Jump to content

Obscura


azal

Recommended Posts

ali to ne znači da mogu tek tako da furaju ime najboljeg metal albuma svih vremena :bigblue:

 

To čak nije ni njihov najbolji album... prva dva >>>>>>>>>>>>

 

Preslušavam upravo ovaj Akroasis, na prvu loptu prilično sam iznenadjen, sasvim fino zvuči, ima dosta tech-prog elemenata naravno, ali i dobra doza žestine, e sad možda mi malo smeta što se to iz pesme u pesmu ponavlja, možda bi mi bilo malo zanimljivije da su išli principom baš žestokih pesama i onih malo laganijih, ali ok, album za sad fino piči, The Monoist - na momente nešto najbliže Focusu što sam skorije čuo, lep reminder!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se i to da su bili naduvani kao stoke i da su tripovali uz filozofiju Osho Rajneesh-a

 

Inače, album su završili još početkom 1994, ali su imali gomilu problema sa record labelima i bubnjarem, pa je Obscura izbačena tek 1998. To samo pokazuje koliko je album bio ispred svog vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko? Razor, Voivod, Annihilator?

 

Šalim se malo, ludi kanadjani ubijaju, Cryptopsy mi ipak malo draži bend, od samog početka su jebeno unikatni-ludi-genijalni-bolesni, jbt njihov demo mi je jedan od najboljih DM demoa ikad

, čak(produkcijski) bolje zvuči nego prvenac!

 

Gorgutsova prva dva su takodje medju najboljim dm albumima, e sad kad su napravili Obscuru i ko je na koga uticao, bemliga, nesvakidašnji album svakako, ali bilo je i bendova i albuma pre njega koji su imali tu ultra-tech-prog-avant crtu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu reci za Akroasis da je stvarno super album, negde uz rame sa Omnivionom koji me je odusevio. E sad mozda mu fali malo na tvrdoci sto se tice produkcije, ali opet je produkcija bas lepa, fino ispeglana, nije sterilna.

Weltseele je stvarno jebeni EP, pesma odlicno vozi.

Za sad prva najjaca, pomenuta Weltseele, Ode To The Sune, Ten Sephiroth.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo leglo na prvu loptu. Manje originalno nego Omnivium ali jednostavno prijatna svirka, malo Death malo Cynic malo Necrophagist malo Obscura... nece napraviti revoluciju ali za fanove ovakvog saunda totalno prijatan slush.

Ostaje i dalje hronican njihov problem sterilne i prepeglane produkcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbg, nije se ni bilo za ocekivati da ce izmisliti toplu vodu. U Nocturne intervjuu sam video da ce sledeci album biti kompleksniji, kao Weltseele pesma, tako da ce mozda tu biti neki zaokret ali opet mislim da ce tu biti malo neceg za eksperimentisanje i igranja na sigurnu loptu. Ne isplati im se da nesto zaseru i previse odu u neku simfoiniju.

 

Oni su mene odusevili sa Omniviumom, kupili me sa tim albumom, on je pravi dragulj u tech/prog vodama. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...