Jump to content

Putovanja


Novaliis

Recommended Posts

Jeste ultimativandozivljaj videti piramide n stuff ali maltene sve ostalo je krs tezak... Tunis je do jaja po pitanju ljudi, tehnologije, generalnog feelinga. Al piramide su tu gde jesu. Ko moze nek ode na izlet dzipom, do crkve svete Katarine, na krstarenje Nilom nocu i obavezno na ronjenje. Pravi alabaster je uzasno tvrd i cesto podmecu neko sranje pa mozete da ih zajebete praveci se da cete ga odvaliti o zid i sl i ako vas sprece - dovidjenja :haha: U hotelu im ne dajte da vas drkaju za unosenje hrane i vode, ako nije all inclusive. Ako se vozite nocu vozom obavezno doplatite da budete sami i da imate krevet. Devojku ne pustajte nigde samu, cak i blizu milicije i u taksiju umeju da prave sitna sranja. Ne sedajte na kamilu jer vas nece spustiti bez kinte. U hotelu ume da bude peripetija oko duplog naplacivanja pica ali lako se sredi kad insistirate. I tako, mozda se setim jos neceg sto su mi pricali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije se valjda toliko omatorilo? :razz:  Zvuči baš kao da ti je bilo do jaja...

 

 

Idu dani, godine prolaze..  :haha: Od sada na putovanja samostalno, bez agencije. Zelja mi je da posetim Severni Rt (da vidim ponocno Sunce), Grcku (jos uvek nisam bio tamo, pre bih obilazio rusevine nego na more :ph34r: ) itd. Dosta je zeljenih destinacija, malo vremena i para. :bigblue:  

 

 

 

Korisne informacije.Ja palim u Hurgadu u cetvrtak,planiram i barem tri izleta (Kairo,Luksor i Rajska ostrva).

 

Kada bih mogao preneti kamilu preko granice u povratku,mozda bih i trampio devojku.Ovako se ne isplati. :D

Nisam posetio Luksor i sada se kajem zbog toga jer prosto znam da je lokalitet fenomenalan. Srecan put i lep provod zelim!  :bigblue: Videces, beduini kod piramida su i vise nego spremni za nudjenje kamila za zenu.

 

 

 

Jeste ultimativandozivljaj videti piramide n stuff ali maltene sve ostalo je krs tezak... Tunis je do jaja po pitanju ljudi, tehnologije, generalnog feelinga. Al piramide su tu gde jesu. Ko moze nek ode na izlet dzipom, do crkve svete Katarine, na krstarenje Nilom nocu i obavezno na ronjenje. Pravi alabaster je uzasno tvrd i cesto podmecu neko sranje pa mozete da ih zajebete praveci se da cete ga odvaliti o zid i sl i ako vas sprece - dovidjenja :haha: U hotelu im ne dajte da vas drkaju za unosenje hrane i vode, ako nije all inclusive. Ako se vozite nocu vozom obavezno doplatite da budete sami i da imate krevet. Devojku ne pustajte nigde samu, cak i blizu milicije i u taksiju umeju da prave sitna sranja. Ne sedajte na kamilu jer vas nece spustiti bez kinte. U hotelu ume da bude peripetija oko duplog naplacivanja pica ali lako se sredi kad insistirate. I tako, mozda se setim jos neceg sto su mi pricali :)

Tunis je generalno bolji ako se ide vise zbog mora i suncanja. Ja sam bio u hotelu Seti i zadovoljan sam uslugom, hrana je bila vrh, raznovrsno i koliko ti dusa hoce.. u zivotu nisam jeo bolje i isplati se all inclusive, barem meni jer sam pojeo u parama makar pola od celokupnog aranzmana.  Jos kada sam rekao da sam iz Srbije i vide da si fin i pozitivan, dobijas ekstra uslugu. Medjutim, ima i pokvarenih. Npr. jedan momak koji prodaje sladoled na plazi u tom hotelu nam je nekoliko dana donosio i super porcije, bio sav fin kada bi nas video, trcao oko nas.. skoro me bilo sramota. A onda jednog dana pocne pricu kako on i neki njegovi drugari nemaju pravo na alkohol pa ako mogu da iskoriste nase pasose za to. Iskreno, pola nisam razumeo o cemu govori ali namirisao sam prevaru samo tako, i kada sam odbio da mu to uradim, izbegavao nas je u punom, luku. Hteo sam i da ga prijavim ali sam se predomislio, zivi i pusti druge da zive rekoh sebi. 

 

 

Htedoh jos neki savet da dam ali sad sam zaboravio.. drugi put.  :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam posetio Luksor i sada se kajem zbog toga jer prosto znam da je lokalitet fenomenalan. Srecan put i lep provod zelim!  :bigblue: Videces, beduini kod piramida su i vise nego spremni za nudjenje kamila za zenu.

