Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

Pogledajte poligraf:

http://b92.blip.tv/file/1528812/

 

Gost je Verica Barać, koja priča o korupciji.

Već sam ranije na vestima video tu ženicu i mogu da kažem svaka joj čast.

Oduševio sam se koliko je provalila domaće političare i kako smelo napada i vladajuće partije i opoziciju.

 

Pogledajte obavezno i bacite komentar. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se Ameri junace amerikanstinom to je posve drukcije prirode nego kad se Italijan, Srbin, Francuz ili Nemac dice svojim nacionalnim podrijetlom. Ameri su upravo oni Nemci, Italijani, Poljaci, Irci, Englezi, Francuzi o ostali kojima taj stari nacionalni momenat (tojest etnos, narodni momenat) ne predstavlja nista, i kao stari Rim ujedinjeni su oko Ideje. Ne oko podrijetla. Kad se ovi ostali busaju svojim nacionalizmom, ujedinjeni su samo oko lokaliteta i podrijetla, nikako Ideje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liberali seru o nacionalizmu - pa prvi nacionalisti su upravo svi ti narodi oko nas (krenuvsi od madjara, hrvata, pa do engleza i francuza), zato i bolje prolaze.... Sve drzave imaju nacionalni program, samo mi moramo da se stidimo on cega smo i budemo moderni, liberalni i demonkratski! Bolje biti Srbin koji slavi slavu, ima bogatu istoriju i zna da se provede iskreno nego 'evropljanin' koji pije moku i slusa dzez dok prica o modi i polozaju potlacenih homica u Francuskoj i Holandiji.. :puke: Ne daj Boze da udjemo u EU!

 

Ti Kalife mnogo kucas i dalje, ali nista nisi rekao... :no: QL je pljuvati po svojima, ali razlika izmedju dijasporaca kao sto smo ja i ti je ja ne zelim da idem na koncert Seke Aleksic i stoga se drzim dalje takvih okupljanja, a ti zato sto smo zlocinacki, osvajacki i genocidan narod... :no: Ista trula laz koju guraju Siptari i bosanski muslimani i frendz..! Od skora cujem pricu kako smo silovali i pobili/proterali na stotine hiljada (nevinih) albanaca, hrvata, bosnjaka i ostalih nacionalnih manjina u periodu 90-tih, kako smo probali da osvojimo Sloveniju, Hrvatsku, Bosnu, Albaniju i da nas nije sprecio junacki NATO, i ostatak Balkana!! :) :) :) :) Mislim, sve se to gura na celu sa Srebrenicom iako SR Jugoslavija i SR Srbija nije ucestvovala u 'pohodima' na te republike, vec pomagala svoj potlaceni narod na tim teritorijama (izuzev Albanije), na celu sa viskoko strucnim i sposobnim vojskovodjama i ostalim humanitarcima... U detalje policije i vlasti ne ulazim, jer je poenta da smo poceli prihvatati te lazi, neistine i govna o sebi, pod okriljem liberalno-demokratskih govana poput Natase Kandic i ostalog ustaskog udruzenja koja obilazi okolo i kenja po televizijama o nama... Sto dovodi do sledeceg: Ili smo Srbi ili nismo, sto znaci ili cemo se boriti za nas ili bolje da nas nema.... Mi smo nekada bili pojam demokratije i tolerancije, sada nas svi pljuju i cak govore da smo 'nacisti' 21 veka, iako nemaju 3g mozga o cemu pricaju ali sta drugo da misle kada bi neko kao ti samo slegao ramenima i rekao '...pa da, mi i nas zlocinacki vodja Sloba i kompanija... jebiga kad smo osvajaci'...

 

Iako su neke od ovih govana previse trula da bi se i mislilo na njih, ali to je ono o cemu se sada prica i kenja, bezobzira na nedostatak znanja o istoriji, geografiji i ekonomiji (politiku da ne spominjem), ali to je na kraju krajeva protiv naseg naroda i treba ustati protiv smradova i reci NE (bilo da su oterani u pm ili ne)... Ja znam da ne mogu da dozvolim da mi neko sere o Srbiji i narodu a ne zna sam na kartu da se ubode ili bez identiteta mi prica o nasledstvu ili tradiciji (mislim na zapadnjake)....... itd itd... Poserem se na Srebrenicu, niko ne prica o pobijenom narodu koji je tu pre ziveo, a ne radi se ni o muslimanima ni hrvatima, NI ALBANCIMA (mislim, bidi moderan = biti neinformisan).... Postaju mi ljudi isti, bilo da su nasi, muslimani ili ostatak sveta, kada dodje o ovoj temi - kazem, ili si Srbin ili nisi - izaberi sudbinu (zvuk kao iz Mortal Kombata)!

 

Menovar i Satirikon rulaju! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ništa protiv slava i srpske istorije. Ko bude želeo da zna kakva je saznaće istinu. Tako je oduvek i za sve bilo, tako da ne vidim u čemu je problem.

 

 

Eto ja baš tražim (al sva sreća ima na ovom forumu još po koja normalna osoba pa je post obrisan) post našeg druga Mite u kojem bez jebemti kaže da sve što nama treba je jedno etničko čišćenje albanaca do Skadarskog jezera.

To je samo primer, ima ovde sijaset ljudi koji bi se složili sa tim.

 

Tako da ti Ivane ne moraš ništa da brineš za ove liberale. Neće to skoro kod nas.

 

 

pozdrav iz Srbije

 

 

 

P.S. Možda bi trebalo da se doda opcija ispod imena svakog člana da mu piše da li je Srbin ili nije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje biti Srbin koji slavi slavu, ima bogatu istoriju i zna da se provede iskreno nego 'evropljanin' koji pije moku i slusa dzez dok prica o modi i polozaju potlacenih homica u Francuskoj i Holandiji.. :puke: Ne daj Boze da udjemo u EU!

