Jump to content

2009.07.09-12. *Novi Sad* Exit Festival


crusader84

Recommended Posts

Guest Kriki
"Švedska snaga Sabaton dolazi na Explosive u subotu, 11. jula. Ovaj bend je osnovan 1999. godine i do sada imaju već pet studijskih albuma. Njihov power metal zvuk praćen je tekstovima o istorijskim ratovima, njihovom najčešćom temom, i veoma upečatljivim izgledom dok su na bini. Poslednji njihov album "The Art of War" trenutno proizvodi zemljotrese po Evropi i smatra se za njihov najveći uspeh do sada."

 

 

Švedska snaga Sabaton dolazi na Explosive u subotu, 11. jula. Ovaj bend je osnovan 1999. godine i do sada imaju već pet studijskih albuma. Njihov power metal zvuk praćen je tekstovima o istorijskim ratovima, njihovom najčešćom temom, i veoma upečatljivim izgledom dok su na bini. Poslednji njihov album "The Art of War" trenutno proizvodi zemljotrese po Evropi i smatra se za njihov najveći uspeh do sada.

;)

 

Jbg, tog dana me samo oni zanimaju, jedino ako baš budem imao nekog viška para, ali kako stvari stoje, imaću manjka. Zato vi lepo da radite taj solo 'cert sledeće godine. :pivopije:

 

 

Pardon, zajebah se... dakle 11.jula...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"A while back some majmun balija wrote that the section was "dedicated to Slobodan Milosevic" and I removed it once he died. WRONG, it was just a part of the site where my friend Sloba from Belgrade (quite a common name there) could write his columns for a while. "

 

GTB

 

hahaahaahaha

 

voleo bi da ih vidim na exitu bilo bi zaniumljivo 111

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo st akaze GTB na ovu pricu sa exitom, :

 

"hvala ti na poruku nadam se da si ok. CB nece svirati na exitu zato sto su me nonstop drkali zbog moj Srpski nacijonalizam i izkenjali se da bi doslo do sranja/incidenata pa ko ih jebe kevu... necu da skrivam sta sam i kakav sam da bi svirao u festivalu koji dobiva pare od ta vrsta gnjdova koji su upravo unistili Srbiju. Nisam zeleo da politika bude pomesana sa CB na exitu a oni prvo su nas potvrdili a odmah posle krenuli da seru. Nije exploziv stage odgovoran nego bas ti glavni pederi koji su na vrh exita, nisam hteo nista politicki da furam tamo ali ovi su od prvi minut odmah krenuli da pomesaju politike e pa ako onda hocemo do to, nece CB biti tamo zato sto su me vec dovolno drkali. "

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Švedska snaga Sabaton dolazi na Explosive u subotu, 11. jula. Ovaj bend je osnovan 1999. godine i do sada imaju već pet studijskih albuma. Njihov power metal zvuk praćen je tekstovima o istorijskim ratovima, njihovom najčešćom temom, i veoma upečatljivim izgledom dok su na bini. Poslednji njihov album "The Art of War" trenutno proizvodi zemljotrese po Evropi i smatra se za njihov najveći uspeh do sada."

Nisam pratila ovu temu neko vreme, i danas me jedan lik pita je l' idem na Sabaton na EXIT-u, a ja ni nemam pojma da su najavljeni.

:bigblue:

 

Neka se oni manu EXIT-a i neka dolaze na solo koncert u SKC! :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, ali ovaj CasketGarden ce da bude :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

:rockdevil:

ali ja na exit 90% ne idem, mnogo mi je da dam ovoliko za bendove koji mi nisu medj omiljenim(mada mi CasketGarden jeste bio medju omiljenijim, ali mnogo mi je za njih da dajem tolike pare)

 

imam cak i kasetu onu njihovu sto su za rex izdali bili :D

Meshuggah ponovo? :rockdevil:

okle to?

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

"

ZAŠTO CB NEĆE SVIRATI NA EXIT-U (in Serbian)

 

ZAŠTO CB NEĆE SVIRATI NA EXIT-U (in Serbian)

 

Od prvog dana kada mi je ponuđeno da nastupimo na Exit festivalu bio sam svestan da ovaj događaj i politika koja iza njega stoji nisu ni blizu mom mentalitetu ili stvarima koje volim i snažno podržavam u Srbiji. Moj glavni razlog što sam prihvatio bilo je što je to značilo da će troškovi dolaska u Srbiju biti pokriveni, što bi opet značilo da mogu da dovedem svoje članove benda – kojima se Srbija mnogo dopala prošli put kada smo bili tamo, kao i da sviramo za ljude koji žele da nas vide, pogotovo one sa metal/thrash scene i nepolitizovane hardcore scene, ljude koji podržavaju ono za šta se ja zalažem ili naprosto samo vole muziku Cripple Bastards.

