Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Zavisi šta je koristila (na pijaci mogu da se kupe kojekakve "kane" koje su mešane sa svim i svačim), zavisi kako je pripremila kanu (kana se priprema dan ranije da bi pustila boju u tečnu fazu s kojom je mešaš), zavisi kakvo je stanje kose na koju se nanosi (na jako oštećenoj kosi se neće zadržati ni kana - znam iz iskustva), zavisi i koliko je dugo držala i koliko je dugo ispirala nakon samog nanošenja. Kana oksidira par dana posle kaniranja tako da u stvari potamni.

 

Ali sve to je potpuno druga tema ;) www.hennaforhair.com koga interesuje, a ovo moje pitanje uopšte nije bilo upućeno devojkama koje se kaniraju jer mislim da ih na forumu ni nema, već baš devojkama koje se farbaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj prvo sa obicnim hidrogenom ko za farbanje, cisto da vidis kako ide, meni nije mal te ne nista posvetlelo posle kane (stavljala 30), savetovali mi da ubacim blansh u hidrogen pa opet da probam, al sam se smorila i prefarbala u tamno smedje (satro ko moja prirodna boja). To ti je moje iskustvo. I nije neko :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupis puno

Utopis krajeve i onda sa cetkom za farbanje odradis ostalo. Onda rascesljas... mada ne moz to nikad da bude homogeno kako treba. Da, taj gusti "razvijac".

Srecno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, pa ja nisam od žena koje umeju same sebe da ofarbaju. Verujem da četkicom može da se nanese odlično.

Ali ovako, meni bila patnja, nekako se i kosa... jebem li ga... nije sklisko ;) zato kontam onaj tečan da nadjem pa da prskam...

ILI da pomešam sa pakovanjem, samo onda pitaj boga kakvo dejstvo ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чек, бре - зар није онај хидроген што се купује апотеци скроз течан? :confused: Заклела бих се да сам прошле године купила (додуше, тропроцентни) сасвим течан хидроген - дакле, не онај "развијач" као што долази уз фарбе. М?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo sa download linkom...

 

Jare bato daj šolju šestopostotnog... ;) il bolje, pitaj mamu di je kupila

 

Enivej, kontam sad, čitala sam malo izokola nešto, kao c vitamin + šampon skida indigo (koga imam na glavi). Probam to, pa posle probam posvetljenje.

Biće to mukotrpno i dugotrajno.. nisam sigurna još dal želim. Al ću malo da se zezam s testerima opale kose sad za praznike, pa ako nešto skontam pametno proslediću mudros' dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast, mene bi smaralo da se bakcem toliko s tim.

Moja teorija je da je kosa vec mrtva, pa sta god da joj radim, dobro je, samo da nije suva i da se ne lomi i cveta :haha:

 

2dguadu.jpg

 

btw shvatih sto nemam fotki u poslednje vreme, nisu crkle baterije, vec punjac za iste.... samo mobilna kamera uzasna, evo fotka od malopre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba mi savet od ovih zena sto se farbaju:) posto hocu da potamnim kosu jednu-dve nijanse, inace je smedja, neka srednje svetla nijansa, koju farbu da uzmem, a da se posle dva pranja ne pretvori u nesto braonjikavo sa crvenim odsjajem, posto su mi to rekli da se precesto desava :rolleyes: dakle treba mi neka fina tamno braon farba, recimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 23 godine kosa mi vec opada 3,4 godine i to veoma intenzivno,od duge i guste kovrdzave kose spao sam na procelavost i zaliske. E sad,bilo je ttu nekoliko poseta lekarima koji su preporucivali i prepisivali mi sve i svasta od alpecina,mikoseba,pilfuda,koprive sa ricinusom itd itd ali nista nije pomoglo a da bili su tu i vichy samponi i ampule one su mi tek ne pomogle. elem onda poludim i odem u Dr.Vais i posle nekoliko meseci terapija lasera i sampona i ampula na pregledu se vide kako mi "nicu" 2 dlake,2 dlake bez zezanja,ozbiljno sam se odusevio NE. i posle nesto vise od 500e bacenih ja zabatalim i to i nekako se iskuliram od svih pokusaja da pokusam da sprecim njeno dalje opadanje il bar umanjim intezitet opadanja. Javljam se ovde dal ima neko neki dobar savet ili jos neki od sampona preparata koje nisam probao :D Secam se u pocetku da sam koristio Diporsalic tecnost/rastvor i cini mi se da mi je to dosta pomglo,ali posle nije imalo nigde da se kupi u apotekama kao da je nestalo,prodavali su samo mast.. :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kolega urolog je lepo primetio "to sa opadanjem kose je ko sa malim kurcem, sem ako nemas gomilu para ne mozes nista da promenis, a i onda niko ne garantuje rezultate vec gledaj da izvuces najbolje od toga sto imas i pevaj". :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...