Vidi se da ne zivis ovde.

Ovde su ljudi koji slusaju dzez uglavnom strejt i visoko obrazovani, dok najvise gej populacije PROVERENO ima upravo medju onima koji idu na Seku Aleksic i redovno piche po slavama, pa ti zamisljaj koliko je tek to iscaseno. Mislim, budimo realni. Nema to veze sa EU ni US, to je Srpska gay scena bato.

Edited by Tom Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tom -Jebot Otac! :ph34r: Nisam mislio bukvalno, vec metaforicki zbog znaka navoda = folirancija. Naravno da dzez nije za bilo koga, pogtovu ne worshipere Seke Aleksic, ali sam zeleo da upakujem sa vise atributa individuU, da ne smaram sa detaljima jer napisem vise nego sto zelim na ovakvim temama... i samog sebe smorim!

Sto se tice nase gEy scene i gEyova, ne znam mnogo sta se tu desava osim da su vecinski (ako ne i svi) za sve moguce liberalne pokrete, stranke, udruzenja i da dobijaju batine kada se skupe. Mozda sam trebao da parafraziram, ali poJenta je bila neki prosek isfoliranog tipa/osobe/zivuljke (moguce da sam pokupio stereotip odavde, ali nebitno), jer imam utisak da se tu kod nas drustvo (pocelo da) deli na neki nacin na moderne i tradicionaliste (u neku ruku) sto se tice teme 'ko sa kim' i sl... Razlika izmedju pravih brdjana i isfoliranih pedercica (u ove druge ubrajam sve koji se tako nose, ne i savijaju), gde prvi su ono to je sto je, a drugi ne znaju ni odakle si i ne interesuje ih, a vec su prihvatili neke nove i 'neprirodne' nacine zivota, ali tu stajem da ne idemo dalje u diskusiju o pravima, itd...

 

@DedMenVoking - Nisam bio na forumu (temi) duze, pa ne znam tacno o cemu pricas... Nisam znao da je Mita toliko opasan i radikalan, moja primedba je da se trebao kulturnije izraziti, jer se nesto mora desiti... ;):P Sto se tice liberala, znam da su tu i da su odavno poceli da laju i stvaraju jos gresniju sliku o Srbiji (primer, izvinjavajuci se kromanjonskim narodima za nesto sto se nije desilo, itd...).. mislim, to je problem.

 

 

Bilo kako bilo, ja rulam i tacka! Tko ima problem sa tim, moze se javiT Bjethoru na p.m.! :ph34r:

Edited by Ivan_Creed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ali svako drustvo se deli na moderne i tradicionaliste, kapiram da to nije zabrinjavajuce. Sta vise, neizbezno je. Standardno svuda, pa i kod nas.

Nebitno, kapiram te i razumem sta si hteo da kazes.

A kad smo vec kod toga, to da su svi u udruzenjima i kao ultra libero, to je samo vrh ledenog brega. Ne seta se svaki frajer koji jebe redovno u majici Jenne Jameson na sajmu erotike, pa tako ni svaki gay ne ide javno. Namazana je to ekipa. Ali dosta o njima, ko ih jebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovo se slazem :da:

Skineri i njima slicni su drustveni talog i sljam najgore vrste ;)

To su oni sto se najvise deru i busaju u grudi na sva zvona a kada pocne rat i pripuca se njih nema ni od korova :)

 

a sta ti znas jado jedna?

Licno, nikad nisam bio skins, vecina su pozeri...ali ovi bas koji su pravi, koji nisu pozeri, znam mnoge koji su bili na ratistima...zato ne lupetaj o onome o cemu nemas pojma...

Ako ne verujes, rado cu te odvesti do nekog od njih, pa da vidimo sta ces reci, garantujem da bi cutao...kao pickica...znas i sam...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ali nista nisi rekao... :

 

Eto ti sad. Ja mislim da sam svasta rekao, sad koliko je mudro generacije ce proceniti.

 

Drugo, ti si na zalost opet jedan od likova koji imaju dar da u svemu vide crno i belo. Ja ne tupim da smo genocidan narod, i to sam objasnio pre par dana ovde ili drugde. Ko radi taj i gresi. Svakom narodu se desilo u istorji da ucini nesto necasno nekom drugom slabijem narodu. Ili pojedincu, Boze moj. Znaci, nisam iskljuciv, ne tvrdim da smo najgori, stavise na nekoj lestvici pravednistva, rekoh, mnogo manje raje smo globalno pobili nego maltene bilo koja druga nacija/narod. Istorijski. Negde smo pri dnu. S druge strane, taj pravednicki san koji ti sanjas mi je nejasan. Ti opet ides u drugu krajnost gde smo mi 'nebeski' i 'bezgresan' narod, i kroz citavo nase postojanje nam neki zlikovci rade o glavi. Radimo bre i mi njima, ne bi opstali da ne radimo. Ne bi ni mogli da se naselimo tu gde jedno da nismo pobili sve ono sto je tu zivelo. Ali posto je to bilo 'tamo daleko' pre 10,11,12,13 vekova, pojeo vuk magarca. Mozemo i da se furamo na cinjenicu da smo tad bili varvari, pa kao sta smo znali. Kad smo presli u pravoslavlje, sve je kao cool. Ti dvostruki arsini mi ne idu u glavu. Sve sto ja radim je spustam loptu na zemlju i jednostavno ukazujem da smo kao i svi i mi pravili greske krzo istoriju.

 

Trece, ja nisam dijasporac, ja sam Amerigos srpskog podrijetla. Nije mene zivot naneo u Amerigu, ja sam resio da se tamo preselim. Iz cista mira. Svidjala mi se oduvek ta ideja.

