Jump to content

Смисао живота...:)


neću-džem-u-palačinke!

Recommended Posts

На тему ме је подстакао друг који је мишљења да је смисао живота само у томе да репродукујемо генетски материјал и ћао... :ph34r: Што је најгоре, можда има право, али питање је јебено субјективно.

Мени тотално неприхватљиво мишљење.:udri:

 

Шта је за вас смисао живота?

Ајд' сад, да вас видим, паметнице. ;)

Дакле, тема суштински и нема везе с религијом па је немојте уплитати преко мере тј, осим ако смисао живота не видите у приближавању Богу (или коме год апсолутном бићу/енергији :)).

Кратко и јасно: смисао живота, по вашем мишљењу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

На тему ме је подстакао друг који је мишљења да је смисао живота само у томе да репродукујемо генетски материјал и ћао... :ph34r:

.....

Кратко и јасно: смисао живота, по вашем мишљењу.

 

Zivot je besmislen.

Ili broj smislova zivota tezi beskonacnosti, sto se opet svodi na besmiasao..

Tvom ortaku je mozda smisao zivota da svrsi na pravom mestu u pravo vreme, nekom je da ima para, nekome je da se ubije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

smisao je u prijateljstvu.

džaba ti sve što imaš, tripuješ ili skapiraš ako to nemaš s kim da se podeliš.

uopšteno, smisao je u kolektivnom iskustvu, a u konačnom nekom zamišljenom ishodu, u orgazmu svih šes i kusur milijardi ljudi na kugli zemaljskoj. znači grupnjak i to masovni, ekumenski takoreći :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je smisao života u traženju istine u svemu što nas okružuje, u ljubavi i u druženju, spavanju pod zvijezdama i vragolastom smijehu.

 

A možda je i u tome da se počešeš kada te nešto zasvrbi, figurativno i bukvalno.

 

 

EDIT: Stil...

Edited by Thule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezveze je traziti smisao zivota, bar za mene. Trazis smisao celog zivota, nikad ga ne nadjes, umres-i sta si postigao u zivotu? Samo si lupao glavu o tome zasto zivis... Jbg. verujes li da si nesrecan bices nesrecan. Ako ipak verujes da si srecan, bices... Stvar je samo u tome kako posmatras stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

На тему ме је подстакао друг који је мишљења да је смисао живота само у томе да репродукујемо генетски материјал и ћао... :ph34r:
:)

 

Zapravo, i on je u pravu koliko i bilo ko drugi ko kaže da je smisao života u traženju smisla, postizanju mira, uživanju, seksu itd. Nije da smisao postoji sam za sebe. Mi ga dajemo svemu, jer smisao doživaljavamo kao oslonac. Bez njega bi većina nas tresnula na zadnjicu.

 

Druga je stvar što me takvi likovi naročito iritiraju, i imam želju da ih zveknem u facu, iako nose naočare, ali to nije zato što nisu u pravu, već zato što se njihova i moja pravila ne poklapaju. U ovu grupu spadaju uglavnom udavače i debeli ćelavci s kajlama i istetoviranim krstovima. Ili pak pristalice biološkog determinizma :) .

 

Smisao života: postajati i ostajati ili ne ostajati Ja. PostAjanje, a ne postojanje.

 

Ma da :rolleyes:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

На тему ме је подстакао друг који је мишљења да је смисао живота само у томе да репродукујемо генетски материјал и ћао...

Dodjavola, ako je tvoj drug u pravu trebalo je da studiram genetski inzhenjering...

 

Zivot je besmislen.

Ili broj smislova zivota tezi beskonacnosti, sto se opet svodi na besmiasao..

Tvom ortaku je mozda smisao zivota da svrsi na pravom mestu u pravo vreme, nekom je da ima para, nekome je da se ubije....

'Alal ti chufte! Lepo srocheno...

