Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

Argument uopste nije glup, a postavila sam ga u obliku pitanja, a verujem da se to mnogi vernici pitaju, medjutim, nema odgovora...

 

Argument je jedan od najjačih, samo slabo ko može dovoljno dobro da ga uobliči - zašto Bog koji je Apsolutno Dobro omogućuje postojanje zla?

 

Upravo to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bog postoji on je samo jedan, i ne verujem da on ima vremena za 6-7 milijardi ljudi, jer svi smo mi njegova deca, zar ne?svi imamo ista prava?

I zasto bi on dozvolio toliko zlo na ovom svetu, mislim, ipak smo mi njegova deca! I ako je bog svuda, sta ce nam onda crkve????

Mislim, ima toliko pitanja..........

 

 

Zavisi iz kog ugla gledas.

Za pocetak bog postoji van prostora i vremena, tako da ima vremena za sve pa i za 6-7 milijardi ljudi.

Cemu patnja? Znash, kad teboli zub, pa ti prodje. Pa se osecas lepo?

Patnja je tu da bi se shvatila poenta blagostanja da nema patnje.

 

No ja lichno sumnjam u pojedine delove hriscanskog ucenja upravo iz tih razloga.

 

Bog kazu da nas voli.

Ne ne voli nas.

On je MI, svi MI.

On je kosmicka ingeligencija, kolektivna svest.

 

To nema OSECANJA, u smislu reci u kom mi OSECANJA poznajemo.

Ali to ima ono stanje u koje je dosao buddha. U tom smislu nas voli.

 

Svi mi imamo priliku da dodjemo u to stanje, blagostanja. Da osetimo kosmicku svest, da smo deo nje i da se sve desava sa razlogom, a ne da smo SAMOVOLJNE INDIVIDUE.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan sajt. Lako razumljivo i neoborivo.

 

 

Bogami kako sta.

 

Recimo infinite punishment for finit sins.

Prvo je problem sto mnogi ne razumeju stanje greha.

Greh je stanje svesti to je ta INFINIT PUNISHMENT dok se ne pokajes, ti si u "paklu"

 

pa dalje

 

"Before we can discuss the existence of a thing, we must define it. "

 

Nek definise covek iz pecine nuklearnu energiju - ne moze. Jer nema pojmove, reci, znanje.

tako niko ne moze da jasno definise boga jer nemamo Vokabular da ga definisemo.

 

Imamo rec bog. I to je to.

 

Dalje:

"But, for the sake of argument, let's continue. Let us suppose that this perfect God did create the universe. Humans were the crown of his creation, since they were created in God's image and have the ability to make decisions. However, these humans spoiled the original perfection by choosing to disobey God."

 

Opet filozofski pojam perfekcije. Sta je zapravo savrsheno? Iz kog ugla?

 

"Contradictory Justice"

 

Opet je u pitanju NAS Smisao pravde.

 

Itd, ima kontraagrumenata a mislim da nisu dovoljno jaki, svi. Moje misljenje je da je (nazalost) biblija ustvari prvobitno nosila mnogo vece znanje nego sto to danasnja biblija pokazuje, znanje koje je izgubljeno zbog nerazumevanja, politickih igri, losih prevoda, svako nafuravao svoj smisao malo... i eto ti.

 

gluv telefone igra 30 ljudi kod 15-tog ima da bude neka zbrka.

 

A kamoli bibliju koju prepisuju i prevode 2000 godina par hiljda ljudi.

 

 

Za zub imam zubara, da nije on bog? :)

Mislim ja blagostanje osetim nakon odlaska kod njega :)

 

Sajt je odlican

NOnsens argument.

Zub je fizicki bol, a stanje greha ( zla ) ili osecanje loseg je stanje svesti, dusevno stanje.

Niosam ja hriscanin, ali smatram ad je ateizam otishao predaleko, da poriche postojanje SVAKE Inteligentnije i vise sile iznad nas.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da postoji veca sila od prirode, koju duboko postujem, sve ostalo mi je besmisleno

 

Mozes ti meni pricati o savrsenom bicu i gresima, ali dzaba, jer, po meni, savrsenstvo ne postoji

 

PITANJE: Kakav je to zivot bez greha?!