 

Sto se tice ovih cifara koje spominjes, to samo odredjena grupa ljudi i spominje. Ovi 'znalci'. Uglavnom ekipa koja nije iz uze Srbije. Ti uvek imaju neke dodatne informacije, vise od bilo koga, vise od CIA, samog Gospoda. Samo oni znaju 'sta se u stvari desavalo'. Nisam brojao leseve ni na jednom lokalitetu, ni sprskom, ni spitarkom ni hrvatskom, pa ne znam. Cekaj, jel su samo Srbi stradali od 1991 naovamo?

 

Ne kapiram ovo za vojsku SR Jugoslavije? Naravno da je vojska SR Jugoslavije isla uzduz i popreko svih republika, sem Slovenije.

 

Za kraj, ne smatram da je cool pljuvati po svojima, niti pljujem po njima. Samo ne volim gluparanje i glupane. A glupana ima i medju mojima, na zalost. To je neizbezna cinjenica i ja je ne ignorisem. Ti imas neki filter u glavi, pa samo ono sto je po tebi cool ostaje u tvom secanju a ostalo jok.

 

Deder objasni mi, kako je to cool sto Punisa Racic ubi u sred Beograda 3 hrvatska poslanika u nasem Kraljevine SHS parlamentu i rani dva. U sred bela dana. I nikom nista. Nisi se nikad zapitao zasto su Hrvati posle 1928 godine poceli da nas malo podozrivo gledaju. Nismo se nesto klali pre tog datuma. A onda mi pobismo 5 njihovih u roku od 5 sekundi u sred Beograda u nasem parlamentu. Planuo Punisa.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Deder objasni mi, kako je to cool sto Punisa Racic ubi u sred Beograda 3 hrvatska poslanika u nasem Kraljevine SHS parlamentu i rani dva. U sred bela dana. I nikom nista. Nisi se nikad zapitao zasto su Hrvati posle 1928 godine poceli da nas malo podozrivo gledaju. Nismo se nesto klali pre tog datuma. A onda mi pobismo 5 njihovih u roku od 5 sekundi u sred Beograda u nasem parlamentu. Planuo Punisa.

 

 

1920. godine

Kontroverza oko jedinstvene valute i centralne banke. Mijenjanje krune je objektivno trebalo da se odvija po kursu 5:1, ali će Srbi ponuditi kurs od 10:1, a Hrvati 1:1. Iako će se naći na sredini, koja je istoričarima ekonomije izgledala kao tržišna mjera, zagrebačke banke ce ignorisati novu centralnu banku.

 

1921. Predlozi za državno uređenje

Hrvatski predlog je bila konfederacija sa šest provincija, slično kao i slovenački, ali su Slovenci dali centralnoj vladi veća ovlašćenja i predviđali drugi pokrajinski dom. Gore od Slovenaca, ovaj se pita zašto je Stjepan Radić ubijen. O šurovanju sa SSSR-om da i ne pričamo.

 

1925.

Radić, kao ministar obrazovanja, u Zagrebu je forsirao hrvatsku umjesto jugoslovenske istorije, a čim je imao priliku zahtjevao reviziju ustava.

 

OD POČETKA POSTOJI PODJEBAVANJE NOVE DRŽAVE, i nije ni čudo što je Pašić, PROROČKI, trideset godina prije ujedinjenja napisao: :"Veće nesreće ne bi bilo ako hrvatski prvaci zloupotrebe tu silom istorijskih događaja nametnutu ideju sloge i jedinstva, ako stanu njome spekulirati i igrati se njome, ideju i zajednicu koja im moze poslužiti donekle pa je onda odbaciti".

 

Za ovo da mu se podigne spomenik u svakom srpskom selu na planeti zemlji.

 

Žalosno je što ovakve stvari uopšte trebaju ovoliko da se razglabaju, čuješ zašto je ubijen Stjepan Radić. Hrvati su ovo radili sedamdeset punih godina, najviše se to vidi u kulturnoj politici gdje su čitavih 7 decenija u lektiri imali jedan ili nijedan srpski roman, dok su Srbi imali 3-5 hrvatskih u školskom programu. Čitavih sedamdeset godina u Hrvatskoj NIJE RAZVIJANA PROJUGOSLOVENSKA KULTURA.

 

Endru Baruh Vahtel - Stvaranje nacije, razaranje nacije: književnost i kulturna politika u Jugoslaviji

Beograd: Stubovi kulture, 2001.

 

Ko ovo pročita i dalje nastavi da lupeta da je Jugoslavija bila bajna sjajna zemlja, taj čovjek je retard i bolje mu je da skače s mosta na glavu kad se zaledi Dunav.

 

 

 

Ali drago mi je što mi je ovo posljednji post upućen tebi, nemam namjeru više da gubim vrijeme.

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stjepan Radic je znaci, kao i ostali Hrvati, radio na tome da Hrvatska izvuce ono sto zeli ili misli da im pripada. Borio se svim dozvoljenim sredstvima. Agitovao. Ne svidja ti se to sto on prica, agituje, organizuje? Pa odma pucaljku u ruke da resis problem. 100,000 Hrvata je tada izlazilo u Zagrebu na proteste (pre Radicevog ubistva). Cekaj, niko nema pravo da se bori za sebe i svoje, dozvoljenim sredstvima, samo Srbi imaju nebesko pravo da rade sta i gde hoce? Koga je ubio taj Stjepan Radic? Koga je ubila njegova Hrvatska Seljacka Stranka. Koga su dotada ubili Hrvati, koje to Srbe? Da li su tada mozda imali logore? Onda smo mi njhove POSLANIKE u ZAJEDNICKOM PARLAMENTU POBILI jer nam se nisu svidjale njihove ideje ni na papiru. Onda su Hrvati videli da sa Srbima nema sale niti sazivota, sem ako se ne ulizuju i ponizavaju srpskoj hegemoniji i Kralju. Kao ni mi, ni Hrvati bas nisu nesto skloni ponizavanjima i ulizivanjima.

