Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

Bio je IC u 15:50 ranije, ali izgleda da su ga ukinuli. Privremeno, nadam se. Išao sam njim pre neki dan do Novog Sada, i stvarno se osećam kao čovek u tom vozu. Isto je i sa međunarodnim.

 

Inače, ne kasne vozovi mnogo. Tako da ako piše da stižeš u tri, možeš očekivati pola četiri. Osim u slučaju nekih nepredviđenih situacija :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е, штета. Иначе, кул ако су регулисали те редове вожње и ако нема више (великих) кашњења.

 

Овај у 10:25 стаје на равно 35 станица. :haha:

 

У принципу би ми било савршено кад би се углавио неки између тог и овог у пола 3, али послужиће и ово.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta ti više treba :haha: Bio sam u junu prošle godine i smrzao se. Doduše samo u kasnim popodnevnim i večernjim satima je bilo malo hladnije, u toku dana milina. Grad je stvarno prelep. Ja sam, sticajem okolnosti, lutao sam u toku dana, sa mapom grada i fotoaparatom - k'o pravi turista. Išao gde sam hteo, ali teško je sve obići. Ljudi su lepo raspoloženi i svi govore engleski. Što se noćnog provoda tiče, otprilike je isto kao i drugim evropskim gradovima - dovoljno zanimljivo.

Zaista ne znam kako da objasnim po čemu je drugačiji od npr. Praga ili Berlina, ali eto, meni je lepši (verovatno po Šveđankama, ako te zanimaju :bigblue: )

 

edit: nema potrebe valjda da pišem da je bar za 50% skuplji od većine drugih evropskih prestonica

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zna se da je Skandinavija uglavnom najskuplja, a hladnoća je samo veliki plus, makar za mene. Ja još nisam prežalio što nisam otišao u Norvešku, kada sam imao poziv da odem na farmu na nekoj planini i ostanem koliko god hoću, sa smeštajem i hranom za džabe.

Što se tiče severa, moji planovi su da odem na Aljasku, kad sam već ovde. Ljudi se ovde bukvalno plaše da odu tamo zbog hladnoće, meni bi bio vrh da živim tamo, mada je i tamo prilično skupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U toku dana sam bio u šorcu i majici, ali sam uveče zažalio što nisam poneo jaknu :haha:

Bez prevoza? Ne znam kako misliš da se krećeš po gradu, ali metro je najjednostavniji način, a dnevna karta je oko 7€. Verovatno nedeljna izađe povoljnije. Ako misliš da se hraniš brzom hranom, i u supermarketima, pomnoži beogradske cene bar sa 2. Najjeftiniji je hamburger u meku, malo više od 1€ :bigblue: Mada oni u marketima imaju dosta dobru gotovu hranu. Njihovo pivo zbog preporuke nisam probao, ali malo češko pivo, u ne tako fensi klubu je oko 5€. Ja se zaista ne sećam koliko sam potrošio za ta 2-3 dana, možda oko 40-50€, pri tom sam pola vremena proveo u sobi :haha:

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene ako pitaš, na duže (7-10 dana) se isplati ići samo ako imaš dobro društvo i/ili višak novca, bez obzira koji je grad u pitanju. Ja sam planirao samo 2 dana tu, ali ostadoh neplanirano jedan duže. Da sam imao više vremena verovatno bih otišao trajektom do Finske ili negde drugde van Stokholma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

za onog ko putuje wizz air-om iz srbije:

 

ako vam iz nekog razloga odbiju karticu, mozete platiti rezervaciju bankovnom doznakom. potrebno je otici u unicredit banku (jedino njihove uplate wizz air prihvata), otvoriti racun, uplatiti sumu (uvecanu za 50ak dinara, za svaki slucaj), i zatvoriti racun nakon par dana.

 

uplata ce proci posle dva dana, i to se nece odraziti na rezervaciju, posto na sajtu pise da ce ista biti otkazana ako novac ne bude prebacen posle 24 h.

 

alternativne nacine placanja (prepaid kartica, ili mozda jos neka ingenioznost koju ce izmisliti u medjuvremenu) odj.b.te bez razmisljanja.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@saleBghouse

 

Cekaj Sale prijatelju zanimljive si fakte izneo.

Naime koliko ja znam ( a znam dobro) iz Srbije ti je muka ziva slati bilo kakvu doznaku zbog naseg komunistickog zakona o deviznom poslovanju ( mozes da saljes ako je neka pomoc prijatelju, bratu u pitanju,neko nasledstvo i slicne taksativno navedene gluposti).Dakle normalno slanje, da ti nesto preko racuna platis- TO NE IDE UOPSTE LAKO, bez fakture pravnog lica ili dobrog razloga za slanje nekom fizickom licu.Koliko god glupo zvucalo ne mozes ti tek tako poslati pare sa svog racuna kome zelis,tako nas premudri zakonodavac kaze.No ostavimo ovo sad po strani da uzmem tvoju pricu kao tacnu.Nego sta ti znaci ovo:

potrebno je otici u unicredit banku (jedino njihove uplate wizz air prihvata)-ok nije problem nisam njihov klijent al nema frke ako wizz samo njih voli eto me

otvoriti racun, uplatiti sumu (uvecanu za 50ak dinara, za svaki slucaj),-jasno kao dan

i zatvoriti racun nakon par dana- e sta ti je sad ovo koj moj :)? Kakvo sad zatvranje racuna, zar ne treba popuniti neki formular o slanju novca na Wizz-ov racun?