 

Plan je ionako bio da dođemo besplatno, bez honorara, samo sa pokrivenim putnim troškom, tako da ništa ne gubimo time što nećemo nastupiti na Exitu. Uvek sam bio svestan toga da velika količina novca koja se uliva u Exit festival i održava ga u životu dolazi od ljudi i nacija koje su konkretno radile na uništavanju i upropašćavanju stvari u Srbiji koje ja volim. Ali hteo sam da politiku držim izvan svega toga i pojavim se na festivalu kako bih isporučio pola sata snažnog grindcorea i da me boli dupe za ostalo.

 

Međutim, svaki nastup Cripple Bastards u ovim krajevima praćen je velikom količinom skrivenih glasova koji, čim se neki nastup javno potvrdi, počinju da se žale i čine sve što mogu da ga sabotiraju. Kada smo svirali tri koncerta u Srbiji u 2007. godini, nedeljama su štetočine milele po Internetu jedući govna i preteći kako će da urade ovo ili ono, obećavajući da će biti batina i kažnjavanja. Na kraju se ništa nije dogodilo i mi smo proveli sjajan vikend u Srbiji.

 

Isto se verovatno desilo i ovom prilikom kada smo potvrđeni za Exit festival i jedino ne znam da li su pritužbe na nas došle od ljudi iz Novog Sada ili, kako to često biva iz drugih zemalja iz okruženja, bivših jugoslovenskih republika. Ja nema šta da krijem u vezi sa ovim. Ako se neko plašio tuča i mogućih incidenata, garantujem da se ništa ne bi desilo, baš kao što se nije desilo ni 2007. godine. Ako neko želi da se bavi politikom, pa ni tu nemamo ništa da krijemo. Ja sam takav kakav sam i ne krijem svoju ljubav prema Srpskoj istoriji, kulturi i tradiciji, niti svoje neprijateljstvo prema ljudima i zemljama koje mrze Srbiju i naudili su joj u proteklim decenijama... samo da bih nastupio na velikoj, nadrkanoj bini. Nema jebenih kompromisa.

 

Tako da, pre nego što oni tamo donesu i objave zvaničnu odluku, mi objavljujemo da nećemo nastupiti na gay-friendly, globalizovanom festivalu Exit, ko im jebe mater. Ono što ne mogu da razumem je kako su mogli da imaju na festivalu Boru Čorbu a sada zamišljaju da su Cripple Bastards veći nacionalisti od njega i veći rizik. Doći ćemo u Srbiju u nekoj drugoj situaciji, za neki drugi nastup, za one koji razumeju o čemu se radi i za one koji mogu da drže politiku izvan muzike. Ja lično sam jako prosrpski orijentisan u privatnom životu ali ako neko pažljivo pogleda Cripple Bastards, videće da ja ne uvlačim puno toga u izraz benda (muziku, tekstove, dizajn omota) jer je bend nastao kao izraz ekstremnog nihilizma, bez veze sa bilo kakvom političkom idelogijom, fokusiran na MRŽNJU u najčistijem značenju te reči.

 

Svaki član Cripple Bastards ima drugačiji politički stav u životu ali ovo se ne odražava na izraz benda. Ako ste vi koji ovo čitate učestvovali u bojkotovanju našeg nastupa i uticali da se on otkaže, jednom izađite iz senke, ostavite nam poruku i recite nam gde možemo da se sretnemo licem u lice, barem jednom u životu. Imajte na umu koliko često ja dolazim u Novi Sad POTPUNO SAM i da je to prava prilika da se gledamo.

 

Ako ste među onima koji su razočarani što ne dolazimo na Exit, obećavamo da ćemo doći drugom prilikom u bliskoj budućnosti na neko bolje mesto i u bolju situaciju. Posle svega želim da se zahvalim čoveku koji radi booking za Explosive Binu na Exitu jer je učinio sve što je mogao da nas dovede u Novi Sad uprkos velikim preprekama u vidu neviidljivih neprijatelja i nosilaca odluka u strukturama festivala. "

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto to ne stavis na CB temu? Ili da sada ovde izvucemo i naredjamo izjave svih 7 ipo miliona bendova koji nece svirati na Exitu.