 

Pazi sad, surovanje sa SSSR-om si ovde okvalifikovao kao losu stvar? Talk about double standards.

 

To sto nije u Hrvatskoj nista srpsko razvijano je direktna posledica rojalisticke i nacionalisticke politike Srbije prema Hrvatskoj i SLoveniji, pocev od 1919.

 

Dalje, moj post nije ni bio upucen tebi nego Ivanu kao odgovor. No, ti si nasao za shodno da se javis. Ne sumnjam da ces i dalje. Ne mozes ti da se obuzdas.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Možda večeras, ali koliko sutra računaj da me nećeš više slušati. ovo čisto da pročita neko ko nije ignorant i nisu mu komunjare isprale mozak glupim jugoslovenstvom.

 

1905. godine pojavljuje se radikalno nacionalistička Stranka čiste pravde Josifa Franka koja stvara oštriji i rasističkiji antisrpski program od Starčevića. Radić se približava Franku uoči aneksije BiH.

 

Tokom Prvog svjetskog rata, u Hrvatskoj su Austrijski vojni komandanti počeli da hapse i maltretiraju Srbe. Frankovi ekstremisti su spalili mnoge srpske škole. Zajedno sa sveštenstvom, zalagali su se da Južni Sloveni dobiju novi, treći entitet u Monarhiji. U Bosni je režim Stefana Sarkotića mobilisao bosanske Hrvate i muslimane da proganjaju srpske civile. Odmah po izbijanju rata, Sarkotić je izdao naređenje za masovne egzekucije civila koji su pomagali srpske gerilske trupe koje su se pojavile. Oko 100 000 Srba je deportovano u koncentracione logore.

 

 

 

S druge strane, Puniša Račić je ubio tri Hrvata u skupštini. Ja bi mu mater jeb'o.

 

Da vidimo šta su još Hrvati srali tokom druge Jugoslavije....

 

Novostvoreni Opšti investicioni fond, koji je pomagao tešku industriju u manje razvijenim regionima, koristili su Slovenci i Hrvati da optuže federalne institucije u Beogradu da rade na njihovu štetu, iako je od 1953-1988 godine dio fiksne aktive Srbije stalno opadao, a njihov rastao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koliko je 'Stranka čiste pravde Josifa Franka' bitna? Cekaj, jesu li oni zatvarali, ubijali ili Austrijanci. Na njihov nagovor ?!? Get real...Koliko ljudi znam koji mi od rodjenja tupe da sve nesrpsko treba poklati. Jel sad to nekako stavlja mrlju globalno na srpstvo. Ne, ne globalno. Stavlja kod mene, jer dok god znam ijednog takvog Srbina, nisam srecan. To sto je neki Josif kenjao, cak i dejstvovao je nebitno u konstelaciji stvari izmedju Srba i Hrvata. Nije on delovao u ime drzave. Obzirom da je Racic delovao u Parlamentu, na jebenom zvanicnom zasedanju, i niko prstom nije maknuo da spreci problem iako je Racic pretio ubuistvom prethodnog dana, samo nam govori da je hegemonija precutno stala iza toga. Mozda ne celokupna, ali solidnim delom. U parlamentu je bilo 70 poslanika iz Hrvatske. Niko od njih nije skocio u odmazdu. Capisce?

 

Jos jedna napomena, obzirom da smo mi cesto trn u oku Hrvata u poslednjih 100 i kusur godina. Neki od njih, kad paznja normalnih Hrvata omane, nama po Hrvatskoj pale crkve, imanja, ubijaju i sve te gadosti. Na srecu, Hrvati nemaju po Srbiji nista (sem tu i tamo po Beogradu i Vojvodini) pa tako mi i ne mozemo da izravnamo skor. A bi sigurno. Uvek se nadju takve budale kao i kod njih povremeno. Cak i 90-tih pa naovamo. Moj zivot je bio u opsadnom stanju kad sam u samom pocetku rata ziveo sa Beogradjankom koja je polu Hrvatica polu Slovenka. Preko CB-a i telefona sam slusao direktan prenos mnogih dogadjaja koji su kasnije okvalifikovani kao zlocini jugoslovenske ili srpske armije ili paramilitarnih jedinica. Dok su oni klali nase, mi smo klali njihove. Da ne pricam sto sam morao da patroliram 24x7 oko njene gajbe i gajbe njenih roditelja jer su Srbi hteli krv usred Beograda. Uzgred, njena porodica se doselila u Srbiju (Beograd) krajem 19, pocetkom 20 veka i mnogo vise su ucinili za Srbiju nego vecina nas ovde na forumu. Skole po Srbiji i Beogradu se i dan danas zovu njihovim imenom. Ali je bilo budala koje su ih napadale i htele 'na kuku' da ih metnu.

 

So shut the fuck up.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidimo šta su još Hrvati srali tokom druge Jugoslavije....

 

Novostvoreni Opšti investicioni fond, koji je pomagao tešku industriju u manje razvijenim regionima, koristili su Slovenci i Hrvati da optuže federalne institucije u Beogradu da rade na njihovu štetu, iako je od 1953-1988 godine dio fiksne aktive Srbije stalno opadao, a njihov rastao.

