Jump to content

Veliki prasak (Big Bang)


imaginos

Recommended Posts

Jaooooooo.... Videla sam na TV-u vest i bila u fazonu... Jaoooooooo... Kad bih poverovala svaki put kad kažu da će biti smaka sveta... Pa završila bih u Lazi. I tako oni najavljuju smak 1996, 2000, pa 2008, pa 2012... a mi živi i zdravi i ništa nam ne fali.

 

Međutim, što se tiče 2012. muka mi je (kao i od ove vesti) više da slušam ta fatalistička predviđanja. Ja sam optimista pa verujem u pozitivno. Verujem da je moj smer na fakultetu najlepši (kako je to skromno haha) jer me je uputio u čari latinoameričkih prehispanksih civilizacija. A za svoju dušu bacim se u istraživanje u vezi sa majanskim kalendarima (a opet u vezi sa famoznom 2012).

 

Za sve oni koji ove stvari ne shvataju preozbiljno i koji ipak veruju da nije sve tako crno, preporučujem sledeći članak (na engleskom doduše, a ko hoće na španskom nek samo kaže, malo je detaljniji koliko sam videla)

 

http://www.bibliotecapleyades.net/esp_2012_02.htm (članak je na toj strani samo treba da se skroluje. Ja sam prvi put videla samo one linkove :) )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najozbiljnije se ne plašiš 2012. godine? Pored svih tih priča o smaku sveta, čak i viševekovnih kalkulacija? Realno, 2012. je veoma opasna godina.

Ne plašim se. Mislim, nikad se ne plašim unapred. Ako tada baš bude nešto, onda ću da se plašim, ovako... Šta mi vredi kad ne proričem budućnost pa ne znam šta će sutra, a kamo li za 4 godine da se desi :)

 

Maje govore o završetku jednog veeelikog vremenskog ciklusa, a po njihovom proročanstvu, bar ono što naučnici tumače nije baš sve najjasnije. Da li je u pitanju kraj sveta kakvog ga mi znamo i buđenje svesti (kao početak novog "sveta") ili se sve svodi na materiju u smislu "It's gonna blow!". Niko sa sigurnošću ne može da kaže. Međutim, ako se bolje prouči tema, po Majama tim datumom se ne završava njihov kalendar ( već samo jedan veliki vremenski ciklus- ima mnogo o tome da se čita ali Maje su najkraće rečeno računala razdoblja od 1000, 7000, 21000, 70000 godina,... ili tako nekako iz ne znam tačno kog razloga). Na hispanskim sajtovima ima dosta članaka ljudi koji se time bave... itd...

 

Naučno gledano, to zaista jeste datum kada će doći do poklapanja našeg sistema (kako god) sa centrom galaksije,... čuveno poravnanje. To bi trebalo pitati nekog astrofizičara najbolje :D Takodje, što je opet naučno potvrđena činjenica jeste da se zračenje(?) Sunca u poslednjih sto godina popelo sa ne znam koliko na 12hz (to je isto bilo na TV-u u okviru neke naučno-obrazocne emisije na RTS-u pa sam se zaprepastila da naši o tome govore). Tih 12hz (nadam se da sam dobro upamtila brojke) je stanje našeg mozga dok spavamo. Do 2012 trebalo bi da se popne na 14hz a to bi bilo stanje ljudskog mozga pri buđenju. :da:

 

Pa u vezi sa tom teorijom trebalo bi da se i ljudska svest, jel' te, uzdigne na viši nivo (buđenje). Ipak, ono što mi se dopada u vezi sa tom teorijom, i što zaista jeste tako, je način na koji čovek (čovečanstvo) pristupa stvarima. Da li će se okrenuti tehnologiji (nuklearno oružje, biohemijski opiti, razaranaj,..).koja je zaista već prisutna i ostavlja traga! Ili će da se okrene prirodi i njenim zakonima, svojim bližnjima i svim ostalim stanovnicima ove planete (koju ljudi tako sebično menjaju po svojoj potrebi i najčešće traže ono što nas razdvaja, a ne ono što će nas zbližiti- a to je u vezi sa problemom bolesti današnjice: depresija, otuđenje,. lična nezadovoljstva podstaknuta "veštačkom" lepotom, dekadencija,...).

 

Mislite o tome :D

Edited by Mistress Burzum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu sve da citam. Jel i dalje gluparate ili smo resili da se bavimo cinjenicama?

