Jump to content

Koji ste poslednji original CD nabavili?


White Man

Recommended Posts

ili treba da izvadiš karticu za elektronsko plaćanje i veruješ da niko neće da te zajebe?

Treba da izvadis karticu i puno se molis da te niko nece zajebati.. tako ja radim. Pred novu godinu se cak i bicujem dok klecim na kukuruzu.

 

Nego, moram rec da je elektronsko placanje odlicna stvar (velika ponuda). Takodje, i ti prodavci su dobri za saradnju vecinom. Hvala Gojku prvenstveno jer me uputio na prave mail order prodavnice. Inace ja porucujem preko amazon.co.uk(skuplje cijene i shiping, manji izbor, al brza dostava), hellsheadbangers (sa njima imam super saradnju, malo je skuplji shipping al imaju odlican izbor i diskovi stizu relativno brzo), omega order (malo manji shipping al i duze vrijeme dostave, takodje vrlo tacni). Nisam jos radio sa Relapse, vidjecu da porucim uskoro nesto preko njih. I naravno, jedino bezvezno iskustvo je sa Osmose. Porucio jedan cd, oni mi naplatili to, nakrkali shipping 12 eura, i onda me obavjestavaju nakon svega toga da je disk koji sam porucio ostecen totalno, zadnji je koji imaju na lageru, tako da izaberem neki drugi naslov. Pa nabijem ih na kurac :haha:

 

Inace, iz iskustva bih preporucio da se biraju te manje online prodavnice. Ljudi su mnogo azurniji, vode racuna o musterijama, relativno brzo odgovaraju na mejlovima isl. Ove vece rade isto posao, al ih u sustini boli kurac.

 

Takodje, placanje karticom preko servera je poprilicno sigurno. Mada opet, i tu ima rupa tako da je najsigurnija opcija da na racunu u banci sa kojeg operisete ne drzite puno novca, i da sa tom karticom ne mozete otici u minus. Ja doduse nikad nisam imao problema te prirode, al valja biti oprezan.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da izvadis karticu i puno se molis da te niko nece zajebati.. tako ja radim. Pred novu godinu se cak i bicujem dok klecim na kukuruzu.

 

Nego, moram rec da je elektronsko placanje odlicna stvar (velika ponuda). Takodje, i ti prodavci su dobri za saradnju vecinom. Hvala Gojku prvenstveno jer me uputio na prave mail order prodavnice. Inace ja porucujem preko amazon.co.uk(skuplje cijene i shiping, manji izbor, al brza dostava), hellsheadbangers (sa njima imam super saradnju, malo je skuplji shipping al imaju odlican izbor i diskovi stizu relativno brzo), omega order (malo manji shipping al i duze vrijeme dostave, takodje vrlo tacni). Nisam jos radio sa Relapse, vidjecu da porucim uskoro nesto preko njih. I naravno, jedino bezvezno iskustvo je sa Osmose. Porucio jedan cd, oni mi naplatili to, nakrkali shipping 12 eura, i onda me obavjestavaju nakon svega toga da je disk koji sam porucio ostecen totalno, zadnji je koji imaju na lageru, tako da izaberem neki drugi naslov. Pa nabijem ih na kurac :haha:

 

Inace, iz iskustva bih preporucio da se biraju te manje online prodavnice. Ljudi su mnogo azurniji, vode racuna o musterijama, relativno brzo odgovaraju na mejlovima isl. Ove vece rade isto posao, al ih u sustini boli kurac.

 

Takodje, placanje karticom preko servera je poprilicno sigurno. Mada opet, i tu ima rupa tako da je najsigurnija opcija da na racunu u banci sa kojeg operisete ne drzite puno novca, i da sa tom karticom ne mozete otici u minus. Ja doduse nikad nisam imao problema te prirode, al valja biti oprezan.

 

A kako se tačno vadi ta elektronska kartica i koji su uslovi za posedovanje deviznog računa u banci? Slabo sam upućen u to. Imam dinarski tekući račun i karticu kojom plaćam kad idem u prodavnicu, to je sve u šta se razumem. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako se tačno vadi ta elektronska kartica i koji su uslovi za posedovanje deviznog računa u banci? Slabo sam upućen u to. Imam dinarski tekući račun i karticu kojom plaćam kad idem u prodavnicu, to je sve u šta se razumem. :haha:

Posto imamo euro u CG, dovoljno je samo da otvorim racun u nekoj banci, podnesem zahtjev za izradu VISA ELECTRON kartice, i nakon toga uplacujem novac i preko online servera porucujem. Minimum je 10 eura koje moram da drzim, a posto je debitna kartica, ne mogu da idem u minus (ovo je dobro ako se neko namjeri da te ovajdi, moze ti 'skinut' samo onoliko kolko imas para na racunu). Mada nisam imao takvih problema.

 

U Srbiji pretpostavljam da je potrebno otvorit devizni racun, al u sustini podji po bankama i raspitaj se. Neke banke kod nas daju povoljno ove viza kartice (clanarina je nesto kao 50 centi, a neke i po 3 eura). Ima tu jos raznih zezancija tipa e-banking, obavjestavanja putem sms-a kad je neka isplata il uplata na taj racun. Sve to u zavisnosti od banke se placa il ne placa.

 

Takodje, Visa Electron je dovoljna za trgovinu po netu(bar meni). Jer se moze nedje desit da vam server odbije tu vrstu kartice iz nekih bezveznih razloga. Zato ima MASTER CARD koja je kao napucanija, prolazi svuda, al je clanarina za nju samim tim veca. Mada je meni prakticno nepotrebna jer mi VISA zavrsava posao.

 

Naravno, jedan dio online prodavnica iskljucivo prihvata samo pay-pal. A posto su Srbija i CG van tog sistema, imaju 2 opcije:

1. da drkate kitu i cekate da ih uvedu

2. da se registrujete i predstavite lazne podatke (registrujete se kao da ste iz Slovenije, Hrvatske, BiH). Ovo moze da prodje, al su zbog ovakvih malverzacija poostrili kontrolu i uveli razne provjere koje je tesko proc (kopija pasosa, licne karte, vozacke isl.). Ima tu jos nekih caka, al duga prica.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dio - Holy Diver (jbni booklet nema tekstove :()

 

nema ni Last in Line, ta prva izdanja nemaju. Remasteri bi trebalo da imaju. Ja čekam 100 godina na remaster Holy Diver od jednog lika od koga sam naručio, dve prilike da uzmem taj disk na drugom mestu sam propustio zbog njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...