 

Posto si ti bio mali decko (ili nepostojeci) tokom sedamdesetih recimo, da ti objasnim neke stvari. Jugoslavija (ta SFRJ) je uzimala preko 2 milijarde dolara godisnje od turizma tih godina. Kao i Austrija (koja danas uzima 8-10 milijardi ako ne i vise) i Spanija. Pratio sam, jer sam bio tamo tih godina. Bilo u novinama pa mi zvucalo blisko. Tih dve milijarde dolara su pravile strogo Hrvatska (ogromnim udelom) i Slovenija. Te pare su ulazile u Opsti investicioni fond, sigurno ne neke pare od srpske nuklearne industrije. Ili svih onih Kadilaka sto je Srbija pravila (sarkazam) . Ili Mercedesa (sarkazam). Dobro, serem, Gosa iz Smederevske Palanke bese, IMT, Ikarus, Kosovo. Te fore. Nisu oni ni prineli tome. Ovo je CASH. Devize. Svake godine ti frajeri koji su po Hrvatskoj i Sloveniji imali turisticke pansione, hotele sta li (privatne, ne one podignute od strane drustvenih kolektiva) tupili su kako 50% njihovih prihoda ide u tu drzavnu kasu. Na ime poreza. Taj porez mi ostali nismo videli, nas porez se obracunavao drukcije u udruzenom radu. Naravno da smo svi placali. Placao sam i ja, dobro se secam svog pay slip-a iz osamdesetih, sve zavedeno pod konac. Znaci, privatnici su slali u drzavnu kasu milijardu dolara godisnje (u ono vreme, ej sedamdesete) svake godine u drzavnu kasu. NIje im bilo pravo. NIje im bilo pravo zato sto oni namaknu tu kintu za 6 meseci sezone, a onda im drzava uzme 50%, i to ide u Beograd, pa kako se kome zalomi. Fakat je islo u Beograd. Pa onda po ministarstvima, u to ne ulazim ko je gde i koliko slao jer ne znam. MOgu samo negde da procitam danas, i onda kao da kenjam do neba "tako je bilo!!!". Ne znam. Ne kazu filozofi nista na tu temu, pogadjas. Ni politicari. Za te cifre nam trebaju (uzorni) cinovnici-bankari-SDK, oni sa crnim prslucima i belim rukavima.

 

Uglavnom, slusao sam tu pricu po celom Jadranu i Sloveniji od '71. pa do '91. Na kraju sam poceo da razmisljam ovako: ako toliko ljudi kenja da su im toliko i toliko para uzimali kroz taj period, i niko ih ne demantuje (nego ih zavlace po drugom pitanju) onda tu mora da postoji nesto. Niko ne voli da je extremno oporezovan. Nasa percepcija Dalmatinaca (tojest Hrvata i Hercegovaca) je da je to iznimno lenj narod, sede letnji dan do podne i piju bevandu, nista voda nista vino, sto kaze Brega. Cekaj, znaci biznis sljaka sam po sebi?

 

Devizni cash flow (onaj pravi, jedini) je u SFRJ godinama ubrizgavan od strane Slovenaca, Hrvata (na konto turizma) i vojne prodaje tehnologije (gde sam fala Bogu ucestvovao pa znam). Bapskim pricama ovde nema mesta. Ei Nis, Rudi Cajavec, IMT, Galenika i ostali su svirali kurcu po pitanju deviza i samo cirkulisali domace proizvode uz maksimalnu drzavnu protekciju i naduvane cene. Pare su nam dolazile od turizma. I vojne tehnologije. Ne vojske, nego vojne tehnologije. I jebene gradjevinske industrije, gde su nasi oci sirom te 'smrdljive' Juge, ko god da su oni bili, rame uz rame ostavljali kosti po trecem svetu gradeci mega pizdarije za manje pare nego Englez, Frantjez, Svabo i Amer. I Japanac. Tu je lova. Elem, to je bio taj 'finansijski problem', i to je razlog zasto ovi ostali nisu kapirali da nam duguju neku kintu. Cuj sad transfer tehnologije iz Srbije u Hrvatsku i SLoveniju. Sto kenjas o necemu o cemu ne znas nista niti si bio tamo. Citas iz arhiva. NIje istorija nastala juce. Secam se dana kad se Joze Stefan institut polovinom osamdesetih godina 'partnerisao' sa IBM-om. Sta mislis zasto? Pa mi smo radili sa IBM-om u Beogradu od pedesetih godina. Moj otac je radio za IBM i Honeywell sezdesetih godina i sedamdesetih. Slali su ga po Evropi da odradi posao kad se stvari zakoce. Njihovu opremu smo koristili na reaktorima u Vinci od pedesetih. I onda Slovenci dobiju dil, a ti mi kenjas o srpstvu. Zbog takvih kao sto si ti izgubismo dil. Zbog takvih kao sto si ti, koje sam morao da idem da branim stotinama kilometara od svoje kuce, ja izgubih i drzavu. Sigurno nisi ti dosao u Beograd da mene odbranis, tako da mi vas je pun kufer. Nisam bre ja neko seljace iz Bosne, a drzavu mi razbucaste. Svaku. Ne samo SFRJ nego i SR Jugoslaviju posle, pa Srbiju & Montenegro, pa evo sada cete i Srbiju. Jer vi ne mozete ni sa kim, samo to vase neko srpstvo se racuna, tamo negde u pizdi materini van Srbije. Tako da prekini da seres i citiras kojekakve budale, ziveo sam u to doba sa mnogo inteligentnijim likovima nego sto su te budale koje citiras. Mi smo pravili, ti bi da rusis. Tudje doduse. I da se svetis. Uzmi pa pravi nesto.