 

ajde da pocnemo da se bavimo cinjenicama

 

To su sve 'prastare' teorije. Postoje friske, tekuce teorije koje se bitno razlikuju od navedenog.

 

koje? bi li mogao da podelis sa nama svoje cenjeno misljenje, bio bih ti zahvalan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad. To mojim kolegama raznoraznim fizicarima bas i nije de-facto cinjenica. Razbucala, ne razbucala, prvo treba da se nadjes u njenom event-horizonu, da ne kazem u dometu. Just don't go anywhere near black-hole, and it's all peachy.

 

ajde da pocnemo da se bavimo cinjenicama

 

koje? bi li mogao da podelis sa nama svoje cenjeno misljenje, bio bih ti zahvalan...

 

Moj post se nasao slucajno ispod tvog. Nisam konkretno tebe prozivao. Nego videh da su tu stranice i stranice ispisane, a mrzelo me da citam. Evo sad procitah, nicega novoga.

 

 

U vezi ovog drugog, vidi, moracu da odem da se podsetim o cemu to naglabasmo. U svakoj sferi nauke ima friskijih teorija od onih starih tako da moram da vidim o cemu smo mi to konkretno. Ili bese o Big Bang-u?

 

Edit:

 

Sad pogledah. O sirenju svemira. Brate, tu ne da ima noviteta nego havarija. Mislim da sam negde nesto spominjao. Ima bre noviteta u proteklih par godina. Postavicu neke linkove. Kako rekoh, ima nekih 4 bitne mogucnosti, vizavi sirenja/skupljanja ovog nam znanog univerzuma. Zasad.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

moz' se tresete koliko hocete,crna rupa u delicu sekunde razbuca sve.i nemaaaaa vise nista

 

Baš bi bilo moćno da nas sve proguta i da sve nedaće ovog savremenog sveta odu u tri lepe piiiiiiiiizde materine. :):red::)

 

Čujem, neki fizičari tvrde da je tako nešto moguće ... hm, ali ovoga puta nema nojeve barke.

 

A Rogozube ? Spavaš li ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje? bi li mogao da podelis sa nama svoje cenjeno misljenje, bio bih ti zahvalan...

 

Procesljaj malo ove linkove pre nego pocnemo dijalog:

 

Metricko sirenje kosmiceskojeg prostora.

 

Malo opsirnije naglabanje mozgova iz Urbane, Ilinois

 

Bitne stvari u prijemcivom formatu za obicne smrtnike

 

Isto to samo malo drugacije - za neobicne smrtnike

 

Alternativa, pitas se?

 

Alternativa jopet

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo se vi zajebavajte. ja se vracam kuci da sa roditeljima provedem poslednje dane zajedno pre nego sto bude smak sveta!

gotovo je, amerikanci ce da naprave crnu rupu i onda ce da je bace na nas, poljsku i rusiju.. nadam se da ce ovi nasi navijaci naci neki nacin da je prebiju kad stigne inace smo proslost!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo se vi zajebavajte. ja se vracam kuci da sa roditeljima provedem poslednje dane zajedno pre nego sto bude smak sveta!

gotovo je, amerikanci ce da naprave crnu rupu i onda ce da je bace na nas, poljsku i rusiju.. nadam se da ce ovi nasi navijaci naci neki nacin da je prebiju kad stigne inace smo proslost!!!!

 

:) :) :)

 

We don't have a pray for this one!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napusti sahranu

 

EDIT: @ Dersu- ma OK znam da se na mene nije odnosilo, nego rekoh da predjemo sa nekok kvazi-teoretisanja na pouzdane i egzaktne teorije... Hvala na linkovima, samo trebace mi vremena da precesljam jer sam bas zauzet ovih dana

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja smatram da stvarno postoji rizik da nas ta crna rupa proguta..Cak su i naucnici sirom sveta pisali peticiju protiv toga, tako da sigurno tu ima neceg..I da se pojave te mikro crne rupe, mislim ako `makro` crna rupa moze progutati tolika nebeska tela zasto ne bi mikro mogla progutati pisljivu zemljicu. I ko kaze da se crne rupe ne sire.. Elem, valjda postoji zivot i u crnoj rupi, samo ne postoji vreme, ma ko kaze da nam ne bi u njoj bilo i bolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...