Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

Nikad nisam bio trudan, ali na Horgošu sam prelazio par puta ove godine, i sve je bilo bez problema.

 

Utisci iz Budimpešte - Lep grad, samo prljaviji nego što sam očekivao. Ne znam šta je to sa ljudima danas, kao da žele da žive na deponiji.

Moja preporuka za Budimpestu --> Szimpla Kert ruin pub*

 

Kokopelli, jesi li bila u inex film prostoru u višnjici? To je na tu foru, tj Szimpla Kert je ono čemu višnjaja teži...

 

FYI

Horgoš: na tamo je ok, ispod sat vremena se čeka, regularno.

Nazad je bila jebena kilometarska kolona te smo zbrisali na Djalu gde nema žive duše.

Takodje je bila kolončina na naplatnoj rampi ka Bg te smo i tu zbrisali na stari put.

 

Dodala bih, ne da je prljavo nego ... hfuj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalni

не знам шта се тамо иначе одиграва ал ово је била хард рокин' свирка

 

било је чврсто и романтично, попут прве брачне ноћи

 

Jel se vijorila japanska zastava... :haha:

japan-flag.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Био по други пут у пола године у Румунији, прелепа земља. Људи овде јако запостављају Румунију кад је туризам у питању. Што се мене тиче мало је рећи да сам одушевљен.

 

to care.

samo da dodam par stvari:

grad Sibiu - centar grada i pesacka zona su na vrhu brda. recimo da je to jedno od najlepsih mesta na kojima sam bio, kao ripoff iz diznijeve bajke.

 

druga, i jos vaznija stvar su dva planinska prevoja: transfagarasan i transalpina. da ne smaram sad sa istorijiom ta dva puta, nebitno je, ali ekipa iz top gear je jednu emisiju posvetila transfagarasanu i proglasili su ga za najbolji put za voznju na svetu. inace, to su "meka i medina" evropskog motociklizma (pored alpa i cuvenog passo stelvio-a).

 

bio sam tamo prosle nedelje, motorom. neki moji ortaci su isli kolima, zapravo ljudi masovno idu na ta dva mesta kao turisticke atrakcije. koga zanima, ovo je bila ruta, trajala je 4 dana, 3 nocenja, sa sve gorivnom i hranom su troskovi za nas dvoje izasli 230 eura. realno sve to moze kolima da se obidje iz beograda za 3 dana i 2 nocenja, ali nije fora da se zuri...

 

 

0003_1024.jpg

 

 

ovako izgelda pogled sa vrha prevoja transfagarasan:

 

128_1024.jpg

 

 

 

100 metara odatle je restoran na jezeru na vrhu planine. dvoje se odvali od klope za 15 eura.

 

2049a_1024.jpg

 

 

spustanje sa vrha putem sa gornje slike :)

 

2113_1024.jpg

 

 

146_1024.jpg

 

transalpina je totalno drugaciji tip prevoja jer je veliki deo puta na velikoj nadmorskoj visini, ne postoji klasican prevoj (najvisa tacka), sto je genijalno jer se kilometrima vozi duz ivice planine. evo par slika odatle.

 

3036_1024.jpg

 

 

3034_1024.jpg

 

 

3108_1024.jpg

 

3103_1024.jpg

  • Upvote 11

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jbg. onda moram jos malo da te dokrajcim :)

transalpina je puna biciklista (i svi su fit), ja im se divim jer ko se popne biciklom gore verovatno je u MNOGO dobroj kondiciji.

 

3024_1024.jpg

 

 

ako neko bude isao na transalpinu i padne u iskusenje da gore jede cevape - nemojte ako nemate jak stomak kao bear gryls, jer su od 100% ovcetine. :haha: :haha:

 

 

@Schneider

 

izgleda da u rumuniji ima dosta toga da se vidi van ovih klasicnih turistickih lokacija koje se reklamiraju.

 

na primer, oko 100km severnije od sibiu-a je mesto "salina turda". to mi je sledeci cilj. :)

 

salina-turda-0101-1024x575.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ имагинос - Знам за Сибињ, ми смо бирали између њега и Брашова и на крају изабрали Брашов. Сад ми је још више криво што нисам био, али јебига, нема се пара.

Људи идем на Брутал Асолт па ми треба шатор. Је л' имате неке препоруке где да купим, који тачно и тако све по реду пошто немам никаквог искуства са шаторима и камповањем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da se hvalim ali, ako sam mogla Stelvio, mogu i ovo B)

 

14NotWorthy.gif

 

meni niste jasni vi biciklisti po ovim planinama, majke mi, ja bi kolabirao posle 3 krivine.. :haha:

 

 

@ имагинос - Знам за Сибињ, ми смо бирали између њега и Брашова и на крају изабрали Брашов. Сад ми је још више криво што нисам био, али јебига, нема се пара.

 

nema veze, rumunija se ne moze obici iz jedne ture, tako da sledeci put.

smestaj i hrana su i onako dosta jeftiniji nego u mnogim drugim zemljama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Људи идем на Брутал Асолт па ми треба шатор. Је л' имате неке препоруке где да купим, који тачно и тако све по реду пошто немам никаквог искуства са шаторима и камповањем.

 

i ja razmisljam da pocnem sa kampovanjem, jer se mnogo ustedi na smestaju.

imam par ortaka koji znaju nesto vise o tome, pa cu se raspitati. ako saznam nesto konkretno, javicu ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...