Jump to content

2009.07.09-12. *Novi Sad* Exit Festival


crusader84

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vi stvarno odbijate da se pomirite sa cinjenicom da ljude sa metal stage-a na Exitu jednostavno zabole za power i progressive u globalu? Daj zajebite vise sa tom pricom, nikada do sada nisu doveli nijedan bend tog pravca i vi ste sad nasli da kukate kako je Exit "pukao" jer ih ne dovode ove godine. Ako pogledate line-up na metal stage-u videcete nesto zanimljivo:

 

My Dying Bride - doom metal

Death Angel - thrash metal

Keep Of Kalessin - black metal

Kataklysm - death metal

Cripple Bastards - grind metal

Deathstars - industrial

Walls Of Jericho - metalcore

 

Kao sto vidite, vecina metal podzanrova (sem pomenuta dva) je predstavljena sa po jednim poznatim imenom i ne kenjajte vise.

I bolje što nema, ovako će mi biti lakše da odlučim da im ne dajem tolike pare za 3 benda koji me osrednje zanimaju. Šteta samo zbog bendova za koje je EXIT i jedina šansa da ih vidimo ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi stvarno odbijate da se pomirite sa cinjenicom da ljude sa metal stage-a na Exitu jednostavno zabole za power i progressive u globalu? Daj zajebite vise sa tom pricom, nikada do sada nisu doveli nijedan bend tog pravca i vi ste sad nasli da kukate kako je Exit "pukao" jer ih ne dovode ove godine. Ako pogledate line-up na metal stage-u videcete nesto zanimljivo:

 

My Dying Bride - doom metal

Death Angel - thrash metal

Keep Of Kalessin - black metal

Kataklysm - death metal

Cripple Bastards - grind metal

Deathstars - industrial

Walls Of Jericho - metalcore

 

Kao sto vidite, vecina metal podzanrova (sem pomenuta dva) je predstavljena sa po jednim poznatim imenom i ne kenjajte vise.

Svaka cast na napisanom...a i svaka cast Exitu na politici. :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dovode oni i neke druge bendove čije solo koncerte niko ne bi organizovao. Ja sam se samo nadao da će shodno zakonu verovatnoće da se zajebu i za neki jači metal bend, kao svojevremeno za Slayer npr. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje potrositi pare na neki dobar metal festival u Evropi ako hocete da vidite dosta dobrih bendova jel ovo sto ima od metala na EXIT-u je samo slucajna pojava. EXIT nije metal festival i ne treba od njega nista ocekivati u pogledu metala. Ako se nesto i pojavi dobro, ako ne nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje potrositi pare na neki dobar metal festival u Evropi ako hocete da vidite dosta dobrih bendova jel ovo sto ima od metala na EXIT-u je samo slucajna pojava. EXIT nije metal festival i ne treba od njega nista ocekivati u pogledu metala. Ako se nesto i pojavi dobro, ako ne nista.

OK je sve to. Mene samo iritira činjenica da oni zapravo i dovode neke odlične bendove iz nekih žanrova metala, ali istovremeno namerno zapostavljaju jedan bitan segment metal muzike.

 

Sad otprilike znam kako je ljudima koji gotive nu i uopšte taj neki modern metal kada se metal festivali drže samo "true" pravaca. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi stvarno odbijate da se pomirite sa cinjenicom da ljude sa metal stage-a na Exitu jednostavno zabole za power i progressive u globalu? Daj zajebite vise sa tom pricom, nikada do sada nisu doveli nijedan bend tog pravca i vi ste sad nasli da kukate kako je Exit "pukao" jer ih ne dovode ove godine. Ako pogledate line-up na metal stage-u videcete nesto zanimljivo:

 

My Dying Bride - doom metal

Death Angel - thrash metal

Keep Of Kalessin - black metal

Kataklysm - death metal

Cripple Bastards - grind metal

Deathstars - industrial

Walls Of Jericho - metalcore

 

Kao sto vidite, vecina metal podzanrova (sem pomenuta dva) je predstavljena sa po jednim poznatim imenom i ne kenjajte vise.

