Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

ej ljudi, aj ne serite, da vam kazem ovako.

 

 

da napravis profil nacije na osnovu par poznanstava, suludo je. sad cete vi reci - pa ne pravimo profil nacije ali kul su blabla..

dalje, mozda su irci najkul narod na svijetu cijelom, meni i dalje ne ide u glavu cijela lozekanja.

 

 

ako je po tome, ja mogu reci da su amerikanci najkul narod na svijetu, posto nit me od njih ko zajebo, nit osto duzan. i ne samo to, nego

pravim odlican biznis s njima, strasno su ljubazni i kulturni, cijene rad i blabla, hiljadu drugih stvari.

postujem ih ko sto postujem i irce i ostale, lijepo je putovati i upoznavati i narode i zemlje i sve to.

ali loziti se da smo neka super bliska braca (po alkoholu), i jos milon gluposti koje tamo ljudi rade u kontekstu irske kulture, ali ne i spanske, rumunske, indijske.. mislim, jebi ga.

 

ja pukla preko 100 dolara za kartu da gledam Riverdance.. utrpala sam se sama na brodvej jedva, i shou je bio - fenomenalan, i vise od toga, nemam rijeci.

ali ne idem na casove riverdance, niti nosim zeleni sal, niti se opijam na svetog patrika.. itd.

 

 

i imam jednu musteriju, Englez.. ne da me nikad nije zajebao za ove 3 godine, nego mi je nedavno na sopstvenu inicijativu povecao platu. :D

hail the queen. : )

 

Moja poenta je bila da i na Zapadu ima svakakvih-dobrih,losih,onakvih ovakvih i to vazi za bilo koji narod ili naciju

Problem je sto neki ovde to posmatraju po sistemu-zapad good,balkanske zemlje-bad i sl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jok, tvoja je poenta skroz na mjestu.

 

 

ima svakakvih govana svuda, poenta je da - sto je zivot kvalitetniji (citaj: vise para, manje briga), tu su i ljudi ljubazniji..

nas je narod prosao svake jade, ratove i sankcije, i dalje se zivi tesko, plus sistem stvarno ne funkcionise kako bi trebalo i sve to covjeku dopizdi i postane nervozan, ili se lakta sam za sebe.. Amerima 20-30 dolara ne pravi razliku, ma ni vise od toga, a kod nas svaki dinar znaci i previse, i normalno da ti je teze da opstanes..

 

ja sam upoznala ljude sa svih strana svijeta i vecina je ostavila lijep utisak, dok su mi neki nasi na glavu sjeli.

s druge strane upoznala sam nedavno par nasih ljudi (poceli da rade za mene), i stvarno - ne da sam zadovoljna, nego stvarno dobri i posteni i vrijedni radnici.

 

 

glupo je praviti takve komentare, sasvim jasno, jedine generalizacije koje ja licno uvazavam su neke tipa da Azijati stvarno ne znaju da voze, da Britanci imaju grozne zube, itd.

sve ostalo, promuckaj i prospi, jerbo americko govno nije bolje od srpske torte.

ja to uskladim tako sto Amerima sluzim baklave, sarme, pite, a zauzvrat dobijam zelene novcanice. :D

a da, inace, ne prostituisem se, imam musterije kojima treba cuvati djecu, kerove, kupiti namirnice, organizovati zuraje, raditi praznicne dekoracije, cistiti, kuvati, peglati, nositi kosulje na hemijsko, cuvati kuce, ugovarati opravke/odrzavanja itd itd itd... za mene se prostituise moja ekipa ljudova sastavljena sve od Srbije, Bosne, preko Rumunije, Amerike, Indije, Meksika i dalje.

blondie pimp.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I treće, 200 000 janjičara, svaki imao pravo po 4 žene, dobio dvadesetoro djece... geometrijskom progresijom danas možeš doći i do pola turske populacije sa slovenskom krvi u venama.

 

Jes' ti svestan svoje nesvesti? Janjicari jadni i nemaju zenu tamo negde dok se ne penzionisu. Onu pravu. Mislim, ajd' ozene se tu negde oko 30. godine jadni, jedva ( u to vreme to je maltene penzija, posto kad krenes da se fajtas u naponu snage, oko 18. godine, ako dozivis tridesetu, ti si sefe Efendija). Gde bre ti ucis tu tvoju istoriju, daj nam te knjige o Mojsije? Janjicari su kao Templari, sort of (sem sto Templari ipak u ludilu ne prcaju, mada ja bih da sam jedan od tih baja). Tek kad su prolupali od slavae i moci, tamo negde u 18. veku (s pocetka) onda su stvarno poceli da sviraju kurcu i jdeu govna i uzupriraju vlast (o prcacini da i ne pricam). Cek bre, pa i ja da sam zesce jaje u najjacoj armiji u svetu i ziznji mi visi o koncu kad god odem medj kakve budale i nevernike (a za njih, to smo svi mi, kako su oni nas smatrali) normalno da ocu da ostavim zenu i dete. Jok, treba neka budala iz Krajine (nasa :rockdevil:) da mi satre tursko seme? Jebote, ljudi smo svi.

 

 

Inace, rekao sam ovo vec dva puta ali ajde da ponovim...Mnogi (dobro ajd nekoliko) nasi (srpski) velikani su rekli: Ne dao Bog da nas ima ko Rusa. Ili Amera. Pa mi bi satrli ceo svet. Ergo, mi uopste nismo cool. Nazalost. Ne u tom smislu. Evo recimo, Austrijanaca ima DANAS jedno 10-12 miliona. I nas. Da nas ima 100 miliona, pa mi bi satrli Austrijance. Aj' priznajte ko od vas ne bi bio za satiranje Austrijanaca da nas ima 100 miliona. O Madjarima i da ne pricam (nema uopste poente da spominjem Siptare, sve i da nisu proglasili Republiku pre par meseci, satrli bi ih '81. ko belu lalu). Mi nismo cool pacifisticki narod, mi smo mali isfrustrirani narod, koje su karali fakat, ali bi se mi svima najebali dadaije da nas ima.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na-h-sta-whak.

