Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

 

Ahahah, video sam to sa Koštunjavim & Čolom, još na TV-u kad se pojavilo povodom uvođenja 3G preko mts-a.

 

Al' jebiga, čovek je pravnik i '44 godište, pa je normalno da se ne razume u high-tech stvari.

 

Moj matori je nešto mlađi, pa je recimo, tek odskora počeo kucati obične sms-ove. :da:

 

No vidiš, danas na Tv-u odgledah deo vojne parade povodom promocije najmlađih oficira vojske Srbije.

 

Bila prisutna, maltene cela državna elita. I gle čuda, dok su Tadić i Šutanović stajali suvi pod nastrešnicom.

 

Našem novom premijeru nije niko držao ni jebeni kišobran, niti ga je sam uhvatio u ruke.

Najlakše mu je bilo da metne kesu na glavu, znači taj kadar se ne zaboravlja! :):)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Hahaha neko ko je radikal prica o kradji...

 

 

jeb'o ti ja mater, jel jasno? Već sam ti jednom rekao da nisam radikal, ako nastaviš sa debilnim provokacijama i etiketiranjem, ja ću nastaviti da ti jebem mater, jel jasno?

 

 

Dizelaša u hamerima je bilo više 1993, nego 2000. Što još tada ne oboriste Slobu, nego ste ga podbadali da ide u ratove?

 

 

Tuđman- Rata ne bi bilo da ga Hrvatska nije željela

Izetbegović - Daću mir za suverenitet.

 

Mi ga podbadali...

 

 

Morisone, provaljen si, davno ti rekoh.

 

 

Evo ga i ovaj :)

 

Radikali su najgluplji političari u Srbiji. Jedno je imati neke političke ciljeve i ideologiju a drugo je tako je otvoreno predstavljati, to samo moron može da radi, da u politici ne krije karte. A mogu da napišem barem deset stvari u kojima imam različito mišljenje od radikala.

 

Nisu ni drugi bolji, skoro svaka partija je puna glupih ljudi u različitim stepenima gluposti. Jedina razlika je što su neki samo glupi a drugi i ludi(npr LDP).

 

 

Previše bi bilo da se ja bavim Šešeljevim knjigama. Konkretno, Svetozar Marković, Špengler dopunjen Ostrogorskim, Dragan Simić, Imanuel Valerstein. Nijedan nije radikal.

 

 

I neću više da se branim, postoji nešto što se zove realizam u međunarodnim odnosima, i sve ostalo je geopolitičko simuliranje. Tu su samo radikali blizu realizma, čak i pored rusofilije i slične pičke materine, ovi ostali tu veze nemaju.... I šta sad ja govorim o realizmu i neko me naziva radikalom. Pa ne zna za bolje, to je problem.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeb'o ti ja mater, jel jasno? Već sam ti jednom rekao da nisam radikal, ako nastaviš sa debilnim provokacijama i etiketiranjem, ja ću nastaviti da ti jebem mater, jel jasno?

 

Kako si opasan...Mnogo si zajeban...Gengsta...Najbolji si...

Imas argumente kao radikal.Znaci ako nisi radikal mozes jos samo da budes DSS-ovac sto je isti kurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizelaši su endemska vrsta, danas imamo metroseksualce.

 

I to baš u hamerima. Možda ih je bilo više '93 nego '00 ... ali danas ( 2008 ) imaš ih troduplo više

nego kad se saberu svi ovi iz godine inflacije i oni drugi s' kraja veka.

 

A za obaranje zar nije bilo pokušaja, iako je napravio autokratsku zemlju? Zaboravljaš 9.mart, pa zatim 96-97 god?

 

Poenta mog posta je bila u tome što sam reagovao na ocenu da je Milošević skinut sa vlasti zbog dizelaša. Što se mene tiče, niste ga morali ni skidati, ako su samo dizelaši razlog, meni oni ne smetaju, ko ih jebe. Pravi razlog zbog koga je Miloševića trebalo skinuti mnogo ranije je nepotreban i unapred izgubljen sukob sa Zapadom u koji nas je uveo, jer su tako želeli srpski nacionalisti, zagovornici Velike Srbije. Nije čovek shvatio da se epoha promenila i da devetnaestovekovnom nacionalnom romantizmu na kraju dvadesetog neće biti mesta. Naravno, nije trebalo skloniti iz političkog života samo njega, već i pola tadašnje opozicije.

