Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Ja treba sutra da idem malo da skratim ovo moje, dugachko mi previshe....

 

 

Inache i meni se dosta brzo masti i dosta opada posle pranja, a deda sa kevine strane je celav odavno :D

 

 

Al mislim ovo shto ovaj kazhe da se vishe unishtava kad se vezhe da nije istina. Kad zavezhem obichan rep kosa mi mozhe duzhe bez pranja, kad je pushtena brzhe se masti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nachi masinica, podesis na 2-3 mm gore i 0.5 - 1 sa strane i to ti je citava filozofija :)

 

+ bolje mi stoji, jer mi se kovrdza sa strane pa me nervira...

 

+ Ako i ocelavim i dont give a damn mnogo, jer mi i tako stoji kul.

 

:pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imala kratku kosu u osnovnoj skoli. Pustila do ramena p ase ocjelavila u srednjoj. Posle toga pustala kosu do dupeta. Izgledalo je super ali sam se ja smorila i skratila do uveta.

Onda sam se smorila nevidjeno jer sam shvatila koliko mi se svidja duga kosa, a i koliko je meni ta kraca neprakticna.... Duga kosa ima tezinu pa lepo pada, a kracja leti na sve strane....

Pocela sam da se farbam pre.... 2-3 godine u crveno, inace prirodna boja skoro crna.

 

Perem kosu 2x nedeljno, osim kada "idem negde" onda obavezno perem kad se vratim kuci jer smrdi na dim cigareta (FUJ!).

Koristim sampone protiv peruti i redovno ih menjam, da se perut ne navikne, mada j eto vise perut od farbanja. Kada se nerviram mnogo imam prerut, barem sam ja tako zakljucila :):):)

Ne bih narocito izdvajala ni jedan sampon, ali od regeneratora Schauma za bojenu kosu.

 

Da mi se kosa ne bi sushila, pre sushenja fenom nabrljam chichkovo ulje, narocito na krajave. I veoma sam zadovoljna ucinkom.

 

A tipovi... :):):)

Lepo je videti lepu i negovanu kosu na bilo kome. Devojke najcesce sjebu kosu farbom a tipovi - vezivanjem i neredovnim odrzavanjem krajeva.

Ranije sam se uzasno lozila na tipove sa dugom kosom. Vremenom a narocito odkako sam se ja oshishala uyasno me smara da lik provodi duze vremena u kupatilu od mene i da licka kosu non stop... Najvise me nervira to pranje kose "svaki put kada ide negde da bi mogao da je onako metalski pusti da se vijori", naravno da kosa treba da bude cista ali ne mislim da kosa treba da bude "sveze oprana" i tek osushena 15 min pre nego sto izadje iz kuce... Mozda sam izlazila sa pogresnim tipovima? :) :):):)

 

U svakom slucaju sada mi se mnooooogo vise dopadaju kratko oshishani likovi. Nekako sam i prestala da gledam u dugokose na ulici... hahhahaha a pre par godina mi je to delovalo tako neverovatno :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imala kratku kosu u osnovnoj skoli. Pustila do ramena p ase ocjelavila u srednjoj. Posle toga pustala kosu do dupeta. Izgledalo je super ali sam se ja smorila i skratila do uveta.

Onda sam se smorila nevidjeno jer sam shvatila koliko mi se svidja duga kosa, a i koliko je meni ta kraca neprakticna.... Duga kosa ima tezinu pa lepo pada, a kracja leti na sve strane....

Pocela sam da se farbam pre.... 2-3 godine u crveno, inace prirodna boja skoro crna.

 

Perem kosu 2x nedeljno, osim kada "idem negde" onda obavezno perem kad se vratim kuci jer smrdi na dim cigareta (FUJ!).

Koristim sampone protiv peruti i redovno ih menjam, da se perut ne navikne, mada j eto vise perut od farbanja. Kada se nerviram mnogo imam prerut, barem sam ja tako zakljucila :):):)

Ne bih narocito izdvajala ni jedan sampon, ali od regeneratora Schauma za bojenu kosu.

 

Da mi se kosa ne bi sushila, pre sushenja fenom nabrljam chichkovo ulje, narocito na krajave. I veoma sam zadovoljna ucinkom.

 

A tipovi... :):):)

Lepo je videti lepu i negovanu kosu na bilo kome. Devojke najcesce sjebu kosu farbom a tipovi - vezivanjem i neredovnim odrzavanjem krajeva.

Ranije sam se uzasno lozila na tipove sa dugom kosom. Vremenom a narocito odkako sam se ja oshishala uyasno me smara da lik provodi duze vremena u kupatilu od mene i da licka kosu non stop... Najvise me nervira to pranje kose "svaki put kada ide negde da bi mogao da je onako metalski pusti da se vijori", naravno da kosa treba da bude cista ali ne mislim da kosa treba da bude "sveze oprana" i tek osushena 15 min pre nego sto izadje iz kuce... Mozda sam izlazila sa pogresnim tipovima? :):):):)

 

U svakom slucaju sada mi se mnooooogo vise dopadaju kratko oshishani likovi. Nekako sam i prestala da gledam u dugokose na ulici... hahhahaha a pre par godina mi je to delovalo tako neverovatno :)

 

He he he, fino izlaganje. Najjaci deo za likove sto peru kosu svaki cas, ha ha! :D I verujem ti da ti se vise svidjaju likovi sa kratkom kosom (sad njih ima manje nego ovih) HA HA HA! :pivopije:

Edited by ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, evo jednog paradoxa sad mi pade na pamet:

 

'PUSTIO je kosu a sad je VEZUJE?!