 

 

 

Na kraju krajeva, sta smo mi?

 

 

Nista. Slabici. Izgubili smo onu pravednu moc, ono po cemu su nas znali, onu ideju po kojoj bi za pravdu (i to 'Carstvo Nebesko') mi zrtvovali celu naciju. U medjuvremenu smo postali cinici i kukavice i mrgudi (kojima sada mnogi zele da naude jer nas ne postuju) i sazaljevamo sami sebe dok pustamo nase najokorelije zlikovce da maltretiraju druge nacije u nase ime. Ljudi, to ne biva. Mi ovde imamo coveke (da co'eke) koji imaju srce junacko ali i obraz. Bar ja sticem takava neki utisak. Mislim da oni znaju na koga mislim. Uostalom, mislim na nas. Bukvalno. Ne mislim ni na koga ko je vec spomenut u javnosti ili mu/joj se vi/mi divimo. Mislim na nas. Ima (i bilo je) ovde puno ljudi sa kojima bi mi bila cast da idem u nistavilo. Za nas i nase. Herojstvo je nula i nista, nebitna stvar. Radjace nase sestre i zene sledecih vekova, kao sto su i do sad. Ako hocemo rezultate, moramo da se zrtvujemo. Zivot. No biggie. Znam, neko ce reci 'vidi ga ovaj'. Ako ovi ne vide da smo spremni da ginemo, mrka kapa. Postoji alternativa, ali smo mi previse neuki za nju. Sta hocu da kazem? Pa mi bre ne mozemo da se ujedinomo medju nama, a kamoli sa nekim drugim? Recimo da stvarno dodju Kinezi, ili Rusi, ili Ameri, i pitaju nasu vladu da se izjasni oko neke politicke alijanse/platforme. Neeee, ne znaci to odma prodaju i to, prodaju bulje i sta ti ja znam, Savez. Savez bre. Naravno, Srbi se i ne secaju sta je Savez, pa odma cuvaju bulju. Savez nismo imali poodavno. Ali recimo da nam ponude, stajaznam Japanci savez, da budemo jebeno peto ostrvo (kako bese, Honsu, Kjusu, Hokaido i Sikoku. Evo, cisto statistike radi (i uopste niko ne treba da obrazlaze razlog, i niko ne treba da cima ikoga zasto/zato?) mi se ne bi ujedinili sa Japanom. Pod najjacim okolnostima za nas. Ono, cak i da kazu, preCednik Ujedinjene drzave moz biti Srbin, nema problema. Mi bre kapiramo da smo mnogo gotivniji i pametniji i jaci likovi od japanaca. Tak'i smo. Tu je nasa propast. Uopste nije problem da cemo da se mesamo sa Japancima i Japankama (a frajeri ce prvi poverovati da su Japanke super cool cure, ono 'men come first, women come second').

 

Ne bre, rasisti smo. I sve po redu. Lako je pricati kako smo cool, ali nismo cool. Neki dan pricasmo o tom rasnom mesanju/suzivotu. Iako i ja imam svoje probleme, a satro sam neopevani liberal, pricam sa kevom. MOja keva je super kul zena. No. You get the point. Ako mi je devojka crnpurasta 'talijanka, nema problema. Ako je plava skandinavka iz Teksasa (u Teksasu je jebeno 80% BELE raje iz te germansko/skandinavske ekipe), nema bre frke, zeni se sine Americhankom. A ako je leptica iz Obale Slonovace, moja rodjenu majku strefi samo takav rasizam. Sve je ok, samo dok se ne zenim sa malom koja nije bela. I onda razmisljas o tome. Mislim, alo, ovaj post ce procitati i zene. Nase. Kako ce se one osecati, ako ih neko gleda kao zene drugog ili treceg reda. Neka ce i reci, 'ako nema veze, u ludilu se ne bi ni udala za ne-Srbina ili stranca, onda opet...zene su ipak malo ravnodusnije prema svemu tome. Stavise, rekao bih pravicnije. A pravednost u mom srcu ima veliku ulogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego da

 

Zato se i obuzdah :pivopije:. A znas i sama (verovatno ti nije strano); da zene nekako umanje taj gnev u nama i jako cesto znaju da budu taj glas razuma, neka spona, kantar, balans, tava, sta li. Mi (muski) bi strogo trebali da se javljamo posle seksa. Pre neki dan, glavu sam hteo sam sebi da otkinem, jerbo nisam mogao da se potucem ni sa kim ovde (pitanje kako bi se i to neslavno zavrsilo, bilo po mene bilo po protivnika). Zato imamo Vas.

 

Nego, kolko ti je curke ostalo? Sta sad? Mi ovde zamrznuli. Ima, Bog te pita koliko mesa. Des' kila. Tragedija. MIslim, nce propasti, ali ono, kapiras i sama, there's no fucki' way we're gonna eat turkey in the next 6 months. Sta s' uradila sa ostacima? Homeless :pivopije::rockdevil:?

 

Ja malopre pricao sa ovim mojim klosarima (uz cugu), ali oni brate nemaju kako to da otope i podgreju.

 

Please advise :wub:.

 

 

bolje da...nego da dolazis ovdje na temu :)

 

Ti me bar kapiras....Znas vec kakav je kod nas lovostaj...

 

moja majka je madjarica

 

Neka joj je cast i cest :pivopije: . Uvek radije sa Madjarima u rat, kao saveznicima, nego sa Francuzima i Grcima. Sa Rusima je ok, ako hoce da se akaju za nas, ipak ih ima ko kusih pasa. Mada Rusi nikad nisu ni bili u Juzi. Onomad (WWII) Ukrajinci su bili ovde. Ne vole ih bas svi.

 

 

Aj da malo kontriram:

 

Ja sam ih upoznao na hiljade. Oni nas kapiraju kao Engleze, znaci dusmane. Nemas pojma o cemu pricas. Supercool da je taj Irac (ti Irci) bio cool prema nasoj stvari. Oni su cool kad im platis pice, jebe im se.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

da gledam Riverdance..