Ja u petom oktobru nisam učestvovao, taj događaj sam posmatrao kao borbu za vlast, a ne kao izraz suštinske potrebe da se Srbija reformiše. Nekoliko godina posle sam dobio i potvrdu - ljudi koji su srušili Miloševića, sada vode istu, ako ne i još goru politiku prema Kosovu, nego on. Jedino što nemaju svoje trupe na Kosovu, nesrećni Milošević ih je imao, pa su nas bombardovali zbog toga. Mislim, što su onda rušili Miloševića, ako će da se ponašaju isto kao on, ako su dizelaši razlog, jak je u pičku materinu.

 

 

Previše bi bilo da se ja bavim Šešeljevim knjigama. Konkretno, Svetozar Marković, Špengler dopunjen Ostrogorskim, Dragan Simić, Imanuel Valerstein. Nijedan nije radikal.

 

Sakupio si društvance u kome niko nema veze jedan sa drugim. Mešaš levičare sa desničarima, prave naučnike sa kvazi-filozofima, principijelne ljude s onima koji menjaju ideologiju kao čarape...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Kako si opasan...Mnogo si zajeban...Gengsta...Najbolji si...

Imas argumente kao radikal.Znaci ako nisi radikal mozes jos samo da budes DSS-ovac sto je isti kurac.

 

 

Ja sam već objasnio, imam argumente kao realista

 

 

I neću više da se branim, postoji nešto što se zove realizam u međunarodnim odnosima, i sve ostalo je geopolitičko simuliranje. Tu su samo radikali blizu realizma, čak i pored rusofilije i slične pičke materine, ovi ostali tu veze nemaju.... I šta sad ja govorim o realizmu i neko me naziva radikalom. Pa ne zna za bolje, to je problem.

 

ako ti nešto nije jasno, samo pitaj.

 

Sakupio si društvance u kome niko nema veze jedan sa drugim. Mešaš levičare sa desničarima, prave naučnike sa kvazi-filozofima, principijelne ljude s onima koji menjaju ideologiju kao čarape...

 

 

pa ti da razumiješ ne bi lupao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo mogu da se radujem što malo ljudi u ovoj zemlji deli Prinčeve političke stavove.

 

Da ima malo pravde (tj da sam ja na vlasti :da: ) ti bi Prinče već bio uhapšen kao neko ko zagovara secesiju jedne od srpskih teritorija i zbog protiv ustavnog delovanja i stavio be te da deliš ćeliju sa albanskim teroristima, pošto se zalažete za iste ciljeve. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo mogu da se radujem što malo ljudi u ovoj zemlji deli Prinčeve političke stavove.

 

Da ima malo pravde (tj da sam ja na vlasti :da: ) ti bi Prinče već bio uhapšen kao neko ko zagovara secesiju jedne od srpskih teritorija i zbog protiv ustavnog delovanja i stavio be te da deliš ćeliju sa albanskim teroristima, pošto se zalažete za iste ciljeve. :pivopije:

 

Ja se zalažem za secesiju dela srpske teritorije? Ako misliš na Kosovo, ono nije srpska teritorija, nezavisno je, kako mogu da se zalažem za njegovu secesiju onda, od koga? Naprotiv, ja sam za celovitost Srbije u njenim sadašnjim granicama, opirem se svakom pominjanju nezavisne Vojvodine i smeta mi što nacionalisti tako nešto prizivaju. Štaviše, ja sam za to da nam se jednog dana pripoji Republika Srpska, a i da se Crnogorci opamete i opet budemo zajedno. Ma, da se obnovi Jugoslavija, to bih ja najviše voleo.

 

@Prometheus, kontradiktorno je to što je čovek bio zagriženi antiamerikanac devedesetih, a kad se režim promenio, naprasno je postao proamerički orijentisan i kasnije došao na čelo Centra za studije SAD. Ako se na njega pozivaš, mogu da razumem to, ukoliko imaš slične sklonosti, tj. ako je to ''realizam'' o kome govoriš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Ne daj bože da opet bude zajednička država sa Crnom Gorom, Srbija više NIKAD ne smije da dozvoli sebi bilo kakve federalne odnose. Ujedinjenje nikad, ako hoće prisajedinjenje državi Srbiji, nema problema.

 

Ali država da bude unitarna i da se zove Srbija, ne Srbija i Crna Gora, Jugoslavija, pička materina...

 

 

 

 

drugo, ne znam šta je to kontradiktorno ako je neko čas anti čas proamerički nastrojen. Ja ću lopatom da se krstim ako od toga Srbija bude imala koristi.šta mene briga, ja znam ko sam i šta sam, unutra me niko neće mijenjati a koje dupe ližem mi je svejedno ako mi je u interesu. Razlika između mene i tebe je što bi ti prvo prisvojio filioque k'o boga oca, a ja samo pro forme, što je suština realpolitike. Ali nemam ja namjeru da branim Simića, samo te pitam šta je to u toj grupi kontradiktorno? Ti tvrdiš da su ti mislioci nepovezivi. Dokaži.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas argumente kao radikal.Znaci ako nisi radikal mozes jos samo da budes DSS-ovac sto je isti kurac.