I uostalom, ko je odredio termin greha? Koliko ja znam, greh je i fizicki odnos pre braka- jedna najprirodnija stvar za koju smo i rodjeni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da postoji veca sila od prirode, koju duboko postujem, sve ostalo mi je besmisleno

 

Odlichnno onda da si svesna nekih stvari o kvatnoj mehanici, teoriji svesti i sve to da pokushash da uklopis u veci deo biblije videla bi da sve ima apsolutno smisla.

 

Npr.

" U pocetku bese rec"

 

REch, vibracija, naj elementarniji deo rpirode je vibracija na kvantnom nivou. Ona odrzava prirodu zapravo takvom akkva jeste.

Zato je drvo drvo, beton beton, vazduh vazduh.

 

DAlje

"teorije svesti, sve je svesno cak i ATOM"

 

Biblija kaze " podigni kamen naci ces me" Ever think about that.

 

 

Itd.

 

Svesna sila SILA opet kazem NE COVEK, itekako postoji.

 

A ta sve sna sila je zapravo SVE PRIRODA.

Svest, od koje je sve nacinjeno, i mi kao ljudi, i drvo kao drvo i trava kao trava.

 

PITANJE: Kakav je to zivot bez greha?!

I uostalom, ko je odredio termin greha? Koliko ja znam, greh je i fizicki odnos pre braka- jedna najprirodnija stvar za koju smo i rodjeni

 

Kao i svi ostali hriscani \ ne hriscani or what so ever smatras da je greh delo.

Greh nije delo, greh je stanje svesti.

kakav je zivot bez greha? Pitaj buddhu u njegovim tekstovima. On je ziveo bez greha. T.j u bezgresnom stanju svesi.

 

Kao sto rekoh greh je stanje svesti, ne DELO.

Sex pre braka je MOralni greh, to je odredilo drustvo ne religija.

 

Inache sto se konkretno tog sexa pre braka tiche. Pa sve je vise manje prepisano iz Egipatskog Necronomicona.

Al sex pre braka nije postojao u necronomiconu.

 

Dalje brak je paganski obichaj ne hriscanski, tako da sve PRE ILI POSLE BRAKA, smatrati u neko hriscansko pravilo je besmislica.

 

 

Hriscanstvo je jednostavno filozofsko, profeticki, astrolosko occultni hibrid, mnogo starijih ucenja. Pobijanje hriscanstva kao samog hriscanstva pobijanje postojanja hrista je jedno, pobijanje postojanja vise sile je drugo. Pobijanjem postojanja hrista bijete bitku protiv samo jedne ideologije. Pobijanjem vise sile (t.j neuspsnim pokshajima) ratujete protiv korena svih nacija, solidnog dela filozofije, fizike itd.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Npr.

" U pocetku bese rec"

 

REch, vibracija, naj elementarniji deo rpirode je vibracija na kvantnom nivou. Ona odrzava prirodu zapravo takvom akkva jeste.

Zato je drvo drvo, beton beton, vazduh vazduh.

 

Siguran sam da je autor petoknjižja savršeno baratao kvantnom prirodom univerzuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siguran sam da je autor petoknjižja savršeno baratao kvantnom prirodom univerzuma.

 

 

E vidis tu ste se zajebali. :>

Evo ti jedan intervju kvantnog fizicara :

 

 

Vidis to sto se zove rec bozija postoji u svim religijama BUKVALNO SVIM.

OCcultna i magijska ucenja koja potichu josh od egipta i mesopotamije smatraju spell najvaznijim delom rituala.

Zasto?

Prvo spel nije ko spel ti kazes CIRIBU CIRIBA DESI SE NESTO.

 

Spel u ritualu je VIRBRRANJE GLASA odredjenim tonovima.

Da ja sam ubedjen da su savrsheno bataratli kvantnom fizikom.

