Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

Jao, Wizz uveo let iz Peste za Azerbejdzan! Kod mene je najveci problem sto ne mogu da sakupim ekipu u manje popularne destinacije. Cus ekipu, makar 2 osobe. Valjda sto im to zvuci "a sta tamo ima"... Jes' da je viza 65 eur, ali voljela bih da odem...

 

http://www.fotopedia.com/wiki/Azerbaijan#!/items/-dWm0au2HZ0-lnoG69pm7hw

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jao, Wizz uveo let iz Peste za Azerbejdzan! Kod mene je najveci problem sto ne mogu da sakupim ekipu u manje popularne destinacije. Cus ekipu, makar 2 osobe. Valjda sto im to zvuci "a sta tamo ima"... Jes' da je viza 65 eur, ali voljela bih da odem...

 

http://www.fotopedia...HZ0-lnoG69pm7hw

Koko, ja ga pamtim po dve stvari.

1.Monat je jaci od evra i sve je bilo prilicno skupo

2.Trebalo mi je 6 sati da izađem iz zemlje. Pošto je na granici vojska, supruga i ja smo najpre slušali (razdvojeni) o nacinalnom ponosu (jer smo imali jermenske vize u pasošu, sa kojima su oni u tinjajućem sukobu 20 godina). Neki drndavi kapetan nam je testirao živce od ponoći do 6 ujutro i tažio od nas da se vratimo u Baku (15 sati vožnje odatle) da nabavimo gruzijsku vizu koja se btw. dobija na granici. Doslovno sam čučnuo i poljubio Gruziju kad smo se ispetljali odatle.

I nisam jedini, Oratci koji su krenuli motorima do Kaspijskog mora i nazad čekali su 8 dana na istoj toj granici. Dakle, oprezno.

Ja sam se s njima rastao sa Bolshe ne uvidimsya.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lagao bih kad bih rekao da znam.

Ruski je must btw.

Meni je delovala nikakvom na putu ali nisam ni isao sa namerom da vidim ista osim Bakua, jbg...

Kazu da su lepa naftna polja (na njima vecito gori vatra)...

Edited by Vresište

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a kako ideš? I gde slipuješ? I kol'ko to u parama? xD

A i jedno pitanje za ostale - neki dobar backpack od 50ak litara, gde naći?

Ono, nisam u fazonu da dajem 15k za tako nešto s obzirom da mi treba za samo 2 nedelje i ko zna kada. A opet, nisam ni u fazonu da kinezima ostavim 1600 dinara koliko videh da košta pa da u sred nekog Minhena ostanem okružen boksericama iz istog xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avijonom oko 450 jura povratna, tamo sleep kamp imas campcard za 100e a dozvoljeno je i u prirodi. Plus rent a car (skup ko djavo).

 

A da se raspitas za polovni ranac? Mi dva mckinley imamo praktucno su neunistivi.

 

Tnx for info.

Evo videh sada da ih ima u InterSportu po ok cenama, tako da će verovatno neki od njih biti u mom vlasništvu uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išao skoro za Prag, a i opet ću, pa odma da ti velim. Najjefitnija varijanta je povratna sa Lastinim busom do Praga, sa studentskim popustom to je oko 70eur, ne znam dal su menjali cene, valjda nisu.

Nemaš ništa direktno za Plzen, al to je najmanji problem. Sa Lastom ti stižeš na glavnu autobusku stanicu, Florenz, ono što je jebeno je što stiže u najšugavije moguće vreme, tipa 2,3 uveče. Ti onda moraš čekati ili šta već raditi dok se autobuska otvori ( ne znam kad valjda u 5 sad već napamet pričam), dakle par sati moraš sačekati. Odma tu ćeš uzeti kartu za Plzen koja me je iznela tipa 100 kruna sa stundetskim popustom ( u jednom pravcu) tj sa AISEC karticom ( ideš preko Student agency, veliki žuti autobusi, super sređeni), i imaš tačno sat vremena do Plzena koliko se sećam. A mislim da autobusi idu na svaki sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...