 

Kad sad nisam poginuo :icon_eek:. Kad si bila, sestro slatka. Taj fenomen je vec jedno cirka, hmmm, aj mozda lupam, deset godina star. Inace, originalni show je bio, ono, pao sam na bulju. One Ruskinje (bilo je tu i Irkinja) igraju, jebu kevu. Znas da su pola Ruskinje? U toj originalnoj preCtavi. Ali stvarno, i Irkinjice. Medjutim, Irci - Fuck Off. Posto sam, kazem, upoznao puno Iraca u zivotu, osobito nas karaju u poslednjih 20 godina. No, mozda nije ni njihova greska. Oni nas kapiraju kao Engleze, znaci smradove koji hoce da ocuvaju Bretanju (SFRJ/Jugoslaviju) posto poto, a ovamo nacije istu slobodu. Onda dok ja objasnim tim polupismenim degenericima da mi nismo delili Sloveniju, Bosnu i Hrvatsku nasim plemicima i vazalima za usluge srpskoj Kruni (kao Englezi) oni me gledaju belo. Jebe ih cinjenica da nas ima vise od ovih koji NAS jebu. Njih nema, njih ima manje. I tako dalje i tako dalje.

 

 

E sad, Irkinje nas gotive do bola. Em smo veci od vecine Iraca, em nismo pegavi. Poooogotovu ako znamo nesto u 7/8 (jen-dva-jen-dva-jen-dva-tri) u tom nekom njihovom tonalitetu.

 

blondie pimp.

 

 

Provalio sam da si mu ga dala po AmeriGan dream :rockdevil: u proteklih 6-8 meseci . Od selidbe nekako, ispade. Eto, za nauk, omladini. Radi Pamela od jutra do sutra, ali bar uziva te plodove rada sa najdrazima. Mozda ne sa Barbadosa, zasad, ali i'c ok. Mozda za pet-ses' godina. I onda ljudi pitaju, u cemu je fora vizavi Amerige. Fora je brate ako rmbacis (a nisi extremno glup - tojest ne "ra-dis-u-ru-d-ni-ku-zi-vot-ti-ni-je-lak"), skrpi se kinta, pa se ulozi, pa se unajme ljudi (ovi sto bi radili u rudniku da nema tebe ili slicne ekipe) i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebo to. raditi se mora. nemam diplomu, sa one tri godine na Politickim mogu dupe ovdje da brisem, ukoliko ne skupim neku opasnu kintu da se doskolujem, sto inace planiram.

a na kraju, ne moram nikad ni zavrsiti skolu, ukoliko je uslov da uzimam neki gadan loan, koji ce moji unuci otplacivati.

kontam, dvaes`osma mi je, volim biznis, ima ruznih strana naravno, ali 95% onoga sto radim, VOLIM, jerbo sve to radim kuci, samo me niko ne placa, a ovdje me placaju po par stotina na dan, zavisno od posla.

ogromno je iskustvo u pitanju, poznanstva i veze - pola tih musterija mi je u zivotu valjalo vise nego rodjena familija.

nemam nikakav problem s tim sto puno radim, radim otkako znam za sebe i gore poslove pa su me deset puta manje placali, ili nisu nikako.

veceras sam propustila omiljenu seriju (Fringe) da bi sastavila svoj recept za neku tortu koju zamisljah danima, ne zato sto sam glupa domacica i sto jelte volim da kuvam,

nego sto cu tu tortu sad za praznike da debelo unovcim na nekim vec ugovorenim partijima. u sta god pogledam vidim zelene dolare :)

svaleram se s kuvarima po restoranima za recepte, nudim ljudima da im cistim kuce, pa kad jednom udjem u istu, vise ne izlazim, postajem personalni asistent, i na kraju me zovu u ponoc,

da me pitaju dje su im carape.

raditi nije sramota, ali isto tako znam da ovdje sto na forumu, sto generalno od ljudi koje znam po Srbiji, pola njih ne da ne bi radilo ono sto ja radim, nego su mi se cak i smijali.

isto kao sto su mi se smijala djeca u prvom razredu osnovne sto su mi ruke bile standardno crvene od branja malina (mom starom nije palo na pamet da unajmi radnike :) ).

dal od nekih cudnih navika, sistema, mentaliteta - ali nasi ljudi imaju malo tu neku zicu gdje misle da su rodjeni za nesto vise.

isto tako znam da ima gomila nasih ljudi, koji su super radnici, i koji su bar ovdje, napravili prelijepe zivote, karijere i sl.

evo za primjer, nedavno sam imala party kod jednog od vodecih doktora za novorodjencad i sl. covjek je milioner, i strasno obrazovan, ali nema problem s tim da

pere sudje onako pred drugim ljudima, pomaze meni da iznesemo smece, mijesa sos da ne zagori i sl. s druge strane, imam naseg radnika, bez dva razreda osnovne,

ne pada mu na pamet, iako je placen za to, da obrise pod nakon sto je neki gost slucajno prosuo vino.

i onda ono komentari - jebo ti Ameriku, da ja njemu cistim pod, on ne zna ni ko mu je deda, a moj poginuo na Ceru i sl.

mislim, alo jebote, pocisti jebeni pod :)

inace, radim ovo vec 3 i po godine, krenula sam s jednom kucom, sad ih imam oko 30-ak na redovnoj bazi u toku jednog mjeseca.. posljednjih 6 mjeseci sam pocela da zvanicno radim

catering sto uzima jako puno vremena, i biznis se siri prilicno brzo pa je sto bi rekli tajm konzuming.

a da, gledala sam onaj telefon sto ti preporuci (blondie pimp treba da ima i sekundarni mobilni :) ) - ne moze se porediti s Ajfonom, nemas pojma.

mislim, posrani Ajfon ima tako neke mane i to (tastatura je govno) ali uh, sve ostale stvari su deset puta lakse i dostupnije i jeftinije nego na onom 500 dolara govnetu od telefona.

kako bi - Nokia E4 samting?

