Jump to content

Zašto domaći metal bendovi prave tekstove na engleskom?


Recommended Posts

Pa bas zato sto Ruse ne razumes vecinu stvari sta pricaju tj pevaju dok ove razumes pa je Naravno smesnije.

 

Mislim , realno kada pogledas verovatno je i amerikancima i englezima smesno kada cuju bendove na njihovom jeziku da pricaju o krvi suzama leshevima crevima i ostalo .....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je dobro da imaju metal bendovi tekstove na srpskom jer kada je na engleskom mogu sve i svakakve gluposti da strpaju kao tekst niko nikada nece obratiti paznju na njih ali na srpskom kada procitate blek metal tekst nekako to ima otreznjujuci efekat tek onda shvatite koliko ceo pravac ima glupe tekstove u osnovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo novinara, pokojni strikan je bio poznati (uglavnom politicki) novinar. Pa sam tako upoznao mnostvo novinara. Velika je cast biti kurva ili prostitutka u poredjenju sa nasim novinarima koje sam (bar licno) upoznao. Da ne pricam sto su klasicno najveci smradovi (kao ljudi) iz moje generacije (skolske) otisli u novinare.

 

Cast izuzecima, znam da ovde okolo ima poneki novinar :ph34r:. Problem je sto, kako to obicno biva, pojedinci smradovi 'nagrde' celu profesiju svojim likom i delom.

 

Anyway, ovaj baja i nije nesto originalan niti ima neku fantasticnu moc zapazanja i naracije, kako ga bez daha hvale komentatori teksta tamo na sajtu. He's fucking stating the obvious. Da ne pricam da postoje razlike izmedju samih metalaca i Zarkova, Jakova, Rakovice, Vidikovca, Novog Beograda, Zemuna ili Kruga Dvojke. Uvek ih je bilo i bice. Cega se pametan stidi, time se budala ponosi.

Edited by PhD. Kalifa nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

He's fucking stating the obvious.

Upravo to. Ljude je sve lakse kupiti, rekao bih.

Ma, od ovog trenda u rock/metal zajednici mi se riga, ljudi koji bi po svom pozivu trebali da drze vatru upaljenom, pisaju po istoj, dok auditorijum aplaudira. Sve je kao neka blamaza, svi su izvan svega...opsta kenjara.

Mozda preterujem, ne volim dje to vozi :ph34r:

Edited by House of Voivod

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo prevod na engleski narodne pesme nihada alibegovica "gdje je moja lepotica" koju je izdao za grand.provalite kako doom metal zvuci narodnjacki tekst kada se prevede na engleski

 

Darkness falls upon Sarajevo,

The sun has hidden,

Day does not exist.

 

My heart feels unwell,

It has been wounded by one woman.

 

CHORUS

I played with her long hair,

And kissed her bare feet,

Sorrow has killed me,

Grief has overcome me.

Where is my beauty,

I ask this whole town.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno, a isto kao ima i solaža koje se super uklapaju u narodnjački fazon.

"Running Wild" ima jednu pesmu koja ima narodnjački refren

 

OoooOOOOoooooOOO!

Ne prichaaaaaj miii laaazzhiii!

Ja vidim kroz tvooooje ooochii!

Ti si losh do koske!

OoooOOOOoooooOOO!

Ma, ne prichaaaaaj mii laaazzhiii!

Ti ne chujes moooojeee kriiiiike!

Jer ti si losh do koske!

 

Kolega Angelystor je ovo napisao na RW temi

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...