Jump to content

Održavanje domaćinstva (život bez matoraca)


Zen

Recommended Posts

Jbg trebas sve priznanice od svakog meseca da zaheftas i stavis u kovertu napises mesec i drzis u nekoj fioci,meni iskljucili fon zbog nekog duga od 4 dinara

 

upravo ovo.Za sve racune(barem poslednjih 10 godina i ne mogu ti nista).Mada iritira sto mi na svaka 3-4 meseca salju kojekakve opomene,al pokazem lepo da je sve uredno placeno i mogu da mi ga sišu.Govna,love u mutnom pa ko se upeca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene neko gadno zajebao. Zapravo. Računi plaćani preko neta, ispada da nisu plaćeni. Nema ih ni na izvodima, ali s druge strane na izvodima nema nekih za koje stoji u bazi Infostana da su plaćeni.

S treće strane gledano, i dragi i ja smo promenili ekspozituru (u pitanju je Societe Generale), a tada su obrisane sve elektronske potvrde o plaćanjima.

 

A infostan inače, ko nije znao, presipa račune koji su plaćeni preko neta. Znači ako uplatiš sada račun (ovo se ne odnosi na poštu) oni plate neki račun koji je prvi na redu a po njihovoj evidenciji ga duguješ.

 

Tako da što se infostana tiče zaista dugujemo. Sad jedino ako banka može da izda listing plaćanja preko neta, pošto su izvodi nepouzdani (makar ovi koji stižu na mail, možda oni imaju neke bolje). Eto, tako, sutra ću već saznati da li banka može to da izda ili ne. Onda mogu komotno da bacim bombu na banku ili na infostan, a u sv slučaju na samu sebe što me mrzelo da čekam redove u pošti.

 

Ono što meni pada na pamet da se desilo je da je bila neka jeba u sistemu i da su vratili pare na račun ili da jednostavno nije prošla uplata (iako je stizala uredno potvrda).

 

Naravno, pri promeni ekspoziture ni u kraj pameti mi nije bilo da ih pitam da li mi ostaju te potvrde na homebankingu (a zašto ne bi dodjavola???).. ...

 

Špicbrate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, bre, i ja sve račune plaćam preko e-bankinga i nikada nisam imala problema, a par puta sam mijenjala karticu sa tan kodovima. E sad, ja sam kod Erste banke, očigledno oni prebacuju bazu, šta li već. U svakom slučaju, zar nemaš onu potvrdu o plaćanju koja ti stiže na mejl nakon izvršenog naloga? To uvijek čuvam, za nedajbože. U slučaju da ne dobijaš tu potvrdu, tj. da nemaš mogućnost da je dobijaš, banka MORA da ima dokaz o izvršenoj uplati, čak i da su ti novac naknadno opet vratili na račun.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Macka: Ti emailovi su nekakav dokaz kao i stanje na tvom racunu (sigurno mora da pise da su pare skinute i kada, sto je dokaz da si platila na vreme iako su se iz nekog razloga vratile, ako dobro kapiram). To sto ce neka baba na salteru da kaze da email nista ne vredi jer je njoj to spansko selo ne daj da te uzbudjuje :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

boze, koja retardacija.

"gase racun pri preseljenju iz ekspoziture u ekspozituru"?? the fuck?

btw, izvod iz banke mora biti prihvacen kao relevantan dokaz o uplati, mogu da kenjaju sta god hoce. Ako se pozivaju na to da im banka nije prebacila pare, to je problem banke a ne tvoj, jer ti njima dajes "bezuslovan" nalog da prebace pare.

 

A infostan inače, ko nije znao, presipa račune koji su plaćeni preko neta. Znači ako uplatiš sada račun (ovo se ne odnosi na poštu) oni plate neki račun koji je prvi na redu a po njihovoj evidenciji ga duguješ.

 

Ovo je prilicno logicno. Ne mogu sada bas da proverim, ali poziv na broj na njihovim uplatnicama bi trebalo da je isti svakog meseca, kao kod struje. Tako da se kod njih uvek rasknjizava prvi po dospecu, odn. najstariji racun. Potrosacima to cak i odgovara jer ti se ne karikaju kamate na racun od pre 2 godine a ti kao platis tekuci.

I, ovo nema veze sa tim da li si platila preko neta ili uplatnicom u banci/posti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Hocu da pazarim plinski reso za kuhinju

Kako to sad ide sa plinskim bocama, ja je kupim pa gde je punim?

Vidim da ima ovo da zamene praznu bocu za punu, ali mi je besmisleno da puknem pare za ganc novu bocu pa da mi je zamene sa nekom praistorisjkom koja pitaj boga da li je i atestirana.

kako to ide u Bg, jel imaju neka mesta gde se te boce pune?

Ili da jednostavno kupim polovnu pa da je menjam za punu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavi polovnu i teraj dalje. Još nisam čuo da je neko dobio sjebanu bocu. Inače, pošto si sada na NBG-u, mogu i da ti kažem gde imaš radnju, ako te zanima. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

А може и да ти каже где има добро место за ватање.

 

Oh, wait...

 

ЕДИТ: Damn, улете Талви. <_<

 

ЕДИТ2: Талви, ја бих се мануо тога. Једном је то чудо експлодирало у фирми у којој сам радио кад смо хтели кафу да скувамо. У принципу, може, али само ако се купује у радњама које су предвиђене за трговину тим стварима.

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...