacija i put pod noge :mrgreen:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Људи, треба ми помоћ, ако неко има информацију. Занима ме цена повратне карте до Ужица. Ови на БАС-у се никад не јављају на телефоне, пизда ли им материна.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није то проблем, али ми је у интересу да што пре стигнем, и да се притом што мање усмрдим. :haha:

 

ЕДИТ: Али, да, изгледа да ће ипак бити воз.

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па добро, тим и баш не бих ишао. Овај у 10:25 је за сада решење. Јесте да рано креће, али капирам да тамо не стиже пре 4, пола 5, иако овде пише другачије. Ипак су то наше железнице.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...