 

Svaki član Cripple Bastards ima drugačiji politički stav u životu ali ovo se ne odražava na izraz benda. Ako ste vi koji ovo čitate učestvovali u bojkotovanju našeg nastupa i uticali da se on otkaže, jednom izađite iz senke, ostavite nam poruku i recite nam gde možemo da se sretnemo licem u lice, barem jednom u životu. Imajte na umu koliko često ja dolazim u Novi Sad POTPUNO SAM i da je to prava prilika da se gledamo.

Ovaj bas ima komplekse jebo te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da kazem da covek treba da skapira da se svet ne okrece oko njega. Preteruje sa reakcijom, kao da je ne znam kakav skandal u pitanju, a ono jedna otkazana svirka. Neka napravi dil sa nekim ko hoce, ja nista protiv nemam, da me ne protumacis pogresno. ;)

 

I pazi, nije mu niko zabranio, vec oficijalno nije dobio poziv od organizatora festivala. Nije Exit njegovo vlasnistvo pa da na to gledamo kao da mu je neko zabranio da udje u svoju kucu. Kapiram da se covek skenjao, ali pretera ga sa pobunom.

 

 

 

 

Edited by House of Voivod

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam ja razumeo , dobio je poziv (uvek je nezvanicni dok se ne potpise), pa je pao dogovor ,al je onda neko od finansijera exita otkazao naknadno svirku C.B

 

i to zato sto uzdizu Srbe.

 

Toliko i tako sam ja razumeo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pazi, nije mu niko zabranio, vec oficijalno nije dobio poziv od organizatora festivala. Nije Exit njegovo vlasnistvo pa da na to gledamo kao da mu je neko zabranio da udje u svoju kucu. Kapiram da se covek skenjao, ali pretera ga sa pobunom.

Koliko ja vidjeh,bili su potvrdjeni od strane Explosive stage-a na njihovom spejsu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa meni muzika bez politike ni nepostoji ..do je sviranje kurcu...ljudi imaju svoj stil

 

nisu nacisti nisu fasisti , jednostavno vole Srbe i Srbiju i zbog toga su otkazani , nije mi jasno kako to ovde ljudi tolerisu, al jos jednom se vidi kakvi su ovde metalci.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovo sasvim razumljiva i logicna poslovna odluka. Cak i da organizatori Exita nemaju nikakve politicke stavove, bilo bi izuzetno rizicno dozvoliti nastup grupi koja ce mozda da se pojavi sa majcama na kojima su likovi optuzenih za ratne zlocine. Tako nesto bi izazvalo jako los publicitet, a to im uopste ne treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaj pa sto su OH onda ZVALi , pa posle otkacili?

nisu to "organizatori exita" nego neko ko stoji iz njih , koliko mi se cini organizatori su ih zvali , a cudno je da ih ti isti organizatori odmah posle i otkazuju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto je bjork na koncertima pozdravljala proglasenje kosova,pa su opet hteli da je dovedu...prvo su je nesto napadali,pa se izvinjavali...sta koga boli pijenis sta ce italijan da obuce...njegova stvar,to ne radimo mi,niko nas,vec covek koji je italijan...to sto voli nas,to je njegova stvar...da dodje sa majicom istocnog timora ne bi bilo nista,a to realno,ugrozava neke ljude u svetu...to da nemaju politicke stavove je cista budalastina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaj pa sto su OH onda ZVALi , pa posle otkacili?

nisu to "organizatori exita" nego neko ko stoji iz njih , koliko mi se cini organizatori su ih zvali , a cudno je da ih ti isti organizatori odmah posle i otkazuju...

Grubo receno, svaka firma ima direktora koji je iznad sluzbenika. Ako Direktor misli da nesto ne treba da se desava u njegovoj firmi, sve su sanse da se i nece desiti, ma koliko sluzbenik daleko otisao s poslom. Disha je bio na godisnjem kad je ovaj poceo da radi, dosao, video sta je u pitanju i rekao JOK.

 

to da nemaju politicke stavove je cista budalastina...

 

 

Trne, fora je upravo u tome da Exit kao organizacija IMA VRLO JASNE POLITICKE STAVOVE. Samim tim je jos smesnije cuditi se zasto CB nisu po njihovoj volji. Mislim, dokle s tim.

Edited by House of Voivod

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije to dragstor da disa ode na pijacu pa kad se vrati..vidi sviraju CB!

 

ja sam rekao da svi bendvoi i ljudi imaju politicke stavove/da su politicki na ovoj ili onaj nacin aktivni i jasni,

al CB nisu ni naci na fasisticki bend to prvo.

 

Ako direktor otkazuje bendove koji izrazio jasno vole Srbiju i Srbe...sta to govori o direktoru?

 

a da majca ugrozava bilokoga....hmm koliko je bendova sviralo na exitu a da su nosili obrnute krsteve....?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...