Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

a što ti brate prvo ne pogledaš SPOLJNI DUG SRBIJE koji je TRI PUTA VEĆI od onog koji nam je Sloba ostavio? Ko će to da vraća? Da, super, škola ti izgleda kao spejs šatl, ali po koju cijenu? Državnog bankrota, eto po koju cijenu....

 

mozda ne bi bilo lose da se prvo osposobimo za vracanje tih dugova...

 

 

 

napomenuo sam da su stvari poput skola,bolnica,manjih puteva,el-en sistema,vodovoda i takvih stvari obnovljene uz pomoc donacija koje se ne vracaju!!!!!

 

mi smo se za vreme tita saduzili...dobijali smo kredite od istoka i zapada jer smo bili neutralni...

 

tada je kupovan socijalni mir,finansijski su pomagana danas propala preduzeca,mislili smo da ce to zauvek da traje i...

usledio je pad berlinskog zida,kataklizma komunizma...

 

za to vreme kod nas je nastao poseban oblik ljudi...lenji,ne preduzimljivi,podgojeni,uceni da se ne suprotstavljaju autoritetima-drzava je sve,ti si tu da budes na broju,da slusas, da ne talasas,da ne pravis demonstracije,da nemas svoje misljenje,ima ko ce da razmislja umesto tebe...

 

to nam je sto nam je...sa tim se moramo izboriti...

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas ta ista skola izgleda kao spejs satl,ima 30 novih racunara,salu za fizicko,pao sam na dupe kad sam je video...ispred stoji tabla "obnovu finansira EVROPSKA JEBENA UNIJA"

U jeee...

Razjebali nam toliko mostova, fabrika, pa i škola....

Neka hvala... to bi i sami obnovili.

 

 

da nije bilo pomoci EU jos bi smo sedeli 20 sati dnevno bez struje,milioni su ulozeni u obnovu elektro-energetskog sistema...

Prvo što su zasrali žuti kad su došli na vlast bila je struja.

Pa sećaš li se koliko je restrikcija bilo posle 2000?

A da ne pominjemo to što su digli cenu do nebesa i maltretiraju narod koji nema da plati, a u isto vreme ne prave konkurenciju prastaroj Elektrodistribuciji, koji pored očajne usluge, neispravnih instalacija, redovnih ispadanja iz sistema, nemaju ništa da ponude sem gašenja struje najsiromašnijim slojevima stanovništva dok tajkunske firme (koje duguju milijarde) isti ti žuti čuvaju.

 

jebote 95-te ti je trebalo 6 plata da bi kupio jebenu ves masinu...danas ti treba jedna plata...solidna ves masina moze da se nadje za 20 - 25 000 dinara...

Jeste, kako da nije.

To ti je samo u Beogradu tolika plata.

Znaš li kolika je prosečna plata u Nišu?

Devojke rade po buticima za 7-8 hiljada, da ti ne pričam za južnije.

U Beogradu su opet paprene cene hrane (3 puta skuplje nego u Nišu), tako da mu dođe isto sranje svugde, samo što u Bg-u mogu da kupe više veš mašina.

 

 

ova zemlja je puna lezilebovica koji kurcem ne mrdaju a kukaju na vlast...

 

Ja radim od svoje 18 godine i to me niko nije zaposlio, nego sam se sam probio, a od pre godinu dana sam iznajmio stan i osamostalio sam se od roditelja, tako da meni ne moraš da pričaš da kurcem ne mrdam. Jer da sam računao na političare odavde crko bih od gladi do sada.

Evo ti recimo primer.

Firma u kojoj sam radio 5 godina je meni i mojim kolegama ostala dužna 9 plata. Gazda je samo napisao stečaj firme i zakon o radu (koje su demokrate donele) ga štiti i samo je dužan da se od prodate robe iz firme podmire računi za državu (socijalno penziono), a radnike ko jebe.

Mogu jedino privatnu tužbu protiv njega da podnesem... ali kako ću? On je u tim "demokratskim" krugovima, zaštićen ko beli medved, poznaje inspekcije, poznaje sudije... rotarijanac je kao i mnoge demokrate.

 

I sad treba da verujem demokratama da će iskoreniti korupciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, kako da nije.

To ti je samo u Beogradu tolika plata.

Znaš li kolika je prosečna plata u Nišu?

Devojke rade po buticima za 7-8 hiljada, da ti ne pričam za južnije.

