Jump to content

Metal in general


Kiana Bartok

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mozda zato sto si jebeni jadnik?

 

Tebe ništa nisam pitao. Treba Gojko da odgovori, a usput i da objasni zašto naziva detetom osobu koja je svega 4 godine mlađa od njega. Po toj logici ja imam još više prava da se Gojku obratim sa "dete", ali neću, jer je debilno na taj način omalovažavati ljude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, već nekom Guardian-ovskom power metal fazonu. Pesma govori o ubistvu čoveka, i to vrlo kontroverznog čoveka, nije to nimalo smešno, da bi se od toga pravila zajebancija. Boney M su fino uklopili ruske folk melodije, a Finci to oskrnavili, kako samo oni znaju i umeju.

 

 

Misliš producenti Boney M-a?

I ono ruske melodije? Ti ako si normalan...au prijatelju. Ne lupaj.

 

U djubretu zvanom Boney M, osim one visoke crnkinje niko nije pevao stvarno, osim što su na koncertima otvarali usta i plejbekisali poput Milli Vanilli i sličnih govana. Finci oskrnavili skrnav...tragedija je da su uopšte Boney M i imali tu ''pesmu''. Kontroverzna pesma ''ra-ra-rasputin, lover of the russian queen''...''Russia's greatest love machine'', ''he danced really wunderbar'' zaista kontroverzno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pod 3. Ja znam mnogo ljudi koji su u pocetku slusali cool muziku i kako su godine prolazile tako je i njihov muzicki ukus slabio, nestajao i na kraju nestao tj. prelaz sa heavy-a na narodnjake, tehno i slicne gluposti. Zakljucak neutralnog posmatraca bi bio da to sto je on u pocetku slusao dobru ziku nije nista vise od puke slucajnosti i srece. Sustina nije shvacena!!!

 

Ne lupetaj.

Ako neko sluša dobru muziku, pa se prešalta na djubre, to je puka slučajnost i sreća? čega sreća?

 

Prvo, svako ko istrenira uho na kvalitetnu i ''cool'' muziku, nikad neće da pređe da sluša Mileta Kitića ili Kseniju Pajčin. Drugo je što neko ''sluša'' određeni bend koji ima ''stadionsku'' popularnost i koji je trenutno zastpljen u svim medijima, pa eto čisto da se ne izdvaja od drugih, i da bude malo ''in''. Takvih ljudi imaš brdo po celoj Srbiji, a i svetu.

 

Drugo, što se tiče godina, normalno je da će svako s godinama da prlazi na mirniju i opušteniju muziku. Deda od 70 godina sigurno neće slušati ''Crimfall'' ili ''Burning Witch'', da slemuje po sobi, i da babu raspaljuje po mlohavoj guzici i da joj viče: ''Palim li te bjach?''.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugo, što se tiče godina, normalno je da će svako s godinama da prlazi na mirniju i opušteniju muziku. Deda od 70 godina sigurno neće slušati ''Crimfall'' ili ''Burning Witch'', da slemuje po sobi, i da babu raspaljuje po mlohavoj guzici i da joj viče: ''Palim li te bjach?''.

 

Hajde onda objasni kako dede mogu da stvaraju tu istu muziku, al' nemoj reći zbog para. Deda koji samo sluša ne mora da headbanguje protiom - kontam da je mnogo teže biti metal muzičar, nego slušalac metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde onda objasni kako dede mogu da stvaraju tu istu muziku, al' nemoj reći zbog para. Deda koji samo sluša ne mora da headbanguje protiom - kontam da je mnogo teže biti metal muzičar, nego slušalac metala.

 

 

Koji deda od 70 godina svira metal danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji deda od 70 godina svira metal danas?

 

Dio ima 67, a ima ih još dosta sa preko 60. Ako oni mogu da prave tu muziku, logično je da ima i njihovih vršnjaka koji bi to slušali. 1980. kad su Maideni svirali "Just 16, a pickup truck..." po broju godina su bili daleko bliži nekome ko ima 16, nego sada. Zar nije onda prirodnije da danas ima više starije publike, bez obzira na to što stalno nadiru nove gomile mladih metalaca?

 

Ja se već duže vreme nosim mišlju da snimim pesmu koja će govoriti o sukobu generacija, ali ovoga puta iz ugla matoraca. Tj. u toj pesmi bi matorac, heavy metalac koji sluša metal od njegovih početaka, prozivao sina koji ne voli metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj car iz The County Medical Examiners.

 

 

Taj čovek ima 60 godina, a ubačen je u bend fore radi. Niti peva niti stvarno svira bass.

 

 

Ja se već duže vreme nosim mišlju da snimim pesmu koja će govoriti o sukobu generacija, ali ovoga puta iz ugla matoraca. Tj. u toj pesmi bi matorac, heavy metalac koji sluša metal od njegovih početaka, prozivao sina koji ne voli metal.

 

 

Koje je to dno od oca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pod 3. Ja znam mnogo ljudi koji su u pocetku slusali cool muziku i kako su godine prolazile tako je i njihov muzicki ukus slabio, nestajao i na kraju nestao tj. prelaz sa heavy-a na narodnjake, tehno i slicne gluposti. Zakljucak neutralnog posmatraca bi bio da to sto je on u pocetku slusao dobru ziku nije nista vise od puke slucajnosti i srece. Sustina nije shvacena!!!

 

Ja slusam death i black metal i narodnu muziku znaci ja slusam i dobru i losu?cudan ti je malo rezon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pod 3. Ja znam mnogo ljudi koji su u pocetku slusali cool muziku i kako su godine prolazile tako je i njihov muzicki ukus slabio, nestajao i na kraju nestao tj. prelaz sa heavy-a na narodnjake, tehno i slicne gluposti.

 

a po cemu je heavy metal bolji od narodne muzike ili recimo od hardcore tehna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne lupetaj.

Ako neko sluša dobru muziku, pa se prešalta na djubre, to je puka slučajnost i sreća? čega sreća?

 

Prvo, svako ko istrenira uho na kvalitetnu i ''cool'' muziku, nikad neće da pređe da sluša Mileta Kitića ili Kseniju Pajčin. Drugo je što neko ''sluša'' određeni bend koji ima ''stadionsku'' popularnost i koji je trenutno zastpljen u svim medijima, pa eto čisto da se ne izdvaja od drugih, i da bude malo ''in''. Takvih ljudi imaš brdo po celoj Srbiji, a i svetu.

 

Drugo, što se tiče godina, normalno je da će svako s godinama da prlazi na mirniju i opušteniju muziku. Deda od 70 godina sigurno neće slušati ''Crimfall'' ili ''Burning Witch'', da slemuje po sobi, i da babu raspaljuje po mlohavoj guzici i da joj viče: ''Palim li te bjach?''.

 

 

:pivopije: Da,slazem se.

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...