Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

Šešeljev poziv na doslednost

 

Uoči današnje sednice Centralne otadžbinske uprave on je pozvao članstvo da se odupru, kako stoji u pismu, ideologiji koju određuju Brisel, Vašington, strane ambasade u Beogradu i oligarsi Mišković i Beko. Na današnjoj sednici očekuje se da iz stranke budu isključeni Tomislav Nikolić i poslanici koji su pristupili njegovom skupštinskom klubu "Napred, Srbijo".

 

U pismu u kojem, inače, nijednom ne pominje ime Tomislava Nikolića, Šešelj kaže da već godinama upozorava da strane obaveštajne službe ne miruju i da je to u najvećoj meri dovelo do sukoba dveju ideologija - slobodarske ideologije Srpske radikalne stranke protiv ideologije vazalnog odnosa.

 

Šešelj u pismu još kaže da se nikada neće pomiriti sa onima koji otimaju Kosovo i Metohiju i kako navodi, rastaču nam zemlju.

 

"Ne može biti pomirenja između mene i marionetsko-izdajničke grupe koja želi da promeni ideologiju stranke u trenutku kada nam ubijaju ljude na demonstracijama, isporučuju srpske glave, a Evropska unija nastavlja da postavlja nove uslove i zahteva izvršenje novih naloga koji vode ka urušavanju našeg suvereniteta i teritorijalnog integriteta", piše Šešelj.

 

"To rade upravo sada, na glup i primitivan način, ne uviđajući u svojoj pohlepi da je Rusija ponovo stala na noge i da želi da pomogne Srbiji. I upravo sada, kada je trebalo pojačati napore za oslobođenje Srbije, oni hoće da promene ideologiju stranke koja se očuvala i u težim okolnostima. U tome nikada neće uspeti, ideologija Srpske radikalne stranke je besmrtna", navodi Šešelj u pismu.

 

Na kraju pisma Šešelj kaže da ne želi da govori o onima koji uništavaju ideologiju srpskog nacionalizma i citira Eshila koji kaže: "Nikada ne bih menjao svoju muku za njihov slugeranjski posao".

 

Nikolić: Šešelj ne shvata da život teče

 

"SRS se deli na jedan deo koji smatra da je stranka stigla do zida i drugi deo koji ne shvata potrebe današnjeg vremena i Srbije, i koji se učaurio u neke ciljeve neostvarene već 18 godina. SRS je i jedno i drugo, a od danas će postojati samo onaj deo koji je ostao uz Šešelja", rekao je Nikolić za RTS.

 

"Šešelj ne shvata da život teče dalje. Srbija ima ogromne probleme koje ne može da reši tako što će da čeka. Da je do ličnih sukoba, ja bih odavno povukao ovaj potez zato što sam na udaru više meseci i to se tako sistematski nastavlja", rekao je Nikolić.

Na pitanje kakav će biti njegov odnos sa Šešeljem kada se vrati iz Haga, Nikolić je rekao da očekuje da će mu dobacivati ružne reči u Skupštini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIsam pratio, stranicu za stranicom. Pardon. What's in it for me? Jel' bilo nesto novo, revolucionarno. Satro, Srbi se dogovorili u mom odsustvu. Ne seri...?

 

 

 

E,da. Ne seri, vi i dalje kenjate o smislu zivota, a niko nikada nije ni izasao van tog jaja. Zumanca. Dabogda bilo stostruko.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

nikako da me u'vatiš za jaja....

 

 

---------------

 

El Karnisero, ti si kreten. Ja ti rekoh da je to vještački standard koji stvara dug zbog kojeg će država da BANKROTIRA, ti mi pričaš o 1993. godini, koji kurac to ima veze sa tim? Ako je 1993. inflacija bila NAJVEĆA U ISTORIJI ČOVJEČANSTVA, koji moj neko normalan očekuje da 15 godina kasnije imao prosječnu platu 350 evra? Pa onaj koji uzme pare OD SVOJIH UNUKA DA IH ONI VRAĆAJU JER JE ON PIČKA KOME JE SAMO DO TROŠENJA A NE RACIONALNE EKONOMIJE.

 

Jesam li rekao da si kreten? E pa - ti si kreten.

 

----------------

 

april ethereal

 

e sad je stvar kako ko percipira realnost...ja tvrdim da je ovde kud i kamo bolje nego pre,sto si mogao da procitas vec...

 

pročitaj pasus iznad, tu ti je objašnjenje i za tvoj kretenluk.

 

----------------

 

Najbolja prijateljica je sa bratom i njegovim prijateljem osnovala web design firmu. Firma je trebala da posluje isljucivo na domacem trzistu. Da bi krenuli u biznis, posto nisu imali pocetni kapital, devojka je prodala stan. Ortak nje i njenog brata je prodao kucu sa velikim placem. Sa cifrom od preko 100 000 (sto hiljada)E otvorili su firmu i ubrzo im je mesecni promet stvarno postao veliki i stvarno su super radili svoj posao. Ali decko koji je rukovodio firmom hteo je da radi 110% legalno. Dakle - sve prijavljeni, svi porezi placeni....sve, sve, sve. Ta firma je ugasena 2 godine nakon osnivanja sa poprilicnim dugovanjima.