U Beogradu su opet paprene cene hrane (3 puta skuplje nego u Nišu), tako da mu dođe isto sranje svugde, samo što u Bg-u mogu da kupe više veš mašina.

 

Zemljak ?

 

Inače, mislim da ni EU neće doveka trpeti ''demokrate'' upravo zbog toga što su previše ogrezli u korupciju.

Stvari će morati da se menjaju ... Bugarima su zavrnuli slavine, po pitanju fondova za razvoj,

baš zbog njihovog tradicionalnog mita i korupcije u svim sferama društva.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstore, 476. godine, kad je palo Zapadno Rimsko carstvo, niko živ se nije potresao, niko čak nije ni smatrao da je Rim pao. Potrebno je bilo podosta vijekova da im dođe iz kurca u glavu. Isto važi i za raskid na katoličku i pravoslavnu crkvu, mali broj je 1054. godine rekao ''ovo je kraj, više nema jedne crkve''. To neko shvati odmah, a nekome ni unuci ne shvate. A to što lažu i naši i evropski političari, koga bre boli kurac. Ja sam već napisao na ovoj temi - politička partija New Europeans se zalaže za ulazak Kosova u sastav Albanije 2014. godine.

 

i sad ja treba da poverujem da ste ti, seselj, kostunica, andreja mladenovic, samardzic, aligrudic, vjerica radeta, natasa jovanovic, lidija vukicevic, velja... nekakva intelektualna avangarda, ispred svog vremena, nekakav krem, pametniji od ostalih? koliko god se trudio da verujem u to, jednostavno ne ide, jebiga. izvini sto ja moron ne mogu skapiram da vi pokusavate da spasite srbiju i srpski narod i jedini vidite skrivene opasnosti koje im prete, kao npr. ssp. mislim, bez uvrede, ali sam si se stavio u isti kos sa ovom ekipom crtanih filmova kojima normalni ljudi mogu samo da se smeju, a ne da ih dozivljavaju kao nekakvu avangardu :)

 

 

 

a što ti brate prvo ne pogledaš SPOLJNI DUG SRBIJE koji je TRI PUTA VEĆI od onog koji nam je Sloba ostavio? Ko će to da vraća? Da, super, škola ti izgleda kao spejs šatl, ali po koju cijenu? Državnog bankrota, eto po koju cijenu....

 

hrvatska je najzaduzenija zemlja po glavi stanovnika na svetu inace.

kakav crni drzavni bankrot, kakve gluposti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hrvatska je najzaduzenija zemlja po glavi stanovnika na svetu inace.

kakav crni drzavni bankrot, kakve gluposti.

Preciznosti radi - nije. Od Evropskih država to je Irska (425.000 dolara po stanovniku). U stvari je Monako, ali oni ionako imaju malo stanovnika, pa da ne računamo njih.

A Hrvatska je daleko niže na ljestvici... mnooogo daleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@d4rk3lf

 

moj cale je u remontnom zavodu u Cacku za vreme Slobe imao strasno jadnu platu...keva koja je radila u konfekciji 1.oktobar nije primala nikakvu platu...danas u remontu moj cale ima platu od 31 000 dinara...keva radi u konfekciji kod privatnika,koji izvozi zensku odecu...PS DESIGN,se firma zove...keva nema fiksnu platu ali varira od 30 000-40 000 din...plate primaju redovno,btw...

 

ja ne mogu da kazem da je vlast prepostena...ono sto mogu da kazem pouzdano,je da je vlast u ovoj zemlji smenjiva...slozices se...preposteni radikali su imali nekoliko prilika da sruse zute sa vlasti i nisu uspeli...zasto,pitam se?

 

zuti su sad najjaca stranka u Srbiji...stvarno ne znam kako to dobise 39% glasova i sa LDP-om zamalo ne formirase vladu...

cak je i onom SPS-u doslo iz dupeta u glavu da sa dotadasnjom politikom ne mogu dalje...

 

zuti behu najkorumpiranija,izdajnicka-seme im se zatrlo banda...

 

ugovorili su ono sranje sa fijatom...ako im taj posao propadne,platice na izborima

 

veruj mi nikakva osecanja me ne vezu za njih...ali oni koji u svom programu imaju prosirenje zapadnih srpskih granica nisu nikakva alternativa...

