Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

Da li neko moze da mi objasni koja je fora sa ovim sajtovima tipa easyjet, expedia, govolo...

 

Cene na tim sajtovima su 3-4 puta manje nego na sajtovima samih avio prevoznika. Jel postoji razlog zbog kod je moguce da tu bude toliko jeftinije ili su to sve prevare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sumnjam da su baš 3-4 puta jeftinije (osim ako tražiš jednosmernu kartu), ali expedia i slični sajtovi su uglavnom dobri sa nalaženjem alternativnih ruta sa presedanjima itd. koje mogu da te izađu manje nego neke direktnije varijante

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 do 4 puta jefitnije nisu. Ako misliš da jesu, onda daj linkove, da omastimo brke :obrv: .

Inače, kad kupiš kod njih isto kao da si uzeo od avioprevoznika, al problem je da dosta avioprevoznika fali. Pa uvek moraš otići direktno na omiljene ti loukostere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da li neko moze da mi objasni koja je fora sa ovim sajtovima tipa easyjet, expedia, govolo...

 

Cene na tim sajtovima su 3-4 puta manje nego na sajtovima samih avio prevoznika. Jel postoji razlog zbog kod je moguce da tu bude toliko jeftinije ili su to sve prevare?

 

Preko Expedia sajta sam uzimala kartu za USA i sve je bilo OK

 

Treba probati preko nekoliko tih čuda da bi došlao do najpovoljnije varijante. Ali, da, oni obično isključuju low costere

 

 

Enivej, Iceland, zemlja obećana. Prva država u koju bih stvarno volela da se odselim.

Imam pun kurac korisnih saveta, al da ne piskaram sad dvostrani post glupo je - kad neko odluči da ide nek se javi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, treba da kupim avionsku kartu Budimpešta-Helsinki, a Finnair na svom sajtu nudi samo plaćanje kreditnom karticom kao opciju, što za mene nije opcija, jer istu ne posedujem :D Pojma nemam kako funkcioniše sve to sa avionskim kartama, ovo će mi biti prvo putovanje avionom, pa rekoh da pitam da li je moguće kupiti iz Srbije karte koje nemaju nikakve veze sa Srbijom, tj. nemaju Surčin kao mesto polaska/dolaska? Kontam da to rade nekakve agencije, pa ako imate iskustva sa istima, koja onako fino i pošteno obavlja svoj posao? I da, može li neko drugi, npr. roditelj, da plati kartu umesto mene, pošto još nisam u Srbiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaš baš nikoga u Srbiji čijom bi karticom mogao da platiš? Ne mora da bude kreditna, i debitne su sasvim OK, bukvalno bilo koja Visa Electron će proći. Osim toga, nikakav problem ni da se karta kupi preko agencije, ali to uglavnom poskupljuje kartu za bar 30€. Takođe, nije nikakav problem da roditelj ili neko drugi kupi kartu umesto tebe, bitno je da stoji tvoje ime u rezervaciji. Imam ja odličnu agenciju (znam jer sam lično poslovao sa njima par puta), poslaću ti PM kad dođem kući popodne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Rajfajzenovu elektronku mozes samo u dupe da nabijes i u onaj bankomat. Ni za sta drugo nije.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Stolet

 

Nikad nisi putovao avionom c,c,c, kakav si to medjunarodni student :mhihi: .

Šalu na stranu, Finska preko Finnair-a veliš, i ne prihvataju debitne kartice? Čuj, to je moguće al jako je malo broj sajtova kojima ne prolaze debitine već samo kreditne kartice. Što se tiče avio kompanija ( i redovnih i niskobudžetnih) ja nikad nisam imao problema da debitnu provučem, pa me to stvarno čudi od Finaca. A koliko je karta ta, sigurno nije jeftina , jer je Finnair državna aviokompanija?

Elem, jesi li možda raspoložen za vratolomiju, Budimpešta - Turku pa do Helsinkija vozom ili busom? To to je preko Wizz-a, biće jeftinije a sigurno nećeš imati problema sa debitnim karticama. I ovo ti je ključan sajt sa spiskom niskobudžetnih avio operatera do Hel.

 

http://www.low-cost-airline-guide.com/en/cheap-flights-to-Helsinki.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put čujem za to, pa notorna je činjenica da su kreditne kartice skuplje za naplatu od debitnih, low-costovi (a Finnair je napola low-cost) čak često traže dodatne pare za plaćanje kreditnom.

 

Probao sam preko njihovog sajta da pazarim kartu, odradio sve lepo, izabrao let, izabrao sedište, i na stranici za plaćanje je samo jedna opcija - credit card, i to MasterCard, American Express, Diners ili Visa (a Visa Electron ne može, stoji zvezdica i napisano ispod); negde u FAQ sam pročitao da od debitnih kartica u obzir dolaze samo debitne kartice finskih banaka. Sama karta deluje dosta jeftino, oko 150 evra, očekivao sam da će biti više, pa hajd' neće biti problem da se doplati malo za agenciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iceland part 1, the hitchhiker's guide...