 

…..hmmm, da li treba da kazem da ta devojka sada stanuje pod kirijom.

 

i inače malim preduzećima je životni vijek u 90% slučajeva 3 godine. To ne može da opstane u modernom kapitalizmu, a Dinkić se preserava sa tim kreditima koji su čisto gubljenje novca. Ali se zato ovi kreteni iznad napale pa kao vidi što je super, ima kinte, ima ali čije kinte? Vaših unuka i praunuka.

 

Govnava motka da radi bre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@slava

 

sta bre drobis o dugu i dalje jebote, pa ko danas nije zaduzen?

 

mrzi me da racunam, ali imam utisak da nas ratio dug/dbp per capita uopste nije relativno preveliki u odnosu na duge zemlje.

 

 

 

vadis informacije iz konteksta i preuvelicavas ih samo da bi ih prikazao kako tebi odgovara i mislis da ce ti to proci, smesan si.

 

na racun unuka bla bla bla bla bla

pa onda i svi ostali zive na racun jebenih unuka, posto su jos zaduzeniji od nas

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo ovo u 21. veku ne moze da uspe nikako.

Kao drugo sranje je.

 

kao prvo ti nisi ni znao sta je treca pozicija dok ti nisam dao link

a kao drugo neko slusa guns and roses nije kompentetan da kaze ista sto se tice drustvenog uredjenja

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad dođe vreme za naplatu dugova, uvešćemo socijalizam i neće biti problema, ne sekiraj se. Pogledaj koliki je američki spoljni dug, pa su vodeća ekonomija sveta. Ali, to samo znači da će i za njih jednog dana jedini izlaz biti uvođenje socijalizma.

 

Ahahah, to bi bilo stvarno najjače! Amerika i Engleska, biće zemlja proleterska. :)

 

Nego, nešto sam se maločas iznervirao ... a evo i zašto:

 

http://www.youtube.com/watch?v=GZIZvvM_JQI

 

Kakva se sve sranja manipulaciona, ne kače na youtube-u!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolja prijateljica je sa bratom i njegovim prijateljem osnovala web design firmu. Firma je trebala da posluje isljucivo na domacem trzistu. Da bi krenuli u biznis, posto nisu imali pocetni kapital, devojka je prodala stan. Ortak nje i njenog brata je prodao kucu sa velikim placem. Sa cifrom od preko 100 000 (sto hiljada)E otvorili su firmu i ubrzo im je mesecni promet stvarno postao veliki i stvarno su super radili svoj posao. Ali decko koji je rukovodio firmom hteo je da radi 110% legalno. Dakle - sve prijavljeni, svi porezi placeni....sve, sve, sve. Ta firma je ugasena 2 godine nakon osnivanja sa poprilicnim dugovanjima.

 

…..hmmm, da li treba da kazem da ta devojka sada stanuje pod kirijom.

 

 

haha 100 000 eura za web design "firmu" i propali? wtf? :lol:

Za to treba da budeš 110% debil! :da:

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

El Karnisero, ti si kreten. Ja ti rekoh da je to vještački standard koji stvara dug zbog kojeg će država da BANKROTIRA, ti mi pričaš o 1993. godini, koji kurac to ima veze sa tim? Ako je 1993. inflacija bila NAJVEĆA U ISTORIJI ČOVJEČANSTVA, koji moj neko normalan očekuje da 15 godina kasnije imao prosječnu platu 350 evra? Pa onaj koji uzme pare OD SVOJIH UNUKA DA IH ONI VRAĆAJU JER JE ON PIČKA KOME JE SAMO DO TROŠENJA A NE RACIONALNE EKONOMIJE.

 

Jesam li rekao da si kreten? E pa - ti si kreten.

 

i inače malim preduzećima je životni vijek u 90% slučajeva 3 godine. To ne može da opstane u modernom kapitalizmu, a Dinkić se preserava sa tim kreditima koji su čisto gubljenje novca. Ali se zato ovi kreteni iznad napale pa kao vidi što je super, ima kinte, ima ali čije kinte? Vaših unuka i praunuka.

 

Govnava motka da radi bre.

 

 

@slava

 

sta bre drobis o dugu i dalje jebote, pa ko danas nije zaduzen?

 

mrzi me da racunam, ali imam utisak da nas ratio dug/dbp per capita uopste nije relativno preveliki u odnosu na duge zemlje.

 

 

 

vadis informacije iz konteksta i preuvelicavas ih samo da bi ih prikazao kako tebi odgovara i mislis da ce ti to proci, smesan si.

 

na racun unuka bla bla bla bla bla

pa onda i svi ostali zive na racun jebenih unuka, posto su jos zaduzeniji od nas

 

Bolje je zaduziti se i stvoriti uslove za bolji zivot i vracanje tih para,nego ziveti zauvek bedno ali se kurciti da nemas dug.Ako nemas pocetni kapital(kao sto ga mi nismo imali) tesko da mozes ista da uradis bez zaduzivanja.