 

 

i kad smo kod Riverdance, apsolutno nenadjebiv momenat zrtvovanja, profesionalizma bio je kad je jedna od riba u sred plesa, znaci, drzeci se za ruke sa ostalih 30 plesaca, skakucuci slomila nogu.

mislim, ne znam dal je slomila, ali je tako puklo, da je sala ustala na noge otvorenih usta svi... ostala je u timu, drzali su je za ramena, skakutala je na jednoj nozi ali zavrsila tacku.

dobila je najveci aplauz, a suze su joj isle od bola.

inace, sou je bio, jebem li ga, prosle godine u ovo vrijeme, izgiboh za karte, i jedva jednu nadjoh.. sirotinja, sama isla, ali mi je bilo do jaja. :da:

a da, pratim ja riverdance, sta znam, posljednju deceniju, volim ih bas bas, i svidja mi se sto su ubacili elemente iz ruske i spanske kulture, malo americke (u kontekstu drame i sl) tako da nije ono strogo irski.

 

 

 

 

 

a curka, sine, sto se ne pojede, podijeli se. dobro, nas ovdje ima k`o Kineza, ali ja inace dijelim, ima ljudi gladnih oko nas, treba pomoci i dati.

imas narodne kuhinje svuda, ja kad god mogu ostavim ponesto, treba jebi ga. daj i dace ti se, nece dobro izaci ako samo skupljas oko sebe.

i meni se davalo, kad mi je trebalo, pa jebi ga, kontam da ima previse onih kojima treba.

 

 

 

 

inace, sve ovo sto si israo oko rasizma i to - pozdravi mamu :da: ostalo pojma nemas sta pricas, mi smo cool narod, uvijek cemo biti, ja sam ponosna na to ko sam i sta sam i odakle sam,

i nigdje me nije sramota da to kazem. i nasuprot tome sto umijemo biti i priglupi u kontekstu zivota, ili mozda vise lijeni, mislim da smo jedna od posljednjih nacija na planeti,

koja je uprkos svemu zadrzala neki zdrav razum. nema to veze ni sa vremenom u kom zivotu, ni sa dijelom svijeta u kom se nalazimo. zdrav razum je konstanta koja vrijedi uvijek i svuda

i koja NE TREBA da se mijenja. ako se mijenja, to onda nije zdrav razum, to je jebo lud zbunjenog, na moderan nacin. moja je pokojna baba imala nekoliko

kvalitetnih izreka i ponekad mi vrijede vise u zivotu nego sva nauka svijeta. kvalitetno rezonovanje nije stvar obrazovanja, nego stanja svijesti,

a danas toga sve manje ima.

a da smo mi svi dao Bog takvi kao sto ti kazes, da bi se najebali majke svima, u kontekstu da nas ima mnogo vise. bilo nas je jako puno kad smo bili glupi pa gradili bratstvo i jedinstvo,

Kraljevinu Srba, Hrvata i ostalih... potpisivali Dejton, davali (i dajemo) svoje u Hag, rasprodajemo zemlju i imovinu, nista nam sveto nije pa ni oni najblizi.

da smo mi takvog mentaliteta da se najebavamo majke ostalima, pa bar je jasno da smo kroz istoriju imali dosta prilika da to ucinimo, pa ne da nismo, nego smo lizali guzice, onima koje smo

trebali satrati sa lica zemlje.

mi se najebavamo majke sami sebi i u tome je nasa tragedija. tragedija je sto nismo nikad imali dobre vodje, dobre politicare. koji su uvijek narodu vise radili o glavi nego drugim nacijama.

mogli smo mnogo toga pa nismo, a i ne moze nas biti mnogo vise, kad smo sve dali i prodali, od zivih glava, do zemlje i ostalog.

zato, idi ti Boga ti, nadji tu tvoju s Obale Slonovace, zivjeli vi meni srecno i dugovjecno ;)

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Jes' ti svestan svoje nesvesti? Janjicari jadni i nemaju zenu tamo negde dok se ne penzionisu. Onu pravu. Mislim, ajd' ozene se tu negde oko 30. godine jadni, jedva ( u to vreme to je maltene penzija, posto kad krenes da se fajtas u naponu snage, oko 18. godine, ako dozivis tridesetu, ti si sefe Efendija). Gde bre ti ucis tu tvoju istoriju, daj nam te knjige o Mojsije? Janjicari su kao Templari, sort of (sem sto Templari ipak u ludilu ne prcaju, mada ja bih da sam jedan od tih baja). Tek kad su prolupali od slavae i moci, tamo negde u 18. veku (s pocetka) onda su stvarno poceli da sviraju kurcu i jdeu govna i uzupriraju vlast (o prcacini da i ne pricam). Cek bre, pa i ja da sam zesce jaje u najjacoj armiji u svetu i ziznji mi visi o koncu kad god odem medj kakve budale i nevernike (a za njih, to smo svi mi, kako su oni nas smatrali) normalno da ocu da ostavim zenu i dete. Jok, treba neka budala iz Krajine (nasa :rockdevil:) da mi satre tursko seme? Jebote, ljudi smo svi.

 

 

Inace, rekao sam ovo vec dva puta ali ajde da ponovim...Mnogi (dobro ajd nekoliko) nasi (srpski) velikani su rekli: Ne dao Bog da nas ima ko Rusa. Ili Amera. Pa mi bi satrli ceo svet. Ergo, mi uopste nismo cool. Nazalost. Ne u tom smislu. Evo recimo, Austrijanaca ima DANAS jedno 10-12 miliona. I nas. Da nas ima 100 miliona, pa mi bi satrli Austrijance. Aj' priznajte ko od vas ne bi bio za satiranje Austrijanaca da nas ima 100 miliona. O Madjarima i da ne pricam (nema uopste poente da spominjem Siptare, sve i da nisu proglasili Republiku pre par meseci, satrli bi ih '81. ko belu lalu). Mi nismo cool pacifisticki narod, mi smo mali isfrustrirani narod, koje su karali fakat, ali bi se mi svima najebali dadaije da nas ima.