 

ma o tim voodoo likovima necu ni da razmisljam...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u međunarodnom pravu postoji nešto što se zove rebus sic stantibus (načelo koje su razradili još Elizabetini savetnici u Privy Councilu u XVI vijeku). Svaki ugovor može da bude raskinut ako u međuvremenu nastupe okolnosti koje strane nisu predvidjele i nisu mogle da predvide a bitno utiču na ostvarivanje uzajamnih prava i obaveza.

 

To je priznanje ogromnog broja članica EU nezavisne narkomanske države i slanje EULEXA koji prema riječima Pitera Fejta, gaulajtera istog projekta, ima da doslovno sprovede Ahtisarijev plan. EULEX nezakonito derogira ovlašćenja UNMIKA na KiM čime automatski krši SSP koji u clanu 135. predviđa strogi legalizam 1244 prema kojoj samo Savjet Bezbjednosti može oduzimati ili širiti ingerencije UNMIK, a kao što znamo on to nije uradio.

 

 

 

Pa ti obrni na zapadnu terminologiju, opet stoji ista primjedba - u regijama koje traže nezavisnost u evropskim državama žive posebne etničke grupe :)

 

Ne mogu da vjerujem da si toliko glup da misliš da ćeš najobičnijim quid pro quo nešto promijeniti

 

Rebus sic stantibus važi u slučajevima kada je došlo do promene okolnosti koja suštinski utiče na dati pravno odnos. Ja ne mislim da to što je većina zemalja EU priznala Kosovo, a sama EU odaslala misiju EULEX, suštinski utiče na našu ekonomsku integraciju sa EU putem ratifikacije SSP.

 

Opet nije tačno ovo za etničke grupe. Uz to, prethodno si rekao da nezavisnost u evropskim državama traže grupe koje nemaju matičnu državu. To možda važi za Baskiju i Kataloniju ili Škotsku, ali šta ćemo sa Severnom Irskom, sa Pridnjestrovljem, sa Severnim Kiprom, sa Mađarima u Slovačkoj, sa Republikom Srpskom naposletku? Oni imaju matične države. Neke regije su za otcepljenje, bez obzira na etnički sastav, a najbliži primer Vojvodini je severni deo Italije, koji sebe smatra razvijenijim i bogatijim od ostatka zemlje i gde je 1996. formirana ''nezavisna država Padanija'', a i danas su jaki glasovi onih koji su za cepanje države.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet nije tačno ovo za etničke grupe. Uz to, prethodno si rekao da nezavisnost u evropskim državama traže grupe koje nemaju matičnu državu. To možda važi za Baskiju i Kataloniju ili Škotsku, ali šta ćemo sa Severnom Irskom, sa Pridnjestrovljem, sa Severnim Kiprom, sa Mađarima u Slovačkoj, sa Republikom Srpskom naposletku? Oni imaju matične države.

 

ali opet i u severnoj irskoj,republici srpskoj i kod madjara u slovackoj i erdelju razlog zasto zele da se otcepe je etnicka grupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

A IRA je sjevernoirska teroristička organizacija ili opšteirska? Nema taj primjer veze sa Vojvodinom, anema ga ni Italija, jer Italija i nije jedna nacija, oni su oduvijek bili odvojeni, SIcilijanci su do prije 500 godina pričali grčki bre, a dan-danas pokvareni italijanski... Gore je bila Đenova i Mletačka Republika, gore su prije toga vladala germanska plemena, a dolje Vizantija i Karlo Anžujski i Arapi( a zna se kako Arapi to rade, isele stanovništvo u sjevernu Afriku ili malu Aziju pa se sami usele na Siciliju) i slična sranja, ma šiptari... To jesu dvije različite etničke skupine ujedinjene 1870.

 

Vojvodina sa tim nema veze. Vojvođani su svi iseljenici iz stare Srbije. Prosto, nauči nešto o evropskoj istoriji pa se javi.

 

Rebus sic stantibus važi u slučajevima kada je došlo do promene okolnosti koja suštinski utiče na dati pravno odnos. Ja ne mislim da to što je većina zemalja EU priznala Kosovo, a sama EU odaslala misiju EULEX, suštinski utiče na našu ekonomsku integraciju sa EU putem ratifikacije SSP.