 

Ali ne Autor biblije, vec mistichne tradicije iz kojih je skovana biblija.

 

DAlje, ne znam da li ti je poznata sveta geometrija.

To su ti religiozni simboli itd.

 

Svaki religuiozni simbol iz svete geometrije se dobije odredjenom vibracijom.

Naprimer stavi pesak na lim, pusti da lim vibrira odredjenom vibraciojom dobices neki od oblika svete geometrije ( kako koja vibracija kako koji ) svastiku, pentagram, bla bla bla bla nabrojao sam 2 najpoznatija da se ne hvatam onih manje poznatih.

 

 

Vedici su pricali o vibraciji atoma mnogo pre nego sto je ta ideja uopste postojala u svetu nauke.

A i grci sa filozofima pre sokrata. ( a grci su poznati rpepisivachi ucenja )

 

DAkle, bili su strucnjaci mnogo veci nego sto moze da zamislimo. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brinem o kvantnoj fizici koliko i o bibliji, koja nema autora, mislim, ko je pisac biblije?

 

Ja brinem o spiritualnim ucenjima. Ne bavim se pravom.

 

Ko je autor biblije? Rimski savet i RImska vlastela.

Zato je i razjebana. Trebala im je religija da kontrolisu narod, ne religija da pokaze spiritualno ucenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam za rodjendan dobio knjigu o "bagovima" u bibliji ....

i ima ih bas dosta...

 

pravo da vam kazem , lepo je biti chlan neke religije ( kao npr. hriscanstvo ) jer imamo praznike , iz kojih dosta mozemo da izvuchemo :P

 

sta ako je Isus u stvari bio jednostavan chovek , koji je video u religiji nachin da napravi od tadasnjeg sveta bolje mesto .... veliki umovi su oduvek postojali i postojace .... Isus je ochigledno bio dovoljno pametan da napravi nekoliko trika sa vinom , da fejkuje svoju smrt na neki dan , da navede ljude da mu veruju ,i kada bi svi krenuli po njegovim zapovestima zavladao bi mir... ali tokom godina , jedan je menjao jedno, drugi drugo , i zavrshimo sa katolichkim sveshtenicima koji imaju u nekom svetom dokumentu pravilo da nikome ne prichaju o njihovim "radnjama" sa malim dechacima - gledao sam na B92 neki dokumentarac o tome ( da ! katolichki sveshtenici su uglavnom pedofili najgori retardirani, koji "oprashtaju" ljudima umesto boga )

 

i tako , od savrshenstva ostade NULA !!! mozda nesto malo ( one zapovesti koje niko ne postuje )

 

pa da je Dejvid Koperfild krenuo da propoveda neku njegovu veru ( pre nego sto je bio poznat ) i da uradi koji trik sa kartama i sa prolazkom kroz zid .... sad bi imali jos jednu veru ... i vise ( ako ukljucimo u sve to Chris Angel ,i onaj chmar sto je pokusao da se zakopa i prezivi , i drugi ... )

Dokaz ? gledajte South Park , epizoda "Best friends forever" ( S9E4 ) ( priznajte da je tako nesto sasvim moguce .... samo Matt Stone i Tray Parker umeju od toga da naprave z'ebanciju)

 

btw : postoji takodje i "vera" googlism , samo ukucajte na googlu : church of google , i videcete neke chinjenice + forum ( funny thing na forumu svi psuju tu ideju ali niko da skloni postove >,< )

 

takodje i scientology ... kolko su ljudi glupi OMFG....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam za rodjendan dobio knjigu o "bagovima" u bibliji ....

i ima ih bas dosta...