 

 

niko nije cool kad ga ima 10 miliona. Mada takođe niko nije toliko metiljav kao mi kad ga ima 10 miliona. I što reče blondie, šta mi sve nismo jebali, to je strašno...

Neko jednom reče da nema velikog naroda bez velike ideje. Kad ono ispade najveći narodi u Evropi Njemci i Britanci. A velike im ideje, majku mu.... A mi eto nit' smo poklali Hrvate nit' smo kolonizovali pola svijeta, pa nismo cool. Pitanje je šta je onda cool. Jes' ti gledao Crnog Gruju?

 

Ali ajde da ja griješim oko turske rase, izvoli, onda ti daj objašnjenje bijelog Turčina. Ako imaš bolje objašnjenje, izvoli, ne znam šta drugo da ti kažem oko toga. Turci su bijeli - kako? That is the question.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne moze se porediti s Ajfonom, nemas pojma.

mislim, posrani Ajfon ima tako neke mane i to (tastatura je govno) ali uh, sve ostale stvari su deset puta lakse i dostupnije i jeftinije nego na onom 500 dolara govnetu od telefona.

kako bi - Nokia E4 samting?

 

Tastaturu? iPhone nema tastaturu. "iPhone is a piece of shit and so is your face", to treba da ti je mantra. Ova zapadni propagandni menadzeri ti dosli glave. Jel moze taj iPhone da mi resetuje servere u firmi? Ne moze. Jel ima telnet? Nema. Jel mu radi Flash tehnologija. Ne radi. It's an overhyped piece of shit. Al' ako se tebi vise 'svidja', sto je relativna kategorija, more power to you. Na kraju krajeva, to je tvoja tesko stecena kinta.

 

ima ljudi gladnih oko nas, treba pomoci i dati.

 

Ima naravno. I to Amera. Njima delim na dnevnoj bazi prakticno, a ne curku jednom godisnje. Znas i sama da zive oko 7-11 i slicnih establishmenta, ne da ih se eskivirati.

 

 

mi smo cool narod

 

Kako ko. Pa u prvom pasusu si spomenula te nase kul likove kojima je za pare ispod casti da Ameru, ciji se deda nije tukao sa nama na Ceru, obrisu pod. Ok, ako taj je taj Amer beo, onda nije rasizam nego nacionalizam. S druge strane, mi smo neopevani rasisti. Imao sam u Beogradu kao klinac par drugara iz Afrike, crnci. Pricaj ti to nekom drugom. Uostalom, koliko Srba znas iz medjurasnih brakova. Tu i tamo neko zeli da proba, da vidi, mozda i da ispadne baja ali vise iz neke znatizelje da 'oseti' neku osobu druge rase, ali se uglavnom na tome zavrsava. Nezamislivo nam je da u nase 'nebeske' porodice udje neko stran.

Sto se moje stare tice, upravo je tu poenta. Na pairu je kao super-cool, ali samo onda kad je se to ne dotice. Kao, nema frke, svi ljudi su jednaki ovo ono. Onda cim joj realnost zakuca na sopstvena vrata, druga slika. A ovo ostalo sto si napisala, to su obicna trabunjanja koja slusam iz te nase unutrasnjosti decenijama. Mogli smo bre mikurac. Da smo mogli uradili bi, i satrli bi sve oko sebe. Mi smo bre Turke pomagali vekovima u bitkama protiv Hriscana. Alo, dozovi se pameti. Budi ponosna Srpkinja samo u vezi stvari kojima treba da se ponosimo, ali isto tako ne preteruj i nazivaj nase negativne osobine pravim imenom. Case in point, pa mi smo onomad pukli Hrvata u sred parlamenta, nije bilo obrnuto.

 

Taj nas srednjevekovni mentalitet mora da se promeni. Inace, iz nekog mog iskustva, srpstvom se u inostranstvu najvise busaju oni koji su i najmanje odradili za isto, i kojih se cesto i stide kod kuce.

 

 

 

 

niko nije cool kad ga ima 10 miliona.

 

Kako, sta fali Fincima, Svedjanima i Dancima (njih je malcice vise) Norvezanima, Madjarima, Cesima, Slovacima, Islandjanima, Luksemburzanima (ovih je saka), i tako tima. Svi su tu negde oko 10 milioncica, give or take a few.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. iphone ima neku kuckalicu, zvao je ti tastatura ili ne. sve te stvari koje tebi trebaju u funkciji, trebaju ti za biznis, za nesto vise, a ja - i ostalih milioni korisnika ne spadamo u tu kateforiju.

nama treba sms, pozivi, gps, lako koristenje neta, neke tu i tamo zezalice, par programa i to je sve. sve sto ne znam za sta sluzi, ocigledno mi ne treba, ako tebi nesto vise treba a ti rokni 500 dolara na nokiu.

svakako sam na ATT-Cingular, 200 dolara za telefon poput ajfona sasvim je okej.

kad budem znala obarati satelite, onda sigurno ima da nosim neki super ufurani lap top :)

 

2. pa svakako, nisam ni rekla da treba davati samo oko thanksgivinga, nego generalno kad god je covjek u mogucnosti. to se zaboga podrazumijeva.

 

3. vec sam rekla nekoliko puta, profil neke nacije ne moze da se pravi na osnovu par pojedinacnih slucajeva.

ja sebe ni svoju porodicu ne smatram nebeskom, niti sam vaspitava u tom duhu. ne da zamisljam da sam vise bice od crnaca, ali jednostavno sebe ne mogu da vidim u istom krevetom s takvim, kamoli da pravim djecu.

ne smatram da je to rasizam, jer evo ima dosta crnaca koje cijenim pocevsi od preCjednika nam do Opre i njima slicnih. podrska onome sto cine, idejama, razmisljanjima, apsolutno ih ne gledam po boji koze kao ni gomile

drugih crnaca s kojima sam u biznisu. druga je stvar sto ne mogu da se vidim s crncem u zajednickom zivotu, kao sto ne mogu da se zamislim s nekim muslimanom, kinezom i sl.

