Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

Guest Bata Životinja

ne ide ti ova biologija najbolje :)

 

Ako nam je NS abdomen, a slijepo crijevo je tu zajebant u abdomenu, može baš da naguzi ostale organe za varenje... pitanje je ko je Iliću najmrskiji? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sabre, skoro sve te zemlje kukaju zbog toga, samo mi smo oduševljeni našim ''prosperitetom''. I mislim da čak nema potrebe pitati se ko je zaduženiji, činjenica je da je čitava Jugoslavija grcala od tih 25 milijardi duga, a Srbija koja je maltene tri puta manja navodno je na vrhu Evrope.

 

--------------------

 

april ethereal, možemo vi ovako do sutra, ti nećeš nigdje naći 26 milijardi koje nedostaju...

 

autoputevi, pa ako smo ih sami gradili, šta će nam koncesije(da damo da nam drugi sagrade autoput i naplaćuju putarinu 20 godina). Da je novac utrošen na autoputeve ti autoputevi bi bili naši, a ne tuđi.

 

Škole, pored činjenice da renoviranje ne odnosi neki veliki novac( u poređenju sa 26 milijardi koje su nestale), školarine na fakultetu su duplirane a negdje povećane i tri puta.

 

Bolnice, pa nikad se više nije plaćala zdravstvena usluga nego danas. Smanjen je spisak lijekova koji se dobijaju bez recepta, to jest moraš da ih platiš, stomatolozi.... sve važnije operacije se plaćaju, idi brate u bolnicu pa vidi sam. Najgore je što ti u stvari nikad nisi vjerovatno ni bio bolestan ali znaš da sve valja. Naravno, mnogo toga je i dalje na nivou, ali para nema, to se zna.

 

To šta su neke organizacije ili države POKLONILE ne računa se u investicije.

 

 

 

 

ne. DOS je obećao nešto što ne može da ispuni, tipa 1000 maraka plate. Ove sadašnje plate, koju su u prosjeku 400 evra - su vještačke.

 

Npr, Vlada ima milijardu dinara budžet za mjesečne plate zaposlenih, kojih ima recimo 100 000. AKo hoće da svi imaju platu 30 000, onda sa tih milijardu može da isplati 33 000 zaposlenih. Za ostale nema. Ajde da uzmemo da im je manja plata, recimo 20 000, onda može da isplati polovinu zaposlenih. Za ostalu polovinu pozajmljuje pare iz inostranstva, dakle pozajmljuje još jednu milijardu(ili 2 milijarde! ) dinara i isplaćuju svima platu. Za godinu dana imaju dug od 12-24 milijarde dinara iliti četvrt milijarde evra. A to je samo za 100 000 zaposlenih.

 

Konkretno znam da je 2006. Dinkić probio budžet 36%. Dakle, planirani budžet sa početka godine je probijen 36%. To ti je kao da imaš platu 100 evra a potrošiš 136. Kako? Pa uzmeš kredit, ništa lakše... I onda svakog mjeseca opet trošiš 136, iako imaš već ratu kredita(što bi trebalo da znači da trebaš da trošiš 100 evra - rata kredita, a ne 100 plus 36), ali ne brini, ti uzmeš još jedan kredit da vratiš onaj prvi... i počinje srpsko-dosmanlijski začarani krug. NE MOŽEŠ DA TROŠIŠ 36% VIŠE SVAKE GODINE, TO JEDNOSTAVNO NE MOŽEŠ DA RADIŠ A DA SE NE UPROPASTIŠ NAČISTO.

 

Naravno, ovo su samo cifre za primjer, koji su matematički odnosi među njima. Poenta je su nam plate povećane na vještački način, pozajmljivanjem iz instranstva koje naši unuci i praunuci trebaju da isplaćuju da bismo sada mi imali ''pristojne plate''. Ne, mi trebamo da imamo one plate koje smo zaslužili, 20 hiljada, 15 hiljada, koliko god, ali ne da rođenim unucima trošimo resurse. JER JE TO RACIONALNO. Ne možeš da trošiš ono što nemaš, rekoh, ako smo imali najveću inflaciju u istoriji čovječanstva( dakle da ni AFRIČKE zemlje to nisu imale), mi sad hoćemo evropske plate???

 

Ma bre azijske da imamo pa da budemo zadovoljni. Šta bre sada hoćete? Bili ste gori od Afrike, sad bi da budete bolji od Bugarske? Ma ajde bre....

 

MI NE ŽIVIMO OD SOPSTVENOG RADA I SOPSTVENE EKONOMIJE, NEGO VJEŠTAČKI ODRŽAVAMO LAŽNI ŽIVOTNI STANDARD GOMILANJEM DUGOVA.

 

Jebiga, možda se nekome ne sviđa da smanjuje platu, ali jedno je šta se nekome ne sviđa, a šta mora da se uradi.

 

Žene moraju da izgube nevinost i rađaju, muškraci su do sada morali da idu u vojsku, a svi ljudi su morali da žive od prave plate, bez zaduživanja do smrti. Sad ispade, možemo da se zadužujemo koliko hoćemo, ne moramo da idemo u vojsku, ne moraju žene da rađaju, a brate ne moramo ni mrak da skidamo, previše je krvavo pa nam se ne sviđa.... još samo da rijeka počne da teče uzvodno a mi da pišamo uz vjetar...