Toma i kompanije su jos 2002-2003 pricali da smo najebali za 4-5 godina zbog nenormalnog zaduzenja.

 

kao prvo ti nisi ni znao sta je treca pozicija dok ti nisam dao link

a kao drugo neko slusa guns and roses nije kompentetan da kaze ista sto se tice drustvenog uredjenja

 

1-Tacno je nisam znao.

2-Neko ko slusa Acu Lukasa nije kompetentam da mene proziva u vezi muzike. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

sabre, Karnisero i ostala tupava bagro...

 

Bolje je zaduziti se i stvoriti uslove za bolji zivot i vracanje tih para,nego ziveti zauvek bedno ali se kurciti da nemas dug.Ako nemas pocetni kapital(kao sto ga mi nismo imali) tesko da mozes ista da uradis bez zaduzivanja.

 

 

OVO NIJE URAĐENO!!!! ALOOOOO!!!!! OVO NISU URADILI!!!!!

 

ALOOO POŽEGA!

 

Pare su potrošene i samo jedan dio je investiran. ALOOOO, slušate li šta vam se govori, izvadite mast iz ušiju jebote...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sabre, Karnisero i ostala tupava bagro...

 

 

 

 

OVO NIJE URAĐENO!!!! ALOOOOO!!!!! OVO NISU URADILI!!!!!

 

ALOOO POŽEGA!

 

Pare su potrošene i samo jedan dio je investiran. ALOOOO, slušate li šta vam se govori, izvadite mast iz ušiju jebote...

 

ti si naravno pouzdan insajder...

 

sta,javilo ti se?ti pretpostavljas ili si imao uvid u dokumenta tog tipa?

 

zasto prozivas i vredjas po forumu?

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

OVO NIJE URAĐENO!!!! ALOOOOO!!!!! OVO NISU URADILI!!!!!

 

ALOOO POŽEGA!

 

Pare su potrošene i samo jedan dio je investiran. ALOOOO, slušate li šta vam se govori, izvadite mast iz ušiju jebote...

 

Kao prvo kad jedan radikal kaze za mene da sam bagra,izdajnik,budala to mi dodje kao kompliment.To je jedan od dokaza da sam normalan.

Kao drugo ja nisam ni rekao da su sve pare inestirane,onda bi nam dosadasnja vlast bila idealna.

Kao trece dok je tvoja avangarda vladala svercovali smo benzin i cigare a plata je bila 2 marke.Sada je malcice veca,sto implicira da bi trebao da prestanes da se proseravas i malcice razmislis.Ako zelis da ti Seselj i ostala bagra vode drzavu nesto debelo nije u redu sa tobom.

Kao cetvrto nisi mastovit.Mogao si bar da mi kazes da sam izdajnik i da me se gnusas ili da bacis koju kletvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sabre, Karnisero i ostala tupava bagro...

 

tupava ti keva.

 

 

 

--

to na sta si odgovorio nisam ja napisao.

a na ono sto sam ja napisao za ratio dbp/spoljni dug per capita nisi odgovorio nista.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

--

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

jes' majku mu, skim se ja raspravljam, idi bre uči geografiju i muzičko, koji će tebi ovo... I da, ako neko tvrdi da je Dinkić kreten ne znači da je radikal, to da znaš ubuduće.

 

 

 

sabre, ne mogu sad da tražim šta si me konkretno pitao, ali da npr Srbija i Mađarska imaju isti dug per capita, kakve to ima veze kad Mađarska ima 3 puta veći BDP od Srbije?

 

 

I to se i tiče ovoga što sam napisao. Srbija je dobila 50 milijardi investicija da se para vrti, što bi se reklo... ali ona nije INVESTIRALA taj novac već ga je koristila za POTROŠNJU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes' majku mu, skim se ja raspravljam, idi bre uči geografiju i muzičko, koji će tebi ovo... I da, ako neko tvrdi da je Dinkić kreten ne znači da je radikal, to da znaš ubuduće.

 

 

 

sabre, ne mogu sad da tražim šta si me konkretno pitao, ali da npr Srbija i Mađarska imaju isti dug per capita, kakve to ima veze kad Mađarska ima 3 puta veći BDP od Srbije?

 

 

I to se i tiče ovoga što sam napisao. Srbija je dobila 50 milijardi investicija da se para vrti, što bi se reklo... ali ona nije INVESTIRALA taj novac već ga je koristila za POTROŠNJU.

 

Znam ja to(za Mladju).

Kako si dosao do zakljucka da smo sav novac koristili za potrosnju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Pa nego za šta smo?

 

Rekoh, 50 milijardi je ukupan novac koji je Srbija na ovaj ili onaj način dobila.

 

ako smo imali tri milijarde investicija godišnje,a nismo to imali svake godine, pogotovo ne prije 2003. godine, izračunaj koliko je 8 godina x 3 milijarde

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...