 

mislilac misli

 

--------------------

 

i sad ja treba da poverujem da ste ti, seselj, kostunica, andreja mladenovic, samardzic, aligrudic, vjerica radeta, natasa jovanovic, lidija vukicevic, velja... nekakva intelektualna avangarda, ispred svog vremena, nekakav krem, pametniji od ostalih? koliko god se trudio da verujem u to, jednostavno ne ide, jebiga. izvini sto ja moron ne mogu skapiram da vi pokusavate da spasite srbiju i srpski narod i jedini vidite skrivene opasnosti koje im prete, kao npr. ssp. mislim, bez uvrede, ali sam si se stavio u isti kos sa ovom ekipom crtanih filmova kojima normalni ljudi mogu samo da se smeju, a ne da ih dozivljavaju kao nekakvu avangardu :)

 

 

Koštunica je 1974. rekao da će tadašnji Ustav SFRJ razbiti Jugoslaviju, i tako je i bilo.

 

 

hrvatska je najzaduzenija zemlja po glavi stanovnika na svetu inace.

kakav crni drzavni bankrot, kakve gluposti.

 

Hrvatska ima papu.

 

A mi imamo dug koji čini pola našeg godišnjeg BDPa, a sve preko 15% je vrisak za ekonomiju.

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hrvatska ima papu.

 

A mi imamo dug koji čini pola našeg godišnjeg BDPa, a sve preko 15% je vrisak za ekonomiju.

 

Je l' postoji negde na netu tabelarni prikaz odnosa BDP-a i spoljnog duga, procentualno za svaku državu ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A IRA je sjevernoirska teroristička organizacija ili opšteirska? Nema taj primjer veze sa Vojvodinom, anema ga ni Italija, jer Italija i nije jedna nacija, oni su oduvijek bili odvojeni, SIcilijanci su do prije 500 godina pričali grčki bre, a dan-danas pokvareni italijanski... Gore je bila Đenova i Mletačka Republika, gore su prije toga vladala germanska plemena, a dolje Vizantija i Karlo Anžujski i Arapi( a zna se kako Arapi to rade, isele stanovništvo u sjevernu Afriku ili malu Aziju pa se sami usele na Siciliju) i slična sranja, ma šiptari... To jesu dvije različite etničke skupine ujedinjene 1870.

 

Vojvodina sa tim nema veze. Vojvođani su svi iseljenici iz stare Srbije. Prosto, nauči nešto o evropskoj istoriji pa se javi.

 

Ma jeste, sad su to dve etničke skupine, a Srbi su svi isti. Sicilijanci pričaju pokvareni italijanski, a ljudi sa Južne Srbije srpski pričaju pravilno? Vojvodina i ostatak Srbije su uglavnom bile pod različitim vladarima, ovi pod Habsburzima, a ovi pod Turcima. Misliš da se Turci nisu useljavali, kao Arapi u južnu Italiju? I Vojvođani nisu svi iseljenici iz stare Srbije (ako i oni pamte da su im se preci iselili), već tu živi još mnogo etničkih grupa, a živeli su do kraja Drugog svetskog rata i Nemci u velikom broju, pre nego što je došlo do kolonizacije, a i kasnijeg naseljavanja izbeglica iz Hrvatske. Po meni je ključni problem koji u Vojvodini postoji upravo odnos između ''lala'' i ''dođoša''. I jedni i drugi su Srbi, ali brate, to ti je različit mentalitet totalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa i lale su dođoši, čovječe, to što su došli ranije ne znači da nisu više dođoši...

 

etnički sastav u Srbiji je takav da samo 8% ima haplogrupu koja je dominantna u Turskoj, svi ostali imaju slovenske ili balkanske(postoji samo još u Baskiji i Irskoj) dominantne haplogrupe. Kad bi se pogledao etnički sastav Italije, Sicilijanci bi bili Arapi, a ovi gore Goti ili Normani. To nije isto, to definitivno nije isto. Dovoljno je još reći da je upravo taj sjever Italije ostao u ratu do kraja, dok se jug predao 1943. godine.

 

U svakom slučaju, vidi se da si ti ovdje samo PR, jer znanja nemaš, a ni dobre volje.

 

-------------

 

Je l' postoji negde na netu tabelarni prikaz odnosa BDP-a i spoljnog duga, procentualno za svaku državu ?

 

 

ne vjerujem, moraš to posebno za svaku državu, eto Thule ti je već dao iznose dugova, a za Srbija npr ukucaš Serbia GDP.

 

Mada, vidiš i sam da piše da je dug 2200 evra po glavi stanovnika, ako ti je plata 300 evra, to je 3600 godišnje, odnosno dug ti je skoro 2/3 plate. To je samoubistvo.