 

Klinac, bolje se igraj auticima, mnogo si glup...a pravis se pametan...procitaj nesto u zivotu, mimo ovih gluposti sto se serviraju na tv i novinama...ko god nije demokrata, taj je radikal ili je za dss, mislim, takvu glupost odvaliti...stvarno...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko god nije demokrata, taj je radikal ili je za dss, mislim, takvu glupost odvaliti

Ne nego ko god nije demokrata, taj je sirovina, nepismen, gromada gluposti, mamut sišao sa planine i tako dalje...

 

Ja sam se jednom raspravljao sa jednim LDP-ovcem na jednom forumu i izvređa me čovek ladno (budalo... glup si... prostačino...majmune...) a baš sam se trudio što kulturnije da pišem.

 

Nikad mi to neće biti jasno kako ja uvek zbog svojih stavova ispadnem prostačina i majmun, a oni kulturni i fini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugo, ne znam šta je to kontradiktorno ako je neko čas anti čas proamerički nastrojen. Ja ću lopatom da se krstim ako od toga Srbija bude imala koristi.šta mene briga, ja znam ko sam i šta sam, unutra me niko neće mijenjati a koje dupe ližem mi je svejedno ako mi je u interesu. Razlika između mene i tebe je što bi ti prvo prisvojio filioque k'o boga oca, a ja samo pro forme, što je suština realpolitike. Ali nemam ja namjeru da branim Simića, samo te pitam šta je to u toj grupi kontradiktorno? Ti tvrdiš da su ti mislioci nepovezivi. Dokaži.

 

Prvo, ti nisi objasnio šta povezuje te mislioce. Simić nije nikakav mislilac, već eklektik koji od drugih mislilaca preuzima ono što mu se sviđa, pa je sklon kao i ti da traži zajedničke elemente kod marksiste Wallerstein-a i ruskih ''bogotražitelja''. Špengler istoriju shvata ciklično, kod njega nema napretka, jedne civilizacije propadaju, druge izrastaju. Wallerstein kao dobar marksista posmatra cikluse u okviru kapitalizma samo kao deo sekularnih trendova, koji vode novom kvalitetu, što znači da priznaje napredak i pravolinijski shvata istoriju. Prvi zanemaruje ekonomski momenat, njemu je svejedno što postoji kapitalizam, dok drugi celu koncepciju bazira upravo na ekonomiji i na kapitalizmu, koji ima svoj početak i imaće svoj kraj. Ostrogorski je proučavao istoriju Vizantije, kao opredeljujuću za istoriju nas koji živimo na ovim prostorima, zanemarujući mnoge druge uticaje kojima smo bili izloženi, a Svetozar Marković upravo vodi računa o svim tim uticajima, pa piše o Srbiji na Istoku, ali prihvata marksizam koji dolazi sa Zapada.

 

I sad ti trpaš dva levičara i dva desničara, ljude koji imaju različita tumačenja istorije, u isti koš, i dodaješ Simića koji kopira sve njih pomalo. Razumem te, to je realizam, jer ako si premazan svim bojama, lakše ćeš se uklopiti u bilo koju od njih, kad tvoj interes to bude zahtevao.

Ja nemam ništa protiv da čovek menja orijentaciju od antiameričke ka proameričkoj, jer sam i ja imao sličnu evoluciju. Ali, ja sam mišljenje promenio učenjem, čitanjem, praćenjem situacije, usavršavanjem svog intelektualnog aparata, a on je orijentaciju promenio kad se promenio REŽIM. To je razlika između mene i takvih ''realista''.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

To kakav je on ''režimlija'' najbolje govori što ''demokrate'' hoće da ga izbace sa fakulteta, kao i Simeunovića, nego rekoh - ti nisi u toku.

 

Reference u stranoj literaturi za njega je uvijek okarakterisan kao nacionalistički, 1990 - 2008.

 

 

Nego, nisi ukapirao Ostrogorskog, on je pobio Špenglera, dokazao je da ciklizam nije neminovnost, e sad - problem je što ti ne znaš kako je on to dokazao, pomoć - nešto što je Niče samo naslutio, pošto je takođe dio ciklizma o kojem ničeanski Špengler govori :) Sve u svemu, ja krećem od Špenglera, kao i Kisindžer ili Remon Aron ili Ričard Nikson... ali se sigurno ne zaustavljam na njemu. On mi je sredstvo.

