Jump to content

Star Wars


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Bolje od turske verzije Betmena tamo na humor temi...

 

 

Не желим да знам, већ се смејем. :) :)

 

Стар Варс је по мени а маст си! Филм ће увек остати Timeless и један од највећих, ако не и највећи, култ међу филмовима! Музика је одлична!

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

STAR WARS serijal je kult. Episode IV, V i VI su mnogo dobri. Episode I i II su mi onako, nista specijalno. Ali je zato Episode III dobar.

 

Voleo bih da odgledam sve delove u bioskopu, to bi sigurno bio super dozivljaj.

 

Najjaci lik je Yoda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre su ove ranije epizode, iako sam jedva čekao Episode III samo kako bih na kraju čuo ono poznato disanje (zbog kojega ionako većina ljudi luduje za SW-om hehe).

 

A negdje sam čitao kako je stari Lucas nudio D. Lynchu da snima Episode VI samo je ovaj odbio...Poznavajući Lynchev rad sigurno bi jako cool film ispao (a i sigurno ne bi bilo onih iritantnih malih medvjeda što skviče i plešu...ne mogu se sjetit kak se zovu hehe)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali tesko da bi postigao toliki uspeh, ko zna sta bi Lynch sve ubacio.

 

 

Da, sigurno ne bi bio tako uspješan, ali Lynch bi sigurno bolje iskoristio onaj potencijal koji ima odnos između Luke i njegovog tate Dartha hehe...

Ali nije važno...ionako svi padaju na SW...htjeli to priznati ili ne hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dobre su ove ranije epizode, iako sam jedva čekao Episode III samo kako bih na kraju čuo ono poznato disanje (zbog kojega ionako većina ljudi luduje za SW-om hehe).

 

A negdje sam čitao kako je stari Lucas nudio D. Lynchu da snima Episode VI samo je ovaj odbio...Poznavajući Lynchev rad sigurno bi jako cool film ispao (a i sigurno ne bi bilo onih iritantnih malih medvjeda što skviče i plešu...ne mogu se sjetit kak se zovu hehe)

 

Da je nešto Lynch radio ovaj film mali medvjedi ili Evoksi bi silovali princezu Leu nakon čega bi ona rodila nakazno dete ili bar patuljka :) ..što se tiča SW-a, meni su strava raniji delovi jer imaju filozofske implikacije dok ovim novim jednostavno nešto fali..priča u suštini nije loša iako su previše patetično predstavili odnos između Anakina i Padme..ali ipak su raniji nastvaci zakon :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diskutabilno je u kolikoj meri je Linč upropastio Dinu, naime njegova verzija nikada nije ugledala svetlost dana. Ono što se može pogledati je verzija osakaćena od strane produkcijske kuće, jer bi original trajao predugo (ne drži me za reč, ali mislim da je nekih skoro 5h). Izbačena je GOMILA scena.

Čak i ona verzija koja se bezobrazno i pederski distribuira pod nazivom "extended directors cut" je neko đubre, naknadno produženo opet od strane prdakšn hausa, ponavljanjem nekih scena, i ubacivanjem pokoje dodatne.

Linč se odrekao filma, btw, zato je i kao režiser napomenut Alan Smithee, što je ime koje se koristilo do relativno nedavno za filmove kojih se reditelj odrekao iz nekog razloga. Dakle, čuvajte se Alana Smithee-ja kao režisera, jer čiji god da se rad krije iza tog imena, taj neko je želeo da se to ne vezuje za njegovo ime, kad je video finalni proizvod.

 

Elem, na wikipediji ima dosta o Linčovoj Dini, samo ne sve u jednom članku. Osim ako su od onda kad sam ja čitao objedinili.

 

Izvinjavam se zbog offtopika.

 

May the Cheerz be with you! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvinjavam se i ja zbog off-topica ali moram da kazhem da Dina uopšte nuije loš film.Čitala sam Herbertove knjige o pustinjskoj planeti i ne vidim zbog čega je film na neki način uništio vizju koju je imao Herbert.Film je čak suviše mračan za Holivud i taman dovoljno nekomercijalan da bi bio dobar..neke od scena su kultne..problem je samo u trajanju tj skraćenij verziju u koju nije moglo da stane sve što je Herbert zamislio..a gde može da se nađa originalna verzija filma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам већ рекао да је једина грешка што није филм направљен као трилогија, као што је и књига рађена. Мало би се више развукла радња, али би све текло знатно природније и имало много више смисла.

 

Сад ћу да идем да купим пивце и кикирики да циркам и глођем уз "Империју" вечерас.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...