 

Nije samo bez pomenuta dva. Gde je heavy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zashto vi ochekujete hevi, progresiv i ostalo shto nije extremni metal kad su Rakitj (May Result) i josh jedan njegov pajtos (takodje bleker po zanimanju) zaduzheni za metal stage. May Result 2 godine uzastopno sviraju tamo. Zashto?!?!?

 

Nije ja da se zhalim, dobio sam My Dying Bride, proshle Tiamat, ostalo me ne zanima ni najmanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zashto vi ochekujete hevi, progresiv i ostalo shto nije extremni metal kad su Rakitj (May Result) i josh jedan njegov pajtos (takodje bleker po zanimanju) zaduzheni za metal stage. May Result 2 godine uzastopno sviraju tamo. Zashto?!?!?

 

Nije ja da se zhalim, dobio sam My Dying Bride, proshle Tiamat, ostalo me ne zanima ni najmanje.

хоћеш да кажеш да меј ризалт не заслужује да свира?

супер си.

Share this post


Link to post
Share on other sites

хоћеш да кажеш да меј ризалт не заслужује да свира?

супер си.

 

Ne. Netju to da kazhem iako ne volim to shto oni furaju. Samo nije fer da sviraju dve godine uzastopno jer je chlan benda u organizaciji festivala, bolje bi bilo da neki drugi domatji bend dobije shansu da svira. Npr. Bolje da svira Bethor (ni to ne volim) jer (ako se ne varam) on nije do sada nastupao na exitu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

May Result svirao dve godine za redom?

Nesreco, uzmes lepo kalendar, pregledas line up sa proteklih Exit festivala pa vidis kada je i ko svirao..... :evotigana:

 

Eko Explosive bina nije mesavina svega sto postoji onda svi kojima to nije po volji nemaju blage veze sta je razlicitost medju zanrovima. Pa imate sve od street Punk-a do modernog Metal zvuka...

 

Kome se svidja, cool, come ne...opet cool sta ce tamo...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, mozhda je May Result svirao 2007... Nemam pojma, samo sam hteo da kazhem da je dosadno gledati iste bendove iz godine u godinu. Zashto nema bendova tipa Neurosis, Sunn O))), neki sludge, EyeHateGod, Grief...? Svake godine neki black, death...

 

Jeb' punk bez Misfits-a i Bad Religion-a :)

 

 

EDIT: Zashto Dažd ne sviraju na exitu??

Edited by I Am As Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zashto nema bendova tipa Neurosis, Sunn O))), neki sludge, EyeHateGod, Grief...? Svake godine neki black, death...

 

Zato sto je ovo Srbija i sto ne bi doslo ni 100 ljudi zarad pomenutih. Sto rece Gojko, shvatite vec jednom gde zivite i prihvatite da i Exit mora da gleda koji bend ce da im se isplati a ne da ispunjava muzicke zelje po forumima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eko Explosive bina nije mesavina svega sto postoji onda svi kojima to nije po volji nemaju blage veze sta je razlicitost medju zanrovima. Pa imate sve od street Punk-a do modernog Metal zvuka...

Ovo me podseća na onu priču "ja sam liberalan i maksimalno podržavam ljudske slobode, ali pedere treba pobiti". :):pivopije:

 

Jeste, zastupljeni su baš svi žanrovi koji treba da budu zastupljeni na explosive bini, osim heavy/prog/power metala. Nećemo sad da sitničarimo oko najspecifičnijih žanrova koji je koliko i koliko bi trebalo ili ne bi trebalo da bude zastupljen, ali ova 3 žanra zajedno, i njihove kombinacije predstavljaju jednu izuzetno značajnu i veoma veliku podvrstu metala.

Ako se dobro sećam, ranijih godina se mogao čuti bar poneki domaći bend, a bio je i UDO npr, a sad ništa.

A kako bi se vi kojima odgovara ovakva politika menadžmenta Explosive stejdža ponašali da isti vodi neka prog/power bagra i da ih boli kurac za mračniji/ekstremniji metal i slično pa nema niti jednog thrash, doom, black, death, grind itd benda? Evo ja ću prvi da kažem da ni to ne bi valjalo i prvi bih kritikovao tu ekipu, pa makar mi bili ortaci (a imam baš neke takve :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...