Jump to content

Cigarete


enclave

Recommended Posts

Prilagodis se posto si manjina.

 

Uzmi da ucis madjarski ako si manjina. To je jednostavno pogresan stav, manjina nikome ne treba da se prilagodjava. Ako 80% ljudi na stanici purnja ,neka purnja ,ali ako ustanu i udalje se dovoljno od onih koji ne vole to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram da je to da nekome dim smeta na otvorenom više paranoisanje nego što mu stvarno smeta, ali ajde.

 

Inače, čujem od rođaka iz Australije za foru koju su kod njih uveli - sve cigare se odsad prodaju u "no name" belim kutijama po istoj ceni, dakle nema više "Dobar dan, dajte mi Lucky Strike" ili šta već, nego "Dobar dan, dajte mi kutiju cigara" - "Izvol'te kutiju cigara", ne znaš šta kupuješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi uveo pravilo da pusaci na ulicama treba rigorozno da se kaznjavaju.Umesto sto komunalci setaju dupeta po gradu bezveze bolje da pisu kazne pusacima koji na taj nacin pre svega prljaju grad tako sto bacaju pikavce a kao drugo i krajnje je nekulturno da puse po ulicama.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, treba samo da pisu kazne onima sto bacaju opuske na sve strane

a sta je sad koji kurac i nekulturno pusiti na ulici? nekulturno je biti obucen kao 70% nasih "riba", polugolih u vunenim cizmama, to treba zabraniti

 

@ talvi

jeste, australija je inace najrigoroznija zemlja po tom pitanju, uvek su bili prvi u skracivanju prava pusaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kojom logikom 8 ljudi treba da ustane i povladjuje se dvojici?Ako toj dvojici smeta neka se udalje.Ti gajis stavove iz paralelnog univerzuma.

Sem toga,to je stvar bontona. Ljudi nisu izabrali da sede pored drugih koji ce sve vreme da guse. Logika je da su svi ravnopravni ,a ne da je vecina uvek u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, čujem od rođaka iz Australije za foru koju su kod njih uveli - sve cigare se odsad prodaju u "no name" belim kutijama po istoj ceni, dakle nema više "Dobar dan, dajte mi Lucky Strike" ili šta već, nego "Dobar dan, dajte mi kutiju cigara" - "Izvol'te kutiju cigara", ne znaš šta kupuješ.

 

 

 

увели су оваква паковања https://www.google.com/search?um=1&hl=en&safe=off&biw=1024&bih=681&tbm=isch&sa=1&q=australia+cigarette+packaging&oq=australia+cigaret&gs_l=img.3.0.0l4j0i10j0i10i24j0i24l3j0i10i24.2766.10246.0.11162.33.23.8.2.3.2.304.2555.10j11j1j1.23.0...0.0...1c.1.eud7TqeNKy4

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@ talvi

jeste, australija je inace najrigoroznija zemlja po tom pitanju, uvek su bili prvi u skracivanju prava pusaca

 

Ne samo kad su cigarete u pitanju, nego i alkohol.

Vlada ima za cilj da napravi najzdraviju naciju na svijetu, tako da će osim ovoga sto Talvi prica na kutijama da stavlja raznorazne slike tumora i bolesti koje pušenje izaziva.

 

A što se alkohola tiče, ne možeš da popiješ u kafiću više od 2 ture. Baš mi je pričao čovjek da kad kreneš da poručiš treću, konobar ti kaže da nije dozvoljeno, a onda ti poslije toga šapne da mogu da ti naprave poseban račun za naredne dvije ture, jer im zakon ne dozvoljava da na jednom računu budu više od dva pića (po osobi, valjda).

 

Iha, što sve postaviste dok sam ja kucao to isto :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Али је по твом ставу мањина у праву, и опет нема равноправности.

Nepusaci ne mogu da smetaju pusacima ,a pusaci njima mogu. Ni to nije ravnopravno. Nije bitno ko je u vecini ,ko je u manjini ,ako si odlucio da budes pusac, samo nemoj da smetas drugima i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u duhu sajma, bataljivanje cigareta je na nedeljnom nivou jedna knjiga.

Odličan primer.

 

probaj da pusis, to pomaze :P

ja mrzim smrad duvanskog dima, al mi ne smeta kad ja zapalim cigaru.xD

Nikome njegovo govno ne smrdi.

 

I da operes zavese... :D

 

Najgore je kad se zajebes i ostavis zicu sa okacenim vesom u sobi, dodje bagra, zadimi, i posle samo da vratis ves u masinu opet...

pa to ako imas njih 15 u sobi manjoj od 15 kvadrata

ne verujem da bih se davio od zavese koja je pokupila ne znam koliko dima za necijih par pljuga

ili ja nisam navikao da zivim u toliko sterilnom prostoru

Biće da je ovo poslednje. Kod mene nema pušača u kući, tako da se odmah oseti prisustvo istih, a miris ostane i po nekoliko sati, uvuče se svuda. Kada ima više ljudi (okupljanje, proslava), kompletan prostor u kojem su boravili ne može da se provetri do jutra. A promaje ima.

 

Inače, kazne za bacanje opušaka svuda bi trebalo da postoje, ali to može da zaživi kada se budu pisale i kazne za uopšteno bacanje đubreta po ulici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...