 

Nema sanse da odem u Egipat i ne posetim Kairo i Luksor,to je pod obavezno.A sto se tice trapmi kamila-zena,kao sto rekoh ne isplati se posto ne znam kako bih je transportovao.Ali sigurno bih dobru paru uhvatio,otkupio bi je ZOO na Palicu sigurno. :haha:

Eto krecem za par sati,hvala na zeljama! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne slazem se, vodici, agencije i ta sranja su za porodice. U svakom gradu mogu za 5 minuta da te upute na mesta koja vredi videti, zavisi samo koliko vremena ostajes i da li ces kao jedna ortakinja da palis u hotel vec oko 21h ili ces da iskoristis svaki minut. A istoriju i geografiju i sve to sto vodici kenjaju mozes da procitas, pa bar i na netu i to bez da te oderu po izgovorenoj reci :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, mada smo mi na eksurziji po Italiji, Francuskoj i Španiji imali tako dobrog i zanimljivog vodiča da sam ga ja kući htio povesti! :bigblue: Oni stvarno znaju neke cake i fazone, olakšice, recimo nama je pokazao mjesto za slikanje gdje se može fino vidjeti Sagrada Familija iza tebe, tj. da se fino vidite i ti i ona. Ko je bio, zna o čemu pričam, preogromna je da bi se fino uhvatio i čovjek i ona na slici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, i ja ih mrzim. Ja volim da obilazim šta ja želim, kad ja želim. I volim da se raspitam kod lokalnog stanovništva sve, oni to najbolje znaju i ne naplaćuju ti. :P

Npr. Oslo je jedan od najskupljih gradova na svetu, ali reče mi jedan lik koji tamo živi ceo život da postoje, naravno, mesta gde i nije strašno skupo, čak su cene i pristojne. Samo treba znati. ;) U kojim prodavnicama mogu da kupim jeftino pivo i sl. :haha: Obožavam da upoznajem ljude na putovanjima. x)

 

Planiram od sledeće godine da putujem uz pomoć Couch Surfinga, to mi skroz kul deluje. Najteže mi je dati pare za smeštaj, uvek ću se uglaviti kod nekog ako mogu xD

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe jer na TripAdvisoru imas mnogo vise recenzija nego sto mozes da procitas ;) Maltene ko god pise recencije pise ih tamo a svakako ih nece pisati za nekoliko razlicitih sajtova.

U ostalom sto vise vezbas trazenje stvari na netu manje ces zavisiti od drugih :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odličan sajt, za putovanja bez agencija (btw dostupan je i na hrvatskom jeziku).

https://www.hrs.de

Marhaba!

 

Klub Putnika Srbije - odličan sajt! :da:

http://www.serbiatravelers.org/

 

forum: http://www.serbiatravelers.org/forum/

 

Mnooooooooogo mi je pomogao (mislim na forum, tj. na članove) pri organizovanju putovanja. Ruta je bila poveća cca 3500km u jednom pravcu, mnooogo mapa i Lonely Planet guide za Middle East.

 

Bar-Beograd-Istanbul-Adana-Antakya-Aleppo-Dead Cities-Apamea-Krak des Chevaliers-Hama-Damascus-Amman-Dead Sea-Madaba-Mt. Nebo-nazad za Damascus-Palmyra-The Euphrates-nazad u Aleppo i sve ispočetka :) Kad budem došla sebi, pišem tips & tricks :)

 

Salaam Alaikum!

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rešio da odem u Švedsku 29. septembra da malo odmorim mozak. Biću u manjem mestu po imenu Limmared http://en.wikipedia.org/wiki/Limmaredblizu gradova Borås i Gothenburg(on je malo dalji - 100 km, ali to je tamo ništa). Ostajem jedno 15 dana i idem u obilazak većih gradova, a možda i u lov na medvede na dalekom severu sa mojim tečom poznatim lovcem i ribolovcem(kako kod nas tako i u Švedskoj-Memedović je pravio emisiju sa njim).

 

stockholm.jpg

 

stockholm1.jpg

 

stockholmroads.jpg

 

44070009461018ba9ddo.jpg

 

image3typ.jpg

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u Moskvu planiram krajem novembra, na jedno 3-4 dana, da konačno posetim grad magijske privlačnosti za mene, kao i da vidim jubilarni koncert Arije - meni koncert života. Zato sam i pitao ima li neko da je skoro išao u Moskvu. Imam lika koji s vremena na vreme boravi tamo, pa me savetuje, ali hoću da čujem i druga iskustva.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ortaka čiji ćale radi u Moskvi pa od njega znam samo da je Moskva nepojmljivo velika i jako opasna, ništa više. :haha:

 

I da ti treba popriličan budžet za to planinarenje.

 

Budžet treba za avionsku kartu i prevoz od aerodroma do grada i nazad (u stvari, to će biti najteže povoljno organizovati). Noćenje u hostelu, u nekoj od čoporativnih soba, pa kako me sreća posluži da me niko ne opljačka. :haha: Ovo ostalo je manji problem, Moskva jeste velika, ali sve što mi treba se nalazi u krugu od 4km od Crvenog trga. Možda hladnoća bude zajebana. :haha: Zanimalo me da li je neko išao skoro pre svega zbog formalnosti na carini. Znam da su pre koju godinu ukinute vize, ali to što imaš pasoš nije garancija da će te pustiti sa aerodroma. Ako traže rezervaciju smeštaja, to je još jedno cimanje da mi šalju iz hostela, i to se plaća. Isto i u povratku, ako budem nosio neke stvari što budem kupio, da znam šta se može preneti. Nisam putovao avionom još od 1991. godine, a na međunarodnoj relaciji nikad, pa sam eto totalno neiskusan s tim stvarima, a svašta može da se desi usput.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...