 

A Ostrogorski je takođe dokazao da ''marksizam'' nije došao sa Zapada, barem ne onaj Svetozara Markovića, nego je potpuno slovenski u svojoj suštini. Marks je, kao i Kopernik, ''pronašao'' nešto što je već postojalo - socijalizam ili Kopernik heliocentrički sistem. Te stvari su postojale i prije njih.

 

Wallerstein je rekao: desnica i ljevica su mrtve, tek se traži ideologija koja će dati odgovor globalizaciji konzervativaca, pošto su se ove preminule pokazale kao nesposobne. Tu se itekako otvara prostor za to što ti zoveš - ''eklekticizam'', što je samo uvreda u pokušaju.

 

A Srbija na Istoku i Zapadu je svetosavska politika, pa je preuzeo Tito.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klinac, bolje se igraj auticima, mnogo si glup...a pravis se pametan...procitaj nesto u zivotu, mimo ovih gluposti sto se serviraju na tv i novinama...ko god nije demokrata, taj je radikal ili je za dss, mislim, takvu glupost odvaliti...stvarno...

 

Zato ste ti,Tesa i Prometheus genijalci.Ma ti si moj idol.

I ako nisi ni za jednu od pomenutih partija onda nisi ni za koga.Ali svejedno moras biti blizak nekome od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ako nisi ni za jednu od pomenutih partija onda nisi ni za koga.Ali svejedno moras biti blizak nekome od njih.

 

Ha ha, mali nastavlja sa svojim glupostima, neka tebe, bar nasmejes ljude...a smeh je zdrav, tako da, samo ti nastavi :D

Naravno da nisam ni za jednu postojecu stranku, ima nesto i van tih velikih stranki ali necemo tebi govoriti o tome, ne moze tvoj mozgic to da shvati...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Zato ste ti,Tesa i Prometheus genijalci.Ma ti si moj idol.

I ako nisi ni za jednu od pomenutih partija onda nisi ni za koga.Ali svejedno moras biti blizak nekome od njih.

 

 

A da npr Tadić i Koštunica zamjene mjesta i da Tadić govori o KiM, a Koštunica o SSP, za koga bi žene glasale pitam se...

 

Potpuno mi je nevažan konkretan čovjek, bio on Tadić(za koga govore da je redovno posjećivao Lazu, odatle ljubav koja se pretvorila u studiranje...) ili Koštunica ljubitelj mačaka, bez poznatog razloga zašto nikad nije posjetio Lazu. Taj Laza je mnogo probirljiv čovjek....

 

To KO govori me ne zanima, dal li ima mladež na faci, kretenski kez ili anđeoski lice, apsolutno me ne zanima.

 

 

Npr, protiv sam SSPa jer je time implicitno priznaje KiM, a to danas zastupaju radikali i Koštunica.

S druge strane, potpuno podržavam otvaranje dosijea koji ne ugrožavaju bezbjednost Srbije, koje za sad navodno zastupa samo LDP(ali bez ovog dijela o bezbjednosti Srbije) i pomalo DS, mada samo deklarativno, pošto bi prvo pali Tadićev ćale Udbaš i Mićunović, onda Šešelj (Ozna) pa na dalje... a vjerovatno bi se napokon saznalo šta je to Čeda radio početkom devedesetih, a o bizmismenima da ne pričam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas argumente kao radikal.Znaci ako nisi radikal mozes jos samo da budes DSS-ovac sto je isti kurac.

 

ама, како ово звучи паметно........ Заиста, да ли мислиш да сви морају бити приклоњени некој странци само зато што си се ти ваљда родио клањајући пред ликом Чеде Јовановића? Има доста људи који су неопредељени, не можеш ти гледати у тарот ко је за којху странку...

И, још нешто - ДСС и СРС нису исти курац... чак шта више, нису ни курац.

 

Књиге у шаке, па се јави

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
ДСС и СРС нису исти курац... чак шта више, нису ни курац.

 

pa ako nisu kurac, šta su? :) Ako nisu isti, mislim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ама, како ово звучи паметно........ Заиста, да ли мислиш да сви морају бити приклоњени некој странци само зато што си се ти ваљда родио клањајући пред ликом Чеде Јовановића? Има доста људи који су неопредељени, не можеш ти гледати у тарот ко је за којху странку...

И, још нешто - ДСС и СРС нису исти курац... чак шта више, нису ни курац.

Књиге у шаке, па се јави

 

Ne ne moraju svi biti naklonjeni nekoj stranci.Ali sigurno su mu neke stranke blize od drugih.Tacka,shvatite to kako hocete.

Ceda nije idealan ali je najbolji.

DSS i SRS su isti kurac,samo sto su radikali fanatici a DSS-ovci su neki tunjavi nacionalisti.

 

I sta ste zapeli ljudi,citam ja knjige. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...