 

Na kraju krajeva, ziv bio, rekoh, nebitni smo obojica u konstelaciji stvari. Nisam jos cuo tvoj jebeni predlog za izlaz iz mraka. Samo te slusam kako negiras sve postojece ideje evo vec , fuck me, ima godinu dana? Mozda manje? kad nesto smislis svojom glavom, aplikativno na nasu trenutnu i svakako buducu situaciju, ne budi stranac. Posalji taj revolucionarni pamflet.

 

U medjuvremenu, ne moramo da gubimo vreme jedan sa drugim. Metni ti mene na ignore, javi mi, ja cu tebe, pa da se odmorimo malo jedan od drugoga.

 

Cenim, to pocinje od danas, Subote 13. ovog pa da vidimo dokle cemo da izguramo.

 

Ziv bio, i nek je sa srecom. Dao Bog da sam ja u krivu a Srbija procveta inspirisana idejama o kojima ti pricas. Samo kojim, to nikako da skapiram? Koje su to tvoje ideje? Kapiram da si protivan svim iznesenim idejama, ali nikako da cujem sta 'predlagas', sto kazu moja slovenska braca Slovenci.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto razmisljam , uz casu pica, koji moj se ja uopste objasnjavam ovde. Ko razume shvatice i zapalice. Srbija je sa nama ovakvima kakvi smo umrla. Nazdravlje. Ostadose nam ovi ogorceni Srbi potuceni po tim tudjim teritorijama (za koje kukako do neba da su nase) i ovi ostali u najmanju ruku ambivalentni sugradjani iz uze Srbije. Ili jos gore, indignantni. Svejedno im je. Mindec. Neki ih prozivaju da bi se prodali za sto eura, ali nije to to. Ljudi jednostavno kapiraju da nije vise mreti ni za rodjeno srpstvo. A osecaju tako, jer osecaju da nismo u pravu 100%. Ako ne osecas da nisi do jaja u pravu, onda ti nije toliko ni bitno da isteras pravdu. Tu je jaz. Vise nam i ne dolaze Ravnogorci da nas razmrdaju. Nego ovi sa Dinare, 100 kila zive vage. Al ne odbranise se od tog dusmana. Onda ogorceni tupe nama, sto ih nismo odbranili. Ami poslali bar 200, 000 vojnika. Ne zena i dece i nekih budala, dvesta hiljada momaka u naponu snage. Jebase nam NATO kevu, povukosmo se. ovi izgubise ta svoja ognjista jer nisu hteli da kazu "Jeste, Hrvatska je i moja dezela!!!", ili sta su vec trazili od njih, i to je to. Ne moze genocid da se sprovede u Evropi u XX veku, i to i malo dete zna. S druge strane. ladno su nama to smestili jer legenda Djeneral kaze na britanskoj televiziji onomad kako cemo da bombardujemo sve dostupne gradove oko Jugoslavije (samim tim, svaki degenerik shvata, implicirano je cuivilno stanovnistvo). Pa jebooooooooooote, koji je hrvatski glavesina tog ranga (ili bilo kog ranga) skreso zapadnoj (ili istocnoj, ili bilo kojoj drugoj) televiziji kako ce oni da bombarduju sve zivo po Srbiji recimo. I onda kako da ne popusimo demonizaciju. Ovaj ovlasceni komandir na stranoj televiziji tvrdi kako cemo da sravnjujemo sa zemljom. Seselj ovo ono? Dobro bre, jel gleda stvarno neko makar televiziju. Inostranu? Iz bilo kog drugog dela sveta, sem tog malog kutka koji je nas? Ja jos nisam cuo za takvo nesto od Hitlera naovamo. Ima ovih nekih babuna po Africi, prete nesto, plemenske fore, jebace kevu oni.

 

Trebao je da kaze: "Mi trpimo teske ljudske zrtve...i materijalne; iako fantasticnog obima sada nam svakako nisu u prvom planu. Nasi analiticari ukazuju na projekciju gde se taj trend nece u doglednoj buducnosti menjati. Alarmirani smo tim zakljuckom i zato moramo pribeci temeljnoj odbrani naseg stanovnistva i radikalnoj evaluaciji nase vojne doktrine, jer ova vojno-politicka situacija nije prethodno analizirana u nasoj doktrini" (pola Zapada ovde nista ni ne kapira, ali se ona druga inteligentna polovina usere od hipoteze). "Time bi", nastavlja Djeneral "na kraju krajeva postigli solidnu vojnu i geopoliticku ravnotezu, sto bi nam dalo i osnovanu poziciju u buducum pregovorima. Mi smo svakako za pregovore, bilo kad, bilo gde."

 

I kraj, Oscar. Ono, "thank you academy, you're very kind." Ameri kapiraju 'hej mogli su Srbi da vas zgaze, iako ste ih prvi napali oko secesije, ali eto oni su cool i veci od toga. I opet vas nisu smazali sa lica zemlje." Odradicemo vam (Hrvatima) neki razuman dil da ga totalno ne popusite ali mi generalno ne sankcionisemo separatiste (Amerika nikad ne sankcionise separatiste koji joj se pricine kao Jug u ratu protiv Unije tojest Secesionistickom ratu, ali zato sankcionise separatizam kad im se situacija ucini kao USA kolonije protiv zle britanske imperije; ergo, Djeneral trebase da nastupi kao Luke Skywalker, ili u najmanju ruku srpski Jedi, a nikako srpski Imperial Startrooper (oni smesni likovi u belom).

 

Amerigosi se onda misle, "evo ovi Srbi fini ljudi, em im se raspada drzava, ovi drugi hoce da se separiraju. Lepo kaze ovaj njihov visoki official. vojnik stavise, general jebote, kaze "Slusajte, branicemo se, ali se nama ovo ne svidja, mi smo za mir".

 

Fucking bingo!

 

No, ne biva, i popusismo ga.

