Jump to content

Zašto domaći metal bendovi prave tekstove na engleskom?


Recommended Posts

Идентичне су као у латиници, српској то јест, пошто он и пише српском латиницом.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

šta kenjate :) bolje recite ajde. zašto domaći metal bendovi prave engleske tekstove?

 

@rna

a čekaj kako kucaš emoticons na ćirilici?

 

 

a pa da. ne rade. zato kod tebe nikad nema nijednog smajlija ;) a nije baš da si mrtav ozbiljan...

ćirilica je uozbiljila boška :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih volio da ima vise metal pjesama na srpskom.. to je sve

ne mislim da je to neophodno, a defnitivno ce sve manje bendova da pravi tekstove na srpskom ali volio bi da ima vise hitova na maternjem jeziku

 

mislim da je svaki jezik ok za neki hevi metal metal, ako su madjarski(pokolgep) i bugarski(ahat) ok, onda i srpski mora biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

normalno da neki bandovi prave pesme i na srpskom za "domace trziste" a i sigurno da im je ponekad lakse da se izraze na maternjem jeziku,ali cemu se onda nadaju,primamljviije je strano trziste..

 

 

:da:

face it... ljudi radije slusaju muziku na engleskom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I bolje da su tekstovi na engleskom, nego na losem srpskom. Tekst valja znati napisati. A greske ce uvek da se tolerisu ako je u pitanju engleski, kao, "nije mi to maternji".

 

Stvarno veoma mali broj bendova zna napisati tekst na srpskom a da valja. A ako valja, u potpunosti to podrzavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I bolje da su tekstovi na engleskom, nego na losem srpskom. Tekst valja znati napisati. A greske ce uvek da se tolerisu ako je u pitanju engleski, kao, "nije mi to maternji".

 

da.. ali ako bend nije u stanju da napise dobar tekst na maternjem jeziku, onda svakako nije u stanju da napise dobar tekst na stranom jeziku

los/banalan tekst na srpskom jeziku je ipak bolje od loseg teksta na *losem* engleskom jeziku (sto uglavnom jeste slucaj, nije mi jasno zasto se bendovi ne potrude da im makar nazivi pjesama budu gramaticki ispravni ako vec moraju da budu na engleskom)

2 wrongs don't make 1 right :lol:

 

ostaje doduse cinjenica da je lakse napisati tekst na engleskom ali to je samo zato sto se na taj nacin mogu upotrijebiti brojni gotovi obrasci, fraze (pa i citavi stihovi) itd. koji se koriste za sastavljanje tekstova u rok muzici (u sirem smislu) na engleskom govornom podrucju, ali to je za mene neki vid neiskrenosti i plagijarizma koji ja tesko mogu da svarim, pogotovo kad je dosta ocigledno, a nazalost uglavnom jeste.

 

da ne pricam o tome kako to samo moze da izgleda nekoj stranoj publici..

 

treba podici standarde sto se tice tekstova medju domacim metal bendovima, a ja mislim da je pisanje dobrih tekstova na srpskom solidan korak u tom smjeru. i publika treba da nauci da ceni kvalitet jednog dobro napisanog teksta a ne samo kvalitet i upeglanost svirke.

 

edit: btw. uopste ne mislim da je tema glupa a i nije mi jasno kako neko se nekom uopste da da pise postove tipa 'glupa tema' 'smoor' na jednom forumu.. apsolutno tako ne doprinosite nicemu osim svome emo imidzu

ako vam se prica o necemu drugom ajde onda lijepo razlaz odavde

Edited by MudriPanj

Share this post


Link to post
Share on other sites

da.. ali ako bend nije u stanju da napise dobar tekst na maternjem jeziku, onda svakako nije u stanju da napise dobar tekst na stranom jeziku

los/banalan tekst na srpskom jeziku je ipak bolje od loseg teksta na *losem* engleskom jeziku (sto uglavnom jeste slucaj, nije mi jasno zasto se bendovi ne potrude da im makar nazivi pjesama budu gramaticki ispravni ako vec moraju da budu na engleskom)

2 wrongs don't make 1 right :lol:

Jeste, ali, ne znaju svi engleski dobro, tako da greska moze da promakne, a na srpskom malo teze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta kenjate :) bolje recite ajde. zašto domaći metal bendovi prave engleske tekstove?

 

@rna

a čekaj kako kucaš emoticons na ćirilici?

 

 

a pa da. ne rade. zato kod tebe nikad nema nijednog smajlija ;) a nije baš da si mrtav ozbiljan...

ćirilica je uozbiljila boška :(

 

Što mora da kuca emoticons kad ih ima u meniju, pa ni ja ih nikad ne kucam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
да знам да вежбање чини чудо,ја куцам баш брзо на латиници само морам да се научим на ћирилици

Ja се губим кад не куцам ћирилицом.

 

a čekaj kako kucaš emoticons na ćirilici?

Ја их увек куцам, не мрзи ме да мењам језик.

Аlt + shift је команда за то, ко не зна. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Domaći bendovi prave pesme na engleskom iz prostog razloga što je 10 puta pevljiviji od srpskog.

 

Što ne znači da je srpski loš jezik, već jednostavno nije govorno muzikalan.

 

 

Zdravo svima, inače. Ovo mi je prvi reply :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi ko koliko vremena ima u životu da menja tastature i koristi isključivo linkove za emoticone.

slovenski su pevljiviji ali koliki je auditorijum koji razume tekstove na srpskom? teksktovi su važni podjednako koliko i muzika, i šta ti vredi da slušaš i svršavaš na gitare ili dobar bubanj, ako ne rozbiraš o čemu baja peva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...