Jump to content

Obscura


azal

Recommended Posts

Što oni nikada nisu ni krili, ja sam se prvi šokirao kad sam video pre par godina da koriste originalan "Death" logo i bilo mi je prilično degutantno, ali eto iskustva onih koji su bili na koncertu DTA su me razuverila, jer, kako kažu na početku svake svirke predstave se kao TRIBJUT bend i da sviraju u Čakovu čast, što bi svaki pravi ljubitelj tog benda trebao da ispoštuje, naravno svako ima svoj stav, ali ova poredjenja "tribute"<<<<<<<"šta god" mi stvarno više idu na qrac!

 

Msl niko ovde ne može biti u pravu ili krivu, možda bude krš svirka i SVAKAKO će Čaki nedostajati jer je on 99% Death, ali opet sa druge strane možda i bude noć za pamćenje jer će naša publika konačno moći da čuje omiljene stvari od ljudi koji itekako zaslužuju da ih izvode, jer su ipak učestvovali na kreiranju Death-ovih albuma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je Čaki autor svih Death pesama, ali ne bih se baš složio da ostali nisu imali nikakav kreativni uticaj, Koelbi ima svojih solaža na Simboliku, Didjordjo je svirao bas na svoj prepoznatljiv način i to se itekako čuje na albumima Human i Individual... takodje Holganov prepoznatljiv stil takodje dominira na albumima gde je učestvovao!

 

Evo jedan mali detalj koji samo govori koliko je bitna cela ekipa muzičara za stvaranje jednog albuma, ovo je iz bukleta Individual-a, Holganova priča...

 

P1010003.jpg

 

 

Tako da zamisli koliko bi drugačije zvučao ovaj album, da se nisu i drugi članovi benda nešto pitali ili imali barem malo slobode u stvaranju albuma!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna se ko je kreativna srž i glavni autor benda, ali sam samo hteo da ukažem na to, da se ne sme minimizirati ni uticaj drugih muzičara, jer uostalom Čaki ne bi ni angažovao te ljude da nije znao o kakvim je muzičarima reč i koliko oni mogu doprineti da ti albumi zvuče fenomenalno(možda nekome i ne?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu bas u kreiranju ucestvovali... vise u sviranju na istim.

Chuck je bio 100% Death.

Svirka ce biti tehnicki ludnica i ja to ne sporim. Ali to nije to.

To uopste nije tako,Chuck bi i dalje svirao thrash rifove da nije upoznao ove muzicare i pisao tekstove tipa Vomit for a mind, maggots for a cock,With his axe the corpse will chop a ne wash the evil from your mind and open it i svi ovi likovi su njegovi licni prijatelji sto uopste nije bilo lako posto znamo da ga dosta muzicara koje se druzilo sa njim i mrzelo,i sviraju zajednicke pesme ne bi li pomogli njegovoj porodici ja tu uopste ne vidim loshu karmu ,jedina losha karma mi na nashim organizatorima jer za tu cenu karte mogu da se odgledaju 2 koncerta predobrog metala.

I da obsucra je govno :)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To uopste nije tako,Chuck bi i dalje svirao thrash rifove da nije upoznao ove muzicare i pisao tekstove tipa Vomit for a mind, maggots for a cock,With his axe the corpse will chop a ne wash the evil from your mind and open it i svi ovi likovi su njegovi licni prijatelji sto uopste nije bilo lako posto znamo da ga dosta muzicara koje se druzilo sa njim i mrzelo,i sviraju zajednicke pesme ne bi li pomogli njegovoj porodici ja tu uopste ne vidim loshu karmu ,jedina losha karma mi na nashim organizatorima jer za tu cenu karte mogu da se odgledaju 2 koncerta predobrog metala.

I da obsucra je govno :)

 

Ne kapiras me a ni ja tebe :haha: ne kazem da je losa karma, ja bih voleo da se koncert rasproda, samo mene licno prica ne dotice.

Btw ti mislis da Chuck ne bi izdao recimo Human da nije bilo muzicara? Cisto ja sumnjam u to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw ti mislis da Chuck ne bi izdao recimo Human da nije bilo muzicara? Cisto ja sumnjam u to.

 

Pa da, i u tome je fora. Mozda ne sto posto Human, ali sigurno Individual recimo. Kad je cuo od Masvidala Cynic koliko je tehnicki kompleksan odusevio se i hteo je i on da pravi kompleksnije stvari. Na primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate toliko su oni bili bitni da su se menjali kao na traci.

Onda za 10 godina moze da se osnuje Motorhead to all, krenu Miki, Kempbel i Fast Edi na turneju pa kad i oni krepaju, moze Lemijev sin da skupi neku bagru pa da cepaju Motorhead Offsprings po svetu. Hej, mogucnosti su beskrajne!

 

Pa da, i u tome je fora. Mozda ne sto posto Human, ali sigurno Individual recimo. Kad je cuo od Masvidala Cynic koliko je tehnicki kompleksan odusevio se i hteo je i on da pravi kompleksnije stvari. Na primer.

 

To je najlegitimnija stvar, uticaji na coveka. Ali sad da nije bilo Masdivala Chuck bi pisao 15 godina SBG rifove... e jbg :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Human je postavio standarde i uzdigao Det Metal na jedan viši nivo, Tech-DM treba posmatrati kao Human AD.- i pre njega bejaše samo buka :mhihi:

 

A uticaj pomenutih ljudi(Č,Š,P,S) na taj album je nemerljiv, iako je svu muziku uglavnom pisao Čaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Judgeing by my notebook jesu svi oni metal heads ali ovde se pravi zabuna per multa jer death metal nije ludibrum. Metal treba da budu govna i strahovi ali takvi ljudi su zli hladni racionalisti i plashe me. Ja sam opet povezivao zvuk Human sa smrcu partrijarha ali okreni obrni, bilo je 10:2.

  • Upvote 6
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad izgubiš prijanjanje na poentu, a ti udri bla-truć, opšte oduševljenje i trans. :P

 

 

Ajde da si neki drugi album uzeo za tu tvoju teoriju da je Chuck sve pisao a ostali da su čitali note i svirali, ali nisi mogao gori primer, ubeđivati nekog da bi Chuck napisao isti onakav Human bez uticaja Reinarta i Masvidala je ludost. :)

 

Sa druge strane, sa Nešom se uopšte ne slažem da Chuck ne bi napredovao bez drugih muzičara, istina je između.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vec ja tucem u klin a Human u plocu, ocigledno se ne razumemo i sta vise ima da se kaze mr Righteous. Btw ako ti je taj post gore bla truc, iskreno ne znam sta trazis na ovom forumu.

 

Ja kazem da su naravno oni uticali ali sve je to Chuckovog mozga plod. Mozemo vrteti ovako jos sto strana.

Edited by Grobodan
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...