Jump to content

Sta najviše volite da pijete?


Melodicus Deathus...

Recommended Posts

To shto su se od skoro pojavila neka piva, pa je pomama za njima jer su drugachija od domacih, ne znachi i da u bolja. Grim je neshto shto je meni tako bilo interesantno pre 6-7 godina, drugachije od Kronenburga i 1664, pa sam shvatio prevaru kada sam uvideo da postoji TOLIKO boljih belgijskih piva... koja se ne uvoze. Ni u Francusku, ni u Srbiju. U Briselu odesh u kafanu koja sluzi 2000+ vrsta piva i podivljash kada se vratish na ono shto te gleda sa police lokalne prodavnice. Ali vishe volim da popijem ok lager od koga mi glava nece ujutro narasti poput duleka, nego ovo chudo od koga mi gore ochni nervi. Drugo, vi pijete Karlsbergov Grim, jebem ga, zle korporacije preuzimaju svet, dok je u Belgiji za proizvodnju zaduzen Maes (koji pravi vrlo fin lager, da lepo vozi izmedju jachih piva), a chak ni njihov originalni, belgijski Grim mi nije prijao. Mozda mi lageri, dubeli i tripeli vishe leze, ali za mene je ovo gotova pricha xD

 

Polako se navikavam na ovaj novi Vajfert, iako ga prave u postrojenju u kome su do skoro punili Zajecharac, pa bi, nachelno, trebalo da mi pravi dzumbus u digestivnom traktu, ali se drzim :)

Ako bi se neka pivara javila da ih hvalim u zamenu za pivo, to bi definitivno bila Osjechka pivara xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Vaiferta, sa onom zeleno-belom etiketom i nekim slovima sam se izbljuvao - pri izlazu iz kafane, na pragu...a mozdae i do toga sto sam celo vece popio boga oca, mesao sa rakiom i hteo flasu da ponesem sa sobom, a nisu mi dali...i onda stuknem vise od pola piva na eks :bigblue: higiena ulaza tada nie bas bila na razini

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kozel je bljutav meni, jako pitak i lagan ali to je sve.

 

@VUK

kwak, tripel karmeliet, gulden draak, la chouffe, orval su belgijska koja su mi se dopala, a koja su već duže dostupna u srbiji...

duvel i chimay kao masovnije proizvođena piva bih voleo probati negde preko, jer verujem da mi dobijamo smeće.

 

doduše, nisu mi belgijska generalno prva stvar koju grabim.

pre svega ipae i ostala gorka sranja. <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno zajecarac u staklu od 0,5 (i apsolutno nijedno drugo, jerbo se sve ostale pune u NS) jedino pivo od nasih koje mogu (i volim) da pijem. Novi Vajfert mi nedovoljno gorak za pivo nekako. Za te belgijske pizdarije nisam dovoljno kompetentan da sudim s obzirom da ako vec hocu da puknem koji dinar vise, kupim neki kvalitetan viski/burbon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...