najbolja prijateljica mi se udaje za Hindusa - stvarno dobar covjek, prelijepu vezu imaju.. rodjeni su i odrasli u Americi, isli u skole s razlicitom djecom, izlazili i druzili se zajedno. oni stvari vide drugacije nego ja,

koja sam prvog crnca vidjela u desetoj godini zivota. ne smatram se opet zatvorenom osobom, jer druzim se ovdje sa svim rasama, i apsolutno nemam nista ni protiv koga.

samo mozda imam malo jacu vezu sa familijom, sa precima, malo vecu svijest o tome ko sam, odakle sam i sta sam. definitivno nisam s neba sisla, ali gledajuci okolinu oko sebe,

u kojoj se svaki drugi brak raspao, u kom djeca ne znaju ni ko su ni sta su, u kojoj PO MOM vidjenju vlada neka anarhija u kontekstu tog porodicnog sistema... na zalost da je tako,

i to nije SAMO "greska" bijelih ljudi, statistike (koliko ja pratim) govore u prilog tome da je preko 50% medjurasnih brakova vec u startu osudjeno na propast.

postoji nesto valjda sto ocigledno ne funkcionise, a to su jebem li ga RAZLIKE, ogromne.

i to stalno nametanje da smo mi, koji necemo da mijesamo gene s obojenima, rasisti - a svi ostali super moderni, liberalni, otvorenog uma - ide malo na zivce.

okej, zovi ti mene kako oces. ja imam plan da ostarim s ovim ovdje bijelim covjekom iz svoje rase, svoje nacije, da imamo djecu, i super nam ide, dugo smo zajedno.

a ti ako oces, zivi 2 godine s nekom s Obale Slonovace, razvedi se, pa ozeni Kineskinju, pa se razvedi, pa uzmi neku Meksikanku.

gdje god ti upali, da si sretan, nemam nista protiv toga da zivis s kim god da zelis da zivis. samo nemoj meni soliti pamet da sam rasista.

 

 

3. ako ti zelis da vjerujes u to da smo mi kroz istoriju bili bijednici koji nisu nikome mogli jebati mater nego smo bili fini prema svima jer smo se bojali ustasa, balija i ostale gamadi, onda okej. misli sta oces, zivi u strahu od koga oces.

ali ovako kroz to misljenje da smo niko i nista, da smo osvajacki nastrojeni uvijek bili (samo nismo smjeli nista poduzeti), da je to daj Boze tako. u tom slucaju, ne bi gomila nase najbolje vojske bila na Haskoj optuznici, ali jeste. zbog takvih kao ti. koji okolo jedu govna da smo mi budale, osvajaci, koji smo htjeli Veliku Srbiju a dobili kurac. da smo Bogdo imali pravu ideju i prave ljude da to odradimo, politicki pametno i polako, sad bi takvi kao ti bili najveci Srbi po Americi. ovako, ti bi zenu s Obale Slonovace, ali cekas i dalje majcin blagoslov ;)

 

 

4. nas "srednjovjekovni" mentalitet moze tebi biti pogresan, i to je okej. opet kazem, ti pravac na Obalu slonovace, a nemoj da se nerviras oko nas seljaka, posto si super liberalan, to ti otvara mnoga vrata, mnoge obojene brakove, mnogo kutaka svijeta gdje mozes da zaboravis ko si i odakle si. samo nemoj ostale da ubjedjujes u to. bijase Andric rekao da covjek koji ne zna odakle dolazi, ne zna ni gdje ide. a pogotovo u ovakoj velikoj zemlji, vjerujem ti da si kroz godine mozda malo izgubio, i nema nista strasno u tome. nek ti djeca ne znaju ni rijeci srpskog, nemoj ni slucajno da ih krstic u pravoslavnoj crkvi, ni slavu da slavis, ili ne daj Boze Bozic. budi to sto jesi, liberalan uspjesan karijerista, covjek bez ogranicenja, samo opet kazem - tesko ces mene ili slicnima meni ubjediti u to da je to jedini pravi put.

 

 

5. ja ne busam srpstvom niti sam ikada. pogotovo ne po inostranstvu. stalno slusam takve komentare od ljudi slicnim tebi. blondie je 4 godine provela na prvoj liniji fronta, izgubila sam dosta familije u ratu, vidjela sve ono sto ni u filmovima ne postoji, otac me vodao po frontu jer nije znao kud ce sa mnom... zivjela sam mnogo godina po izbjeglickim centrima, pomogli su mi mnogi ljudi, i pomogla sam mnogima. da nas nije Slobo prodao u Dejtonu, sad bi drugu pjesmu i ti pjevao. ruzno je cak i pomisliti, da Srbi s one strane Drine nisu odradili dovoljno za srpstvo, a znas li sto?

zato sto mi nismo tu bili da branimo srpstvo. na televiziji se pricala jedna prica, ali istina je da je 99% nas ostalo tu zato sto nismo imali kud da idemo, zato sto nam nije palo na pamet da se predajemo, zato sto je to nase, jer smo rodjeni tu i radjani vijekovima. branili smo ono sto jesmo, domacini na svom ognjistu, i mislim da bi dosta ljudi odreagovalo isto, da su bili u nasoj kozi. mediji to malo napumpaju kao srpstvo, samo time sto pripadamo srpskom narodu, i to je isto tako okej, i nema nista pogresno ni u tome. samo kazem, to je bio na kraju propratni elemenat. aludirati na to da neko nije ucinio dovoljno za srpstvo, izvini - ali idiotska je izjava. moj stari se borio prvo za sebe i svoju familiju, borio se jer je to jedino sto mu je ostalo, jer je to bila prava stvar u tom trenutku. i jer je to ono sto je njegov otac uradio u Drugom Svjetskom, i djed u Prvom. i pradjed u Balkanskim ratovima. i prije njega djed, koji se tukao s Turcima. gdje ces obrukati sve to, i reci djeci da si pobjegao?

mozda je moj stari tebi zlocinac, i mozda nije ucinio "dovoljno za srpstvo", a mozda nisu ni gomila drugih koji sada vozaju kamione po Cikagu, grade kuce po Los Andjelesu, ili ciste kazina po Las Vegasu. moguce da se sad po tebi, busaju po inostranstvu i da nisu ucinili dovoljno... ali pusti ti njih, svak svoju muku nek muci, ti nam pravu reklamu pravis, nigdje nisam cula stranca da nas tako ocrni k`o ti u ovih par postova.

