Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Dobili su Sante (njemačku kozmetiku) i oni imaju par šampona koji imaju Sodium Coco Sulfat što je isto što i SLS, samo što možda ljepše zvuči :D Imaju i neki drugi brend, zaboravih ime, oni nemaju sls ali koštaju papreno (preko 1.500,00 din za standardnu ambalažu).

 

Zaboravih da dodam da su dobili i njemačku kozmetiku Weleda, koja u svojim šamponima ima sodium fatty alcohol ether sulfate što je opet isto što i SLS.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kokopelli: Slazem se za rascvetalu kosu, bas je grozna :no: To je jedini razlog sto se neckam vecito oko farbanja :D Imam kosu skoro do zadnjice, cela je prirodna, nisam se sisala godinu dana i krajevi mi se nisu cak ni iskrzali :confused: Svaki dan fen, nekad i figaro, tapiranje... Zamisli sve to sjebem zbog druge boje :haha: Mislila sam da ce biti smaranje oko odrzavanja tolike kose ali perem je svaki dan, gubim max. 7 minuta na nju.

 

Mada posto sam naucila kako se odrzava ovaj oblik mogla bih da je ipak 'sjebem' i onda strickam svakih par meseci :D

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za oba :da: Zapravo ne mogu da zamislim sta traje duze od toga. Sapunjam je kao da je kratka, ako stavljam regenerator to uradim na pocetku da bi stajalo dok operem i obrijem ostalo. Posle samo rascescljam za tili cas (verovatno vas ta faza jebe, kod mene je sve impotentno :haha: ) jer sam provalila da se bar 3x krace susi ako je rascesljana. Susim tako sto prebacim glavu napred i onda mahnito prolazim jednom rukom kroz kosu kao cesljem a drugom pratim fenom i to je to. Tanka dlaka pa ne drzi puno vode.

 

Jedino sto nema nikakve svrhe sto je duga jer je nikad ne pustam :haha: Osim kad je fensi prilika. Pogotovo od kad imam retardirane siske, s pustenom kosom licim na nekog speed metalca :D

 

A da, preporuka za onaj novi Schauma sampon sa uljem (braon-zlatna boca), stvarno manje isusuje. Recimo umesto da mi 2x nedeljno treba regenerator treba mi 1x.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja kosa je do grudi, nije toliko dugačka. Problem je što kad god odem na šišanje šiški odlučim da malo recnem krajeve. Kao, bolje ipak malo, ljepše izgleda :haha: Niđe veze, ali uvijek isto uradim. Pošto sam se šišala prije par dana, onda ću opet da recnem krajeve kad se vratim s mora, sunce i so su mi izgovor. Željela bih da je duža, malo kraća od tvoje jer ne mislim da će mi lijepo stajati tolika kosa -- nije previše gusta, a imam tanku dlaku.

 

Što se tiče vremena trajanja pranja+sušenja, proces je malo duži od tvog -- cca 15 minuta jer mi se teže suši kosa, ali radim po istom principu (ruke koristim na samom početku, dok se ne osuši malo više od pola, pa onda ubacim četku).

 

U svakom slučaju, super je održavaš i puštaj je malo češće :D

 

Hvala za preporuku. Probaću i taj šampon!

 

Btw, moja sestra je imala kovrdžavu kosu do dupeta. Samo pranje je trajalo vječnost, a tek kad krene da je suši... Ne vidi se ovdje dobro, ali ti krajevi iza bili su do dupeta.

 

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mission

sta brijes??

 

Covece, ovde za par postova izucih ono sto me je ubijalo u pojam, devojke divne ste :da:

Koji sam ja amater i klasicni nemach pojma :haha:

 

Mene je ubijalo to rascesljavanje, samo je trajalo minimum 5 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi sa pregustom kosom kao kod Koko na slici, odete kod frizera i trazite da vam to stanji, drugarica je od ovakve kose dobila kosu debljine moje.

Nije to nikakav problem, kosa izgleda skoro isto, a laganija je, i manje vam je toplo leti, lakse i brze se susi i fenira na ravno.

Btw, farbanje danas :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...