 

1600 kr = 10 eur

 

1. Gde spavati?

Nema neke jeftine opcije. Mi smo kampovali (www.campcard.is) i to je stvarno isplativo, pošto su tuševi neophodni na 8 stepeni u sred leta tako da je divlje kampovanje otpalo (mada je legalno). Smeštaj u guest houses je npr: ja pitala u jednoj koja je ujedno i kamp, u priličnoj zabiti na severu – 30 evra po osobi ako imaš svoju vreću za spavanje. Verujem da je u „hotelima“ skuplje. Inače, hoteli su vrlo čudam pojam, jer to je sve nekako kao baraka, zajednički tuševi, nema tu nekog luksuza i komfora. Primera radi dalje, planinarski dom na Hveravellir kod Kjotur-a naplaćuje spavaonicu (lezi na pod sa još 30 ljudi u svoju vreću) 2000 kruna.

Što se kampovanja tiče, najnormalniji šator , podloške dobre (na naduvavanje) i topla vreća i sve je ok. I mrak na oči (tj ono što staviš preko face kad spavaš J ) to je meni spasilo život.

2. Kako se transportovati?

Rent a car je po meni najkonformniji. 1200 eura je bio rent Suzuki Jimny-ja za 15 dana. To je auto za dvoje + prtljag jer nema gepek. I tu opet nema jeftine opcije. Iznajmljivanje dzipova sa kamper prikolicama (al onim malim što su integrisane kao modul na npr hilux često) je 200 eur dan (!) tamo spava dvoje, da se razumemo. Benzin košta isto kao kod nas, a Suzuki ne troši nenormalno puno, tako da smo za benzin po mojoj proceni dali još 400 evra.

4x4 je obavezan za highland puteve. Sad, to na stranu, highlands su patnja, jer se krećeš 40 na sat, max pošto je ovaj dzip ipak maleni J ide on, al ima da se klackaš.

Putevi su: ring road i poneki još asfaltirani, ograničenje 90 na sat. Gravel road 80 na sat i to je stvarno OK dakle može da se vozi toliko. Ali zemljani putevi i highlands su loši. Prvenstveno na fjordovima je puno jako loših puteva.

Dalje, ni jedan rentacar ne daje osiguranje za prelazak reke (mislim bez mosta) što je tamo normalna stvar. Tako mi se nismo usudili mada su nam rekli da ljudi idu, i nismo otišli na Askju. Eto, moraću ponovo na Island.

Autobusom ili avionom od grada do grada možda i nije loše, ali to nisam istraživala. Znam samo navodno da je avion malo skuplji od autobusa a imaju aerodrome na sve strane. To je sigurno dobar trip. S druge strane, pošto mi nismo išli u gradove već smo bežali od gradova J onda nismo ni razmatrali opciju da idemo od grada do grada, jer nas baš ono izmedju interesuje.

Ekskurzije za turiste ima šta god hoćeš ali je skupo. Askja npr jedan dan odeš ujutru vratiš se uveče autobusom 150 evra po osobi. To je 60-tak km unpaved road-a. Tek ovo oko Reykjavik-a mogu da mislim koliko je skupo.

Autostop super varijanta ako imaš vremena, bar po meni. Svako će stati a nikad ne znaš kuda ćeš otići i šta ćeš novo saznati J

3. Šta jesti?

Restorani su skupi pogotovo u većim gradovima (Reykjavik i Akureyri npr). Ima svuda da se naruči soup of the day za oko 1000 kruna (1600 kr = 10 eur) i uz nju dodje hleb i SMJOOOORRRR (buter) tako da je to dobar topli obrok za male pare.

Fast food je odvratan i skup – mislim jest pola cene obroka u restoranu al je bullshit.

Alkohol u gradu kupiti je po meni ludost. 1000 kruna je normalna cena za pivo a ide i na gore. Pivo u supermarketima ima za 90 – 200 kruna.

U supermarketima su cene ko u Grčkoj recimo, malo više no kod nas. Bonus supermarketi su zaista jeftiniji, a ima svega. Super je što je recimo losos ko salama po ceni J

Od hrane ima svega, i mesa i ribe i voća i povrća i suhomesnatog i instant .. kako poželiš.

Kafa je dzaba u supermarketima, na bazenima (čim izadješ iz Reykjavika) i na benzinskim pumpama negde... i inače je filter kafa po sistemu platiš jednom i sipaš kolko hoćeš.

Edited by Machka Naopachka
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne bih nikako išao na neviđeno u Hrvatsku, do pre neku godinu se još i moglo, ali sad je previše turista da bi tako nešto bilo isplativo

 

nažalost, nikad nisam morao da tražim smeštaj dole, tako da ne mogu da ti pomognem za konkretne apartmane

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

:haha: :haha: :haha: доџи код мене у худ, за те паре ти завршимо Голфа двицу знаш каку, иде ко амфибија

1.3, до Исланда са пола резервоара

 

Nas kako na islandu mozes da iznajmis i uradis sta god hoces - samo daj pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...