 

da ovo si jako lepo rekao.jedino resenje za sve ovo jeste ukinuti robovlasnicko-kapitlisticku ekonomiju duga i napraviti nacionalnu ekonomiju.i samo neka zene gube nevinost sto kasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takvo stanje je U VEĆEM DELU SVETA.

 

da jeste zato sto je u interesu globalnog kapitalizma da sve zemlje budu zaduzene

 

Tešo pobogu, moraš li uvek celi citat da postaviš da bi napisao jednu rečenicu?

Mislim, ne smetaju meni preterano takve stvari, ali pogledaj na šta liči?

 

upravu si ubuduce cu paziti na to

 

Meni nije poznato da postoji zemlja u svetu koja ima ''nacionalnu ekonomiju''. Ekonomija je svetska i na ovom stupnju razvoja samo kao takva i može opstati.

 

ako bi se proces globalizacije zaustavio,ako bi se ukinule ujedinjene nacije,svetska banka i ostale globalisticke institucije onda bi bilo moguce imati nacionalnu ekonomiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ovo si jako lepo rekao.jedino resenje za sve ovo jeste ukinuti robovlasnicko-kapitlisticku ekonomiju duga i napraviti nacionalnu ekonomiju.i samo neka zene gube nevinost sto kasnije

 

Interesantna je ova druga rečenica. Ja sam za to da im se damo na usluzi ... izmislićemo titulu - diplomirani deflorator. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene prvog boli kurac za patike i mobilni,imam neku raspalu Nokiu ulepljenu selotejpom,placenu 30 e a do skora sam imao Nokiu 3330.

 

ista prica i kod mene.raspala nokia izlepljena selotejpom je kvlt

 

Pravi razlog zbog koga je Miloševića trebalo skinuti mnogo ranije je nepotreban i unapred izgubljen sukob sa Zapadom u koji nas je uveo, jer su tako želeli srpski nacionalisti, zagovornici Velike Srbije.

 

zar ti nisi glasac sps-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

QUOTE (Prince of Darkness @ 14. 9. 2008, 22:26) *

Meni nije poznato da postoji zemlja u svetu koja ima ''nacionalnu ekonomiju''. Ekonomija je svetska i na ovom stupnju razvoja samo kao takva i može opstati.

 

 

ako bi se proces globalizacije zaustavio,ako bi se ukinule ujedinjene nacije,svetska banka i ostale globalisticke institucije onda bi bilo moguce imati nacionalnu ekonomiju"

 

 

 

nemoguce u zemljama sa preko 50 000 stanovnika :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest INSAjADER
ista prica i kod mene.raspala nokia izlepljena selotejpom je kvlt

 

 

 

zar ti nisi glasac sps-a?

 

Bio je zakleti milosevicevac dok je ovaj bio na vlasti sada je potkupljeni cedicevac, a izigrava levicara.

Opsirnije, o transformaciji nevinog deteta do bg metalnarko dilera na novim frekvencijama tv B-52 uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je zakleti milosevicevac dok je ovaj bio na vlasti sada je potkupljeni cedicevac, a izigrava levicara.

Opsirnije, o transformaciji nevinog deteta do bg metalnarko dilera na novim frekvencijama tv B-52 uskoro.

 

Šta ti, pajseru, znaš o meni? Ja sam bio za Miloševića i nakon što je pao sa vlasti, 2002. sam išao na proteste kad mu je počelo suđenje u Hagu. Naknadno sam shvatio da sam bio u zabludi, a za SPS sam ponovo počeo da glasam tek na poslednjim izborima, nakon što sam uvideo da ta stranka prolazi kroz evoluciju kakvu bih ja voleo da prođe. Kamo sreće da je Milošević devedesetih razmišljao kao Dačić sada, i danas bi bio živ i na vlasti, ili bi barem uticao na vlast, a naša zemlja ne bi prošla kroz patnje koje je on svojim nerazumevanjem stvarnosti izazvao. Čedin pristalica nisam, pogotovo ne potkupljeni (a i ne vidim vezu između navodnog potkupljivanja i rejtinga njegove partije) i pogotovo ne pristalica njegovih koalicionih partnera, onog Vladana Batića i Milana, pa uz to još i St. Protića. Čeda je u pravu po pitanju Kosova, ali je glup ako misli da tu svoju ideju može da realizuje u ovakvoj Srbiji. Ovoj zemlji je potreban neko ko ima osećaja i za ovu našu domaću i za međunarodnu stvarnost, a ja u poslednjih par meseci vidim da su to upravo Tadić i Dačić, a verujem da će to biti i Toma Nikolić. Voleo bih da se i Koštunica vrati na ispravan put, samo to neće biti moguće dok mu moj brkati profesor suflira kakvu politiku treba da vodi. I ne izigravam ja levičara, već je moja priroda levičarska, po prirodi se borim za pravdu i verujem da je istu moguće ostvariti i spreman sam da se suprotstavim nepravdi u bilo kom njenom obliku. Smatram da svako iole normalan jeste u suštini levičar, čak i kad se predstavlja kao desničar, jer ko osećaj za pravdu nema, taj po meni nije čovek.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...