Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Imate savjet koji bi bili dobri pramenovi na srednje dugu tamno smeđu kosu, a da nisu plavi ni crveni?

S obzirom da znam kako izgledas uzivo i kakv ti je ten, preporučujem mahagoni kao jedinu opciju koja ide na crveno, ili, po mom mišljenju još bolje, boja šljive ili bilo šta ljubičasto, sa jačim hidrogenom, nema potrebe za blajhanjem. Kada su te tamnije boje u pitanju, daju kosi izuzetno bogat odsjaj, narocito ako su sitniji pramenovi.

 

To ako si htela nešto "poslovno prihvatljivo" i na granici smelog i elegantnog.

 

Ako hoćeš nešto smelije, na donjem delu kose petrol zeleni pramenovi ili bebi plavi. U svakom slučaju bih izbegla bilo šta drečeće roze ili narandžasto. Imaš nežan ten, i odlično bi ti stajale pastelne boje pramenova. Sa tamnom ksoom drečavi pramenovi daju odličan efekat, ali je pitanje koliko je to prihvatljivo i primenljivo u svakodnevnom životu, i koliko želiš da praviš takav jak kontrast.

 

Naravno, to to je samo moje mišljenje :)

 

Šteta što ti je kosa tamna, moraćeš da blajhaš pramenove pre nanošenja boje, a neće dugo trajati i možda ne ispadne drečava boja. Bitan je ten. Roze, plavi i ljubičasti idu na svetliji ten. Na tamniji ili maslinasti narandžasta i zelena boja. Često se kombinuju plavi i ljubičasti pramenovi. Isto mi je bilo zanimljivo kod jedne devojke što je farbala koren kose u zeleno. Prirodna crnka. Njoj je stajalo.

 

Ili možda oboj samo krajeve kose u tirkiznu. Mislim, imaš te šiške, nekako ide.

 

I beg to differ.

Na svetao ten ide doro bilo koja boja, no ako je neko anemičan i bled, hladne boje će ga dodatno ispiti. Ko ima sklonost da mu se lice zarumeni, treba da beži ko djavo od krsta od bilo čega što je narandžasto ili crveno ili roze jer će tako samo pojačati crvenilo lica. Na maslinasti i generalno malo tamniji ten idu sve tamnije plave, plavo zelene i zelene (sem travanato zelene i zelene sa previše žute, jer takve boje uz taj ten daju jeftin i loš utisak), ide i ljubičasta i plavo ljubičasta a nikako crveno ljubičasta.

 

Jak kontrast je dobar, ali je težak za uklapanje garderobe i šminke, lako se pretera. Zavisi šta želiš da akcentuješ. Sa jakim kontastom kose i crvenim ružem, odeća treba da bude neupadljiva i šminka za oči minimalna da ne bi došlo do efekta nove godine... Takodje, jak kontrast, naročito sa drečavim bojama može delovati uznmerijuće i agresivno, kao da ides ulicom i dernjas se.

 

Krajevi su zahvalna stvar, naročito kad neko ima dugu kosu, tu može bilo šta da se uradi, neće zahtevati nov stil šminkanja i nove boje.

 

Opet, sve zavisi sta ko radi i čime se bavi, i kakav mu je lični stil.

 

Za dve godine, koliko se farbam u ovo tamno plavo, morala sam dosta da se cimam oko garderobe, puno stvari jednostavno ne ide uz tu boju kose. Svidja mi se što sam postigla da mi kosa, i pored neuobicajene boje ne deluje preupaljivo, već samo kao akcenat, i moram da pazim šta nosim tokom dana i kako se šminkam da ne bih izgledala ko neka klinka koja je pobegla iz dizajnerske...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni pramenovi svakoga ucine starijim. :/

 

Koko, ovako nesto?

 

E ako čine starijim, onda ću taman doći na svoje jer mi uvijek daju 3-4 godine manje :D

 

Btw, ova srednja mi se dopada.

 

@Zen:

E da, vidiš ta mahagoni boja zvuči isto interesantno. Pomislila sam na nju, ali kako sam već imala crvenu, uplašila sam se da neću morati redovno da vodim računa o tome. Šta misliš? Ako je potrebno redovno farbati/osvježavati boju nema šanse da to sada radim jer ću čitavo ljeto zujati negdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ NB

tumblr_m1hryjkFxH1qazeuzo1_400.jpg ?

