Jump to content

Potrebna pomoć, Yumetal majstor


krezavy

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Poiavilo mi se na podlaktici nesto izmedzu lisaia i ekcema (tako mi bar lici po slikama, dok sam guglao) u vidu omanjeg pecata...ali sa tendenciom da se prosiri, umesto da zaceli...oce da pomogne hidrociklin? Ako ne, daite neku dzivdza mast koae delotvorna...dezurni doktori, Melinda, ja'ite se :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poiavilo mi se na podlaktici nesto izmedzu lisaia i ekcema (tako mi bar lici po slikama, dok sam guglao) u vidu omanjeg pecata...ali sa tendenciom da se prosiri, umesto da zaceli...oce da pomogne hidrociklin? Ako ne, daite neku dzivdza mast koae delotvorna...dezurni doktori, Melinda, ja'ite se :bigblue:

 

Lisaj: svrbi, peruta se i nije toliko crven kao ekcem, i nesto iznad povrsine koze

Ekcem: svrbi, crven. povrsina vlaznija, ali nema perutanja u akutnoj fazi.

 

Vazno je da li te je ujeo neki insket, da li si dolazio u kontakt sa necim sto bi pokrenulo kontaktni dermatitis i koliko traje i kako se menja kroz vreme.

Higijena i emulzivne kreme za pocetak (pantenol), ako krene da se širi i dobija oblik pecata moze biti nesto drugo, sto zahteva drugaciju terapiju.

Znaci prati da li se siri, ako se ne siri i ako je lokalizovano moze da bude kontaktna iritacija, i u toj situaciji mogu da pomognu kortikosteroidi tipa sinoderm, hidrociklin, na par dana u tankom sloju. Za pocetak pre nego sto namazes bilo sta, isprati kako se menja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezveze nikl je skolski primer za kontaktni dermatitis :sad:

 

Generalno ti bi trebalo da ih koristis samo u akutnoj fazi (crvenilo, svrab) i da ih mazes dok se ne povuku tegobe to mu dodje oko nekih 7-10 dana, opet sto vise koristis kortiko terapiju to ima uticaja na neke druge stvari. Kortikosteroidi na duze staze iziazivaju atrofiju koze, koza je sklona infekcijama, teze zarasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi sve sam probala. Imam sad neke makaze sa drskom koja je presvucena gumom, cak i kad njih drzim celu smenu u rukama desi se da mi se pojavi crvenilo a posle i rane.

Lak ne bi trajao ni pola sata, a ne pomaze mi ni u vezi nakita pa sad nosim samo mindjuse od hirurskog metala.

Sva sam falicna. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lisaj: svrbi, peruta se i nije toliko crven kao ekcem, i nesto iznad povrsine koze

Ekcem: svrbi, crven. povrsina vlaznija, ali nema perutanja u akutnoj fazi.

 

Vazno je da li te je ujeo neki insket, da li si dolazio u kontakt sa necim sto bi pokrenulo kontaktni dermatitis i koliko traje i kako se menja kroz vreme.

Higijena i emulzivne kreme za pocetak (pantenol), ako krene da se širi i dobija oblik pecata moze biti nesto drugo, sto zahteva drugaciju terapiju.

Znaci prati da li se siri, ako se ne siri i ako je lokalizovano moze da bude kontaktna iritacija, i u toj situaciji mogu da pomognu kortikosteroidi tipa sinoderm, hidrociklin, na par dana u tankom sloju. Za pocetak pre nego sto namazes bilo sta, isprati kako se menja...

 

Zahvaljuem...sinoc keva uspela da izbunari sinoderm iz kucne apoteke, kao sto mi juce Sreta bratina preporucio...namazah dva puta - sinoc i jutros posle tusiranja...josie rano da se ista prica - ali delue dae splaslo malo crvenilo...videcemo sta ce dalje biti...mada, ako bude bas zezalo, moram otici do dermatologa

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...