Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

ah' uspomene.. kako mi se ide do Karina na more.. pa Borik..... mir, opustanje, kristalno-cista voda, miris cetinara..

i usput putovanje po crnogorskoj obali + Cetinje + Podgorica....... pa Tivat, Budva, Kotor............. AAAAAAA!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lloret del Mar? Ima više mesta čija imena počinju istom rečju. ;) Ako je to, simpatično je malo mesto, ima svačega, lepo za šetnju. Samo što su Srbi na svakom koraku. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas taj- Lloret del mar, nisam znao da ima jos pod tim imenom:)

 

U pravu si puno Srba, to zna da zasmeta, a i prepoznajemo se na kilometre.

Ono sto je lose jeste sto je prosek godina 15,16 sve neka klincadija, napijena, naduvana i ne zna za sebe. Vecina muskaraca ima istu frizuru (osisano sa strane,a gore podignuta ne znam kako se strucno zove). Isao sam do Barse par puta e to je zaista odlican grad u svakom pogledu, i ljudi su jako ljubazni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tada sam i ja bio. Zaista divan grad, pogotovo kada sa sobom imaš ekipu koja je voljna da istraži okoliš, a ne da se zabode u tržne centre. Drugar koji ima fantastičnu orijentaciju i pamćenje je pre puta proučio mapu grada i vodio napamet kroz ulice do znamenitosti, sve dok smo imali vremena. :) Od tada čekam da mi se ukaže prilika da ponovo odem, ne samo zbog izgleda, već i prijatne atmosfere - ljudi su prijateljski, ulice nisu bučne koliko bi se očekivalo od takvog grada... Jednog dana, samo da se potrefe novac i vreme u istom trenutku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljoreto kod barselone (a i barselona sama doduše) meni dodje kao pravi cultur shock. Povratak u Srbiju pre povratka u Srbiju.

Ima mnogo lepših mesta u Španiji... previše. Kakav crni ljoreto, to ovi naši imaju dilove sa njihovim apartmanima i diskotekama pa samo to nude poštenom svetu.

 

Ua agencije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lloret je klasično letovalište, ništa posebno. Ali u Barseloni ništa Srbije video nisam. Narod mi deluje sličan srpskom, ali sa onim delom srpskog naroda koji ima u životu probleme, ali spreman je da sa osmehom primi nekoga ko je došao u posetu njegovoj zemlji. Podsetio me grad i na nekadašnju Vojvodinu u kojoj nije bilo bitno koji ti je maternji jezik, kom narodu pripadaš, prosto mi lepo bilo videti toliko različitih ljudi, i ne, tu ne mislim na turiste, već na ljude koji žive tamo, pošto ih ima svakakvih, belih, crnih, žutih; žive u miru, grad je fantastično uređen, sačuvali su ono staro što su imali, novo su pokušali uklopiti, napravili su prelep grad, čuvaju ga i vole. Meni je tamo baš lepo bilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravo da ti kažem, stekao sam utisak da je ljudima to potpuno nebitno. Pričali su nam o netrpeljivosti, e sad, ne znam s koje strane je jača, ali stoji da je Katalonija najbogatiji i najrazvijeniji deo Španije, pa je sasvim jasno zašto neće biti posebna država. Po neobavezujućim referendumima, otprilike 55% stanovništva je bilo za otcepljenje tamo negde pre godinu dana. Ali ono, imaju oni autonomiju samo takvu, pa se ne bune previše... još :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...