Eto ako moze pojasni malo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

bice da i ovo placanje karte spada u te izuzetke, posto je u sustini jako brzo islo. problemi su nastali kad su mi u banci predlozili bolju varijantu da ne bih placao 250 din. za otvaranje racuna.

 

wizz kaze ovako:

 

http://wizzair.com/useful_information/bank_transfer_payment/?language=SR

 

a ceo postupak je:

 

1) rezervises na sajtu wizz air-a kartu, i kao nacin placanja navedes bankovnu doznaku. koliko se secam to kosta 440 din, a placanje karticom je 880 din. pretpostavljam da je macka mislila na tu taksu;

 

2) dobijes mejl od wizz-a sa svim podacima, to odstampas i odes u unicredit banku;

 

3) objasnis im sve, otvoris tekuci racun, uplatis sumu+ 50 din viska;

 

4) nakon dva dana dobijas mejlom plan puta (sto je potvrda rezervacije, znak da su dobili novac);

 

5) zatvoris racun (nije obavezno, zavisi od tebe).

 

u pitanju je "nalog za placanje prema inostranstvu", a na wizzovom sajtu pise da "Из Србије се могу вршити само банковни транфери НЕРЕЗИДЕНТА у динарима (РСД)".

 

 

hm... :wink2:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to radim preko svog net bankinga u Erste banci. Možda UniCredit to radi za manje pare, ali da se cimam do banke, otvaram račun, čekam da oni izvrše transkaciju, a meni sve gotovo za 5 min. Vrijeme u mom slučaju jeste novac, tako da živjelo e-bankarstvo :D

 

Wizz kaže ovako:

 

 

 

The payment must be made within 24 hours of making the booking or it will be cancelled.

 

Amount Due Now: (Serbian Dinar) npr. 10.000,00 RSD

 

 

Serbian Dinar (RSD)

Swift: BACXRSBG

Account number for NON-RESIDENT bank transfers: RS35170004000053444098 (Unicredit Belgrad, NON-RESIDENT account)

Account details: Wizz Air Hungary Kft

 

Confirmation Number: npr. ABC123

 

 

When making the bank transfer, please indicate the 6 characters confirmation code of the reservation (and only those 6 characters) in the first comment field. If further comment fields are available, please indicate the full name of the first passenger in the booking. If only one comment field is available, ONLY enter the confirmation code. If the information entered in the comment field does not match the information of the booking we will not be able to identify the reservation and it will be cancelled.

 

In case that you do not receive confirmation of your reservation within 5 days of making the bank transfer, please contact the call centre to verify that your payment has been received. You might be asked to provide proof of payment in case that it cannot be traced.

 

Best regards,Customer Relations,Wizz Air

 

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha cek sad mi je jasno:smile:.

Pa ovde nije u pitanju slanje deviza preko vec slanje dinara (RSD) na racun u Srbiji koji je Wizz otvorio.Ocigledno su obavesteni da mi jako tesko mozemo platiti usluge slanjem EUR u inostranstvo preko doznake pa je iz tog razloga bolje placati na obican tekuci racun koji je Wizz otvorio u Unicredit banci.

Drago mi je da to sljaka bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne baš. Ti možeš prilikom rezervacije leta da odabereš u kojoj ćeš valuti da platiš. Najbolje je dinarskoj jer obračunava po normalnom kursu. Ako izabereš eur/huf/ron ili sl. onda će taj kurs obračunavati banka u kojoj plaćaš bank. doznaku, što nije baš najidealnije rješenje. Iako je Wizz-ov račun dinarski, ne možeš da platiš običnom uplatnicom, već doznakom. To znači "NON-RESIDENT account".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne baš. Ti možeš prilikom rezervacije leta da odabereš u kojoj ćeš valuti da platiš. Najbolje je dinarskoj jer obračunava po normalnom kursu. Ako izabereš eur/huf/ron ili sl. onda će taj kurs obračunavati banka u kojoj plaćaš bank. doznaku, što nije baš najidealnije rješenje. Iako je Wizz-ov račun dinarski, ne možeš da platiš običnom uplatnicom, već doznakom. To znači "NON-RESIDENT account".

 

Hm ok sve to stoji. U celoj prici je najbitnije je da je racun Wizz u Srbiji a ne npr u Belgiji, jer na taj nacin dinari( i devize) ostaju u Srbiji, pa samim tim nema poteskoca za slanje novca. Uostalom probajte poslati na ino racun videcete to nije sladak zadatak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...