Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

haha imaju sušenu slaninu/čvarak, kao čips, davila sam se u tome.

 

A to za mix ljudi na jednom mestu... ebem li ga, gde god sam bila imala sam takav utisak. Barsa mi je bila bučna, prljava, pretrpana ljudima.

Koliko se te različiti ljudi zaista mešaju - to je već pitanje.

 

Ljoret. Bre, reko mi izbacivač pred diskotekom "ne možete ući"

Na srpskom. mis'im. Nije mi to trebalo.

 

Treba videti i Barselonu, ne kažem ništa. Ali, Madrid je lepši, a Andalusija je fenomenalna.

I treba videti Basku. Zato što su ljudi blesavi i zato što je jezik jako zanimlijv.

 

Htela sam da dodam da sam jela ukišeljene viršle u Nemačkoj pre neki dan. :puke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Razmišljam da putujem vozom u Lajpcig, pa me zanima da li znate za neki sajt na kome mogu da vidim kako bih do tamo došao? :D

 

Pretpostavljam da mogu iz Budimpešte, na sajtu mađarske železnice dobijam neke rezultate, austrijski railjet izgleda saobraća, ali nikako ne uspevam da saznam koja je cena vožnje :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

opa, pa kako si se organizovao, pričaj nam

 

Pa malo mi je neprijatno, pošto ću zvučati kao truli bogataš :haha: ali idemo baba i ja kod nekih njenih prijatelja koji su izbegli devedesetih na NZ, a koje je ponovo pronašla posle 15 godina preko SKAJPA (!). Obećala im je da će odvojiti deo novca kad proda kuću da dođe da ih poseti, pošto je u njene 72 godine Poljska najdalje što je bila :haha: U svakom slučaju, pošto je ona insistirala da se ide u februaru, da bismo uhvatili to famozno leto na južnoj hemisferi, organizovali smo put tako da letimo Turkishom do Hong Konga taman pred Kinesku novu godinu, tamo napravimo pauzu dva dana, onda pravac Okland (Air New Zealand) na nedelju dana, potom južno ostrvo sa tim prijateljima još jedno dve nedelje, pa u povratku opet Hong Kong dva dana i nazad za Srbistan. Uspeli smo da obezbedimo letove za tik preko 1500€ po osobi, što je zaista sjajno imajući u vidu da idemo u sred (njihove) sezone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio praksu u Ceskoj na 45 dana.Krecem 7 septembra.

U pitanju je Prag a tamo nikad nisam bio pa cu biti ko Alisa u zemlji cuda;)

 

Jedan od najlepsih gradova po meni...

 

Jako mi se svideo neki pab u kom sam bio, sav je u hokejaskom fazonu, sa dresovima, stapovima i tv-om u obliku gola :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa malo mi je neprijatno, pošto ću zvučati kao truli bogataš :haha: ali idemo baba i ja kod nekih njenih prijatelja koji su izbegli devedesetih na NZ, a koje je ponovo pronašla posle 15 godina preko SKAJPA (!). Obećala im je da će odvojiti deo novca kad proda kuću da dođe da ih poseti, pošto je u njene 72 godine Poljska najdalje što je bila :haha: U svakom slučaju, pošto je ona insistirala da se ide u februaru, da bismo uhvatili to famozno leto na južnoj hemisferi, organizovali smo put tako da letimo Turkishom do Hong Konga taman pred Kinesku novu godinu, tamo napravimo pauzu dva dana, onda pravac Okland (Air New Zealand) na nedelju dana, potom južno ostrvo sa tim prijateljima još jedno dve nedelje, pa u povratku opet Hong Kong dva dana i nazad za Srbistan. Uspeli smo da obezbedimo letove za tik preko 1500€ po osobi, što je zaista sjajno imajući u vidu da idemo u sred (njihove) sezone.

 

To je sjajno ispalo sve... i jebi ga, nije puno para za letove spram toga kuda ideš (al jeste za sve ukupno, u prevodu meni bi to bio trip of a decade što se budzeta tiče. Mislim treba i nešto jesti tih 3-4 nedelje..).

eeeeeeeeeeee indzoj

 

Šnajder, i ja sam imala mesec dana praxe u češkoj. doduše meni tamo tetka živi a i baba je u to vreme.

Enivej, uživaj u gradu. Nadam se da ćeš naći dobru ekipu za oštećivanje javne imovine. imaju odlično pivo ako mene pitaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio praksu u Ceskoj na 45 dana.Krecem 7 septembra.

U pitanju je Prag a tamo nikad nisam bio pa cu biti ko Alisa u zemlji cuda;)

 

Uzivaces i Prag je lak za snalazenje, odvali se od piva (muz i ja bili pre dve nedelje i dalje ispijamo stek koji smo doneli :haha: ) i slobodno pricaj na srpskom, ja sam se iznenadila koliko se razumemo sa nima :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...