 

Mislim da je ovo bar 10a inkarnacija ove teme...poslednji put sam cenio da je u pitanju kraj svake sledeche crte. Sad cenim da je reka...(a shta kao nije?!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

smisao zhivota nikako nemozhemo da opshte odredimo.

danas vecjina ljudi zhivi potpuno besmislene zhivote, na nivou beslovesnih zhivotinja (kako neko reche, ako verujesh da si zhivotinja sa najrazvijenim mozgom, vishe od toga nemozhesh nikada postati). ne trazhe smisao jer su robovi stomaq, u zhivotu trazhe samo 'hleba i igara', i dalje od toga ih ne zanima. postoje ljudi koji krenu da razmishljaju o smislu zhivota, i onda kad uvideo sam besmisao oko njih i u sebi, samoubiju se, a eventualno ubiju par ljudi pre toga. naravno imash ljude koji trazhe smisao, i nadju ga u religiji ili u ideologiji.

samo mislim da treba razlikovati smisao zhivota od cilja zhivota. npr komunista je nashao svoj smisao zhivota u ideologiji, ali on nema cilj zhivota, jer je cilj ono shto se ispunjava posle radnje; tako ako je cilj utoliti zhedj, on se ispunjava posle radnje nalazhenja, uzimanja, i pijenja vode. smisao i cilj zhivotu daje religija, a smisao mozhe bilo kakva ideologija.

smisao zhivota je iskljuchivo subjektivan, i zavisi od onoga chiji je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto cilj života mora biti nešto što se dostiže tek nakon smrti? Neko može postaviti svoj cilj nezavisno od religije i ideologije. Slažem se da u tom slučaju problem nastaje kad se taj cilj ispuni, ali po meni je besmisleno razmišljati o cilju života kao o nečemu što se ispunjava po završetku života. Po tome, svako sebi određuje cilj, ali niko ne zna kako i da li će uopšte do tog cilja doći. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosao Tom Kruz kod Dalaj Lame.I pita on njega "Ti si zesce mudar, ajd mi reci: Sta je smisao zivota?"

I pocne Lama "Pa znas nije to jednostavno pitanje...Evo npr. posmatraj rijeku, njen tok...blabla" i nastavi on tako o smislu zivota gledano kroy rijeku, Sidarta i te furke....

Kad ce njemu Kruz "Pa zar nije smisao ribe, lova, gudra, zabave..i to"

Lama se lupi po celu i rece: "Bog te jebo ja sve konto rijeka...." :D

 

 

Vic je mnogo smijesni kad se ispricha.... :smile:

 

 

Toliko o smislu.

 

Salim se, ovo malo banalizujem zato sto mi je sad smor pisat...Kad budem imao vremena pokazacu koliki sam mudroser. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo, i on je u pravu koliko i bilo ko drugi ko kaže da je smisao života u traženju smisla, postizanju mira, uživanju, seksu itd. Nije da smisao postoji sam za sebe. Mi ga dajemo svemu, jer smisao doživaljavamo kao oslonac. Bez njega bi većina nas tresnula na zadnjicu.

 

Smisao života: postajati i ostajati ili ne ostajati Ja. PostAjanje, a ne postojanje.

 

Mislim, u čemu je vaš problem ljudi? Sasvim ljepo piše u podnaslovu - tema za mudrosere, ne za pametne. Napusti prostoriju.

 

 

Smisao života je u besmislu smrti. Ovo je bilo toliko duboko da se bojim ako bude dublje da mogao bih da naletim na naftu :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smisao zivota za mene je zabava i sve svoje resurse ulazem u taj cilj. Ama bash nista drugo nije vredno ni pisljivog boba. Znaci , sto vise sexa, alkohola, (lakih) droga, druzenja sa dobrim, prijatnim i interesantnim ljudima, sprdacina, svakog vida umetnosti i to je to. Vecna potraga samo za ovim stvarima omogucava ako nista drugo onda barem zabavan i mogu reci ispunjen zivot

 

I da, svestan sam da je ovo totalna glupost, ali stvarno tako mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...