Jump to content

Generalna tema


КЈО

Recommended Posts

Si igrao Company of Heroes? Daleko od toga da je nova igra, ali je odlicna i treba uskoro drugi deo da izadje.

Ono imas Starcraft 2 koji si verovatno igrao, ali sada je izasao Heart of the Swarm.

I.... mozes da probas World in Conflict.... http://www.gamespot....ld-in-conflict/

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nabavio sam na originalu The Chronicles Of Riddick Escape From The Butcher Bay Developer's Cut, imam problema sa igrom. Instalacija prodje dobro, ali kada treba da se pokrene izbacuje mi sledeci tekst "This application requires graphics driver support for OpenGL 1.3 or higher"

Trazio sam neko resenje po internetu, ali niko nema odgovor. Imam instaliran windows 7 64-bit, na kutiji nista nije pisalo da ne podrzava tu windows verziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusao sam i kompatibiliti mod, ali ista stvar se desava. Grafika mi je integrisana Intel Hd, ali igrao sam i stare igre poput F.E.A.R. bez ikakvih problema.

Poslao sam i Starbreez-u mejl putem fejsa, a sto se tice mejlova niti ga imaju na sajtu, a ni na kutiji, samo telefonski broj, a nisam nesto poludeo da nabudzim racun.

Hvala na pomoci Blagoje. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

svejedno reinstaliraj drajvere,ili taman directX,nece da skodi.ili izguglaj intel HD openGL issues,meni vise smrdi na to nego da je do same igre.ako nije laptop u pitanju (a jeste 100 posto) ne budi cicija,ulozi 3000 i kupi neku grafu,bar to starije ce da radi kao sat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instalirao sam direct x 9 koji se nalazi na disku i opet nista. Googlao i za te probleme sa OpenGL-om, ali vecina se bazirala za XP ili 32-bitni windows 7. Pominje se i nekakav river tjuner, ali ne bih da se zezam sa necim sto ne poznajem. Nije laptop, standardno skromno kuciste, i hocu u buducnosti da ulozim u neku solidnu karticu, jerbo sam se opet navukao na igre. :azal:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio sam na originalu The Chronicles Of Riddick Escape From The Butcher Bay Developer's Cut, imam problema sa igrom. Instalacija prodje dobro, ali kada treba da se pokrene izbacuje mi sledeci tekst "This application requires graphics driver support for OpenGL 1.3 or higher"

Trazio sam neko resenje po internetu, ali niko nema odgovor. Imam instaliran windows 7 64-bit, na kutiji nista nije pisalo da ne podrzava tu windows verziju.

 

 

инсталирај ово

http://www.shacknews...ick-11-patch-us

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pricaj svasta.Ne treba mu nikakav i5.Dovoljno je da ima neki uredan dual core pentium i jaku grafiku,i ima sve da radi ko podmazano.

 

nece dobiti nista sa jakom grafom ako nema brz proc i brzu memoriju.nesto malo starije a nabudzenije (tipa g92) ce da radi za te igre jako lijepo,nema smisla uvaljivati 130e ili skuplju grafiku,samo bacene pare.dualkorova ima svakakvih,iako vecina igara je i dalje na maksimalno 4 thread-a ili manje on sam je rekao da je to neki minimalan kucni racunar,tako da sumnjam da njegov proc ima i fsb i kes da to isprati.za 3000-4000 din sve u fulu sto je izlazilo zakljucno sa falloutom,a mislim da on nema ambicija za vise bar ne na tom kompu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Blagoje evo moje konfiguracije maticna: Gigabyte H61M-S1, procesor: Intel Celeron Processor G550 (2M Cashe, 2.60ghz), grafika integrisana Intel HD, memorija Kinston 4Gb DDR3 1333Mhz, HD 500Gb sata II. Pa ako mozes da preporucis kakvu graficku karticu bio bih ti zahvalan.

@Underkuruz, hvala za patch ali taj funkcionise samo za Americko izdanje igre, i to samo za XP.

 

Ne vredi, sve sam pokusao od navedenog sto ste naveli, ostaje mi samo da vratim igru, i pazarim Riddick: Dark Athena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ti je gornji limit upravo ono sto sam ti rekao,cak se bojim da bi ista modernije samo krkljalo,ukljucujuci 630gt/amd pandana.najvise sto bi imalo smisla da ide na tu konfu je 280gtx,mada neces dobiti nista znacajnije sa njom ako uporedis sa ranijim gtx-evima,dakle 8800ultra,8800gtx 9800gtx sve verzije,280gtx,pa sta naleti za pare koje mozes da roknes u tom momentu.racunam da imas svakako skrs napajanje,pa ako ti se ne maltretira jos i sa tim a i svakako bi da odes lijepo u prodavnaju i kupis grafu onda uzmes 630gt,mada bi ja gledao ovo starije zbog brze memorije i boljeg bandwitha izmedju same memorije i GPU-a uzeo stariji malo budzeniji model,omogucice ti da probas i novije igre koje vise akaju GPU.

 

preporucujem nvidiju iskljucivo zbog drajvera,amd zabolje da izbaca sustinski nove drajvere za ista starije od 5xxxx serije.amd nudi 7770,ali onda treba obratiti paznju na to koja je verzija,dal; je gddr3 ili gddr5 itd,ali je to vec overkill i to je graficka koja je nesto ispod 100e.mozes uzeti i 6770 isto vodeci racuna o tome kakvu su joj memoriju stavili,ali amd brzo napusta cipove i prelazi na nove,dok nvidia ne planira to da radi.

 

dakle idealan scenario je vec da imas neko malo ozbiljnije napajanje oko 400w sa bar jednim sestopinskim napajanjem za grafu,lijepo kupis 8800gtx koji je tu do 4500 din i vozis sve zakljucno sa falloutom na dosta zategnutim detaljima i lijepoj rezoluciji.630/640gt ne trazi napajanje,ali bojim se svakakvih limita cak i u tim starijim igrama,narocito ako bi rezolucije iznad 1024x768.

 

edit:

 

ako kupis uskoro grafu,ja bi sacekao i vidio dal prosto intergusa nema krsten openGL prije nego sto vratis igru a igra ti se.

Edited by BLAGOJE
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...