Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Pazi ne vidi se sada na slici lepo jer me sestra nije lepo uslikala ali mi je kosa sva poletna, i da bi se koliko toliko sredila mora da se isfenira na ravno i tek onda krece pravljenje neke frizure :haha:

Kiku nemam problem da napravim zatvorenih ociju, ali riblju kost, nja jos uvek nije deo automatizma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato ja imam problem kad pravim lokne jer mi je kosa skroz ravna. Samo je malo prosušim fenom i pređem dva-tri puta običnom četkom izgleda kao da sam je peglala. Kad se prave lokne, to je čitav proces: na mokru, prosušenu kosu ide pjena, pa onda sušenje, pa onda curl styler pa lak, pa malo one kreme za definisanje lokni. Sveukupno zna da potraje i do 45min :/ Jedina dobra stvar je što takve lokne mogu da mi potraju i do 3 dana tj. do sledećeg pranja, s tim što narednog dana posle buđenja moram da uzmem styler da sredim par lokni. Zato ne uvijam često kosu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidjam po radu devojke sa fino definisanim loknama, i kosa izgleda onako mekano i glatko, ali nema taj "mokri" look kao kad se stavi ulje, al nesto jeste stavljeno. dakle izgleda vlazno i lokne su definisane, i po malo se odvajaju pramenovi....

(opisah ubilo se)

dakle nikako ovo

wet-hair-look-thumb4066526.jpg

 

vec ovako nesto

 

Wedding-Hairstyles-With-Human-Hair-Extensions.jpg

 

a trebala sam cicu na semaforu pitati sta radi s kosom, 'ladno izgubih 10 minuta buljeci joj u kosu.... :(

 

Sta mislite da je korisceno od preparata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahahahah

mudrice cjelava

 

NIJE

 

znam da je moja drugarica koristila neku pomadu za kosu, slican efekat, ne lepi se ali nije toliko masna (kosa, ne drugarica)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zen. Definisane lokne, ako ih imaš prirodno:

Opereš kosu, očešljaš je na razdeljak kako želiš dok je skroz mokra.

Staviš penu (ne previše) pa očešljaš još jednom da se rasporedi.

 

Uzmeš peškir i zgužvaš kosu (idealno je da je peškir malo vlažan i srednje mekan i da dobro upija, ništa sintetičke mešavine), odozdo na gore

praktično je uhvatiš u peškir ne umem to dobro da objasnim, ako nisi nikad gužvala kosu... ima na youtube sigurno :haha:

 

Ako ti se čini da si je raščupala (treba da dobiješ mokre debele lokne ovim), pokvasi, očešljaj, pa opet.

 

ostaviš da se osuši prirodno neko vreme, npr pola sata, sat zavisi koliko je duga/gusta

nemoj da se nasloniš na nju, rasporedi je napred preko ramena za to vreme.

 

Okreneš glavu naopačke i sušiš fenom sa difuzerom bez mlaćenja i raščešljavanja.

Ja uhvatim kao da gužvam rukom pa onda prislonim na difuzer.

 

Nemoj da je spališ, budi strplijva.

 

I, nema češljanja.

 

E, da, garnier pakovanje avokado & sexa buter je meni super za lokne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam pitala moje zene u kuci. Svaki pramen kose koji uvijas figarom pojedinacno prvo naprskaj lakom. One su tako.

To nemojte da radite jer uzasno ostecuje kosu, lak ide iskljucivo posle :da: Ako koristis figaro pazljivo ga izvuci iz lokne, drzi je na dlanu potpuno sklopljenu, naprskaj lak i kad osetis da je suva i hladna pusti je. Smara jer ti treba cca 20s po lokni al jebiga sad :haha:

Inace viklerima se dobijaju daleko trajnije i prirodnije lokne al smaraju jer su spori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kad su mi to rekle i meni je zvucalo bas ostecujuce.

Ne volim ja ni penu ni lak niti bilo sta sto slepljuje, jer nonstop kosu bacakam levo-desno :) pa volim da je leprsava. Vikler uvek pre tih preparata.

Figaro mi stoji, dva puta sam ga koristila u zivotu, nemam srca da gledam kako mi rodjena kosa gori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam figaro sa keramičkiom oblogom, to navodno manje oštećuje. E sad, nemam pojma da li je genetski ili ne, moja frizerka je stalno u čudu kako nemam nijednu ispucalo dlaku (ikad!). Mada vodim računa... Stalno kupujem neka pakovanja, ulja i štatijaznam, ali je i redovno sušim fenom i koristim figaro (ili gužvam kosu, pa prije toga koristim pjenu i gel). Imam i peglu, nju koristim kad hoću da imam fensi ravnu ravnu kosu :haha:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mačko, ne farbam se. Poslednje sam radila neki preliv prije godinu i po dana i to je to. Meni lično je grozno kad vidim rascvjetale krajeve. Izgleda nehigijenski, nemam pojma...

 

Koristim ono indijsko što je odvratnog mirisa, ali je kosa predivna -- meka i sjajna. Koristim ga po uputstvu (naveče nanesem na skalp, pa masiram cca 5minuta, raščešljam i ostavim preko noći, ujutru isperem). Jednom nedjeljno je sasvim dovoljno. Od pakovanja mi se najviše sviđa L'oreal. Svako koje sam probala bilo je super. Pantene pakovanje mi je potpuno bezveze kao i Keune, mada su njihove ampule odlične. Ima u Maslini dobar izbor biljnih šampona i maski, možeš i tamo da pogledaš. Bacala sam pare i na neke skupe preparate u Cvrletu, ali nisam primjetila nikakvu razliku između tih profesionalnih i ovih što su dostupni u DM-u, Lilly-u i sl.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...