Jump to content

Crysis


ProgressiveR

Recommended Posts

Milsim da (koliko god mi trebnutno bili besni) će CRYSIS tek za godinu-dve ili tri postati igra koju će moći da igra šira populacija, odnosno, kada će harware potreban za nju biti dostupan.

 

Ako se sećate, tako je bilo i sa FarCry, i to mi se i sviđa kod Cryteka, jer ljudi prave igre za budućnost, a ne kao trenutni, instant hit. Jbg, i danas je masa kompova koji ne mogu da poteraju FarCry na malo besnijim podešavanjima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daj, pa ja sam sa jadnim Sempronom 2800+ i 7300 GT pičio FC u 1280x1024 ultra u 50 frejmova :) To jedino ako su neki kompovi koji nisu dirani pet godina :D

Inače, FC je radio glatko na high sa tada aktuelnim 9800Pro. Današnji 8800 ne rade tako sa Crysisom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam je igrao sve vreme sam imao Far Cry osecaj,a posto mi se FC nikada nije dopao,gledanje plaza i palmi nije nista specijalno,jedino kao sto rekoh sto ima ovih forica sa exoskeletonom,ubrzanje,snaga,budzenje oruzja itd.Moram da priznam da su neprijatelji veoma teski,pogodim ih po 3 puta u glavu i dalje ne umru,a mene vise ostete,kao da oni imaju taj exoskeleton a ja neku levu bendu kopiju.Uglavnom cim sam dosao do onog dela kada se pojavljuje vanzemaljac,tacnije oktopodski robot koji lici na one sentinele iz matrix-a,smorio sam se kao zmaj i samo izasao.Ne znam za vas ali ovo je zaista prosek igra,jebes grafiku kada mi se ni to malo price sa pocetka ne dopada.Ionako sve pucacine sada sluze samo da bi se prikazale mogucnosti novih grafickih kartica....

Apropo zahtevnosti,ne znam da li je ono ortak drzao na high details,i ostale dzidza bidze,ali cini mi se da jeste,nije bilo nikakvih kocenja kada krene opste rokanje sa koreancima i rusenje montaznih kucica,jbg kada covek ima zmaja od kompa(ne pitajte za konfiguraciju jer zaista ne znam niti zelim da znam).U svakom slucaju Call Of Duty 4 je 1000000 bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daj, pa ja sam sa jadnim Sempronom 2800+ i 7300 GT pičio FC u 1280x1024 ultra u 50 frejmova :) To jedino ako su neki kompovi koji nisu dirani pet godina :D

Inače, FC je radio glatko na high sa tada aktuelnim 9800Pro. Današnji 8800 ne rade tako sa Crysisom.

 

Sorry, ali moram da te pitam kad se pojavio 7300 GT a kad je izašao Farcry ?????

 

Ako je verovati Wikipediji (a nemam naviku da joj ne verujem) 7300 GT je izašla u aprilu/maju 2006. godine.

 

Kad je izašao Farcry?????

 

Igra je izašla u martu 2004.godine.

 

A što se tiče "tada aktuelnog" 9800 pro ... pa ja bih pre rekao da je on ekvivalent sadašnjem 8800 GT ili GTS. Znači, predstavljala je sam vrh ponude.

 

Šta je onda tu problem sa onim što sam napisao? Mislim da je jedini problem to što ili nisi čitao ili stavrno nisi znao ono što sam gore napisao. Da te podsetim, rekao sam da je zahtevnost Crysisa merljiva sa zahtevnošču Farcry u svoje vreme i da se nakon izlaska Farcry tek nakon godinu - dve mogao poterati do maximuma! Nadam se da sada razumeš ...

 

Nije mi jasno zašto sada svi pljujete po igri zbog koje svako od vas (nas) potajno sebi želi da pojede dupe jer ne može da je potera onako kako bi trebalo ... mislim, nažalost, retki su ljudi kod nas koji to mogu.

 

Realno, još nisam video ništa što ima toliko dobru grafiku, ništa što ima takvu fiziku i interakciju sa okolinom kao CRYSIS. A sad ćemo ovde da to negiramo na 16 strana ... čudna smo sorta stvarno ...

 

Što se tiče engine koji je neko pomenuo ... nisam programer niti znam mnogo o tome, ali je fakat da igra izgleda, da igra radi, da je sve u njoj extra.

 

E sad, ljudi imaju totlano nerealne stavove i spremni su da očekuju vrhunsku igru koja će da radi na 386 ... e pa jbg. Ne može.

 

Pitam se samo zašto ja uopšte pišem ovde ...

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
A što se tiče "tada aktuelnog" 9800 pro ... pa ja bih pre rekao da je on ekvivalent sadašnjem 8800 GT ili GTS. Znači, predstavljala je sam vrh ponude.

 

Ja imam 8800 GTX...

 

Ljudi, pomagajte... ZAŠTO MI NE RADI ANTIALIAS?!?!? Mislim, Napucam sve na very high (pomoću onog hacka za XP), rezolucija mi je 1680x1050, ali ČIM uključim BILO KAKAV antialias, framerate se drastično smanji... Mislim, ZA ISTO SE SMANJI bez obzira da li stavim 2x ili 16xQ...

 

U čemu je fora?

 

 

I, da, svima koji kenjaju da je Crysis samo još jedna pucačina...

Crysis je pucačina samo ako ga igraš tako... Ja igram Crysis kao šunjačinu (to mi je omiljeni žanr), stalno furam nevidljiv, prišunjavam im se s leđa i koljem golim rukama! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
Ako se sećate, tako je bilo i sa FarCry, i to mi se i sviđa kod Cryteka, jer ljudi prave igre za budućnost, a ne kao trenutni, instant hit. Jbg, i danas je masa kompova koji ne mogu da poteraju FarCry na malo besnijim podešavanjima :)

 

I u čemu je tačno poenta toga, ako smem da pitam? To je kao kada bi ti neko prodao muzički disk koji će početi normalno da se reprodukuje tek 2011. godine, a do tada će da ti secka.

 

Status igre kao instant-hita ili dugotrajne ikone ne zavisi od grafike, a za to je najbolji primer Half-Life, kojeg danas i posle 10 godina igram sa jednakim uživanjem kao i onda.

 

Prenaduvano. :closedeyes:

 

Potpuno. Igra ima pored fenomenalne 3DMark-ovske grafike još dva i po inovativna elementa i odmah je proglašavaju revolucionarnom.

 

Inače, meni leti na HD 3870, tako da argument "kiselo je grožđe" nemojte upotrebljavati, uzaludno je.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljubitelj sam call of duty serijala, a poslednje sto mi je oduzelo dah potpuno je assassins creed.4 giga RAMa i 8800GT. prema ovim podacima, zamolio bih da mi kazete da li da se uopste cimam oko nabavljanja crysisa, jer vidim da su misljenja vrlo podeljena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...