 

 

 

6. pojam srpstvo se u ovoj temi, i generalno u dosta nasih domacih medija pominje konstantno u nekom cinicnom smislu, kao neka stvar sto ne postoji, a sto svi mi jadnici preko Drine zamisljamo u svojim glavama, a cega s druge strane treba zapravo da se stidimo...

pogledam Amerikance, tacnije imigrante koji su juce stigli u ovu zemlju a vec danas su istakli americku zastavu ispred kuce, ponosni na to sto su mogli da glasaju, i da budu Amerikanci. da, Amerikanci, tako se zovu. kod nas se takvi ljudi zovu nacionalistima u najpogrdnijem smislu. zovu se radikalima, seljacima. zovu se srednjovjekovnim budalama. nekako, nisu reprezentativni za Evropu, i Evropsku Uniju. ovdje, da bi bio Amerikanac, moras da se osjecas tako, da glasas, placas taksu, imas taj neki americki duh, pa kakav god on bio (kapitalisticki ili kako god). kod nas, zivis u Srbiji ali nekako nije pozeljno da se deklarises kao Srbin, bolje ces proci kao Siptar, Madjar, Cigan. a jos ako pomenes da si ponosan na srpstvo i sl, svi ti se smiju, i otpisuju te k`o propali slucaj. ako jos istaknes sprsku zastavu pred vrata, budi siguran da ce te neko otkucati za Hag.

a taj neko najvise spada u grupu ovih sto bi rado da se mijesaju s Afrikancima, sto misli da je svaki ubogi general spreman za Hag, sto misli da je zdrav razum stvar srednjeg vijeka, a srpstvo rijec koja nije stvar ponosa nego ironije.

 

 

 

 

pisala bih jos dugo, ali sutra slobodan dan za mene pimpa.... pa da odmorim ovu srpsku dusu u srpskom duhu, misleci na srpstvo. :)

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Kako, sta fali Fincima, Svedjanima i Dancima (njih je malcice vise) Norvezanima, Madjarima, Cesima, Slovacima, Islandjanima, Luksemburzanima (ovih je saka), i tako tima.

 

a oni su cool na osnovu čega? Imali su oni svi svojih pet minuta ''slave''.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Steta sto niste ovde. PB, Axe, Tom, Dutja (kao dezurni liricar) i tako neka ekipa, ma svi. I Blondie i muz joj, ovaj moj kriticar. I'am to neko vino a i raspolozen sam da slusam.

Bilo bi to lijepo, vidim tu i mape po zidovima, powerpoint prezentacije i bizmarchenje do jutra :) Mada, cenim da bih vas uglavnom slusao jednim uvcetom (ali sa poshtovanjem, molim lepo) dok vadim alnico 8 iz screaming demona i guram ga u custom :smoke: ili nesto slicno ;)

Edited by Tom Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ blondie,

 

u nekim stvarima se slazem sa tobom, ali u nekim stvarima si se dosta izletela. jedva sam procitao celu poruku od silne patetike.

pojam srpstvo se u ovoj temi, i generalno u dosta nasih domacih medija pominje konstantno u nekom cinicnom smislu,

- svasta. niko u javnosti ne pominje srpstvo u cinicnom kontekstu, a pogotovo ne "DOSTA NASIH DOMACIH MEDIJA" . izvoli navedi mi primere: koji to mediji pominju srpstvo u cinicnom smislu i navedi kad i kako.

 

sta se zapravo desava: skupi se gomila jadnika koji nemaju nista u zivotu osim da budu "srbi" (to im je jedini licni kvalitet, slicno kao sto je zaludjenim navijacima jedini kvalitet da budu "delije/grobari"), i da bi se dokazali, pocnu da prave sranja - uglavnom prema neistomisljenicima (ako su u manjem broju). takvi ljudi se okupljaju po raznim strankama (radikali, na primer), po raznim i udruzenjima tipa "obraz", "dveri srpske" i slicne bljuzgotine, pa su tu navijaci i ostali.

 

njima su NEOPHODNI NEPRIJATELJI da bi opravdali svoje postojanje, i kad god cujem da neko proziva nekoga da je "protiv srpstva" - odmah mi je jasno sta je u pitanju. naravno, tu se cesto desavaju razna sranja, pa to osvane na vestima. posto ti ljudi ("nacionalisti") nemaju muda da prihvate licnu odgovornost, onda se kriju iza "srpstva" i kazu "ko nas ne podrzava taj ne voli srpstvo i srbe". svi atributi kukavicluka su pristutni, a cik pogodi kome ta ekipa nanosi navise stete.

 

upravo zato je nacionalizam stetan - jer cela nacija trpi zbog ljudi koji prave sranja i kriju se iza pojma "srpstva". na primer, verujem da niko od stranaca ko je TEBE licno upoznao i ko sa TOBOM licno saradjuje - ne misli nista lose o srbima, pogotovo ne na osnovu utiska o tebi (deluje mi da si postena u poslu i da nikog nisi zajebala, na primer).

 

u sledecoj nekoj od sledecih poruka cu napisati nesto vise o nacionalizmu i kako su ljudi koji preterano potenciraju pripadnost svojoj naciji - zapravo ljudi bez licnih kvaliteta, duboko nezadovoljni sobom i nesigurni u sebe. (i ne, nisam na tebe mislio, nisi ti centar sveta ;)). neki ljudi u srbiji su uspeli cak i da ukaljaju pojam "patriotizam" koji je nekad imao pozitivno znacenje, a kad danas vidim ko se predstavlja kao patriota (sve same kukavice, slabici i ljudi puni straha od svega i svacega, uglavnom ljudi koji nista nisu postigli u zivotu), blam me je da za sebe kazem isto to. a hteo bih.