 

Moja poenta je da izbegavate vezivanje kose po svaku cenu! Ja vezujem kosu samo kada jedem i to je samo jednom obuhvatim gumicom, cisto da ne ode u tanjir! :D I kada radim ne vezujem kosu a bogami ni kapa, ni rajf nisu neko resenje (takodje, kao i gumica, lose uticu na kosu!) Ako vec pustate kosu pustite je! ;)

 

ma da, kad imas ravnu kosu lako ti je da je furas pustenu, al ako musko ima kovrdzavu kosu a drzi je pustenu to su onda tri varijante stila: hendrix (maslacak), strasilo ili cher (trandza). ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

HA HA HA! :D

 

Evo mi omiljene pesme sa soundtrack-a 'HAIR':

 

She asks me why

I'm just a hairy guy

I'm hairy noon and night

Hair that's a fright

I'm hairy high and low

Don't ask me why

Don't know

It's not for lack of break

Like the Grateful Dead

Darling

 

Gimme head with hair

Long beautiful hair

Shining, gleaming,

Streaming, flaxen, waxen

 

Give me down to there hair

Shoulder length or longer

Here baby, there mama

Everywhere daddy daddy

 

Hair, hair, hair, hair, hair, hair, hair

Flow it, show it

Long as God can grow it

My hair

 

Let it fly in the breeze

And get caught in the trees

Give a home to the fleas in my hair

A home for fleas

A hive for bees

A nest for birds

There ain't no words

For the beauty, the splendor, the wonder

Of my...

 

Hair, hair, hair, hair, hair, hair, hair

Flow it, show it

Long as God can grow it

My hair

 

I want it long, straight, curly, fuzzy

Snaggy, shaggy, ratty, matty

Oily, greasy, fleecy

Shining, gleaming, streaming

Flaxen, waxen

Knotted, polka-dotted

Twisted, beaded, braided

Powdered, flowered, and confettied

Bangled, tangled, spangled, and spaghettied!

 

Oh say can you see

My eyes if you can

Then my hair's too short

 

Down to here

Down to there

Down to where

It stops by itself

 

They'll be ga ga at the go go

When they see me in my toga

My toga made of blond

Brilliantined

Biblical hair

 

My hair like Jesus wore it

Hallelujah I adore it

Hallelujah Mary loved her son

Why don't my mother love me?

 

Hair, hair, hair, hair, hair, hair, hair

Flow it, show it

Long as God can grow it

My hair, hair, hair, hair, hair, hair, hair

Flow it, show it

Long as God can grow it

My hair

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, na prvoj slici (moja prva kosa) izgledam kao devojcica :D inace, obe kose su rasle jos godinu dana pre nego je ovo slikano pa su osisane, znaci bile su duze za po 10-15 cm a trecu kosu imate na avataru, doduse ne bas u najboljem izdanju :D:pivopije:

kosa.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, na prvoj slici (moja prva kosa) izgledam kao devojcica :D inace, obe kose su rasle jos godinu dana pre nego je ovo slikano pa su osisane, znaci bile su duze za po 10-15 cm a trecu kosu imate na avataru, doduse ne bas u najboljem izdanju :D:pivopije:

kosa.jpg

Hehe, ala si mladjan na prvoj slici :D

Wepa je kosica :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da, kad imas ravnu kosu lako ti je da je furas pustenu, al ako musko ima kovrdzavu kosu a drzi je pustenu to su onda tri varijante stila: hendrix (maslacak), strasilo ili cher (trandza). ;)

 

 

Pa ja imam kovrdzavu i nikad je ne vezujem, nista ne fali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, evo jednog paradoxa sad mi pade na pamet:

 

'PUSTIO je kosu a sad je VEZUJE?!

 

Moja poenta je da izbegavate vezivanje kose po svaku cenu! Ja vezujem kosu samo kada jedem i to je samo jednom obuhvatim gumicom, cisto da ne ode u tanjir! :D I kada radim ne vezujem kosu a bogami ni kapa, ni rajf nisu neko resenje (takodje, kao i gumica, lose uticu na kosu!) Ako vec pustate kosu pustite je! ;)

Ja vezujem samo kad radim (na poslu, a i one stvari :) ) i kad sviram, ali ne na svirkama. :rockdevil:

 

svaki put kada ide negde da bi mogao da je onako metalski pusti da se vijori"

:):):):):):):):):)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec mora da se vezuje kosa, onda ipak bolje pletenica nego rep. I to labava pletenica.

 

Jao, i to sam radio ranije i pravio neke elfovske frizure, zamlacivao se... :D

Edited by ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...