 

Inače, što se Srbije tiče, GDP je 55 milijardi evra, a dug je 26, a to je podatak iz 2007. godine, vjerovatno su ga dogurali i do 30.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, što se Srbije tiče, GDP je 55 milijardi evra, a dug je 26, a to je podatak iz 2007. godine, vjerovatno su ga dogurali i do 30.

 

pa nista onda ajde da se ne zaduzujemo,sta nas boli kurac...

 

jedna je stvar zaduziti se i trositi novac,kao sto je tito trosio,na putovanja,kredite drugim drzavama ,kupovinu socijalnog mira...

 

druga je stvar zaduziti se i taj novac trositi na konkrektne projekte,stvaranje uslova za poslovanje malih i srednjih preduzeca,ulaganje u infrastrukturu...stvari koje se dugorocno isplate i budu, kroz ubiranje poreza,taksi sta ja znam cega,znacajan izvor prihoda drzavi...

 

ispravi me ako gresim,jbg...ja tako razmisljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

etnički sastav u Srbiji je takav da samo 8% ima haplogrupu koja je dominantna u Turskoj, svi ostali imaju slovenske ili balkanske(postoji samo još u Baskiji i Irskoj) dominantne haplogrupe. Kad bi se pogledao etnički sastav Italije, Sicilijanci bi bili Arapi, a ovi gore Goti ili Normani. To nije isto, to definitivno nije isto. Dovoljno je još reći da je upravo taj sjever Italije ostao u ratu do kraja, dok se jug predao 1943. godine.

 

Iz prostog razloga što je američko-britanska ofanziva išla od juga ka severu, a Nemci okupirali sever i omogućili Musoliniju da opstane još neko vreme. Italijanski narod sa severa, predvođen partizanima, borio se protiv Musolinija i Nemaca.

Etničku grupu ne određuje samo genetsko poreklo, već i zajednička kultura i jezik, od čega su Garibaldi i Macini pošli u procesu ujedinjenja Italije.

 

Na kraju, šta pokušavaš da dokažeš? Da zahtevi za samostalnošću Vojvodine nemaju dodirnih tačaka ni sa jednim sličnim zahtevom u Evropi, pa zbog toga nisu legitimni? Kao da ovi ostali jesu legitimni. Situacija je prosta, ako se Srbija bude pretvorila u ozbiljnu državu, kakva je Italija, moći će da stavi pod kontrolu svaki separatizam.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija je prosta, ako se Srbija bude pretvorila u ozbiljnu državu, kakva je Italija, moći će da stavi pod kontrolu svaki separatizam.

 

amin! sve je receno...

 

:pivopije:

 

a i hoce se reci da ljudi sa vishim standardom manje razmisljaju o kojekakvim shumskim organizacijama hajducke provinijencije...

 

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
pa nista onda ajde da se ne zaduzujemo,sta nas boli kurac...

 

jedna je stvar zaduziti se i trositi novac,kao sto je tito trosio,na putovanja,kredite drugim drzavama ,kupovinu socijalnog mira...

 

druga je stvar zaduziti se i taj novac trositi na konkrektne projekte,stvaranje uslova za poslovanje malih i srednjih preduzeca,ulaganje u infrastrukturu...stvari koje se dugorocno isplate i budu, kroz ubiranje poreza,taksi sta ja znam cega,znacajan izvor prihoda drzavi...

 

ispravi me ako gresim,jbg...ja tako razmisljam

 

 

to je tačno, ali to se nije desilo. Ukupno je 50 milijardi dobila Srbija za investicije. Zaposlenost se nije povećala, plate i cijene su se maltene paralelno povećavale, u nekim mjestima se živi bolje, južna pruga je jad i bijeda... Sve u svemu, sa 50 milijardi dolara Srbija je uspjela da ostvari godišnji ekonomski rast od 6%. Neki bi imali 10-12% od tih para. Jednostavno, pare su nestale, one su pozajmljene za ko zna koji moj...

 

 

---------------------

 

Iz prostog razloga što je američko-britanska ofanziva išla od juga ka severu, a Nemci okupirali sever i omogućili Musoliniju da opstane još neko vreme. Italijanski narod sa severa, predvođen partizanima, borio se protiv Musolinija i Nemaca.

Etničku grupu ne određuje samo genetsko poreklo, već i zajednička kultura i jezik, od čega su Garibaldi i Macini pošli u procesu ujedinjenja Italije.