 

Pa sad vi vidite koga hocete za vaseg diplomatu. Djenerala, Morisona, onog naseg drugara sto ne ide na koncerte Seke Aleksic (ko je bre uopste Seka Aleksic?) ili... :icon_lol:.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIje im bilo pravo zato sto oni namaknu tu kintu za 6 meseci sezone, a onda im drzava uzme 50%, i to ide u Beograd, pa kako se kome zalomi.

 

Ovde sam na trenutak bio nejasan. Nije im bilo pravo, jer to namaknu sa 6 meseci ali mora da se razvuce na godunu dana, oni nemaju druge prihode. Onda i taksa izlgeda mnogo veca. Treba to posle razvuci na 12 meseci sa se zivi. Tih drugih 6 meseci su za mnoge bili iskljucivo troskovi. Ok, valjda je sad sve jasno.

 

A mozda i nije. Da pojasnim. Ako ja zaradjujem 1000$ mesecno, i radim zagarantovano u OOUR-u (Osnovnoj Organizaciji Udruzenog Rada) koja se zove recimo Industrija Motora i Traktora Beograd, i porez je recimo zezanja radi 20% octo godisnje, ja kuci odnesem porodici 12x $1,000x 0.8 = $9600 godisnje iliti $800 baka mesecno, podeljeno na celu godinu. Jer treba jesti cele godine. Mazemo se puterom po glavi. Vecu krisku sefe, vecu krisku.

 

Kad se ovi sa Jadrana prebiju, 6x $1,000x 0.8 = $4800. $400 = Cetr'sto kinti mesecno. Pazi, voleli bi i oni da je vise, ali sezona je samo 6 meseci. Neko ce reci, ne seri oni i ne rade nista samo imaju sobu za izdavanje. FIne, great. Kupi i ti pa odrzavaj, investiraj da te Bog vidi. Bilo kako bilo, oni su bili u fazonu da im se recimo da brejk (break) od deset poena (10%) na ono sto placaju. Znaci da ne placaju 20%, nego recimo 10% jer ne rade celu godinu, jer ne mogu, takva nam je klima.

 

Znaci 6x $1,000x 0.9 = $5400 iliti $450 mesecno tokom cele godine. I dalje dalek plac ('far cry') u odnosu na OOUR gde je kinta zagarantovana tokom 12 meseci. E sad, situacija se dalje komplikuje jer su vlasnici turistickih soba/stanova/kuca manje vise konstantno uzimali sve vecu kintu (sem za vreme rata) o dklijenata, dok se situacija u privredi tojest OOUR-u pogorsavala. U sustini, 'zimmer frei' su mesecno zaradjivali u proseku i po tri cetiri puta mozda nego nas prosecni radnik kasnije, i tu se situacija bastardizovala. Ali, morao si da budes tamo da bi znao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad vi vidite koga hocete za vaseg diplomatu. Djenerala, Morisona, onog naseg drugara sto ne ide na koncerte Seke Aleksic (ko je bre uopste Seka Aleksic?) ili... :icon_lol:.

Ja moje pare stavljam na tebe :pivopije:

 

Najveci problem mozda i jeste u tome sto taj radikalniji deo javnosti ovde uopste ne kapira znacaj lobiranja i komunikacije generalno. Svi sve znaju i nema potrebe da se ista prica, pijacari ceo svetski poredak znaju u detalje, a da ozbiljnije stivo od kurira nisu otvorili. Let the gun talk varijanta.

Elem, sta sam hteo a kazem povodom tvog predloga o jedi serb knight momentu sledi.

Pocetkom ovog veka (i tokom obavljanja funkcije nekog direktora u Jugoslovensko Izraelskom poslovnom centru) sam bio ukljucen u neke infrastrukturne projekte, tacnije pregovarali smo sa Izraelcima o nabavci njihove opreme za navodnjavanje, kao i neku telekomunikacionu opremu na drzavnom nivou. Velike cifre su bile u pitanju, sa podosta nula i decimala u dolarima, pa su kroz sve to defilovali i svi ovi nasi 'velikani', svako iz svog razloga. Rekoh, velike cifre, pa se tu desavalo mnogo vise od samog inzinjeringa, putevi su se krstili sa kojekakvim politickim strujama pa smo se kroz proces uputili i u mnogo drugih stvari koje ustvari nisu bile nas posao, ali sta ces. E, kad ceo taj proces vidis iz prvog lica, skapiras da ne postoji the ultimate siva eminencija. Kako god nas, tako i preko. Niko ne zna sve detalje i dobar input na pravom mestu moze cuda da napravi. Zanimljivo je skontati koliko su neki od velikih diplomata osetljivi na 'sugestije' sa terena. Ja sam zelen mislio da rade po naredbi ladne glave kao men in black i da tu nema zajebancije, ali nije tako. Likovi su menjali planove iz sekunde u sekundu i tu ne mislim samo na ove nase, vec i one mnooooogo bogate uvozne bankare. Poenta je dakle upravo u onome sto ti vec dugo ovde pricas, a to je DIL i mogucnost da se on napravi, a to nam niko nije uskratio, nasuprot opstem verovanju zitelja drage nam drzave. Ali, konstanta koju nikada ne zrtvujemo je tu, nasi executive magarci uvek povuku pogresan potez, sve sjebu i horizont se i dalje ne menja. Ista tabla za raju. "Oni su zli, mi smo nebeski narod" vec postaje generacijski wallpaper, vidi se i na ovom forumu. Jos davno sam rekao, ok, nije sporno da su neki ljudi zla govna, ali zasto mi zbog toga uvek moramo da ispadnemo budale? Jebi ga, postoje nacini da se bolje uklopimo u sve ovo, ali paranoici odma kapiraju da ce sutra doci crnac peder da ih jebe u bulju, pa bolje ne. Dobro si rekao kad si pominjao Grcku, Spaniju i ostale. Ne vidi se da su se imalo odrekli svoje tradicije i jezika, ljudi su jednostavno napravili dil, realan, sacuvali i sebe i druge bez frke i to niko normalan ne moze da spori. Ovi sto razmisljaju kurcem i pesnicom verovatno hoce.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

evo opet, kao ja sam protiv lobiranja ili komunikacije...

