Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

uopste se ne slazem da mora da se fenira, sto svi moraju biti ravni? ima ljudi sa teksturom takvom da ne izgleda lepo il nisu zadovoljni, al postoje i vikleri, i onaj saran wrap... ne mora da se przi kosa, nije obavezno..

 

a to da me nije dobro osisao... ne veruiem iskreno. ako imas krace i duge dlake pa dosta takvih razlika, strcace iz pundje. inace ne volim frizere,pa me neces ubediti da postoji neki genije u tom svet :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recite ne feniranju na cetku :haha: Mada ja imam traume jer me frizer uvek isfenira do bola iako kazem da samo osusi. Vremenom razvijes mrznju prema frizerima, fenovima, cetkama i sl :D

Jel video neko u BGu pegle za kosu od turmalina? Vidjam samo Remington i sl. a one svakako ne spadaju u high end. Gotivno je imati je jer je brze od feniranja na cetku (tj uzmes cetku i peglu i peglom brzo prelazis preko pramenova, ima isti efekat) a ako znas kako da provuces cetku kroz nju jednim potezom pravis lokne.

@Koko: Inace znam da je 7min jer uvek kasnim i pred sam polazak perem kosu :haha: Inace sama sam napravila siske, tzv. side swept bangs, ima tutorijal na YT. Izgleda ok mada sam mozda predaleko zasla pa su bas guste al to sam i htela :D Kad je vruce napravi se pompadour za tili cas tako da nema mane u odnosu na kosu bez siski. Tj. u mom slucaju jer mi duga ravna kosa bez siski ne stoji.

@Zen: Kako sta brijem, sta ti brijes? :haha: Pa pazuh i tako to :zuba:

Inace sisanje ziletom, stanjivanje i sl. sigurno izaziva rano rascvetavanje (makar tako kazu sve ribe s blogovima o kosi :D ). Ali ako se radi o odrzavanju duzine skroz je ok jer taj deo skidas svakih par meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pompadour je super! Šteta što nemam duže šiške, ali mogla bih malo da ih pustim za promjenu (smetaju mi užasno kad krenu da rastu preko očiju, mnogo više se maste i izgledam kao kreten jer nemaju formu). I bilo bi interesantno kad bih imala duže šiške i ofarbala jedan pramen iznutra, pa kad praviš pompadour akcenat bude na njemu.

 

Inače, nikad nisam imala traume od frizera (pu, pu, da ne ureknem). Kad sam došla u BG bio je problem naći jednog ali vrijednog. Imam drugarice koje su bile modeli poznatim BG frizerima ali ipak mi se nije dopadalo kako tretiraju kosu. Više je bilo frizura zarad očuvanja kvaliteta kose, što me nikako ne privlači. Nađoh slučajno, svidjela mi se drugaričina frizura i od tada idem kod njene tj. moje frizerke :D Radi u onom fensi salonu kod Aleksandra Kapriša. Jeste da je kičeraj i da ima dosta takvog svijeta, ali su frizeri odlični!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel hoce da rade onako kako im kazes ili na kraju zavrsis s njihovom idejom? :D Posto mi je to fobija br. 1, od kako sam umesto bordo postala ridja i od kako su me shishali na varijaciju onoga sto sam zadala na odstampanoj slici :ph34r:

Bilo bi kul znati za neke dobre frizere koji umeju da rade i opicene frizure jer mislim da kad bih ovim mojim donela neku ludu sliku osisali bi me na najobicnije i rekli 'Ono ti ne treba' :haha:

 

Naravno to necu skoro, prvo da izgustiram siske... imam jos svasta da im radim, npr. kad porastu preradicu side swept u obican luk (suprotno od toga na tvom avataru, da budu duze ka ivicama lica) :wub:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće, naravno. Maja (moja fizerka) upravo je radila onako kako sam joj ja rekla i to sam i dobila. Ona može da ti preporuči još neke detalje (što sam prihvatila) ali drži se tvoje zamisli, ako samo to hoćeš. Aleksandar me nije još šišao, ali i on odlično radi. Maja btw ima lude ideje. Moju drugaricu je tako dobro ošišala. Ova joj je rekla da ne zna šta će sa kosom i napravila joj je potpuno ludu (i održivu) frizuru za tili čas. E sad, nemam pojma da li bi ti to smatrala dobrom frizurom, sve je stvar ukusa.

 

Fora je što moraš DOBRO i DETALJNO da im objasniš šta hoćeš i da naglasiš da ŽELIŠ da bude BAŠ tako. Nekoliko puta objasniš ako treba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zvuci odlicno :D Znam vec da Bob licno (i njegove ucenice) rade sjajno, da se bas posvecuju kvalitetu kose i tome kako ide uz lice al je korisno znati da postoji jos neko :da: Inace kod njega nisam isla, delovalo mi je suvise ozbiljno, kazu da sisa i po 3h... al keva i drugarica kazu sve najbolje.

 

Plasim se da sam upravo prizvala generalnog :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je što je meni Maja u međuvremenu postala drugarica pa idem kod nje kući i mizerno malo mi naplaćuje :D U salonu kod Kapriša zavisi od dužine, gustine, stanja, blabla, i, naravno, ko te šiša. Njegove frizure su najskuplje (3k pa nadalje). Kod Maje (u Kapriševom salonu) samo šišanje je 1k.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike isto i kod Boba, mada poslednji info datira od pre 2 godine :D

Mada njegove devojke van maticnog salona (npr. kod Stomatoloskog) nisu preterano ljubazne, isto guraju svoju pricu ko i random umisljena frizerka. Najgore su one u L'Orealovom salonu blizu Depoa, tamo cak nece ni boju da ti urade po tvom izboru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...