 

Na kraju, šta pokušavaš da dokažeš? Da zahtevi za samostalnošću Vojvodine nemaju dodirnih tačaka ni sa jednim sličnim zahtevom u Evropi, pa zbog toga nisu legitimni? Kao da ovi ostali jesu legitimni. Situacija je prosta, ako se Srbija bude pretvorila u ozbiljnu državu, kakva je Italija, moći će da stavi pod kontrolu svaki separatizam.

 

 

E pa to nije tačno. To nije bila zajednička kultura i jezik, Italijani i dan-danas imaju 14 dijalekata(Mogu da se pitam koliko su tada imali, Britanci su u 18. vijeku imali 700), a koliko imaju Srbi?

 

Nemojmo da se sprdamo, znam ja dobro da jaka država može to da spriječi, ali bre kakav je to odgovor? Kad će Srbija postati jaka država a kad će Vojvodina da pokrene pitanje svog statusa? Nemoj brate da mi kenjaš naučene definicije iz udžbenika, ti nemaš jaku državu a moraš to da spriječiš. Koji moj mi lupaš ''jaka država će uraditi to i to''. pa to zna svako da kaže. Barataj sa onim sredstvima koje imaš.

 

Da ne pričam da je u zadnjih 50 godina Italija imala jedno 70 Vlada, dakle politička situacija je uvijek bila nestabilna....

 

 

 

tačno taj ''malo stariji tekst'' kuka još prije tri godine da prestanu da se zadužuju, a do dana današnjeg zaduživanja nisu stala. preporučujem '' malo stariji tekst''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zemljak ?

Hehe.. pa da :)

Ako visiš u Čairu, onda te verovatno znam... .ne pamtim koliko sam se puta tamo opio. :)

Inače, zadnjih god. dana živim u Bg, tako da me sada nema tamo.

Koji si ti? :) Ođe Bobi. :)

 

@ april

 

Nisam ni ja druže pričao o političkim opcijama (ova ili ona bolja), nego samo kažem moje mišljenje da u ovoj zemlji nije bolje posle 5 oktobra (bar kako ja to vidim), čak je u mnogim stvarima gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvaranje uslova za poslovanje malih i srednjih preduzeca,ulaganje u infrastrukturu

Moram i na ovo da odgovorim.

 

Evo kako su u našoj zemlji stvorili uslove za poslovanja malih preduzeća:

 

(citat sa ES foruma)

Najbolja prijateljica je sa bratom i njegovim prijateljem osnovala web design firmu. Firma je trebala da posluje isljucivo na domacem trzistu. Da bi krenuli u biznis, posto nisu imali pocetni kapital, devojka je prodala stan. Ortak nje i njenog brata je prodao kucu sa velikim placem. Sa cifrom od preko 100 000 (sto hiljada)E otvorili su firmu i ubrzo im je mesecni promet stvarno postao veliki i stvarno su super radili svoj posao. Ali decko koji je rukovodio firmom hteo je da radi 110% legalno. Dakle - sve prijavljeni, svi porezi placeni....sve, sve, sve. Ta firma je ugasena 2 godine nakon osnivanja sa poprilicnim dugovanjima.

 

…..hmmm, da li treba da kazem da ta devojka sada stanuje pod kirijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je tačno, ali to se nije desilo. Ukupno je 50 milijardi dobila Srbija za investicije. Zaposlenost se nije povećala, plate i cijene su se maltene paralelno povećavale, u nekim mjestima se živi bolje, južna pruga je jad i bijeda... Sve u svemu, sa 50 milijardi dolara Srbija je uspjela da ostvari godišnji ekonomski rast od 6%. Neki bi imali 10-12% od tih para. Jednostavno, pare su nestale, one su pozajmljene za ko zna koji moj...

 

da ali cene rastu i zbog monopola...umesto da rast/pad cena na malo prati povecanje konkurencije,on prati povecanje plata...

 

konkurencija je zdrava stvar...

 

ekonomski rast direktno zavisi od investicija konkrektne firme i kasnije naravno visokom produktivnoscu te iste firme,a tek manjim delom od pametno ulozenih donacija i kredita na nivou drzave...hoce se reci,da strana firma ovde nece da ulaze ako za to nema potrebnu infrastrukturu...evo ti fijatov primer...hoce kompletno izgradjenu infrastrukturu da bi mogli da funkcionisu...

 

e sad je stvar kako ko percipira realnost...ja tvrdim da je ovde kud i kamo bolje nego pre,sto si mogao da procitas vec...

 

takodje mozemo i da nagadjamo ko je i koliko maznuo...ali cemu to?

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...