 

Koko, pa vidi, svaka crvena se ispira ko sto i sama znas iz prakse, ali sto je boja tamnija, to se to manej vidi, jos ako stavis bas tanke pramenove tog mahagonija ili one boje sljive, kad se isperu mogu samo da imaju malo crveniji efekat, u svakom slucaju nece izgledati jeftino.

 

Moja drugarica je imala te mahagoni na prirodno crnu kosu i izgledalo je fantasticno, kosa joj je bas dobial neku zivost i punocu, jako lepo. Mada se ona shatirala tipa tri puta godisnje, i izgledalo je korektno do kraja.

 

@ temper

ovo si mislila

 

tumblr_m1hjc3RqIm1qcc32mo1_500.jpg

 

tumblr_m1m7iwIKG81r4xmhyo1_500.jpg

 

Mene odusevljavaju ove pastelnije nijanse

 

tumblr_m1hlhm3Ha71rr7qsho1_500.jpg

 

tumblr_m1iel2fDZR1qe433ho1_500.jpg

 

tumblr_m1iwuvn5aB1r7udljo1_500.jpg

 

tumblr_m1k5aqEB6H1rndf2lo1_500.jpg

 

tumblr_m1lysbD3fs1rs0fj7o1_500.jpg

 

 

 

a kod intenzivnih

 

tumblr_m1izwm5uIR1rr01l4o1_500.png

 

tumblr_m1lx85v1f41qcvsiyo1_500.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ta boja je ultra tricky, moze da izgleda zanimljivo ili da izgleda ko opiceni hipik. Tu je najmanje u pitanju boja, vec oblik kose, oblik glave i nacin odevanja. Ne znam te uzivo da bi moga da dam neki konstruktivniji komentar, ali malo sam skeptican kako bi to islo uz talasastu(pogotovo koja je jedva do ramena), ali neželim da te obeshrabrim, jer ja znam da zelim takvu boju uradio bi to pa sta god mi ljudi pricali. :D

 

Nego koje farbe vi koristite, mislim na marku, imate li neke preporuke? Ja sam samo koristio Keune, i bio sam sasvim zadovoljan. Mada meni se cak moja boja dopala daleko vise posle jedno 3-4 nedelje kada se isprala i postala tamnija jer uz ostatak boja na mojoj faci tada je izgledala veoma prirodno.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva sam se setio šta je u sredu, pomislio sam da si se zajebao za Crippled Black Phoenix.

 

Na temu: konačno se ošišah posle četiri nedelje. :haha: Mnogo kose.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yep, Smorok, na takve frizure sam mislila :)

 

E, omiljena boja! 76.jpg:wub:

 

Idealna je za prirodne plavuše sa pramenovima, jer onda odmah ispadne isto kao na desnoj slici. Pošto je često duže držim, skoro ljubičasto :bigblue: Posle se, naravno, ispira na narandžasto, ali pošto se meni prirodna boja presijavala na zlatno, na kraju se dobije mnogo lepa riđa. Najbolja drugarica i ja je koristimo, svi misle da smo sestre :haha:

 

ColorDisaster.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači smrdi!

 

Da li je neko (neka) posvetljiala kosu, bez farbanja? Čime?

Ja imala jedan pokušaj, samo što nisam našla hidrogen koji je tečan, već nekakav kremasti... neuspešno bilo skroz (doduše bojler mi crko u sred akcije???), mislim jako teško se nanosi to ravnomerno, ne bih ponovo pokušavala... razmišljam da li da uzmem tečni hidrogen - valjda ima negde jeboga - pa da naprskam?

 

Nemam pojma, ima li još nešto u ponudi? Hoću samo par nijansi, čisto da mi kana malo vuče na crveno, ništa spektakularno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta da se prirodno ispira?

Kana se ne skida, pigment kane se vezuje za keratin. Ja hoću da posvetlim boju kose "ispod" boje kane, da bi bila malčice crvenija.

 

Nema tu šta da se ispira, niti želim da skinem kanu ili da prestanem da je koristim ;) kana je čudo..

 

Pitam samo da li je neko posvetljivao kosu, ajd recimo u dva odvojena koraka od farbe i čime, šta je najlakše za upotrebu, najmanje smrt za kosu?

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...