 

pravo da vam kazem , lepo je biti chlan neke religije ( kao npr. hriscanstvo ) jer imamo praznike , iz kojih dosta mozemo da izvuchemo :P

 

sta ako je Isus u stvari bio jednostavan chovek , koji je video u religiji nachin da napravi od tadasnjeg sveta bolje mesto .... veliki umovi su oduvek postojali i postojace .... Isus je ochigledno bio dovoljno pametan da napravi nekoliko trika sa vinom , da fejkuje svoju smrt na neki dan , da navede ljude da mu veruju ,i kada bi svi krenuli po njegovim zapovestima zavladao bi mir... ali tokom godina , jedan je menjao jedno, drugi drugo , i zavrshimo sa katolichkim sveshtenicima koji imaju u nekom svetom dokumentu pravilo da nikome ne prichaju o njihovim "radnjama" sa malim dechacima - gledao sam na B92 neki dokumentarac o tome ( da ! katolichki sveshtenici su uglavnom pedofili najgori retardirani, koji "oprashtaju" ljudima umesto boga )

 

i tako , od savrshenstva ostade NULA !!! mozda nesto malo ( one zapovesti koje niko ne postuje )

 

pa da je Dejvid Koperfild krenuo da propoveda neku njegovu veru ( pre nego sto je bio poznat ) i da uradi koji trik sa kartama i sa prolazkom kroz zid .... sad bi imali jos jednu veru ... i vise ( ako ukljucimo u sve to Chris Angel ,i onaj chmar sto je pokusao da se zakopa i prezivi , i drugi ... )

Dokaz ? gledajte South Park , epizoda "Best friends forever" ( S9E4 ) ( priznajte da je tako nesto sasvim moguce .... samo Matt Stone i Tray Parker umeju od toga da naprave z'ebanciju)

 

btw : postoji takodje i "vera" googlism , samo ukucajte na googlu : church of google , i videcete neke chinjenice + forum ( funny thing na forumu svi psuju tu ideju ali niko da skloni postove >,< )

 

takodje i scientology ... kolko su ljudi glupi OMFG....

svaka cast

ali meni su biser Mormoni

znaci samo cekam da mi banu na gajbu :D :D :D

tj da dodju da propovedaju

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da isus nije vaskrsnuo, tj. izlazirao svoju smrt, sad ne bi vozovi skretali sa sina i deca skakala sa 9-10 metara.

 

pa kazem MOZDA JE BIO OBICHAN CHOVEK ( koji nece ziveti zauvek ) + on MOZDA tad i jeste izlazirao svoju smrt ali svejedno posle ga razapeli na krst , a to izgleda nije mogo da izbegne

 

chitaj malo bolje jbt ( il ja pa tolko lose objasnjavam :S )

 

on se setio boga i prichao : ako ne volite bliznjeg svoga kad umrete ce odete u paka o i bicete mucheni chitavu vechnost ... uterivao je ljudima strah

 

kao kad si bio mali pa kad si nemiran a cale ti izbode neku prichu ( mene lozili da ce me ukradu cigani >_< )

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jesu li?

 

 

 

nisu :)

 

ali , el neko od nas otisho u pakao i bio muchen chitavu vechnost ? >< neznamo , a da ja nisam odg. na tvoje pitanje i dalje bi bio mit : da li su me ukrali cigani ... i tako je isus nabio stra u koske biserima koji su tad ziveli ( ne , nije im reko da ce ih ukradu cigani nego ih lagao(?) da ce goreti u paklu )

 

a ti sto vrshis rituale , ako jedes roshtilj to nije zrtvovanje zivotinja sotoni nego predivan obrok ><

Share this post


Link to post
Share on other sites

U "Zlocinackim umovima" su rekli da su najveci satanisti fanovi heavy metal muzike, pa zar to nisu stereotipi i diskriminacija?! Ne znam za vas, ali ja se sa ovim i srecem... :lol: , meni je doduse to i smesno, ali zna i da smeta...

Ona emisija na B92 je bila stvarno zanimljiva, a ono najzesce je sto to Vatikan sve zataskava

Edited by Vitorias123

Share this post


Link to post
Share on other sites

U "Zlocinackim umovima" su rekli da su najveci satanisti fanovi heavy metal muzike, pa zar to nisu stereotipi i diskriminacija?!

 

Moze to i u kontra smeru: najveci fanovi heavy metal muzike su satanisti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...