Jump to content

Najsmešnije u metalu


Guest Isis_mightyravendark

Recommended Posts

Zato što pljuvanje od strane par cyber-kretena ne može da me spreči da iznesem mišljenje o pitanju o kome je reč. Posebno što ti kreteni nemaju šta da kažu o dotičnom pitanju. Rasprava je bila između Boška i mene, o tome da li su neki bendovi power ili ne. Ako neko ima šta pametno da kaže, neka se uključi u raspravu, ako mu je stalo do priče o nečemu drugom, neka je zaobiđe.

 

Tekst Sabaton-a možda jeste smešan, ali i red je neki put se malo zajebavati. Nije fora biti metalac i non-stop se opterećivati ozbiljnim temama, niti su oni mogli da izdrže da samo o ratu pevaju.

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekst Sabaton-a možda jeste smešan, ali i red je neki put se malo zajebavati. Nije fora biti metalac i non-stop se opterećivati ozbiljnim temama, niti su oni mogli da izdrže da samo o ratu pevaju.

Немам ништа против зајебанције, напротив. Понекад су ми такви текстови и најбољи. Али, мислим да је овај требао да буде озбиљан, а као омаж поменутим бендовима је потпуно омануо. Једва да је нешто бољи од текста песме 'Хард рокер'. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zato što ne znaju, mnogi muzičari koji nisu iz Finske dolaze da sviraju i pevaju u njihovim bendovima.

 

Ne valja imati predrasude. I ja sam u par navrata dolazio u iskušenje da kažem kako Amerikanci ne znaju da naprave bend, a onda uvek iznova otkrijem neki njihov tr00 metal i pokajem se što sam to uopšte pomislio. Eto, poslednje što sam otkrio je Chastain i stalno ga slušam.

 

@RNA, uvek me pretekneš sa postom. :bigblue:

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

OBORI GA NA AVGUST

 

PRINCE DEBILCINO

 

 

izvinite

 

 

morao sam

 

Ti si bre mnogo opterecen tom shkolom. :)

A to shto si ga nazvao debilchinom je verovatno zato jer si ti ubedjen da je Stratovarius "neo-progressive". :rolleyes:

JA SAM KAO RAZBIJACEV KURAC, PRODIREM DE JE DEBELO MESO.

Hahah. :)

 

Sad cu ja da se pozivam na Denija Filta jer on kaze da je Nymphetamine black metal.Daj ne seri leba ti

Dani je gej-gothichar.

Ali on je sam rekao da nikada sebe nisu etiketirali kao black,nego su im to prikachili zbog imidzha(prljavi gothichari :) ).

 

ja kazem jebo vas heavy i power,slusajte malo emperora da uklavirite sta je savrsen spoj ideologije,tehnike,virtuoznosti i vokalniih varijeteta.

 

Ajde bre lepo je sve to,black valja,ali nemojte vishe sa tim "jebi ovo,jebi ono".

Metal valja,svih zhanrova.

Nu se naravno ne rachuna jer nije metal. :)

"да их назовем геј поп, то би била увреда за све добре геј поп бендове на свету".

:)

 

Pa Timo Tolkki je izmislio gitaru u poređenju sa gitaristima Gamma Ray, na primer.

Malo ga pretera.

 

Da se malo vratimo na temu.

"Sabaton" je smešan do bola.

Ni malo originalnosti u muzici a tekstovi debilni. kao da ih je pisao naloženi metalac početnik od 13 godina.

Sabaton - Metal Crue

Zanimljiva ideja,gej rezultat.

 

Finci ne znaju da naprave bend.

Finntroll,Korpiklaani,Children Of Bodom...?Ne bih rekao.

 

Mada slazhem se,iz Finske nazhalost dolazi sve vishe krsh bendova.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crnogorskim akcentom-A dje je ovde smijesno u metalu,sokolovi?

 

Finntroll,Korpiklaani,Children Of Bodom...?Ne bih rekao.

 

Mada slazhem se,iz Finske nazhalost dolazi sve vishe krsh bendova.

Pa Ensiferum,Wintersun...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekst Sabatona je samo gomila nabacanih gluposti bez ikakvog smisla, mislim pomenuti toliko bendova i upakovati u stihove ravne detetu od 10 godina,uzas.Ali stvarno.

 

Drugo,da se malo uključim u Boškovu i Princovu raspravu. Lično ne volim podele, ali ovako:

 

Power metal se ne vezuje za Panteru zbog ''Power Metal'' albuma. Još u vreme izdavanja albuma ''Cowboys From Hell'', pokojni Dimebag je muziku benda opisivao kao Power Groove, distancirajući se od thrasha i bilo kakvog drugog termina vezanog ze metal. Sam izraz ''power metal'', vezuje se najpre za nemački Accept i album ''I'm a Rebel''. Numera ''Save Us'' sa tog albuma je jedna od prvih čistokrvnih power metal pesama. Manowar, iako su se uvek deklarisali kao heavy metal bend, pesme poput ''Each Dawn I Die'' i ''Gloves Of Metal'', kao i ''Battle Hymn'' su čist power. Helloween je do keeper-a bio speed, sa Kiskeom su dobili na tom poweru. Blind Guardian je recimo tek od ''Imaginations-a'' zaronio u power vode. Grave Digger su do Tunes-a bili heavy metal bend, i kraj priče. Samo je ''Reaper'' imao neke speed obrise, i možda ''War Games'' sa par pesama.