 

ako jos istaknes sprsku zastavu pred vrata, budi siguran da ce te neko otkucati za Hag.

kakva patetika. :) :) ispada da ovi sto sede po hagu, oni su, eto jadni "samo kacili zastave ispred vrata" (kao sto je marko milosevic "samo nosio gajbice pa zaradio" :)).. mukice, nista nisu lose ucinili, to su sve divni ljudi. daj, mani se patetike i cmizdrenja, uopste ti ne stoji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta se zapravo desava: skupi se gomila jadnika koji nemaju nista u zivotu osim da budu "srbi" (to im je jedini licni kvalitet, slicno kao sto je zaludjenim navijacima jedini kvalitet da budu "delije/grobari"), i da bi se dokazali, pocnu da prave sranja - uglavnom prema neistomisljenicima (ako su u manjem broju). takvi ljudi se okupljaju po raznim strankama (radikali, na primer), po raznim i udruzenjima tipa "obraz", "dveri srpske" i slicne bljuzgotine, pa su tu navijaci i ostali.

 

Za ovo se slazem :da:

Skineri i njima slicni su drustveni talog i sljam najgore vrste ;)

To su oni sto se najvise deru i busaju u grudi na sva zvona a kada pocne rat i pripuca se njih nema ni od korova :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Nemam sta da ti repartiram na zalost, em imam utisak da si puna gorcine em mi u afektu imputiras gluposti. Post ti je ko 'slovenska antiteza', postavljas pitanja pa onda sama dajes odgovore (koje pripisujes nekom satro 'mom' nacinu razmisljanja). Elem, sve ti je oprosteno i zaboravljeno :da:.

 

 

Nokia rulez.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaginos:

 

 

sljam od ljudi je sljam. uzimali oni ovakve ili onakve etikete, pozivali se na ovo ili ono - oni su sljam. kriminalcima nema mjesta u mojoj prici. nisam mislila ni na navijace ni budale kojima je mjesto u zatvoru.

pojam srpstva kod nas su reprezentovali ljudi poput Cece i Arkana, turbo dizelasi s krstacama oko vrata i njima slicni.

pa tako svako normalan ko je ponosan da kaze da je Srbin nekako krene da se etiketira ko neka budala.

 

kad kazem mediji, mislim na ono sto citam i gledam po netu, sta znam, ima tu tona primjera, da ne izvlacim iz konteksta.

evo recimo ti prvi tvrdis da je nacionalizam poguban ili sta god.

reci to jednom Englezu. mislim, pravom Englezu. ne Hindusu, Pakistancu, pijanom navijacu Celzija, nego normalnom covjeku.

 

krivo mi bude kad gledam evo Amerikance, ponosni su na to sto jesu, ponosni su i na Obamu, i on je covjek koji reprezentuje sav taj ponos, i sta znaci biti Amerikanac.

kod nas - ako ti je drago da budes to sto jesi - Srbin domacin, slavis slavu, dicis se obicajima, tradicijom, kulturom, e - to je pogubno, jer ili si Seseljovac, ili si iz Obraza, ili si navijac Obilica.

pogubno je upravo zbog toga sto nas Evropa nece, a mi uporno ocemo tamo, pa Bog. no to je neka druga prica.

pogubno je jer nije nekako, sta znam, moderno.

okej je biti Francuz, i boriti se za svoj jezik, i imati nebrojeno zakona kojima stitis francuski jezik, kulturu, istoriju, super je biti i Italijan, oni pa pogotovo bar ovdje imaju strasno jaku zajednicu

i apsolutno ce jedva docekati da ti kazu da su Italijani, cak i ako im je prababa polu-Italijanka, ali nekako pogubno to sve ispade pogotovo za nas.

mi umjesto da se borimo za to da na pravi nacin reprezentujemo to sto imamo, a to su bogata istorija, spomenici, crkve, gomile obicaja,

turizam, sta god - a ne..... nema mjesta nacionalizmu. nekako, bilo bi super-ultra-shik-kako god, da mozemo reci da smo Evropljani.

 

ja prva sam protiv seljaka i budala, pa bili oni pripadnici koje god nacije. no takvi se nisu tukli po Krajini ni Bosni ni Kosovu.

niti su dovoljno obrazovani da nas predstavljaju na nekom visem planu.

i reci da neko nije dovoljno ostvaren kao covjek, pa utjehu trazi u nacionalizmu...... sta znam, nevezano za Srbe, imas hiljade primjera sirom

planete po drugim nacijama, gdje bi ta izjava zvucala smjehotresno.

reci to Barak Obami. i tu da stanem.

 

 

a ovi sto su mnogo zla ucinili i sjede u Hagu, bilo kako bilo, tamo im nije mjesto, pa taman ih mi kacili redom po Terazijama. ali jok,

dva Srbina, tri stranke, izda brat brata, sto je bilo sveto, sad je smijesno, i onda dolazimo do psiholoskog presjeka Srba.

ili su navijaci, obrazovci, Cecini fanovi, ili su prosto "bez licnih kvaliteta", puni nesigurnosti i sl. nema ga treceg, da ga jebes :)

 

 

 

mozda ja zvucim pateticno, ali pokrili ste me s tim da se samo nesiguran covjek osvrce i trazi u nacionalizmu. :lol:

 

nije ni bitno, drugovi i drugarice (mozda vam ovo zvuci prikladnije?), ako se vi ne osjecate ugodno u kozi u kojoj jeste, ako vas je stid sto ste rodjeni gdje jeste,

i ako bi najradije da imate epitet Evropljanina ili prosto gradjanina svijeta, a ne Srbina, onda to je okej, sto bi rek`o Nele Karajlic "ne prenosi boles` na drugog". ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi to lijepo, vidim tu i mape po zidovima, powerpoint prezentacije i bizmarchenje do jutra :) Mada, cenim da bih vas uglavnom slusao jednim uvcetom (ali sa poshtovanjem, molim lepo)

 

 

 

mislis da ostali ne misle isto o tebi, ono s jednim uvcetom i to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...