 

Prvo da se vidi za šta će to da s lobira, pošto znamo da bi ovdje neki da lobiraju o Kosovu, to jest njegovoj amputaciji, i onda kada neko baš i ne bi htio, čuješ ne bi htio, nazvao to pravim imenom - izdaja, onda navodno ne da napadaš njihovu zloupotrebu lobiranja, već napadaš samo lobiranje i komunikaciju. Uobičajena prljava retorika na ovom forumu.

 

Ja ne znam dali se za istu zalaže i Tom, da ne ispade da njega direktno blatim, ali koliko vidim, ako se uopšte pomene nacionalna opcija, ona se odmah STEREOTIPNO vezuje za nekog ''političara'' sa prazilukom u dupetu. Sve bi to bilo donekle razumljivo da se ne nalazimo na METAL forumu, koji baš i ne ide sa prazilukom. Ali to što neki u stvari ni ne žele da saslušajua rgumnte druge strane, nego ih samo propuste kroz već postojeće stereotipe o ''palanačkim političarima'', onda naravno da ne možemo daleko stići kada se čitave debate ovdje zasnivaju na simetrijama i anahronizmima navodno ''urbanih mislilaca''.

 

Evo, pogledaj ovog iznad sebe, nije se ni zapitao zašto Hrvati dobiše čitav Jadran, niti da je Hrvatska administrativni organ a ne suverena država. Jer suverena država je čitava SFRJ i odlučuje se u OPŠTEM INTERESU GRAĐANA SFRJ. Ii si SEPARATISTA. O fiksnoj aktivi naravno da i ne pričamo, ispade da to što Srbiji opada punih 35 godina, to je nevažno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

a šta bi to trebao da radim da bi se uklapao? Dakle, ovo je forum ljubitelja metal muzike, šta mi još treba da bi bih bio pun član? A praziluk u guzici nemam, a jesam nacionalna opcija? Dakle, dosta stereotipija da je svako ko je nacionalna opcija seljak, posebno što ni ovi ''urbani'' nisu daleko odmakli, osim u kopanju nosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...moje pare...

 

Polako, ne budi tako siguran. Polako bre, ne srcem nego razumom.

 

Jos jedna od mojih prica. Dokumentivana je ovde i ranije. Pricas o Izraelu, pa mi to budi uspomene. Radio sam godinama u institutu Mihaljo Pupin. Interesantna je cinjenica da smo imali opaku relaciju/brak/partenrstvo. Postoji u Pupinu odelnjenje (dan danas, frajeri) koje se zove 'kristali'. Kad bi vi naravno imali pojam o zivotu, znali bi da to odeljenje pravi 'kristale' za Izrael i americku mornaricu (U.S. Navy) bez kojih nuklearne podmornice ne bivaju. Ali kako bi vi to znali? Pa vi bi se radije gadjali paradajzom, zato sto je ovaj Ciganin, onaj Bosnjak, ovaj Srbin a onaj Hrvat, nego da pomognete stvar. I zato mi se to sve gadi, i ZATO odosmo. Ali eto, ostade vam domaca pamet, pa se vi jebite. Ovi nepismeni degenerici koje slusate svaki dan na televiziji...Jeste li bre vi ikad culi likove iz stare Jugoslavije protiv koje toliko kenjate? Jel neko gledao spletanje na Mesec komentarisano direktno iz Jugoslovenskog studija od strane Milivoja Jugina? Recimo. Ili ste se ispileli juce, i sad bi nam svima jebali dadaiju? Mislim, i to su Srbi. Ali kratka je pamet.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si to pomenuo, ne ja. Ja sam te pitao jer mi nije jasno na sta uopste mislis sa tim 'metal'. I dalje mi nije jasno, ali nije uopste bitno. Zaboravi.

 

Elem, imas problem da razgranicis svoje misli od tudjih reci. Nisam rekao da si nacionalna opcija, ni da imas praziluk u dupetu, ni da su svi u nacionalnoj opciji seljaci. Sve su to tvoji zakljuchci, pa ih onda tako i prezentuj. Nemoj u ovoj formi gde ispada da sam ja o tome pisao na taj nacin, jer nisam. Pre svega, nisam se tebi ni obracao i ne kapiram zasto se tako lako pronalazis u svakoj prici. Mogu ja da slusam tvoje argumente, ali tesko ih je pronaci, ako razumes sta mislim. Slabo tu tebe ima, kao da listam knjigu, a to mogu i bez tebe. Tu gde te ima, stalno nesto pizdis. Vidim da kad neko kaze da u zivotu treba praviti dobre dilove, ti odmah tu pronadjes neki stereotip koji bi trebalo zabraniti i intervenises. Verujem da se za svaki slucaj vec sprema i sledeca tona skolski prepolitizovanih eseja. Zapitaj se ciji je um zarobljen.

Kakogod i ne ocekujem da cu se sa tobom ikada razumeti. Nosimo potpuno drugaciji sadrzaj, kao da pricamo drugim jezicima. Jednostavno ne razumem ljude poput tebe. Neka bude moja greska, nije frka.

 

Polako, ne budi tako siguran. Polako bre, ne srcem nego razumom.

Gledaj na to kao na pozajmicu :smoke: Ne brini, ostaje na nivou meta-fore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...