 

Branko Rogošić je dobar poznavalac metala, ali zbog prodavanja muzike, čovek je gomile govana nazivao remek-delima, plus da ne govorim o nenormalnim žanrovskim odrednicama koje je sam davao gomili bendova tipa ''majesti power cosmic fusion metal'' ili ''symphonic space black metal''. Takodje, Branko Rogošić je u časopis dovodio i ljude kojima je doturao da pišu neke stvari koje nemaju pojma. Dobar primer za to je tekst o Blind Guardian-u, veza tolkiena sa njihovim pesmama, gde je lik ceo tekst skinuo da jednog ruskog sajta, i preveo ga, a u istom tekstu je bilo bar 50% lupetanja i nagadjanja nekog wanna be-know it all-about-blind guardian-rusa. Rogošić je za bendove poput Dillinger Escape Plan pisao da su djubre i produkt kapitalističkog zapada, dok je bendove poput ''Lucifugum'' ili ''Kekal'' ukivao u zvezde. Okej, kao što rekoh i to treba da se proda, ali malo racionalnosti nije na odmet.

 

Bendove deliti na pičke, gejeve i ostalo je debilno. Prvi tri Stratovarius albuma meni su sasvim okej, ništa posebno, ali okej. Koliko ima djubreta u poweru, toliko ga ima i u thrashu, i u drugim pravcima. da ne pričam o black metalu, gde svako ko nema pojma da svira,a hoće nešto da drnda posegne za ''primitive raw black metalom'' i sličnim derivatima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam na celokupan rad bendova, a ne na stanje u kome su sada. Nightwish nije propao. Za Sinergy sam čuo 2006, ali sam počeo da ih slušam tek pre par meseci. Šta ćeš nisam oduvek imao kablovski internet, pa da skinem sve što poželim od muzike. Sporije se to nabavljalo ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekst Sabatona je samo gomila nabacanih gluposti bez ikakvog smisla, mislim pomenuti toliko bendova i upakovati u stihove ravne detetu od 10 godina,uzas.Ali stvarno.

 

Drugo,da se malo uključim u Boškovu i Princovu raspravu. Lično ne volim podele, ali ovako:

 

Power metal se ne vezuje za Panteru zbog ''Power Metal'' albuma. Još u vreme izdavanja albuma ''Cowboys From Hell'', pokojni Dimebag je muziku benda opisivao kao Power Groove, distancirajući se od thrasha i bilo kakvog drugog termina vezanog ze metal. Sam izraz ''power metal'', vezuje se najpre za nemački Accept i album ''I'm a Rebel''. Numera ''Save Us'' sa tog albuma je jedna od prvih čistokrvnih power metal pesama. Manowar, iako su se uvek deklarisali kao heavy metal bend, pesme poput ''Each Dawn I Die'' i ''Gloves Of Metal'', kao i ''Battle Hymn'' su čist power. Helloween je do keeper-a bio speed, sa Kiskeom su dobili na tom poweru. Blind Guardian je recimo tek od ''Imaginations-a'' zaronio u power vode. Grave Digger su do Tunes-a bili heavy metal bend, i kraj priče. Samo je ''Reaper'' imao neke speed obrise, i možda ''War Games'' sa par pesama.

 

Branko Rogošić je dobar poznavalac metala, ali zbog prodavanja muzike, čovek je gomile govana nazivao remek-delima, plus da ne govorim o nenormalnim žanrovskim odrednicama koje je sam davao gomili bendova tipa ''majesti power cosmic fusion metal'' ili ''symphonic space black metal''. Takodje, Branko Rogošić je u časopis dovodio i ljude kojima je doturao da pišu neke stvari koje nemaju pojma. Dobar primer za to je tekst o Blind Guardian-u, veza tolkiena sa njihovim pesmama, gde je lik ceo tekst skinuo da jednog ruskog sajta, i preveo ga, a u istom tekstu je bilo bar 50% lupetanja i nagadjanja nekog wanna be-know it all-about-blind guardian-rusa. Rogošić je za bendove poput Dillinger Escape Plan pisao da su djubre i produkt kapitalističkog zapada, dok je bendove poput ''Lucifugum'' ili ''Kekal'' ukivao u zvezde. Okej, kao što rekoh i to treba da se proda, ali malo racionalnosti nije na odmet.

 

Bendove deliti na pičke, gejeve i ostalo je debilno. Prvi tri Stratovarius albuma meni su sasvim okej, ništa posebno, ali okej. Koliko ima djubreta u poweru, toliko ga ima i u thrashu, i u drugim pravcima. da ne pričam o black metalu, gde svako ko nema pojma da svira,a hoće nešto da drnda posegne za ''primitive raw black metalom'' i sličnim derivatima.

 

Apsolutno sam saglasan,dobar post.

 

A nije lose i da se ovog podsetimo:

godlistenstoslayer.jpg

 

Podsetimo?Na olmajti instituciju se ne treba podsecati,oni su uvek tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i Island! Najbolji viking bend je odatle potekao!

 

 

Hehe...Najbolji bend sa Islanda je ''Flames Of Hell'',izdali su jedan album 1987, ali opak do jaja. Mislim da malo koji thrash/black album danas može da se meri sa ovim izdanjem. Vokali su totalno atipični, muzika je doduše bila u celtic frost fazonu, ali celokupna atmosfera, pristup, ledjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...